» »

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ?

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ?

1
2
»

radmansdorf ::

Vetrpiha je izjavil:

Ne razumem

Prevod: Telemach ni ok.

starfotr ::

Že 100x povedano. Uporabite omrežja, kjer ni nacionalnega roaminga. Takoj odpade ogromno problemov.

Vetrpiha ::

radmansdorf je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Ne razumem

Prevod: Telemach ni ok.

Ker?

SmeskoSnezak ::

starfotr je izjavil:

Že 100x povedano. Uporabite omrežja, kjer ni nacionalnega roaminga. Takoj odpade ogromno problemov.

In to so?
@ Pusti soncu v srce... @

starfotr ::

T2 in Telemach ne. Vse ostalo pa je ok.

XS!D3 ::

Se ne spomnim, kdaj mi je nazadnje iz Telemacha preklopilo v naciaonalni roaming. Na eni lokaciji bogu za hrbtom, kjer vem da sem bil pred časom v roamingu, so bili pa kolegi z A1 brez signala, tako da imam potem že raje nacionalni roaming za backup kot pa nič. Imajo pa za razliko od nizkocenovcev vsaj eSIM.

SmeskoSnezak ::

Ne razumem. HOT, BOB in podobni, ko se recimo smucas na Mariborskem Pohorju ne bodo preklopili na avstrijske ponudnike? Ko gres preko Vrsica ne bodo preklopili na italijanske?
In podobno...

UIn kot omenja XS!D3, bi se tudi raje videlo da se telefon preklopi na roaming ko si nekje v visokogorju, ko se sprehajas med gorami in hodis na vrhove nekje pri mejah z ostalima dvema drzavama, kot pa da sploh nimas in ne dobis nikjer naokoli signala... Medtem ko znotraj nasih mejah in na pobocjih (zgornja primera) bi bilo bolje, ce bi ta nasa telekomunikacijska podjetja znala urediti, da je Signal zelo mocan.

Kako je torej s signalom? Pa v kleteh? V pritlicjih? Od teh BOB, HOT podjetij?!?
@ Pusti soncu v srce... @

Lonsarg ::

Bob in HoT sta sam resellerja od A1 signala, nič ni drugače razen nekih omejitev na max hitrost če ne doplačaš ekstra.

Teii ::

Dobro jutro.

Mene pa zanima, kako se obnesejo tile HOT, BOB in podobni v tujini? Torej, z roaming. Namrec, ogromno poslovno potujem po celotni Evropi in tudi onkraj oceana, Juzna Amerika se posebej. A bom naletel na kaksne tezave? Kdo ima v tem pogledu najboljso podporo? Ali pa naj kar raje ostanem na Telekomu z narocnino? Trenutna in predraga narocnina se mi izteka, vzel sem jo zaradi telefona, in po vseh izracunih, so postali HOT, BOB in tile alternativni mali ponudniki bolj privlacni.

Lonsarg ::

Moja ima Bob in veliko potujeva in je brez tezav. Edino za MMS moras APN konfigurirat glede na navodila na netu, ker defaultni deluje zgolj v slo, rocno konfigurirani pa povsod. Itak so zgolj A1 reseller, nimajo sploh svojih roaming pogodb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Teii ::

Lonsarg je izjavil:

Moja ima Bob in veliko potujeva in je brez tezav. Edino za MMS moras APN konfigurirat glede na navodila na netu, ker defaultni deluje zgolj v slo, rocno konfigurirani pa povsod. Itak so zgolj A1 reseller, nimajo sploh svojih roaming pogodb.

Ce prav razumem, imajo torej A1 roaming partnerje? Kje najdem te podatke, pomagas z linkom do A1, ali BOB partnerjev po svetu? Smem vprasati, kje sta potovala? Moje poti so recimo po Ekvadorju, Peru, Costa Rica. A das link na te nastavitve, ki jih omenjas?

Lonsarg ::

US, Japonska, Jemen, Turčija, Šejšeli.

Tole so APN nastavitve za MMS, ki delujejo povsod (zgolj internet pa deluje tudi brez teh nastavitev): https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54661274411 (5789) MrStein
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149916 (14637) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649240 (11568) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440325 (16671) VrtniPalcek

Več podobnih tem