» »

Katero sobno kolo

Katero sobno kolo

Bye ::

Katero sobno kolo bi mi priporočili? Po možnosti iz lastnih izkušenj.

kjut ::

Nedolg nazaj je imel Hofr v prodaji za 150e. Mlgoce ga se imajo kje, slab ne more bit.

Ce pa mogoce ze imas solidno kolo ti pa priporocam nakup samo trenežerja, kr kul zadevca pa še mal prostora zavzame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

solatko ::

Delo krepa človeka

pikachu004 ::

Še en glas za trenažerja, če že imaš kolo. Na svoje kolo si že navajen, tako da ne bo sprememb položaja na kolesu. Pomembna svar, ki jo večina rekreativcev ne upošteva/pozna.

Kolo si lahko nastavimo tudi sami

Samo poglej kaj je vse pomembno pri nastavitvah. Ja, štejejo milimetri. Problem sobnih koles je ta, da se jih ne da nastaviti tako kot pravih koles.

zavajon ::

+1 za trenažer.
Pri meni je bilo sicer bistveno to, da je "smart", zato ni tako dolgočasno gonit, ker lahko gledaš cesto, po kateri "voziš", pa lahko tekmuješ z ostalimi.

vuki ::

+2 smart trenažer + zwift

;-) ::

Je trenazer ok tud za gorca? se dobijo gume za trenazer za mtb?

kjut ::

Pa je, tisto zadnjo bunko/rotor odšraufaš bolj na ven in bi naj bilo ok. Edino pazi da ne boš predolgo gonil na preveč našponani kolesni gumi na ta omenjeni rotor. Ker boš uničil plašč (se začne luščit oz. počasi odstopat od spodnje plasti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

poldy_nwx ::

;-) je izjavil:

Je trenazer ok tud za gorca?


Preden kupiš, preveri ali gre gor. Kolega (redno trenažira) ga ima in nanj lahko vpne tako specialko, kot gorca (ima qiuck release).

Ko sem tudi sam hotel sprobat, kako to deluje - s svojim kolesom, mi ga nikakor ni uspelo spraviti gor: preširoka os, ker imam through axle (in ne QR).

Za gume pa ne vem... Sem nehal potem študirat trenažerje :-) Sam bi dal gor eno znucano

kuall ::

Po lastnih izkušnjah nobenega. Ga je nekdo v naši hiši kupil in zdaj samo nabira prah.
Pa tudi po logiki je neumno kolesarit v sobi, ko pa je bolj prijetno zunaj, ko je pa dež pa itak rabijo kolena svoj počitek.

;-) ::

Kolena?

kuall ::

Ja če preveč kolesariš ni glih zdravo, rada začnejo bolet. Ampak to če vsak dan po več ur.

PreviousUser ::

pikachu004 je izjavil:

Še en glas za trenažerja, če že imaš kolo. Na svoje kolo si že navajen, tako da ne bo sprememb položaja na kolesu. Pomembna svar, ki jo večina rekreativcev ne upošteva/pozna.

Kolo si lahko nastavimo tudi sami

Samo poglej kaj je vse pomembno pri nastavitvah. Ja, štejejo milimetri. Problem sobnih koles je ta, da se jih ne da nastaviti tako kot pravih koles.


Kaj pa spinner? Spinner se da tudi fajn nastaviti.

pikachu004 ::

PreviousUser je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Še en glas za trenažerja, če že imaš kolo. Na svoje kolo si že navajen, tako da ne bo sprememb položaja na kolesu. Pomembna svar, ki jo večina rekreativcev ne upošteva/pozna.

Kolo si lahko nastavimo tudi sami

Samo poglej kaj je vse pomembno pri nastavitvah. Ja, štejejo milimetri. Problem sobnih koles je ta, da se jih ne da nastaviti tako kot pravih koles.


Kaj pa spinner? Spinner se da tudi fajn nastaviti.


Spinner sem vozil samo enkrat. Ne vem, meni ni to to. Kolo je kolo :) Kolesarji tudi ne uporabljajo sobnih koles. Ko na začetku sezone dobijo kolo ga nastavijo, in potem ne tikajo nastavitev. Fora je v temu, da imaš eno kolo in trenažer, ne pa eno kolo in eno sobno kolo. Spinner/sobno kolo stane toliko kot trenažer ali še več.

Na trenažer lahko daš gorsko kolo ali treking kolo. Pred nakupom se pozanimaj pri prodajalcu (ne kupuj tega v Lidlu :) nadji specializirano trgovino).

Kolena ne smejo boleti zaradi kolesa :) Lahko gre za poškodbo od prej. Če ne, so možne napačne nastavitve kolesa.

Plašč za trenažerja: uporabljaj samo za to namenjen plašč. Plašč za po cesti ti bo na trenažerju hitro obrabilo, poleg tega je še precej glasen. Plašč za trenažer je plastičen in gladek. Primer: Tacx Plašč za trenažer Trainer - MTB 26"x1.25

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Hvala vsem za mnenja.

Han ::

Body Bike, a ni poceni (1500+ eur).

zavajon ::

;-) je izjavil:

Je trenazer ok tud za gorca? se dobijo gume za trenazer za mtb?

Se dobijo. Jaz imam gorca z 26" kolesi in dam pozimi gor gumo zatrenažer. Je zelo ozka, gladka in iz tršega materiala. Zato se najbrž ne obrabi toliko, pa tudi manj hrupna je. Ni pa poceni. Ampak specialna guma za trenažer ni nujna, tako da če imaš kakšno rabljeno gumo, se splača to porabit do konca.

Bye ::

Body Bike je overkill. Kupujem moji, k se je zanj navdušila. Osebno sicer ne verjamem, da bo kaj efekta; stavil sem, da ga bo opustila v manj kot pol leta. Trenutno ogledujem enega kettlerja v žoginem parku 400 eur. Tistile priporočeni VidaXL mi nekako ne vliva zaupanja...

bf4ed ::

Poznam dve ki so opustile v manj kot pol leta. Hitro jih mine :))

Poročaj kako je stanje čez pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Bye ::

Hahaha. Will do. Nekaj mi pravi, da se bo to zgodilo precej hitreje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

TehDucky ::

Jaz bi moji kupil nekaj za med zimsko sezono, pofla nebi kupil, če bi se sam še kdaj usedel. Ene 400-600€ sem pripravljen dat za sobno kolo.
Glede zgornjih nekaj postov, za mojo vem, da ga bo uporabljala, vsaj zadnjih nekaj let ga je pridno vsako zimo, poleti pa tapravo kolo in drugi športi.
Zdaj sva se preselila in ga pač ni, je pa izrazila željo, da bi ga imela. Gledal sem kakšne Kettlerje ali pa Tunturi E50 - ta vidim, da se ogromno oglašuje, me skrbi da ni samo hype.

Bye ::

Za navedeni tunturi tudi mene skrbi. Ne štekam se v fitness, ma za Kettler sem vsaj slišal. Pa garancija mislim da je boljša pri slednjem.

Bye ::

Načeloma sem se odločil za Kettler; me pa zanima, kaj menite še o Toorxu in Energeticsu. Sta ta dva branda na nivoju Kettlerja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero sobno kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10529152 (1827) </head>
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
253897 (2817) techfreak :)
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
183685 (2737) Han
»

Nakup sobnega kolesa - Hofer?

Oddelek: Šport
157860 (7272) MacoLa27
»

sobno kolo za max 150 eur

Oddelek: Loža
278760 (8096) knap

Več podobnih tem