» »

Računalniški servis Kranj

Računalniški servis Kranj

«
1
2

scipascapa ::

Evo sestavim danes vse komponente

MSI B450 TOMAHAWK MAX nova
AMD R5 2600 + NOCTUA L12S - oboje rabljeno
Crucial Ballistix Sport LT V2 Single Rank grau DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit novo
POWERCOLOR RX580 8GB rabljeno
BE QUIET 801
XFX XTR 650W novo
TRANSCEND 370 256GB

v prvo prižge, ni signala preko DPja na drugi monitor, čez minuto/dve ugasne.
Pojma nimam kaj bi bilo, je v Kranju kje servis, da pogleda za tistih 20/30EUR, da vem pri čem se.

Sam sumim, da mi je kupec uvalil fuč grafično kartico.....

sumim na grafično....

Fsegula62 ::

Kaj mislis s tem
v prvo prižge, ni signala preko DPja na drugi monitor, čez minuto/dve ugasne.
, imaš dva monitorja ali kako?

scipascapa ::

2 monitorja da....ker imam en sistem že aktivni, na katerem sedaj pišem......in bi tega novega temeljito usposobil/namestil ipd.....sočasno laufam oba sistema.....

Pride kolega popoldne pogledat k meni.....

https://photos.app.goo.gl/sRZVLv1GKw4v5...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

scipascapa je izjavil:

Evo sestavim danes vse komponente

MSI B450 TOMAHAWK MAX nova
AMD R5 2600 + NOCTUA L12S - oboje rabljeno
Crucial Ballistix Sport LT V2 Single Rank grau DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit novo
POWERCOLOR RX580 8GB rabljeno
BE QUIET 801
XFX XTR 650W novo
TRANSCEND 370 256GB

v prvo prižge, ni signala preko DPja na drugi monitor, čez minuto/dve ugasne.
Pojma nimam kaj bi bilo, je v Kranju kje servis, da pogleda za tistih 20/30EUR, da vem pri čem se.

Sam sumim, da mi je kupec uvalil fuč grafično kartico.....

sumim na grafično....


Kupis najcenejsi GPU za 5 EUR in probas? LAhko pa seveda porabis vsaj toliko casa in 6x vec denarja za servis.

Fsegula62 ::

Lahko tudi da imaš gor BIOS za 1. ali prej 3. generacijo procesorjev, če si kupil ploščo pri prodajalcu kateremu ne stoji roba ima verjetno za 3.G ali če je stara zaloga je lahko še za 1.G

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Hm, zraven ti sedi delujoci sistem z GPUjem? Kaj se cakas?

scipascapa ::

Mazična je kupljena pri Mindfactory....B450 Tomahawk Max - ta je ready za 3ko, procesor je za 2 generacijo R5 2600....pride kolega z R9 280X, da sprobamo.

--- moderator: brisane osebne info. ---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Fsegula62 ::

Če piše da je ready za 3g, je nameščen verjetno že najnovejši bios, vsaj v vseh mojih primerih je bilo tako (delam v trgovini in servisu)

scipascapa ::

Ja, BIOS ni problematičen. 99% grafična....pomoje me je nategnil, ker mi je ob nakupu dal še 4 komponente, 2x rama (1 prodal in kupec pravi da je defekten) + 2 diska (oba stestiral, en je fuč drugi tko tko....).....
--- moderator: brisane osebne info. ---
ok, googlal sem malo, zadetkov 0....če delam prijavo na Policijo zaradi 100EUR, bom živčnega fasal.....lahko, da je kaj banalnega, sem že leta izven tega....kje delaš Fsegula 62, ni Kranj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Fsegula62 ::

Žal kar daleč od Kranja (Velenje), ampak ja poskusi z drugo grafično najprej, potem bi pa se lotil biosa. Sem imel pa tudi stranko ki je pozabila en nosilni vijak notri za matično in se zaradi kratkega stika ni pokazala slika, po odstranitvi le tega je po sreči plošča še delala :).

scipascapa ::

Vijaki ipd so vsi ok.....Najprej grafična, potem pripravim BIOS - matična ima funkcijo FLASHBACK-a....

Fsegula62 ::

Lahko pa tudi da je seller imel za mining in je naložil gor custom bios, preveri če imaš kje takšno stikalce in ga prestavi na drugo stran in probaj.
 stikalo

stikalo

knesz ::

scipascapa je izjavil:

Evo sestavim danes vse komponente

MSI B450 TOMAHAWK MAX nova
AMD R5 2600 + NOCTUA L12S - oboje rabljeno
Crucial Ballistix Sport LT V2 Single Rank grau DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit novo
POWERCOLOR RX580 8GB rabljeno
BE QUIET 801
XFX XTR 650W novo
TRANSCEND 370 256GB

v prvo prižge, ni signala preko DPja na drugi monitor, čez minuto/dve ugasne.
Pojma nimam kaj bi bilo, je v Kranju kje servis, da pogleda za tistih 20/30EUR, da vem pri čem se.

Sam sumim, da mi je kupec uvalil fuč grafično kartico.....

sumim na grafično....

Melom - Dolnov mogoče?

scipascapa ::

Fsegula62: tale grafična je

PowerColor Red Dragon Radeon™ RX 580 8GB GDDR5 - AXRX 580 8GBD5-3DHDV2/OC

Melom hvala....mislim, da še celo moja ex sošolka dela tam.

Fsegula62 ::

Tukaj je stikalo, poskusi dati v drug položaj


scipascapa ::

Probal to, tema, nič se ne zgodi, ko pritisnem gumb POWER ON na ohišjue. Grafična prepreči sploh zagon računalnika? A ni ponavadi se PC vseeno zaganl in piskalo.....lahko, da je osnovna tudi.
V prvo se je vse zagnalo, potem pa ugasnilo itd.

Fsegula62 ::

Pa ti na matini sveti kakšna ez debug ledica?

mambli ::

Nesi na Digital Logic v Kranju. Servis imajo že 20 let po mojem

scipascapa ::

Fsegula62 je izjavil:

Pa ti na matini sveti kakšna ez debug ledica?


je gorela za VGA.

tikitoki ::

Sipascapa, objavljanje taksnih trditev te lahko stane odskodninske tozbe, se posebaj, ker sploh nisi niti preveril, ce je defektna ali ne.
Sicer ni moj problem, sam mogoce bi moral sam pri sebi preveriti nacin delovanja.
Rcimo preizkus pred nakupom. Pa testiranje komponentne pred obtozbami.

Sam tolk v razmislek, kako izgledajo tvoje obtozbe nevpletenim.

scipascapa ::

Nisem še direktno nič obtožil, samo ugibanja pišem v efektu. Ja napaka je bila, da nisem pred nakupom preveril (pač nekako slepo zaupaš prodajalcu).....

Han ::

Prilepi jasno fotko vsebine ohišja, da vidimo, če si vse prav priklopil...

tikitoki ::

scipascapa je izjavil:

Nisem še direktno nič obtožil, samo ugibanja pišem v efektu. Ja napaka je bila, da nisem pred nakupom preveril (pač nekako slepo zaupaš prodajalcu).....


Navajas podatke osebe, ceprav sploh ne ves razloga za delovanje sistema.

scipascapa ::

Moderatorje naprošam, da pobrišejo delo mojega teksta, kjer navajam osebo, hvala.

tiktoki: on se sploh ne javlja več na email, tudi na sms ne (ko sem mu že pisal zaradi rama)......se ti ne zdi sumljivo?

Han: lahko ni panike.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

evo s kolegom probala vse kar sva lahko:

1. druga grafa nič
2. ven rame, ven proc - pogledala pine , namazala z novo pasto....
3. probala drug napajalni kabel......

nič tema ne prižge.....no enkrat brez grafe vmes še celo je.

ali je plata
ali je psu
ali je proc

faq no.

Zdaj pa fehtat servise, da pogledajo če je PSU/PROC.

Grafa mislim, da ni.

Han ::

Si resetiral BIOS?

Si naflešal zadnji BIOS?

scipascapa ::

Da, baterijo dala ven....do flash BIOS sploh ne pride, ker tudi če priklopiš 24 in 8 pinski konektor od napajalnika, se ne zgodi nič.

Ampak plošča je itaq Ryzen 5 ready, vsaj morala bi biti no.

Han ::

Če sta BIOS (flešneš ga lahko tudi brez CPU prek namenskega gumba in USB ključa) in PSU ok, je fuč ali CPU ali plata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

scipascapa ::

sej izločit je treba napajalnik....bom jutri nesel vse v Melom Dolnov.....upam, da niso predragi :P

Han ::

Si ne moreš nekje sposodit 100% delujoč napajalnik?

scipascapa ::

Bom še to povprašal, preden nesem na servis.

(ima kdo v KRANJU/okolica?) če ne dobim pri kolegih.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Baje obstaja pin start PSU trik, da še to probam :P

roscha1 ::

Jado ne dr.kaj ker boš še kaj skuril. PSU te je je83 99%, tko kot mojga fotra. Se mu tud po ene x poizkusih kišta prižge. Ne in ne bo menja dobi zdele za RD novo kišto.

In ne, nimam PSUja za posodit...

scipascapa ::

ok hehe :) samo rad bi bil 100%....preden težim XFX-u za RMA.

scipascapa ::

Ok opravil sponko/paper clip test.

Vzel PSU ven, dal sponko v 3-4 luknjico, priklopil v steno/elektriko....ventilator se je zagnal, nato ugasne. Ko sem izklopil in postopek ponovil 3-4x, se ni zagnal.

DeeCoy ::

Reviewi za ta psu niso glih blesteči.. Tak da možno, da je v tem problem, lahko pa da samo loada ne zazna in se zato izklopi.. Probaj ga proklopit v delujoč računalnik in če posta, potem psu ni problem, sicer pa točno veš, kje si. Za tak denar bi moral dobit zlat napajalnik..
Če je to to vrni in zamenjaj za decent corsaira.

sandmat ::

scipascapa je izjavil:

Ok opravil sponko/paper clip test.

Vzel PSU ven, dal sponko v 3-4 luknjico, priklopil v steno/elektriko....ventilator se je zagnal, nato ugasne. Ko sem izklopil in postopek ponovil 3-4x, se ni zagnal.

normalno, ker nima obremenitve.

scipascapa ::

DeeCoy: XFX XTR 650W ni bleščeč?

Han ::

To je 5+ let star model...

https://www.techpowerup.com/review/xfx-...

scipascapa ::

sej tega imam zdaj....dobim en delujoč psu, da sprobam sistem.

DeeCoy ::

scipascapa je izjavil:

DeeCoy: XFX XTR 650W ni bleščeč?

Poglej amazon reviewe.. kar precej nedelujočih, crknjenih po par mesecih itd itd..

scipascapa ::

No zgleda sem jaz eden izmed njih, in pazite to, jaz sem PSU kupil že jan.2016 lol....samo nisem ga rabil do danes. Pa še XFX RMA postopek je totalno glup.

The pin trick can test the PSU but beware of electric shock and perform with care. Please note that you have to do at your own risk.
I'm sorry that the warehouse in Europe doesn't keep spare units, so direct replacement is not available. The warehouse collects returned products which will then be forwarded to HK for screening and then to China for further inspection and repair, which still need about 4-8 weeks for the whole process to complete

Če ne bom tega vzel pa mir, lepo Seasonic 10 letna garancija 80EUR

https://www.amazon.de/gp/product/B073GY...

Zgodovina sprememb…

antartide ::

scipascapa je izjavil:

No zgleda sem jaz eden izmed njih, in pazite to, jaz sem PSU kupil že jan.2016 lol....samo nisem ga rabil do danes. Pa še XFX RMA postopek je totalno glup.

The pin trick can test the PSU but beware of electric shock and perform with care. Please note that you have to do at your own risk.
I'm sorry that the warehouse in Europe doesn't keep spare units, so direct replacement is not available. The warehouse collects returned products which will then be forwarded to HK for screening and then to China for further inspection and repair, which still need about 4-8 weeks for the whole process to complete

Če ne bom tega vzel pa mir, lepo Seasonic 10 letna garancija 80EUR

https://www.amazon.de/gp/product/B073GY...

za prišparat nekaj evrov riskiraš da te scvre. Kaj dela denar. A je par evrov res vredno več kot življenje
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

scipascapa ::

sej ni treba tako na hard, nič ne sparam, takrat je bil ta boljši PSU.

scipascapa ::

Končna ugotovitev:

1. zamenjal PSU in RX580, dela PC, ne dela grafična, gori VGA na matični / ni slike
2. zamenjal PSU in od kolega drugo GPU, dela vse...BIOS OK.

Zaključek:

defektni PSU
defektna GPU od tega tipa.

gddr85 ::

to nekej fali z gpujem, a vse priključke od gpuja si srpobal? brez driverjev si sprobal in potem sveže gor, al pa magar flashaš še enkrat stock bios za gpu in sprobaš..

tikitoki ::

scipascapa je izjavil:

Moderatorje naprošam, da pobrišejo delo mojega teksta, kjer navajam osebo, hvala.

tiktoki: on se sploh ne javlja več na email, tudi na sms ne (ko sem mu že pisal zaradi rama)......se ti ne zdi sumljivo?

Han: lahko ni panike.


Zal sem ze imel opravka z nepostenimi prodajalci. Upam, da bos uspel zadevo resiti zadovoljivo.

Pravzaprav sem imel probleme tocno z GPUjem, ki sem ga nabavil nazadnje. najvecji problem pri PC komponentah je, da imas lahko napol delujoce komponente, kjer se napaka pojavlja obcasno. To, da nic ne dela je se najboljse, ker hitro ves pri cem si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

scipascapa ::

Bil na servisu, sprobala v Melomu - pohvale.

PSU je OK.
GPU tema, ni slike.

Zdaj pa še enkrat kupit grafično :P

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

damn, tokrat mogoče prej mal popaziš od koga jemlješ robo oz. jo sprobaš, preden spet dobiš defekten gpu =)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD R5 2600 ali 3600

Oddelek: Kaj kupiti
111795 (1606) freextr
»

PC #2

Oddelek: Kaj kupiti
363027 (1732) D3m
»

Nakup novega PSU?

Oddelek: Strojna oprema
91495 (1209) VANR
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140657 (76316) Riff
»

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
51216 (1070) Infusion

Več podobnih tem