» »

Ko te nategnejo na maturi

Ko te nategnejo na maturi

«
1
2

mcqueen ::

Okej, sem eden izmed tistih študentov, ki ni prišel na željen faks. Valda, vsak mi reče, bi se pa več učil. No zmanjkal mi je praktično pol pike. Ampak kaj čmo, lajf je tak, sem se vpisal na drugo željo. No, par dni nazaj mi pa punca pokaže tole: https://www.facebook.com/UniversityUP/v... Valda, v tistem trenutku se počutim kot najbolj nategnjen človek na svetu. Tko da mogoče mal v premislek vsem bodočim študentom in dijakom. Potrudte se, pa glejte ocene. K na konc je razlika med tem a boš biokemik al pravnik lahk ravno ena ocena razlike pri slovi na maturi.

Je mel kdo drgač prou tak primer? Da je pač mel relativno dost procentov pa nizek skupni seštevek na maturi? Mogoče je pa skrajni čas, da vse skupaj ukinemo pa mamo sprejemce

jype ::

mcqueen je izjavil:

K na konc je razlika med tem a boš biokemik al pravnik lahk ravno ena ocena razlike pri slovi na maturi.
Upam, da boš biokemik. Pravnikov v resnici ne potrebujemo tako veliko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: k4vz0024 ()

HappyPills ::

Glede na zbiranje denarja je biokemik the way to go! =). Važno je da boš imel službo v kateri se boš dobro počutil.

Shields ::

Poslušati druge kaj pojdi študirat je trapasto. Pogosto se govori kateri profili bodo iskani pol pa ni kej dost od tega

6151 ::

Vsak faks ima mal drugačno točkovanje, recimo za večino naravoslovnih faksov ena oceni pri slovenščini ni vredna skoraj nič.
Pojdi še enkrat delat maturo in se vpiši naslednje leto, 1 leto izgube na faksu ni nič.

Sprejemci bi bili dobrodošla sprememba, vendar pa realno gledano je matura na splošno tako lahka, da z lahko z skoraj nič truda (ob pogoju prav dobrega in odličnega uspeha v 3,4 letniku) prideš na katerikoli resen faks.

xx23 ::

Ne vem sicer, kateri so zate resni faksi, ampak za psihologijo recimo je ponavadi treba bit v 3. in 4. odličen in imeti 31 od 34 točk na maturi. Nemogoče s skoraj nič truda. Omejitev na medicini je malo nižja, ampak ne veliko.

Za OP pa: pravila so bila jasna že dolgo, torej te ni nihče nategnil. Do 15. oktobra se lahko izpišeš brez negativnih posledic. Odločit se pač moraš, kaj ti več pomeni. Še en poskus na maturi ali nadaljevanje na 2. želji.

galu ::

xx23 je izjavil:

Ne vem sicer, kateri so zate resni faksi, ampak za psihologijo recimo je ponavadi treba bit v 3. in 4. odličen in imeti 31 od 34 točk na maturi. Nemogoče s skoraj nič truda. Omejitev na medicini je malo nižja, ampak ne veliko.


Če sem prav pregledal aktualne pretvorbe, je za to leto bilo dovolj biti odličen v 3. in 4. letniku ter imeti vsaj 25 točk na maturi (od 34).

Ti si verjetno predpostavljal, da je pretvorba točk v % linearna. Ni.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

starfotr ::

Vpišeš se na faks, kjer ni omejitev pa je.

To je lajf, ne pa sekiranje, da ne prideš na nek faks.

hojnikb ::

tolk jeze, na koncu pa pocnes cisto nekaj drugega. Pomoznosti z veseljem.
#brezpodpisa

6151 ::

xx23 je izjavil:

Ne vem sicer, kateri so zate resni faksi, ampak za psihologijo recimo je ponavadi treba bit v 3. in 4. odličen in imeti 31 od 34 točk na maturi. Nemogoče s skoraj nič truda. Omejitev na medicini je malo nižja, ampak ne veliko.

Za OP pa: pravila so bila jasna že dolgo, torej te ni nihče nategnil. Do 15. oktobra se lahko izpišeš brez negativnih posledic. Odločit se pač moraš, kaj ti več pomeni. Še en poskus na maturi ali nadaljevanje na 2. želji.


FMF, FKKT, FFA, FS, MF, BF, FE, ipd

Na psihologijo prideš z 25 točkami na maturi in uspehom 2x odlično. Nekako primerljivo z težavnostjo enega težjega izpita na faksu, torej nebi smelo predstavljati problema če želiš narediti faks.

antartide ::

še en primer kako šolstvo je ena velika farsa.

6151 ::

Še dodatek ker sem pozabil napisati: Na medicino, ki ima bolj stroge kriterije glede posameznih predmetov (ni pomemben splošni uspeh na maturi, ampak so posamezni predmeti, npr tuj jezik, matematika ter naravoslovni izbirni predmet, vredni več) ne prideš z 25 točkami na maturi, če so razporejene 5 na predmet, ampak moraš imeti npr angleščino ter matematiko vsaj 6, medtem ko imaš lahko slovenščino tudi 2 brez posebnega odbitka točk. Čeprav dobiš z 25 točkami na maturi in 2x odl vstopnico na psihologijo (95,2 točk), na medicini dobiš z enakim uspehom pod 90 točk.

Jarno ::

antartide je izjavil:

še en primer kako šolstvo je ena velika farsa.

Deal with it. Če nek študijski program nudi omejeno število vpisnih mest, vpis pa je visok, potem morajo obstajati neki kriteriji.
Sicer se tudi sam nagibam k špekulacijam, da je v imenu enakih možnosti marsikje preveč balasta.
#65W!

sandmat ::

mcqueen je izjavil:

Okej, sem eden izmed tistih študentov, ki ni prišel na željen faks. Valda, vsak mi reče, bi se pa več učil. No zmanjkal mi je praktično pol pike. Ampak kaj čmo, lajf je tak, sem se vpisal na drugo željo. No, par dni nazaj mi pa punca pokaže tole: https://www.facebook.com/UniversityUP/v... Valda, v tistem trenutku se počutim kot najbolj nategnjen človek na svetu. Tko da mogoče mal v premislek vsem bodočim študentom in dijakom. Potrudte se, pa glejte ocene. K na konc je razlika med tem a boš biokemik al pravnik lahk ravno ena ocena razlike pri slovi na maturi.

Je mel kdo drgač prou tak primer? Da je pač mel relativno dost procentov pa nizek skupni seštevek na maturi? Mogoče je pa skrajni čas, da vse skupaj ukinemo pa mamo sprejemce


ne razumem, nategnjen se poslušaš po tem, ko poslušaš Marušiča? :D
Al ne razumeš kaj je on naredil (sešteval procente in ne ocen) in se zato počutiš nategnjenega :D

mcqueen ::

Fantje (in/ali dekleta) samo primer sem dal kaj lahko pomeni pol pike razlike. Željena smer študija je bla psihologija (kaj čmo, teče v družini). Nategnjenega pa se počutim zato, ker če bi bli sprejemci temu ne bi blo tako. Dejstvo je tut, da že to, da se šteje uspeh je največja možna glupost. Ker kaj ima uspeh na koncu letnika veze s tem kak psiholog bom? Pač a štekate? In ja vem, kako pretvarja. Pač fora je u tem, da če bi se lepo baziral na procentih matura, bi bla bolj fer do vseh. Ne pa da ti procente pretvorijo v ocene, to pol v točke seštejejo in dodajo nato še uspehe ...

jype ::

mcqueen je izjavil:

Pač a štekate?
Štekamo. Študiraj brez vpisa, ter šolskemu sistemu pokaži sredinca. Predavanja Univerze v Ljubljani so javna.

otago ::

mcqueen je izjavil:

Fantje (in/ali dekleta) samo primer sem dal kaj lahko pomeni pol pike razlike. Željena smer študija je bla psihologija (kaj čmo, teče v družini). Nategnjenega pa se počutim zato, ker če bi bli sprejemci temu ne bi blo tako. Dejstvo je tut, da že to, da se šteje uspeh je največja možna glupost. Ker kaj ima uspeh na koncu letnika veze s tem kak psiholog bom? Pač a štekate? In ja vem, kako pretvarja. Pač fora je u tem, da če bi se lepo baziral na procentih matura, bi bla bolj fer do vseh. Ne pa da ti procente pretvorijo v ocene, to pol v točke seštejejo in dodajo nato še uspehe ...


Tako poteka nekako vpis na ALU, AGRTF itd... druzinska naveza

Cruz ::

mcqueen je izjavil:

Željena smer študija je bla psihologija (kaj čmo, teče v družini). Nategnjenega pa se počutim zato, ker če bi bli sprejemci temu ne bi blo tako.
Škoda, moški zelo primanjkujejo na psihologiji. Bivši dekan FF mi je še pripovedoval, da so občasno dajali prednost moškim kandidatom ob vpisu. Se pa strinjam s tvojim rantom.

antartide ::

kot je lepo napisal McQueen, čeprav ni bil to njegov namen povedat, je celi šolski sistem še DALEČ od perfektnega. Kar nekako nanese da smo itak še v prazgodovini (šele 100 let je pravi napredek) , tako da v bodočnosti si pričakujte velike spremembe, ker tle človek za nekaj brezveznega ni bil sprejet za poklic katerega bi bil verjetno zelo dober.
Tisti ki je pa napisal da 1 leto ni nič... Kako lahko to napišeš, ne razumem. 1 leto je veliko časa in življenje ni večno, čas tik taka in nič ne reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

fikus_ ::

Ali so letos spremenili pogoje za vpis??? Verjetno veljajo že nekaj let enaki! Tako da neha jokat, itak kaže da nisi za psihologa, ker ti živci popuščajo! :))

Superboyy ::

mcqueen je izjavil:

Valda, v tistem trenutku se počutim kot najbolj nategnjen človek na svetu.


Kdo ve kje bi bila meja, če bi seštevali procente skupaj? Mogoče bi ti pa potem falil 1%.

Drugače se pa ne sekiraj - študiraš lahko še vedno izredno, ali pa narediš en letnik podobnega študija in se potem prepišeš (vsaj cca 10 let nazaj je bilo tako).

MonoPattern ::

6151 je izjavil:

Vsak faks ima mal drugačno točkovanje, recimo za večino naravoslovnih faksov ena oceni pri slovenščini ni vredna skoraj nič.
Pojdi še enkrat delat maturo in se vpiši naslednje leto, 1 leto izgube na faksu ni nič.

Sprejemci bi bili dobrodošla sprememba, vendar pa realno gledano je matura na splošno tako lahka, da z lahko z skoraj nič truda (ob pogoju prav dobrega in odličnega uspeha v 3,4 letniku) prideš na katerikoli resen faks.

Maturo lahko gre delat šele pri 21 letih kot občan.

otago ::

Vsaka nesreca je lahko dobra. Sosolca je druzina rinila v medicino. Seveda ni imel dovolj pik. Zdaj pravnik- dobavitelj medicinskih pripomockov, $$$.

1 leto je veliko ali pa nic. Ze studij se lahko podaljsa oz. diplomsko delo se zavelce, ce imas polzje profesorje. Nekateri cepnejo srednjo solo letnik, pa jim pol zalaufa. Drugi gredo delat maturo v drugo, da dosezejo cilj. Robert Lesnik ti je lahko vzor, kaj se da doseci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

6151 ::

MonoPattern je izjavil:

6151 je izjavil:

Vsak faks ima mal drugačno točkovanje, recimo za večino naravoslovnih faksov ena oceni pri slovenščini ni vredna skoraj nič.
Pojdi še enkrat delat maturo in se vpiši naslednje leto, 1 leto izgube na faksu ni nič.

Sprejemci bi bili dobrodošla sprememba, vendar pa realno gledano je matura na splošno tako lahka, da z lahko z skoraj nič truda (ob pogoju prav dobrega in odličnega uspeha v 3,4 letniku) prideš na katerikoli resen faks.

Maturo lahko gre delat šele pri 21 letih kot občan.


Lahko tudi prej izboljšuješ rezultat

kuall ::

Jao kakšno dolgočasno in nerazumljivo razlago daje tale v videu.
Raje bi rekel, da je tu ista fora kot pri ameriških volitvah. Procente posameznih enot zaokrožiš in potem te zaokrožene številke sešteješ in lahko pride do razlik med seštetimi točkami in seštetimi procenti.
Te ocene so itak tako na pamet podeljene, da če je malo loterije pri seštevanju nima veze. To ni noben nateg. Ukvarjaš se z nepomembnimi stvarmi. Po moje pa imaš pamet pravnika, če te takele stvari zanimajo.

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

Jao kakšno dolgočasno in nerazumljivo razlago daje tale v videu.
Raje bi rekel, da je tu ista fora kot pri ameriških volitvah. Procente posameznih enot zaokrožiš in potem te zaokrožene številke sešteješ in lahko pride do razlik med seštetimi točkami in seštetimi procenti.
Te ocene so itak tako na pamet podeljene, da če je malo loterije pri seštevanju nima veze. To ni noben nateg. Ukvarjaš se z nepomembnimi stvarmi. Po moje pa imaš pamet pravnika, če te takele stvari zanimajo.


seveda je vse brezveze in ni nateg, dokler se tebi to ne zgodi. V službi dobiš 200€ manj plače, pa se zbuniš in ti rečejo, da so zaokrožili.

kuall ::

Heh, jaz nase gledam objektivno in ne bi bilo razlike ali se zgodi meni ali komu drugemu, še vedno bi rekel, da ni nateg ampak bad luck.

V družbi res obstaja polno nategovanja med ljudmi, ampak tole ni eden izmed njih.
Ta primer kaže, kako človeška pamet deluje približno, statistično. Op je v modu, da je vse nateg, ker je veliko nategov in je ves čas prirpavljen na naslednji nateg, ker je (i guess) bolje, če napačno oceniš nekaj za nateg, kar ni, kot pa če oceniš nekaj za NEnateg, kar se izkaže, da je bil nateg in te je dobil nepriravljenega in si si naredil veliko škode.

Madona sem jaz pameten ej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Tomay ::

Ne vem ali avtor samo trola ali pa podpira UP in Marušiča, ki hoče diskreditirat ric.
Tudi vsi, ki so naredili sprejemne niso naredili faksa, tako da, če si res želiš in te veseli nek študij, imaš še dovolj poti, da prideš do njega.
Marušič != Verodostojnost ;)
Voodoo 4Ever

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

Heh, jaz nase gledam objektivno in ne bi bilo razlike ali se zgodi meni ali komu drugemu, še vedno bi rekel, da ni nateg ampak bad luck.

V družbi res obstaja polno nategovanja med ljudmi, ampak tole ni eden izmed njih.
Ta primer kaže, kako človeška pamet deluje približno, statistično. Op je v modu, da je vse nateg, ker je veliko nategov in je ves čas prirpavljen na naslednji nateg, ker je (i guess) bolje, če napačno oceniš nekaj za nateg, kar ni, kot pa če oceniš nekaj za NEnateg, kar se izkaže, da je bil nateg in te je dobil nepriravljenega in si si naredil veliko škode.

edit: med pisanjem tega nisem videl komentarja od Tomaya

Madona sem jaz pameten ej!


Mislim, jaz bi temu težko rekel nateg, je pa objektivno jasno, da preračun točk ni ustrezen, kar v nekih obmejnih primerih lahko pripelje do nezaželenega outcoma.

Ampak po drugi strani pa v videu nastopa marušič in je zelo verjetno, da je namen videa v resnici drug, kot je videti navzven.

Zgodovina sprememb…

zee ::

OP trola. UP pa no... Univerza-v-vsako-selo pa to. >:D Nepotrebna in predvsem sama sebi namen, ergo se je škoda sekirati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

HappyPills je izjavil:

Glede na zbiranje denarja je biokemik the way to go! =). Važno je da boš imel službo v kateri se boš dobro počutil.


Pfff. Študiral In dokončal biokemijo in biomedicino, nikoli delal nič od tega. Zdaj sem software engineer.

Kar hočem povedati, je, da je eno študij, drugo pa življenje. Pričakovati, da boš po študiju delal to, kar si študiral, je precej utopično in dober recept za trajen staž na Zavodu za zaposlovanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

49106 ::

Zakaj je utopično pričakovati, da boš delal tisto za kar si se šolal?

Shields ::

zee je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Glede na zbiranje denarja je biokemik the way to go! =). Važno je da boš imel službo v kateri se boš dobro počutil.


Pfff. Študiral In dokončal biokemijo in biomedicino, nikoli delal nič od tega. Zdaj sem software engineer.

Kar hočem povedati, je, da je eno študij, drugo pa življenje. Pričakovati, da boš po študiju delal to, kar si študiral, je precej utopično in dober recept za trajen staž na Zavodu za zaposlovanje.



Torej, en ki ne zna programirat naj gre potem kam..za trak? Se ti zdi da si študiral za bv?

Pac-Man ::

6151 je izjavil:

Na psihologijo prideš z 25 točkami na maturi in uspehom 2x odlično. Nekako primerljivo z težavnostjo enega težjega izpita na faksu, torej nebi smelo predstavljati problema če želiš narediti faks.

Sem precej iz loopa, ampak v mojih časih je bilo lažje dobit 30 namesto 25 pik na maturi, kot biti odličen namesto prav dober. Sploh dvakrat.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

tony1 ::

mcqueen je izjavil:

Fantje (in/ali dekleta) samo primer sem dal kaj lahko pomeni pol pike razlike. Željena smer študija je bla psihologija (kaj čmo, teče v družini). Nategnjenega pa se počutim zato, ker če bi bli sprejemci temu ne bi blo tako. Dejstvo je tut, da že to, da se šteje uspeh je največja možna glupost. Ker kaj ima uspeh na koncu letnika veze s tem kak psiholog bom? Pač a štekate? In ja vem, kako pretvarja. Pač fora je u tem, da če bi se lepo baziral na procentih matura, bi bla bolj fer do vseh. Ne pa da ti procente pretvorijo v ocene, to pol v točke seštejejo in dodajo nato še uspehe ...


Tudi jaz ti bom dal nasvet, da se ne sekiraj. Polovica kolegov psihologov je bila nad študijem razočaranih, ker se v Slo okrog tega študija dela strašna fama, kako bo rešil svet, posledično pa se nanj vpisujejo ljudje z veliko točkami (in obratno). (Ironično, včasih je bilo podobno na srednji miličniški šoli.) Reč je postala nekakšen elitni študij elitnih študentov, česar si po težavnosti (ali ne vem katerem kriteriju) niti ne zasluži. (V mojih časih so bili to mednarodni odnosi in v gimnaziji so odličnjake čisto rutinsko spraševali, če bodo vpisali ta študij.)

Skratka, polovica le teh je brez službe, nekateri so šli delat še en faks.

Verjetno možnost izboljševanja rezultatov mature obstaja, vendar prej dobro premisli, kaj boš počel v lajfu z diplomo psihologije in kaj bi lahko počel z diplomo kakšnega drugega študija.

nirm ::

Program na faksu morda niti ni tako zelo važen, sploh v narovoslovnih znanostih, v kolikor nimaš ne vem kakšnih akademskih ambicij. Verjamem, da si se o študiju psihologije dosti pozanimal in veš praktično vse. Je pa sedaj čas, da še enkrat premisliš o smotrnosti druge izbire. Ni za pozabiti, da ti država krije samo eno "ekstra" leto. Spomnim se pri nas nedolgo nazaj, kako hud prehod je bil iz srednje šole, kjer si po 10+letih šolanja utečen vsako jesen iti na višjo stopničko, potem pa si kar naenkrat na faksu, kjer se malo drugače igra. In glede na to, da je šlo za precej težek faks, veliko ljudi po prvem letniku ni zmogla konkretne odločitve - da se ne splača vstrajati in se jim bolj splača iti drugam. In so se potem v limiti zaviseli med drugim in tretjim letnikom.
Hočem povedati, kar so drugi že pred mano - če se v biokemiji nekako ne vidiš, je bolje to ugotoviti sedaj, kot pa čez par let.
Lahko pa še vedno greš na biopsihologijo v koper in imaš miks obojega hah.

6151 ::

Pac-Man je izjavil:

6151 je izjavil:

Na psihologijo prideš z 25 točkami na maturi in uspehom 2x odlično. Nekako primerljivo z težavnostjo enega težjega izpita na faksu, torej nebi smelo predstavljati problema če želiš narediti faks.

Sem precej iz loopa, ampak v mojih časih je bilo lažje dobit 30 namesto 25 pik na maturi, kot biti odličen namesto prav dober. Sploh dvakrat.


V zadnjih 10 letih ne rabiš skoraj nič truda vložiti v odličen uspeh. Zato se pa tudi točke potrebne za sprejem višajo

Invictus ::

Maturant se ni dovolj učil za maturo in zdaj je nategnjen?

Hallooo? Malo samorefleksije ne škodi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: DROP TABLE ()

nevone ::

Invictus je izjavil:

Maturant se ni dovolj učil za maturo in zdaj je nategnjen?

Hallooo? Malo samorefleksije ne škodi...


Saj smo lahko pošteni in rečemo, da trud ne obrodi nujno sadov, omejitve lahko marsikomu po nepotrebnem otežijo željeno pot, kljub temu, da se je trudil in dal vse od sebe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

rađo ::

pejt za 1 leto delat prek študenta, naslednje leto pa zvišuj maturo.
imel boš nekaj denarja, ki ga lahko porabiš da malo potuješ, na koncu pa boš še sprejet na zeljeno fakulteto.
Če ti pa mature ne uspe zvišati pa se vpišeš nekam kjer ni vpisa..

galu ::

Tako to gre.

WhiteAngel ::

6151 je izjavil:


Na psihologijo prideš z 25 točkami na maturi in uspehom 2x odlično.


WTF? 8-O V moji generaciji so bili v razredu ene trije odličnjaki v 3. in 4. letniku na kranjski gimnaziji. Biti odličen je pač zaje*ano. Maturo nas je potem pol razreda opravilo nad 25 sicer. Ne vem, a je res taka inflacija ratala z učnimi uspehi?! Mogoče bi morali učne uspehe počasi črtati iz točk za na faks, ker imaš na lažjih gimnazijah avtomatično boljše pogoje potem. No, do začetka študija :P Glede točk za študij psihologije pa ... well, vsakemu svoje I guess :|

tikitoki ::

Phantomeye je izjavil:

kuall je izjavil:

Jao kakšno dolgočasno in nerazumljivo razlago daje tale v videu.
Raje bi rekel, da je tu ista fora kot pri ameriških volitvah. Procente posameznih enot zaokrožiš in potem te zaokrožene številke sešteješ in lahko pride do razlik med seštetimi točkami in seštetimi procenti.
Te ocene so itak tako na pamet podeljene, da če je malo loterije pri seštevanju nima veze. To ni noben nateg. Ukvarjaš se z nepomembnimi stvarmi. Po moje pa imaš pamet pravnika, če te takele stvari zanimajo.


seveda je vse brezveze in ni nateg, dokler se tebi to ne zgodi. V službi dobiš 200€ manj plače, pa se zbuniš in ti rečejo, da so zaokrožili.


Manjsi nateg, k se delat, da so ocene razlicnih sol enakovredne. Ustne ocene so itak vsaj delno subjektivne. Testi tudi niso standarizirani.
Tko, da je res tezko reci, da je trenutni sistem pravicen.

Po drugi strani pa OP se vedno bluzi. _Nategnili bi ga, ce bi kaj narobe upostevali v njegovo skodo. Tako pa samo misli, da bi mogoce prisel na zeljeni faks, ce bi imeli drugaen sistem, ceprav tega v resnici ne more vedeti.

Nisem bral celotne solate. Kako ve, da bi ob drugacnem vrednotenju rezultatov mature prisel na zeljeni faks?

Invictus ::

Vpis na psihologijo je bolj zahteven kot vpis na medicino. Že kar precej let rabim več točk...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

Bodimo resni no. Nategnejni so kvecjemu otroci alkoholikov, narcidoidnih starsev in podobnih osebkov, kjer bi bilo boljse, ce se nebi razmnozevali.
V teh primerih otroci nimajo niti spodbude, niti realnih pogojev za razvoj svojega potenciala. In v tem sistemu imajo zelo slabe moznosti.

OP pa domenvno izhaja iz uspesne in urejen druzine. Ima moznsot, da se vpise izredno, ce bo dejansko uspesen bo zelo verjetno uspel redni vpis v drugi letnik. Mislim, da je to tudi moznost, ki pripada tistim, ki odrascajo v uspesnih druzinah in ne tismi, ki imajo za starse alkoholike.

otago ::

mcqueen ::

No kakorkoli, Marušič gor ali dol, dejstvo je da opozarja na problem. Vsaj nekdo.

In ja, se strinjam z zgoraj napisanim. Ni nujno, da boš v življenju delal to kar študiraš. Žal pa je psihologija takšna, da če je ne študiraš, jo težko prakticiraš. Imam srečo, res sm iz urejene družine. Tut razlog zakaj želim to študirat je ta da nadaljujem družinsko "obrt". Vse kar sem hotu nardit je, da mal opozorim na to tematiko, pa predvsem da naj se mladi ženejo za vsako oceno in točko. realno te lahk ena trojka pa ena štirka pri fiziki v tretjem letniku gimnazije ustavta pri tem da bi šel neki študirat (pa je lahk to psihologija k nima veze s fiziko). Pravim, da je sistem butast pa da naj folk pazi. Jst bom pa pač lepo zdej eno leto delu prek študenta, naredu izpite, k mi pridejo v poštev pol pa probat pridt na psiho še enkrat. Ne bi blo pa slabo, če bi to tut starši razložil svojim otrokom pa jim pokazal ta video pa jim rekl, da se mal potrudjo no.

Ziga Dolhar ::

antartide je izjavil:

Tisti ki je pa napisal da 1 leto ni nič... Kako lahko to napišeš, ne razumem. 1 leto je veliko časa in življenje ni večno, čas tik taka in nič ne reče.


1 (2002-2003) leto sem 'izgubil' s tem, da sem se v četrtem letniku srednje ekonomske odločil, da bi šel rad študirat pravo - zaradi česar sem moral iti še eno leto na gimnazijo, da sem naredil splošno maturo (poklicna matura + 1 maturitetni predmet za vpis na pravo/medicino takrat ni zadoščal).

Nato sem 1 leto (2004-2005) 'izgubil' s ponavljanjem prvega letnika pravnega faksa.

V retrospektivi, sta se obe 'izgubljeni leti' izkazali za fantastični odločitvi/dogodka/priložnosti, brez katerih bi bila moja poklicna pot zagotovo bistveno drugačna, kot je. Seveda pa je dobro, da tisto leto tudi namensko izkoristiš.

Prvo 'izgubljeno' leto sem se učil programiranja. Začelo se je pri PHP, končalo pri C#. Danes pri vsakodnevnem delu kot odvetnik uporabljam več svojih C# aplikacij, ki mi bistveno optimizirajo delo. Avtomatski masovni zajem izpiskov iz zemljiške knjige in registrov industrijske lastnine, spremljanje sprememb v data roomih, generiranje dokumentov...). Drugo leto sem izkoristil, da sem se 'naučil študirat' in se poglobil v rimsko pravo, ki mi je v naslednjih letnikih bistveno pripomoglo v razumevanju pozitivnega prava, me spodbudilo k sodelovanju pri instituiranju tutorstva na fakulteti (kar mi je odprlo mnogo drugih vrat med študijem in kasneje); hkrati pa sem se, delno zaradi 'menjave sošolcev', pred diplomiranjem, udeležil študentskega tekmovanja, ki je odločilno zaznamovalo mojo nadaljnjo karierno pot s fokusiranjem na gospodarsko pravo in arbitražo.

Skratka, nobeno leto ti ne bo odvzeto. Le druge stvari boš počel v tem letu (in potencialno v vseh nadaljnjih). Na tebi je, da vsako leto izkoristiš in nanj ne gledaš kot na neko "čakanje".
https://dolhar.si/

FrRoSt ::

mcqueen je izjavil:

Fantje (in/ali dekleta) samo primer sem dal kaj lahko pomeni pol pike razlike. Željena smer študija je bla psihologija (kaj čmo, teče v družini). Nategnjenega pa se počutim zato, ker če bi bli sprejemci temu ne bi blo tako. Dejstvo je tut, da že to, da se šteje uspeh je največja možna glupost. Ker kaj ima uspeh na koncu letnika veze s tem kak psiholog bom? Pač a štekate? In ja vem, kako pretvarja. Pač fora je u tem, da če bi se lepo baziral na procentih matura, bi bla bolj fer do vseh. Ne pa da ti procente pretvorijo v ocene, to pol v točke seštejejo in dodajo nato še uspehe ...

Štekamo! :)

Samo ti moraš vedeti, ali pa bi moral vedeti, da ne glede na to, kakšen je sistem, vedno lahko nekdo izvisi za pol točke.... Tudi, če bi bili sprejemci, bi se to lahko zgodilo! Da bi izvisel za pol točke! Tukaj gre za t.i. ROBNE Pogoje! Samo to je iz matematike, na psihologiji pa takih stvari menda ne potrebuješ in jih menda tudi ne učijo. :))

Ker je vprašanje enostavno, če zadevo štekaš, je tudi odgovor na vprašanje enostaven!

Postaneš NATEGNJENI maturant! :))

Ko se Michael Daglas prebija z mačeto skozi pragozd v filmu Lov na Zeleni Diamant in pravi, da bi moral postati lepotni kirurg, je to pač smešno, ker gre za akcijsko komedijo...

Ko pa nekdo pravi, da zaradi pol točke ne bo vpisal psihologije, ampak bo za plan B vzel pravo, je to TRAGIČNO! Iz vseh pogledov. Domačega, vzgojnega, šolskega, .... in vseh ostalih!

Obstajajo tudi druge možnosti, samo malo je treba pobrskati, razmisliti in ukrepati.... Lahko bi izbral soroden študij in se poskušal po 1. letniku prepisati; to je samo ena od variant. ;)

Ampak NE! Ti si prepričan, da spadaš v kategorijo Nategnjenih maturantov! ;)

In še prav imaš! :))

Ziga Dolhar je izjavil:

antartide je izjavil:

Tisti ki je pa napisal da 1 leto ni nič... Kako lahko to napišeš, ne razumem. 1 leto je veliko časa in življenje ni večno, čas tik taka in nič ne reče.


1 (2002-2003) leto sem 'izgubil' s tem, da sem se v četrtem letniku srednje ekonomske odločil, da bi šel rad študirat pravo - zaradi česar sem moral iti še eno leto na gimnazijo, da sem naredil splošno maturo (poklicna matura + 1 maturitetni predmet za vpis na pravo/medicino takrat ni zadoščal).

Nato sem 1 leto (2004-2005) 'izgubil' s ponavljanjem prvega letnika pravnega faksa.

V retrospektivi, sta se obe 'izgubljeni leti' izkazali za fantastični odločitvi/dogodka/priložnosti, brez katerih bi bila moja poklicna pot zagotovo bistveno drugačna, kot je. Seveda pa je dobro, da tisto leto tudi namensko izkoristiš.

Prvo 'izgubljeno' leto sem se učil programiranja. Začelo se je pri PHP, končalo pri C#. Danes pri vsakodnevnem delu kot odvetnik uporabljam več svojih C# aplikacij, ki mi bistveno optimizirajo delo. Avtomatski masovni zajem izpiskov iz zemljiške knjige in registrov industrijske lastnine, spremljanje sprememb v data roomih, generiranje dokumentov...). Drugo leto sem izkoristil, da sem se 'naučil študirat' in se poglobil v rimsko pravo, ki mi je v naslednjih letnikih bistveno pripomoglo v razumevanju pozitivnega prava, me spodbudilo k sodelovanju pri instituiranju tutorstva na fakulteti (kar mi je odprlo mnogo drugih vrat med študijem in kasneje); hkrati pa sem se, delno zaradi 'menjave sošolcev', pred diplomiranjem, udeležil študentskega tekmovanja, ki je odločilno zaznamovalo mojo nadaljnjo karierno pot s fokusiranjem na gospodarsko pravo in arbitražo.

Skratka, nobeno leto ti ne bo odvzeto. Le druge stvari boš počel v tem letu (in potencialno v vseh nadaljnjih). Na tebi je, da vsako leto izkoristiš in nanj ne gledaš kot na neko "čakanje".

AHA!

Raje ne bom komentiral! :)) Sicer pa sem Persona Bez Gata in naj si vsak misli sam, kar si hoče! ;)

Same CVETKE! Ekonomiski in Pravniki! Na obeh področjih je država v ž/m sp. organu. Res čudno!?? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

hamez66 ::

Itak nisi pismen za psihologa in po napisanem sodeč ti je zmanjkalo polovico točk in ne pol točke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153177 (2808) trancer01
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111064 (8376) Zajec123
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286070 (5066) para!
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418794 (16262) foxigirl

Več podobnih tem