» »

Vadbena rutina

Vadbena rutina

1
2
3

tilinho20 ::

Legs
Push
Pull
HIIT (šprinti)
Legs
Upper body
Počitek

2x na teden še vključim trebušne, raztezanje/joga 1x-2x, 1-2x tudi nek cardio (nogomet, košarka, tek, kolesarjenje, veslanje, orbitrek etc.).

IL_DIAVOLO ::

Uff, preveč intenzivno tole. Vsaj 2 dni počitka in brez hiit-a.

tilinho20 ::

Sem postopoma prišel do te intezitete. Je pa res, da tega programa ne bi priporočal nikomur, ki ni res advanced.

IL_DIAVOLO ::

To je vsaj 5 let treninga i guess.

Cruz ::

Kaj pa deload tedne/pavze redno izvajate? Jaz si vzamem teden dni pavze enkrat na dva meseca. Takrat tečem pa kakšne vaje z lastno težo, čist na izi. Poleti je sicer malo bolj neresno vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

lebdim ::

Jst kombiniram predvsem kolo, fitnes in odbojko. Odbojki sem se bolj resno posvetil 8 let nazaj. Sedaj treniram v okviru Športnega društva Ludus v Črnučah. V fitnesu delam večinoma vaje za noge in odriv, uteži in tega pa ne dvigujem, ker mi pri odbojki to nič prav ne koristi v resnici. Mi je pa zanimivo, kako nekateri pridejo v fitnes in potem cel trening samo "pumpajo".

tilinho20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To je vsaj 5 let treninga i guess.

Bolj slabih 10 let. :D

anketar ::

@Cruz Ja,
snatch, jerk, longcycle pa kkšen press, static hold v različnih oblikah

tilinho20 ::

Cruz je izjavil:

Kaj pa deload tedne/pavze redno izvajate? Jaz si vzamem teden dni pavze enkrat na dva meseca. Takrat tečem pa kakšne vaje z lastno težo, čist na izi. Poleti je sicer malo bolj neresno vse skupaj.


Delam, ko vidim, da ni več napredka (cca. na 2-3 mesece). Sicer pa bolj priporočam, da delaš na deload teden isti program, samo z 60% težo in 60% serij. Ponovitve in pavze ostanejo enake.

lebdim ::

@tilinho20, recimo jaz včasih dosegam na treningih odbojke tudi po 8 servisov. Pričakujem to, saj že 8 let vsaj 3 od 4x na teden treniram kar resno, pa ne igram v nobenem resnem profesionalnem klubu, kaj šele za reprezentanco...

jype ::

Cruz je izjavil:

Kaj pa deload tedne/pavze redno izvajate?
Ne, ker moj namen ni postati lep, negovan in postaven, temveč poskrbeti, da psa ne tišči srat in da se mi noge, roke in srce ne ušvohnijo, ker moram vsake toliko časa prijeti za fizično delo.

IL_DIAVOLO ::

tilinho20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

To je vsaj 5 let treninga i guess.

Bolj slabih 10 let. :D


ugh damn, respect.

lebdim ::

Fantje, Tina Maze je tudi 7 let potrebovala, da je dosegla vse uspehe. Uspeh ne pride iz danes na jutri.

IL_DIAVOLO ::

tilinho20@

Kakšni so tvoji max lifti, če ni skrivnost :D

tilinho20 ::

DL: 220kg
BP: 140kg
SQ: 180kg

lebdim ::

Vsa čast, @tilinho20. Vendar je vsak od nas posameznik in si grenimo življenja, če se stalno z ostalimi primerjamo. Jaz sem bolj v fitnesu osredotočen na trening nog kot na zgornji del. Je pa potrebna konsistenca treningov. Ker sem bolj odbojkar, zelo povečam vadbo tega športa in sem v njem kar v redu, ni pa nič rečeno, da bi bil v fitnesu uspešen, ker sta to dve popolnoma različna športa. Fitnes je bolj individualen, odbojka pa ekipni šport, kjer pride do izraza moč ekipe in dogovor za vsako žogo. Osnovno pravilo odbojke je, da žoga nikoli ne pade na tla. :):D

tilinho20 ::

Hvala lepa.8-) Haha, se strinjam, veš koliko je še od mene boljših ... :D Se pa strinjam s konsistenco, daleč najbolj ključna za uspeh.

lebdim ::

In tudi vsak od nas bo imel svoj pogled na isto stvar. Že odbojko ti bo vsak trener po svoje razlagal, čeprav bo vedno vseh 6 igralcev na igrišču in še vedno bo 6 con. Bolj je vprašanje, kako boš postavil začetno ekipo, da bo vedno zmagala.

IL_DIAVOLO ::

#beast

Vazelin ::

Jaz si vzamem dan prosto na 3 ali 4 dni.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

lebdim ::

Ko sva s kolegom hodila na rekreacijo na odbojko in na fitnes za časa študenta v Univerzitetno športno dvorano poleti, sva preživela vseh 12 ur od ponedeljka do četrtka od 18:00 - 21:00 v dvorani. Potem sem imel dva dni počitka, v nedeljo sem šel pa na kako Toško čelo, Rožnik, kaj podobnega in potem spet nov teden. Vmes pa so bili tudi izpiti, saj je bilo izpitno obdobje. Lepi spomini, lepi časi, samo kaj, ko je od tega že kar nekaj let, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Sploh pa, kaj ti lahko da burpee takšnega kar ti druge vaje ne morejo?
Status badassa. Ženske se lahko kaj naučite s tega videa. Namesto, da se v fitnesu zrihtate kot za fešto, jajckate na napravah za spodnji del telesa, skoraj zaspite na tekalni napravi in večino časa pogovarjate(včasih celo med samim izvajanjem vaje), raje delajte burpeeje. Ker se drugače ta lenoba iz fitnesa prenese v spalnico. >:D


Who cares, važno, da si instagram ready :)

kuall ::

lebdim je izjavil:

rekreacijo na odbojko in na fitnes.. Lepi spomini, lepi časi

Ja te družabne igre so zelo dobra stvar, ker dobiš 4 zdrave stvari v enem:
1 druženje
2 telovadbo
3 vaje za možgane, ko se moraš trudit, kako premagat nasprotnika
4 smejanje, ponavadi se smejiš pri teh igrah

Vazelin ::

FormerUser je izjavil:


Who cares, važno, da si instagram ready :)

najbolj idealno je biti na bodyfat od 12-13% ko veš, da te samo trije tedni diete ločijo, da si shredded:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

lebdim ::

@kuall

Odbojka je ekipni šport, precej drugačen šport od fitnesa, ki je individualen, čeprav mi je recimo fitnes občasno tudi čisto kul. Trener pri odbojki skozi ponavlja, da je najbolj važna komunikacija med igralci. Običajno nas igra 5 ali 6 in dobro je, da veš, kaj moraš početi v vsaki coni in kakšna je tvoja naloga v njej. Ampak ravno v tem je fora: vsak trener ti bo po svoje razlagal odbojko, tako kot jo on vidi.

Nisem nek hud profesionalec, vendar želim biti malo boljši rekreativec. Problem, ki ga opažam je, da se nekateri, ki igrajo odbojko "prvič po končani osnovni šoli", bojijo žogo visoko spravit v zrak. Zaradi tega trpi celotna ekipa in lahko se tudi po 10 servisov zapored ne premakneš v naslednjo rotacijo. Osnovno pravilo je sicer, da žoga nikoli ne pade na tla in da brez dobrega sprejema v sredino igrišča, ne more biti dobrega napada. Če mi podajalec ne poda zadosti visoke žoge, potem ne moreš nič narediti in obtičiš v tisti rotaciji.

antartide ::

nobenega segrevanja

Gor rolerje in greš minimum 15 kilometrov.
Prva dva kilometra se telo še zbuja. Potem dobiš moč in greš čimveč.

That's all folks.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

IL_DIAVOLO ::

No brains, no gains.

antartide ::

Bolijo preveč noge (verjetno ker sm že old), tako da počasi umiram za ekranom.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Cruz ::

tilinho20 je izjavil:

Sicer pa bolj priporočam, da delaš na deload teden isti program, samo z 60% težo in 60% serij. Ponovitve in pavze ostanejo enake.
Verjetno je res boljše, a mi paše malce pavze od fitnesa.

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Sploh pa, kaj ti lahko da burpee takšnega kar ti druge vaje ne morejo?
Status badassa. Ženske se lahko kaj naučite s tega videa. Namesto, da se v fitnesu zrihtate kot za fešto, jajckate na napravah za spodnji del telesa, skoraj zaspite na tekalni napravi in večino časa pogovarjate(včasih celo med samim izvajanjem vaje), raje delajte burpeeje. Ker se drugače ta lenoba iz fitnesa prenese v spalnico. >:D


Who cares, važno, da si instagram ready :)
To je tudi res. Saj razumem in ne zamerim, ampak če jaz dobim kakšno takšno, bova najprej šibala burpeeje. :) Te "instagram booties" ne bodo s svojim načinom zmogle krompir okapati, jaz pa tudi nočem sam!

joggi79 ::

kuall je izjavil:

Če si pri počepih uničuješ kolena potem si jih tudi pri kolesarjenju in pri teku ali pri hoji. Kaj je razlika? Vraževerni ste. Kakšna študija? Kolikor sem na hitro poguglal je ravno obratno, počepi krepijo kolena. Vem, da počepi ne uničujejo kolen, ker je to ena od aktivnosti, ki jih je človek v svojem razvoju delal stalno, torej smo za njih dobro prilagojeni. Najbrž je človek prej res 300x počepnil, ko je iskal kakšno hrano in jo je pobiral s tal.

Ne daj se moti ti kar nadaljuj, pa ce se da povecaj na 500 pocepov. Ljudje nimajo pojma kaj govorijo. Repetativne stvari (teniski komolci, kolena zjebana od teka...) se nikoli niso nikomur skodovale tako da keep on going.

IL_DIAVOLO ::

Se strinjam, da so počepi manj skodljivi, kot pa da jih sploh ne delaš. Pred tem, ko sem začel trenirati, so mi kolena pokala in škripala pri vsakem pocepu. Po cca 6 mesecih se je še samo malo čutilo, cca 80% manj. Ampak to seveda ni samo od počepov, ampak jaz bi rekel, da kar od bulgarian squat. Zakaj? Ker ustvaris večji pritisk na eno nogo in tako dosezes boljšo stabilnost.

Se vedno pa mislim, da 100+ počepov dnevno vodi v zgodnjo obrabo sklepov. Zato ne tekam in ne kolesarim. Raje sprint oz. hiit.

Cruz ::

Bo še kdo bulkal čez zimo? Zame prvi bulk, v fitnes hodim malo več kot pol leta - nisem pa začetnik, sem pred tem delal z lastno težo + kardio in občasno hodil v fitnes.

Anyway, anyhow... Bulkam zdaj že 3 tedne in se že pozna - vaje z lastno težo postajajo težje, teža se povečuje hitreje od moči. To mi ni lepo in me kar boli v srcu, ker prisegam na funkcionalni fitnes. To, da ne bi mogel izvajati pull-upov, dipsov ipd. mi predstavlja nočno moro.

Je pa kul, ker mi ni treba šparati v fitnesu. Šprint sem črtal, spet drugo leto, kardio pa bom verjetno izvajal le 1x na teden. Tudi apetit se mi je povečal in jem ko prase. V širini se že pozna. Verjetno bo to moj prvi in zadnji bulk, ker sem načeloma zadovoljen s svojim telesom in nimam interesa postati omara. Tudi proteine zdaj redno jemljem.

A bulka še kdo, da ne bom edini fattie prek zime? :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

rabelj5 ::

perma bulk ekipa reporting in

Cruz ::

rabelj5 je izjavil:

perma bulk ekipa reporting in
Lenoba ali kakšni določeni cilji? :)

Cruz ::

Tole sem danes prvič videl.

rabelj5 ::

Cruz je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

perma bulk ekipa reporting in
Lenoba ali kakšni določeni cilji? :)

140kg over head press

Cruz ::

rabelj5 je izjavil:

Cruz je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

perma bulk ekipa reporting in
Lenoba ali kakšni določeni cilji? :)

140kg over head press
Nice, a to strict ali push press?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

m0LN4r ::

Takrat sem se zamislil in prenehal, ker je nesmiselno. Sem si šel merit BMI, trenutno ga imam 25,4 - sicer je BMI itak bolj za zabavo, spadam pod "overweight", čeprav nisem, sem tudi višje rasti, nas BMI nima rad.
Pol si na oko 10cm visji od mene bi rekel.
V bistvu je recept za optimalno postavo pri moskih zelo enostaven. Od visine odstejes 100, dobis ven stevilko, ki je recimo po prastarih zdravstvenih tabelcah optimalna. Ta stevilka je zelo dobra za orientacijo teze, tudi ce se clovek ne giba ve, da je njegova zdrava teza pod to stevilko in ne nad njo.
Potem pa zacnes migat, drzis to tezo in hkrati samo znizujes BF in vecas MM. Pa si relativno hitro, zelo postaven.
Ko to imas, pa isces ravnovesje med prehrano in treningom, ki takorekoc tvoji izbrani dieti ugaja, vegi, mesano, omad.
Keto-OMAD je najhitrejsi nacin do zelo nizkega BF, edino pod 15% BF sem opazil, da ce imas to stanje dlje casa, se poveca obraba sklepov, ker je manj "vazelina" vmes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gregor5816 ::

m0LN4r je izjavil:

edino pod 15% BF sem opazil, da ce imas to stanje dlje casa, se poveca obraba sklepov, ker je manj "vazelina" vmes.

Je prenizek BF lahko škodljiv? Neki 2 leti nazaj, sem imel okoli 16-17% BF, v zadnjih 2 letih sem malo več kolesaril in tekel in prišel na 12-13%. BMI imam normalen, blizu underweight. Glede prehrane ne vem ravno veliko, niti nisem nikoli gledal, da bi pretirano zdravo jedel (ne jem mesa, ocvrte hrane, definitivno pa pojem preveč sladkega). Dolgoročno je želja obdržat kg, mogoče še malo znižat BF in povečat MM.

m0LN4r ::

Ja ima kr nekaj stranskih ucinkov, ki niso zanemarljive narave. Pozanimaj se. Zacni z hormoni, sklepi, kozo, imunskim sistemom, potem pa pridejo na vrsto se mozgani itn.

Zato pa je pomembno, da v telo tudi vnasas cimvec mascob in olj v razlicnih oblikah. Ce ne jes mesa, potem ribje olje, avokadoji, orescki, take stvari pac.
Pa tejle stranski ucinki, so s starostjo vedno bolj izraziti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Jaz imam 23 bmi(177cm/73kg) po koncu bulka in sem kar na meji se vizualno sprejemljivega :)

Cilj je nazaj na 70 kg in pod 15% bf.

m0LN4r ::

Jaz imam tudi 73kg in 4cm manj. Konc aprila, ce bo lepo vreme ostanem na 73kg in znizam BF na 12-13%
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Ti si že zdaj tam nekje imo.

m0LN4r ::

 null

null

Kaj bi pa rekel kolko je bilo potem to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

10% ali manj.

Impresivno molner, posebej v-tapper. Edino prsi imas malo svoh :)

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

11%
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cruz ::

Meni na niti eni ne izgledaš pod 15%. Rekel bi, da 15-16%, ajde 14%, če bi te tvoja punca vprašala in bi bil radodaren.

Pomaga pa, da nosiš kar nekaj mišične mase, pa tudi vidim, da redno treniraš trebušne, mogoče zaradi tega @IL_DIAVOLO in @Vazelin mislita, da si pod 15%. Tudi slika ni najboljša, ne vidimo, če so žile na rokah vidne ipd.

En moj znanec je bodybuilder in je bil 10% eno obdobje. Pa to žile samo pokajo vse povprek, vse se vidi. Pod 10% pa si itak čudaški, se človek prav prestraši. Dobro, odvisno je tudi od človeka in koliko mišične mase nosi.

m0LN4r je izjavil:

V bistvu je recept za optimalno postavo pri moskih zelo enostaven. Od visine odstejes 100, dobis ven stevilko, ki je recimo po prastarih zdravstvenih tabelcah optimalna. Ta stevilka je zelo dobra za orientacijo teze, tudi ce se clovek ne giba ve, da je njegova zdrava teza pod to stevilko in ne nad njo.
To se strinjam, sem se ravno zjutraj vagal po dolgem času in imam "optimalno" kilažo. Zdaj pa samo še bf malo zmanjšati, trenutno podobno kot ti na videoposnetkih.

m0LN4r je izjavil:

Keto-OMAD je najhitrejsi nacin do zelo nizkega BF, edino pod 15% BF sem opazil, da ce imas to stanje dlje casa, se poveca obraba sklepov, ker je manj "vazelina" vmes.
To je verjetno res, ampak jaz ne maram keto diete. Imaš prav glede obrabe sklepov, tudi regeneracija in energija sta slabši, če greš v ekstreme. Tam 13-18% je čisto v redu, manj pa samo, če se hočeš važiti na plaži.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Vidni absi pomenijo, da si blizu 10%. Zile vsepovprek pomenijo da si na pozivilih.

Zgodovina sprememb…

Filip8 ::

Na žile vpliva sol, kok vode držiš, genetika, BF% pa še kaj, ne pa poživila.. jzt sm nekje na 11,12% trenutno, pa sem mi pr 'pumpu konkretno poznajo'. Nekje 195cm, pa okoli 86,87kg. malo me je preveč pobralo.

aja in M0ln4r na sliki si okoli 12, 13 po mojem mnenju. je pa spet Odvisno koliko vode si držal v tistem trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filip8 ()

IL_DIAVOLO ::

Tudi meni se, ampak ne po celem telesu, o cemer govori cruz. To je znacilno za steroidne bodybuildirje.

Da se ti vidi res zila od zile, moras bit krepko pod 10% ali na drogah.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatne vadbe za fit življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
637867 (6263) IL_DIAVOLO
»

Fitnes - vaje doma

Oddelek: Šport
4013595 (10679) Unknown_001
»

Vaje z lastno težo

Oddelek: Loža
3812219 (10528) Golden eye
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327285 (25536) _IKE_

Več podobnih tem