» »

Računalnik se Restarta v nedogled

Računalnik se Restarta v nedogled

skipmiha ::

Pozdravljeni.


Imam težavo z računalnikom, ko ga zaženem, se ta prižge za 10sekund nakar se zopet restarta in zopet lavfa 10sekund nakar se restarta.
To se dogaja v nedogled.

Pri tem se na ekranu ne prikaže slika, tipkovnica in miška sta pravtako neodzivni, kot da nista priklopljeni.
Ventilatorji CPUja in GPUja se vrtijo, nič ne piska.

To se je začelo dogajati po tem, ko sem updejtal BIOS na zadnjo verzijo.

Probal sem že z 15minutno odstranitvijo baterije iz matične plošče, pa ni nič pomagalo.

Mi zna kdo pomagati kako rešiti to zadevo.

Nekaj sem bral o fizičnem brisanju CMOS Biosa z kovinskim predmetom, vendar nisem siguren kako in kje je to.

Predlogi kaj lahko še storim so dobrodošli.

Matična plošča je GIGABYTE GA Z77M D3H.

P.S.

Če je kdo od vas tok dober, da se spozna na PCje in mi je pripravljen pomagati tudi v živo sem se pripravljen dobit in seveda plačati, sem iz Lj prevoz ni problem 8-)

Lp
  • spremenilo: skipmiha ()

hojnikb ::

briknu si bios.
#brezpodpisa

skipmiha ::

Ok. Obstaja način, da se to popravi?

styrian ::

Dvomim da bo kaj pomagalo, ampak lahko poskusiš restirati BIOS. Računalnik mora biti izklopljen in napajalni kabel odstranjen, dotakneš s z izvijačem obeh pinov pri CLR_BIOS za 5 sekund, kot izhaja iz sehme na strani 7:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...

Baja ::

če reset ne bo pomago (kar verjetno ne bo, ker je že odstranil baterijo in posledično se je bios ponastavjo) odklopi vse diske, kartice, ... pustiš samo cpu in ram (ter grafiko če ni integrirana v cpu) ter probaš še se zažene.

nekatere plate so včasih znale naloziti bios iz usb kljucka ob zagonu. preveri če piše v navodilih kaj o bios recovery.

v najslabsem primeru lahko bios odlotaš s plate in ga ponovno sprogramiraš na programatorju.

skipmiha ::

styrian je izjavil:

Dvomim da bo kaj pomagalo, ampak lahko poskusiš restirati BIOS. Računalnik mora biti izklopljen in napajalni kabel odstranjen, dotakneš s z izvijačem obeh pinov pri CLR_BIOS za 5 sekund, kot izhaja iz sehme na strani 7:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...


Samo, da preverim. Ta dva pina katera sem obkrožil se dotaknem z izvijačem?

 cmos

cmos

skipmiha ::

Baja je izjavil:

če reset ne bo pomago (kar verjetno ne bo, ker je že odstranil baterijo in posledično se je bios ponastavjo) odklopi vse diske, kartice, ... pustiš samo cpu in ram (ter grafiko če ni integrirana v cpu) ter probaš še se zažene.

nekatere plate so včasih znale naloziti bios iz usb kljucka ob zagonu. preveri če piše v navodilih kaj o bios recovery.

v najslabsem primeru lahko bios odlotaš s plate in ga ponovno sprogramiraš na programatorju.


Diske sem že pobral ven, pač 1x SSD in 1x HDD. Notri je samo CPU, GPU in RAMI.

Sem probal tudi brez GPUja z integrirano grafiko.


Uh kje bom jaz lootal in programiral BIOS, nimam pojma o tem, saj pravim če ima kdo voljo se lahko zmenimo ;((

darkolord ::

Teh dveh pinov se za nekaj sekund dotakneš z izvijačem, da. Pred tem moraš izklopiti napajanje (šteker iz vtičice ven).

MIHAc27 ::

Če imaš več palčk rama odstrani vse razen ene. včasih tudi to pomaga. Najbolj pomaga reset BIOSA, ampak to si kot kaže naredil.
Kak dual Bios pa tole verjetno nima...

Han ::

Google: force gigabyte backup bios...

https://superuser.com/questions/1141050...

Drugače se lahko računalnik takole restarta predvsem takrat, ko pozabiš priklopit CPU napajanje na plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dxx ::

darkolord je izjavil:

Teh dveh pinov se za nekaj sekund dotakneš z izvijačem, da. Pred tem moraš izklopiti napajanje (šteker iz vtičice ven).

Tole s štekerjem iz vtičnice ven je pa bosa. Nikoli še nisem odklapljal napajanja zaradi bios reseta. In nikoli se mi še ni zgodilo, da se bios zaradi tega nebi ponastavil.

OP: katero verzijo biosa pa si naložil?

skipmiha ::

Probal sem že vse živo.
Edino kar sem dosegel je to, da se sedaj PC prižge in lavfa(ne restarta se več) kljub temu pa ni ne slike, niti ni odziva od tipkovnice in miške.

Isto kot prej z to razliko, da se ne restarta več.

@darkolord
Sem naresil stik za nekih 10sekund med PINoma pa še vesno tema.

@MIHAc27
To z rami sem že probal pa brez uspeha.

@Han
Probal prva 2 načina, brez uspeha.
3.metoda mi ni jasna nevem kateri so to PINi niti z čim/kako naj jih povežem(ni noben pin označen z barvno piko)

@dxx
BIOS verzija F15.


Nevem več kaj naj naredim. Naj menjam matično ploščo?

Cene so verejno zlatarske :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skipmiha ()

hojnikb ::

zadevo lahko resis za 3e, ce si malo diy tipa.

verjetno si se zafrknu in flashal bios od V1.1 ali vice versa. Treba pazit tut na board revizije

edit: vidim da mas dual bios. forcaj backup bios.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Na M_BIOS čipu z žičko previdno povežeš prvi in šesti pin...



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

nsa_ag3nt ::

hojnikb je izjavil:

zadevo lahko resis za 3e, ce si malo diy tipa.

verjetno si se zafrknu in flashal bios od V1.1 ali vice versa. Treba pazit tut na board revizije

edit: vidim da mas dual bios. forcaj backup bios.

Bios fajla sta enaka (enaka DL linka).
Vsaj za F15a, F14d, F13, F12 in F9 (ti so na voljo za rev 1.1), za 1.0 so še 4 starejši.


https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje diska SATA na NVME in Win10 boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
272301 (1649) alkoo
»

Težava s prižigom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5856 (726) r3dkv1c4
»

Asus p8z77 deluxe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232167 (1924) Brias
»

Katero in kje kupiti osnovno ploŠčo z vodilom 1155 in sata3 priključkom

Oddelek: Pomoč in nasveti
353187 (2755) easyrider3
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203813 (3362) fr4nc

Več podobnih tem