» »

Problemi z miško Logitech MX500.

Problemi z miško Logitech MX500.

DrAndy ::

Logitech MX500 sem kupil pred kakšnim mesecem in imam problem, ki mi je začel iti na živce, saj miška, za katero sem odštel 14.000 SIT tega zagotovo ne bi smela početi:

- Ali tako opevani MX optični senzor odpove na podlagah, ki so bolj pisanih in živih barv? Imam podlago, na kateri je naslikan delfin in na njej miška velikokrat odpove, saj se kazalec premakne čisto po svoje.
Npr. če miško pomaknem navzdol, se kazalec na zaslonu pomakne navzgor in obratno.

- Včasih se miškin kazalec začne rahlo tresti na mestu, čeprav se miške niti ne dotikam. To se dogaja na vseh podlagah in tudi na mizi.

Je miška pokvarjena in jo naj reklamiram?

Imortales ::

Podloga za miško je kriva. Daj si enobarvno, pa ne bo problemov.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

bf4ed ::

Kot je že rekel menjaj podlogo!:D

*TV* ::

no jas mam logitech dual optical. miska mi je podobno delala samo ko sem mel tiste neumne Mouseware gonilnike (sicer takrat se 9.76 menda). kak je z novim mousewarom ne vem. mi pa klasicni gonilniki zraven winsow delajo super, samo dodatnih gumbov ne bos mogo glih sprogramirat. podlogo mam pa pisano oranzno (tista ko jo dobis poleg adsla) in deluje dobro.

lp

DrAndy ::

Se pravi, da 14.000 SIT vredna miška odpove na večbarvnih podlagah? Če bi to vedel, je ne bi nikoli kupil.

Vseeno pa ostaja še en problem, ki je prisoten vedno, pa naj bo miška na kakršnikoli podlagi: občasno tresenje kazalca.
Kaj je krivo za to?

kuglvinkl ::

Meni MX500 dela na barvni podlagi povsem v redu oz. niti pod razno ni kakšnih simptomov opisanih zgoraj.

Sicer pa, čez nekaj dni dobim novo podlogo za miško. Poročam ;) .
Your focus determines your reallity

ghibly ::

RE: Občasno tresenje kazalca.

Tudi za to je kriva podlaga - imel sem iste probleme.

DrAndy ::

Nisem vedel, da je ta miška tako občutljiva glede podlag. Ali pa so takšne vse optične miške?

Torej kakšno podlago naj kupim, da mi bo miška delovala brez problemov?

bosstjann ::

najboljša je una iz blaga

optične miške ne prebavlajo optičnih podlog (tam kjer se slika spremeni če gledaš pod drugim kotom )

OrkAA ::

logično, da tudi ena draga miš ne dela na barvni podlagi... Sej senzor je pri vseh miškah skorej enak!

bf4ed ::

Jaz mam MX700 pa mi dela na rumeno modri malo črne pisave podlagi plastificirani brez problemov, in mi sploh nič ne trza ko je pri miru.>:D

Jackass ::

Js mam tut MX500 pa mi dela čist normalno na klik-ovi podlagi od NLB, ki je sive, vijolčne in rumene barve.

Sam pri glodalcu za 14k ni rešitev problema, da zamenjaš podlago ampak bi mogu mš. Ker za 14k se pričakuje, da bo delala vedno in povsod pravilno brez napak.

Lohk tut brez štroma, če bom js tko reku!:D

Sicer maš pa 5 let garancije (+ 14k vredno mš) in lohk jebeš Logitech in prodajalca v glavo glih kokr maš časa!

OrkAA: MX-i nej bi mel kao bolše senzorje, z večjo ločljivostjo...
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

mare_ ::

Moja MX500 dela na zelo pisani odeji čisto OK.

z3ro ::

Da tule prašam..kupu sm novo miško Genius (nvm točn modela, stala je 20EUR)..je laserska..ma tud nastavljiv DPI (mal wannabe gamerska)..uglaunem za podlago mam trenutno navadn beu list papirja. problem je da včas ko je miška pri miru kurzor na ekranu trza, kar je dost moteče. če vzamem list vstran (spodaj je iverka) je stvar enaka..mora met laserska miška kako posebno podlogo al je možno problem v sami miški oz senzorju?
Lp

Xserces ::

najbols je tekstilna... drgac men (mam 2 mx518) pri mojem racunalniku mam stellpad dela dobr pri drugem pa mam bel les in mi trza tko da se upam trdit da je podlaga

z3ro ::

ok hvala..bom probu mislim da mam eno tekstilno nekje..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podloga za miško

Oddelek: Kaj kupiti
112379 (2155) simoncek
»

Odločam se za nakup nove miške...

Oddelek: Kaj kupiti
482778 (1718) kotnikd3
»

Nov članek: test podlog za miško (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
658569 (6184) Sc0ut
»

kazalec miške sam potuje po ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
273393 (2866) St_Leoric
»

Katero miško naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534930 (4027) Dr_M

Več podobnih tem