» »

Pošiljanje elektronike, ki vsebuje baterijo v Ameriko (USA)

Pošiljanje elektronike, ki vsebuje baterijo v Ameriko (USA)

luka41 ::

Pozdravljeni,
Zanima me če ima kdo kaj iskušen s pošiljanjem paketa v Ameriko (rad bi vrnil slušalke na Amazon). Tezava je v tem, da Pošta slovenije ne pošilja "nevarnih paketov". Najcenejša opcija pa je potem DHL, ki stane 50€. Za poštnino iz Amrike pa sem plačal 23€. Amazon krije stroške pošiljanja do 17€ (ob vračilu izdrlka).
Hvala za pomoč.

djabi ::

Enostavno: ne poveš, da vsebuje baterijo in pošlješ.

Pač, tvegaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

luka41 ::

Ne pridejo na Brniku čez kontrolo...

djabi ::

luka41 je izjavil:

Ne pridejo na Brniku čez kontrolo...

Odpirajo pakete?

luka41 ::

Čez sken (rentgen) ne pride al kako se reče...tko so mi rekli na pošti.

djabi ::

A to grejo direktno preverit model slušalke, če vsebuje baterijo ali ne? Mislim, preko rentgena vidiš baterijo?
Kaj pa, če je v ozadju kakšen avdio/USB kabel? Kako boš ugotovil, če vsebuje baterijo ali ne? Razen, če ni ločeno tam nekje ob strani v neki plastiki/foliji ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

luka41 ::

Nimam pojma...lahko da se baterija obarva kako drugače al pa kej, da se vidi na sliki, ker majo v brošuri prov napisano, katere vrste baterije se lahko pošilja in katere ne. Npr. Li-ion baterije so prepovedane za posiljanje

djabi ::

Hvala za informacije. To nisem vedel. Kakšna baterija pa je v tej slušalki? Li-ion?

Opkow ::

Se vidi lepo na rentgenu in ti tudi obarva določene predmete.
YT Klik

Han ::

Na enega od EU Amazonov ne moreš poslat?

Glugy ::

A ni tako da dajo nalepko da vsebuje baterijo in da se mora bolj previdno ravnat ; so mal bolj previdni postopki in pol lahk pošljejo. Zakaj Pošta Slovenije noče tega nardit?

fikus_ ::

Ne vem točno od katerega leta naprej baterije ne smejo na tovorna letala in v tem je problem pošiljanja naprav z baterijami!

Leprechaun ::

Odstranis baterijo in pošlješ. Znotraj EU sem sam to težavo reševal z Eurosenderjem, ne vem pa če imajo US (telefon in samo popravki....) pokrit. Drugače pa piši na Amazon support, se morda da kaj dogovoriti.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Wisor ::

Kolikor je meni znano, ne smeš pošiljat baterij

Lahko pa pošlješ napravo, v katero je vstavljena baterija

Sicer pa so baterije prepovedane samo v letalih, pošta ti pa lahko vseeno ponudi pošiljanje po cesti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

Kodrnusa ::

Jaz sem vrnil ze 3 telefone na amazon EU preko poste. So me vprasal ce je baterija not pa sem reku da ne. Nobenih problemov...

nsa_ag3nt ::

Wisor
Sicer pa so baterije prepovedane samo v letalih, pošta ti pa lahko vseeno ponudi pošiljanje po cesti.

Si prebral naslov teme ? Zaenkrat do ZDA še ni kopenske povezave, če je letalo off limits, potem ostane ladja.



A potem se telefoni do ZDA/Evrope/Afrike/Avstralije vozijo iz Azije/ (Kitajska, Japonska, Vietnam...) izključno preko ladijskega transporta ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Wisor ::

@Nsa_agent

Na strani pošte slovenije ti lepo piše, da gredo neprednostne pošiljke od pošte slovenije v ZDA z ladijskim prometom. Če jih pa pošljejo z letalom, pa to ni moj problem. Litijeve baterije so pa prepovedane samo v zračnem prometu.

IvoJan ::

Leprechaun je izjavil:

Odstranis baterijo in pošlješ. Znotraj EU sem sam to težavo reševal z Eurosenderjem, ne vem pa če imajo US (telefon in samo popravki....) pokrit. Drugače pa piši na Amazon support, se morda da kaj dogovoriti.

eurosender BP posilja tudi v USA, sem letos poslal kar velik paket preko njih za zelo ugodno ceno, priporocam :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Leprechaun ::

V Italijo in Nemčijo lahko pošiljaš izdelke z litijevo baterijo, ker gre po tleh :) . V Francijo in UK pa so že težave - je bilo vsaj zame z Eurosender - 20EUR, ceneje od preostalih alternativ (potrkam na les, do sedaj so vse pakete uspešno dostavili (cc 15), nimam pa izkušenj, kako bi reagirali v primeru težav).

Včasih sem dobival veliko "testnih produktov" in sem moral naštudirati vse skupaj :) .
*************************************************************

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poslati izdelke z vgrajenimi baterijami po pošti

Oddelek: Loža
324934 (2122) Kuscar
»

Mednarodno pošiljanje pametnih telefonov - "Dangerous goods"

Oddelek: Mobilne tehnologije
102464 (1213) Master_Yoda
»

Pošiljanje laptopa v tujino

Oddelek: Loža
10946 (530) PunkDude
»

Pošiljanje litijeve baterije nazaj na kitajsko

Oddelek: Loža
131244 (852) Furbo
»

eBay - presenečenje v kuverti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7726724 (21326) Samson

Več podobnih tem