» »

Ebay prevara?

Ebay prevara?

solatjek ::

Na ebayu sem si ogledoval tole: https://www.ebay.com/itm/BBC-Micro-Bit-...

Želel sem kupiti, včeraj je bil spodaj še kupon za cca 2$ popusta. Na VISO sem pred tem nakazal 60€. Kliknem plačilo s paypal in javi napako:
Sorry, this payment option isn't available. Here are your options:
Select a different payment option.
Contact PayPal customer service to resolve this issue.

Ponudilo mi je okno za vnos pay pal visa kartice, kot da nimam vise in sem jo vnesel, plačilo vseeno zavrnjeno, kasneje sem še 2x poskusil.

Nobenega obvestila ni bilo na mail, da bi kaj kupil na ebay, tudi v zgodovini ni, enako pri paypal, ničesar, na visi pa manjka 3 x 15,27€ ( to se ujema s tisto ceno izdelka s popustom).

So me nategnili, sem se sam z vnosom vise v ebay? Kaj lahko storim?

Je moj ebay in pay pal račun še varen ali je kdo vdrl? Viso prekličem? Sedaj je prazna, tak da ni panike.

Vsak nasvet dobrodošel.

Matko

shadeX ::

Piši supportu.

Wega2 ::

Pa poročaj, da bomo tudi mi vedeli

St235 ::

Pisi na support, ce nisi vnasal podatkov na kaksno zunanjo spletno stran (izven ebay) potem ni panike.

solatjek ::

Sem pisal na support paypala, ebay lahko samo kličeš, moram najti nekoga, ki govori angleško...

Paypalu sem poslal podatke izpisa iz bankaneta, da se vidi kateremu paypal uporabniku bi naj to šlo, zabeleženo je takole: PAYPAL *PARKCHAEAH3 15,27€ - upam da je to kak ID na podlagi katerega bodo kaj ugotovili.

Upam, da sem vnašal v pravi ebay, zgodovina kaže, da je bila stran https:...., če je to dovolj garancije, da ni šlo za neko fake stran. Čudi pa me, da je javil napako, to se mi ni še nikoli zgodilo, oz. se je če je bila Visa premalo polna, ampak takrat ni odtegnilo denarja, sedaj pa ga je kljub napaki.

Je kdo imel že kaj takega? Najraje bi zaprl ebay in paypal račun in preklical kartico in si vse uredil na novo.

Jarno ::

solatjek je izjavil:

Je kdo imel že kaj takega? Najraje bi zaprl ebay in paypal račun in preklical kartico in si vse uredil na novo.

Na Steamu kupil igro preko Mastercard, pride do napake, igre ni uspelo nabavit, so pa odtegnili denar.
Pišem na Steam support kjer pojasnijo, da bo denar vrnjen v roku nekaj dni, kar se je tudi zgodilo.
#65W!

Nikonja ::

Ta prodajalec smrdi iz več razlogov:
1. Nima nobenega feedbacka, registiran je pa od 2018
2. Piše: Member since: Jul-15-18 in Turkey, pošilja pa iz Finske
6. Nobeneg prodanega komada, spodaj pa 6 review-ov, eden celo iz 2017 ko sploh ni bil registriran ???

Ampak če si uporabil paypal nimaš strahu, vse dobiš prej ali kasneje nazaj, imel sem sam 3 primera ko so me hotli nategnit, dnar dobil v vseh primerih nazaj brez komplikacij.

solatjek ::

To mi je odgovoril:

Hi,

I am very sorry for your inconvenience. I checked about the issue on both Paypal and Ebay. The transactions were not made because my credit cards linked to Paypal was expired. So there was no record about your purchases due to the error.

The transactions must be cancelled. There is no history left about your purchases from my side. So please check if your payment has been confirmed or not.

Best,
Chapa


Je sploh kaj na tem? Mislim da znesek prejmeš tudi, če nimaš kartice, pač ostane na paypalu.

Banka pravi, da verjetno nič ne morejo, zneski so sicer še vedno v obdelavi, kljub vsemu sem podal zahtevet za obravnavo.

radmannsdorf ::

Haha, odpiši mu da boš lepo odprl dispute na ebay in paypal, pa naj se jebe pol, če je nategun.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Pal pal piše tole:

Dear xxxxx,

Thank you for contacting PayPal regarding inability to pay.

My name is Alina and I am very pleased to assist you today.

I have reviewed your account and I can see that your attempts to complete payments were denied by card issuer (bank).

I would recommend you to contact them directly as they do not inform us about the cancellation reason.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Alina
PayPal


Kaj lahko sedaj storim. Problem je, ker paypal in ebay nista zabeležila ničesar! Reklamacije nimam na kaj obesit...

zcetrt ::

Review ima artikel, ne prodajalec. Tako da to dejstvo samo po sebi ni sumljivo.
4.

Utk ::

solatjek je izjavil:

Pal pal piše tole:

Dear xxxxx,

Thank you for contacting PayPal regarding inability to pay.

My name is Alina and I am very pleased to assist you today.

I have reviewed your account and I can see that your attempts to complete payments were denied by card issuer (bank).

I would recommend you to contact them directly as they do not inform us about the cancellation reason.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Alina
PayPal


Kaj lahko sedaj storim. Problem je, ker paypal in ebay nista zabeležila ničesar! Reklamacije nimam na kaj obesit...

Sej so ti napisali kaj lahko sedaj storiš.

solatjek ::

Zadeva rešena. Po 14 dneh se je denar vrnil na kartico. Denar je bil "le" rezerviran, ker pa transakcija ni bila sprovedena, se je rezervacija sprostila in denar je bil spet na računu.

Torej ni šlo za prevaro.

Ales ::

Samo po tem še ne veš, ali je šlo za poskus prevare ali ne. Plačilo je kot kaže preprečila tvoja banka in zaustavila vse skupaj, potem so si pa še vzeli 14 dni časa držati rezervacijo na sredstvih.

Zgleda pa, da je ta prodajalec v zadnjem času dobil dve pozitivni oceni.

Samael ::

Po drugi strani pa je še vedno verjetno, da govori resnico in nakazilo banke ni šlo skozi iz preprostega razloga: ker je na drugi strani na računu res pretekla kartica (se zgodi...) in pač ni moglo iti skozi.
Plus, da so stvari, ki jih prodaja bolj kot ne obskurne zadeve tipa "Arduino Mega 2560 R3" v nekem cenovnem povprečju $12. Glede na ponudbo ne deluje ravno scam materijal, prej bi rekel, da nima nekih izkušenj s prodajo preko ebaya in je (predvsem v svojo lastno škodo) rahlo zamočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Ales ::

Samael je izjavil:

Po drugi strani pa je še vedno verjetno, da govori resnico in nakazilo banke ni šlo skozi iz preprostega razloga: ker je na drugi strani na računu res pretekla kartica ...
A v takem primeru neha delati prejem sredstev na PayPal račun? Od kdaj?

In to na način, da banka plačnika zavrne transakcijo, četudi je sam PayPal ni zavrnil? Od kod to?

sandmat ::

solatjek je izjavil:

Zadeva rešena. Po 14 dneh se je denar vrnil na kartico. Denar je bil "le" rezerviran, ker pa transakcija ni bila sprovedena, se je rezervacija sprostila in denar je bil spet na računu.

Torej ni šlo za prevaro.

Naslednjič pokliči osebnega bančnika na svojo (slovensko) banko, ki tako transakcijo (rezervacijo) lahko vidi v sistemu in ti to pove takoj.

Samael ::

Ales je izjavil:

Samael je izjavil:

Po drugi strani pa je še vedno verjetno, da govori resnico in nakazilo banke ni šlo skozi iz preprostega razloga: ker je na drugi strani na računu res pretekla kartica ...
A v takem primeru neha delati prejem sredstev na PayPal račun? Od kdaj?

In to na način, da banka plačnika zavrne transakcijo, četudi je sam PayPal ni zavrnil? Od kod to?

Glede tega imaš prav, ampak samo če je po "sorry, this payment option isn't available" zavrnitvi sploh plačeval preko paypal posredništva.
Zavedlo me je tole (sem domneval, da je po paypal zavrnitvni sledilo neposredno plačilo s kartico brez paypala - ebay to omogoča, če prodajalec določi to opcijo):

solatjek je izjavil:

Želel sem kupiti, včeraj je bil spodaj še kupon za cca 2$ popusta. Na VISO sem pred tem nakazal 60EUR. Kliknem plačilo s paypal in javi napako:
Sorry, this payment option isn't available. Here are your options:
Select a different payment option.

Contact PayPal customer service to resolve this issue.
Ponudilo mi je okno za vnos pay pal visa kartice, kot da nimam vise in sem jo vnesel, plačilo vseeno zavrnjeno, kasneje sem še 2x poskusil.

V bistvu, če sem iskren, mi še vedno ni jasno, če je po paypal zavrnitvi zgoraj zatem dejansko plačeval preko paypala (v tem primeru imaš prav) ali pa je šlo za direkten vnos cifr kreditne (link zgoraj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

fitipaldi ::

ima kdo izkušnje čakanje pošiljke iz UK.( naročeno na ebay ). Ponavadi dobim v 1 tednu. Zdej pa poslano 23.10.pa še nič. Prodajalec pravi, da je bilo poslano 2class?
Jest pa mislim, da sploh ni poslal.
Kaj menite?

Samael ::

Jah nič, čakal boš še nekaj časa, kaj pa češ? Kaj piše pod estimated delivery? Verjetno so si dali kakšen mesec časa al pa kaj takšnega?

Tudi jaz dobim običajno v tednu, itd ... se pa kdaj čas podaljša, pri napr. naročevanju kitajskih zadev poslane z (preko) UK. Se mi zdi, da kar nekaj kitajskih ebay trgovcev uporablja UK kot bazo za svojo kramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Machete ::

To je nekaj narobe. So zadnje čase kar dolgi dobavni roki iz UK, ampak recimo max 2-3 tedne za počasne pošiljatelje. Tole ni nekaj OK. Naj da tracking. Če ga nima, počakaj še kak teden potem day item not received.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fitipaldi ::

Ebay je dal rok 20.november. Ni tracking

SmeskoSnezak ::

A je kdo na voljo prek zasebnega oziroma klica, kajti zelel bi preveriti oz. se zavarovati preden posljem eno stvar v Ameriko. Ne poznam tega toliko.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

A je kdo na voljo prek zasebnega oziroma klica, kajti zelel bi preveriti oz. se zavarovati preden posljem eno stvar v Ameriko. Ne poznam tega toliko.

Primer: uporabnisko ime je eno, naslov kam poslat drugo, email pa spet tretji... placilo ze bilo izvedeno na Paypal, kjer pise caka se na nekaj iz moje strani.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Posiljko bi clovek rad prek UPS mednarodne, za kar bo treba sto evrov iz moje strani dat, vred s sledenjem.
@ Pusti soncu v srce... @

Machete ::

Ne rini v težave, če ne veš kaj počneš ali nisi vsaj 95,6% prepričan v legitimnost kupca. Brez zamere.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kvinta ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Posiljko bi clovek rad prek UPS mednarodne, za kar bo treba sto evrov iz moje strani dat, vred s sledenjem.


Pošlješ vedno na tisti naslov ,ko ga ma v Paypalu nič druga te ne zanima.

Jaz ko kaj prodajam vedno napišem spodaj v opisu opcije pošiljanja torej Slo Pošta ,DpD ali pa Avstrijska Pošta Dhl pa kolko stane pa nisem mel nikol problemov pred pošiljanjem pa še dodatno poslikam paket iz vseh strani ,če bi mi reko da hoče preko UPS bi mu nazaj lepo napiso ,da pač ni ter opcije če bi še vztrajal mu vrnem denar pa ga blokiram škoda cajt zabijat.
A.C.A.B

UganiKdo ::

SmeskoSnezak je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

A je kdo na voljo prek zasebnega oziroma klica, kajti zelel bi preveriti oz. se zavarovati preden posljem eno stvar v Ameriko. Ne poznam tega toliko.

Primer: uporabnisko ime je eno, naslov kam poslat drugo, email pa spet tretji... placilo ze bilo izvedeno na Paypal, kjer pise caka se na nekaj iz moje strani.


Kje tocno si to preveril? Preko kakega linia v emailu kupca ali direktno na paypal? Ker paypal ne zadrzuje sredstev kar tako.

SmeskoSnezak ::

Hvala za pomoc.

Prehitro veselje, pozabil na email phising butle:
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

https://www.paypal-community.com/t5/Selling-on-eBay/Send-the-shipment-tracking-number-to-PayPal/m-p/916574#M8200
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734649 (17680) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134287 (14251) igi82m
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216496 (8815) Furbo
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329178 (7029) refosk

Več podobnih tem