» »

Podloga za miško

Podloga za miško

x4en0n ::

Pozdravljeni!

Torej zanimam se za nakup podloge za miško. Rad bi imel trdo podlogo. Ne takšne mehke, ki jih lahko zrolamo, ampak tisto ta trdo v enem kosu in je ne gre prepogibati. Ampak ker se iz slike tega ne vidi me zanima ali mi lahko poveste pač za eno takšno dobro podlogo. Budget pa je tam do 20€ če je možno.

Hvala
L,p

Robi :P ::

to je najbolje it v eno izmed trgovin z računalniško opremo da sam vidiš kakšna je in da sprobaš kako ti gre roka gor...

jurica ::

Zelo pomembno je kakšno miško imaš - optika ali laser...?
Vse ne moreš sprobat, ker so zapakirane v trdi embalaži (plastiki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

x4en0n ::

Moja miška je Logitech MX400....Ima pa beli laser.

yayo ::

Podloga SteelSeries Experience je iz hrapavega stekla in bo trajala večno (povrhu je zelo lepa in jo preprosto umiješ z deteržentom za posodo in spužvo). Dobi se v dveh velikostih. Sam sem jo uporabljal kakih pet let (prej se je imenovala Icemat), ampak me je miška Logitech G9 zadnjih par mesecev začela na tej podlagi zajebavati, ne vem točno zakaj, na netu sem našel pojasnilo, da se to lahko zgodi, ko se drsne ploščice miške obrabijo in se zmanjša razdalja med laserjem in podlogo. Tako imam sedaj novo podlogo Razer Vespula, ki deluje odlično z mojo mišjo, tudi priložena gel blazinica za zapestje mi prav pride glede na to, da imam visoko mizo in zato zapestje zvito v malce nenaravnem položaju, ko držim miško. Vespula je presentljivo kvalitetna ampak je iz plastike in računam, da se bo obrabila v dveh, treh letih. Takrat bom zelo verjetno že imel novo miš in se vrnil na svoj dobri stari stekleni Icemat. Po mojem je Icemat, oziroma SteelSeries Experience najlepša in najkvalitetnejša podloga kar se jih da dobiti.

jurica ::

Jaz imam novo miško Logitech Performance MX (laser), katera ima tudi darkfield (deluje lahko tudi na steklu)in sem kupil podlogo ROCCAT SOTA granular black gaming mousepad, katera ima na njihovi spletni strani napisano, da je bila s strani proizvajalca med drugimi testirana tudi z miškami od Logitech MX serije.
Pri meni pa se kazalec od miške na njej zatika in po 2 dneh uporabe sem jo zamenjal s čisto navadno podlogo, na kateri dela OK.
Druga miš, ki jo imam, ima optično tipalo in dela na ROCCAT SOTA podlagi OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

bajsibajsi ::

Se strinjam z Yayom, uporabljal sem Icemat vrsto let in sedaj ze nekaj let Icemat 2nd edition (ceprav mi prvotni ustreza glede na to, da sem high senser). Super podloga v kombinaciji z MX518.

So nove SSE popolnoma identicne staremu Icematu?

jurica ::

No, kaj sem ugotovil v mojem primeru, da je verjetno problem pri brezžičnem prenosu med miško in oddajnikom, kateri je vstavljen v pc. Ker miška povezana z žico deluje normalno brez zatikanja. Sumim, da je kriva v podlogo integrirana kovinska folija, ki malenkost ovira prenos podatkov. Ali je to možno?

yayo ::

bajsibajsi je izjavil:

So nove SSE popolnoma identicne staremu Icematu?

Mislim, da ja, razlike so v glavnem v kozmetiki. Blagovni znamki Steelseries in Icemat sta last iste firme, ki je pred par leti očitno ugotovila, da se Steelseries brand bolje prodaja, zato je Icemat kot blagovna znamka bil ukinjen, proizvode pod tem imenom pa premaknili v Steelseries katalog.

Invictus ::

x4en0n je izjavil:

Moja miška je Logitech MX400....Ima pa beli laser.


/offtopic

Belega laserja ne moreš imeti. Zakaj? preglej osnove fizike laserjev

/offtopic
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

x4en0n ::

Invictus je izjavil:

x4en0n je izjavil:

Moja miška je Logitech MX400....Ima pa beli laser.


/offtopic

Belega laserja ne moreš imeti. Zakaj? preglej osnove fizike laserjev

/offtopic


Se nekako ne spoznam na laserje. Tako je pač pisalo na škatli. Poanta je v tem, da pač nič ne sveti pod miško. :)

Hvala vsem za odgovore.

simoncek ::

Sam sem imel navadno podlogo, sedaj pa že kakšno leto sploh ne uporabljam podloge. Je pa res da mizo 1x na leto premažem z lanenim oljem. Uporabljal sem tako optično kot lasersko miško in ne vidim več potrebe po podlogi.

Moje mnenje

LP
simoncek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podloga za miško

Oddelek: Kaj kupiti
424831 (2311) smacker
»

Podloga za miško

Oddelek: Kaj kupiti
314537 (2825) kuglvinkl
»

Izbira miške

Oddelek: Strojna oprema
344302 (3790) medek
»

steelpad 4S ali icemat 2nd?

Oddelek: Kaj kupiti
241814 (1352) Dead_Eye

Več podobnih tem