» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
11 / 16
»»

matobeli ::

Kmetje brez okusa pa imate podedovane omare in se bobnate po prsih o masivi in luksuzu. Luksuz je to da maš predal v omari, ne pa iz česa je okvir narjen.

Mike_Rotch ::

Vsakemu z enim šilcem občutka za oblikovanje je to jasno.


Je rekel človek, ki bi imel na kuhinjskih omaricah zavese :)

Sicer pa ne vem kako nisem prej videl te očitne kopije. Razen tega, da je stol iz drugega materiala, ima 4 noge namesto 3 in je popolnoma drugačne oblike je res čisti ripoff.

matobeli ::

Oba sta ripoff tegale:

Zimonem ::

matobeli je izjavil:

Oba sta ripoff tegale:


Dobr da ljudje brez okusa ne razumejo variacije na temo. Nevem zakaj nima potem ikejakao dizajnerka nobenega avtentičnega kosa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

matobeli ::

Jaz tud ne vem zakaj misliš da nima. A so švelerji krivi?

Mike_Rotch ::

Nevem zakaj nima potem ikejakao dizajnerka nobenega avtentičnega kosa.


Sicer to ni res, kar bi lahko prebral na linkih, ki jih objavljaš.

Ampak tudi, če bi bilo, si očitno zgrešil bistvo ikeje. Pri njih dobiš kvalitetno, funkcionalno pohištvo, ki izgleda solidno po fer cenah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Zimonem ()

Zimonem ::

Seveda je res. Sicer bi navedel kak vir.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mike_Rotch ::

Si jih že ti dal, samo očitno ne prebereš kaj tam piše.

kuglvinkl ::

Off topic Zimo, z vsemi se kregaš, tut sebi greš na jetra. cool off.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Mene zanima kaki okusni dvorec ma Zimo, glede na vse nasvete, ki jih tu deli.

Zimonem ::

drvo je izjavil:

Mene zanima kaki okusni dvorec ma Zimo, glede na vse nasvete, ki jih tu deli.

Eh, nič posebnega vkup znešeno gnezdo.
Nekaj še Yugo pohištva, nekaj diskontnega. Par dizajnerskih kosov.nekaj pa resnih starin. Moje kreacije so pa za garaže in štalo. Bolj kot ne. del tega smo obravnaval že zgoraj. V samih bivalnih pa večji del masiva hrast.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

;-) ::

darkolord je izjavil:

Zimonem je izjavil:

No a Bo kak odgovor a je četrt stoletja.... Ena halucinacija.

darkolord je izjavil:

Kuhinje, recimo.

Noben norec nebi dal kuhinje od ikeje v hišo.
Nego?

Naša bo počasi odslužila gre proti tretjemu letu, že sestavljama drugo, seveda bo spet Ikea. Tistemu ki jo podarim pa res nebi rad privoščil nekaj kaj je garancija že ven in da se bo jezil s podarjenimi stvarmi.

Pametno potrošništvo se temu reče drugače.

Ganon ::

Kuhinja bo odslužila po dobrih dveh letih? Imate mazohistična nagnjenja? 8-O

matobeli ::

Men se zdi kot da je mislil da gre proti 3 desetletju, ker kasneje doda nekaj o tem da ne želi dajat naprej zadev ki so izven garancije (25let+)

Pomoje bi še največji ikea fan 2x premislil če bo spet dal not isto kuhno ki po 2 letih crkne. :))

;-) ::

Odsluzil je za nas, navelicamo se pohistva, sten in ostalih nepomembnih reci v hiši, zato menjava.

Utk ::

Kako se ti da vsake 2 leti s tem ukvarjat?

peaks ::

A avto pa ženo pol tud na 2 leti? ;)

Ikea se men zdi super za poflikat...,bi si upal tudi kaj večjega vzet.
Res pa, da nisem pretirano zahteven, razen panti/vodila morajo biti tko kot se zagre...Sam sem na bolhi kupil 2 leti staro kuhinjo (svea, 5 m) z aparati (beko,manjkal samo hladilnik), lijakom, armaturo, skupaj s kaljenim steklom za oblogo stene. 1400 € Vsaj 20 let ne dam tega ven. :D

Mike_Rotch ::

razen panti/vodila morajo biti tko kot se zagre


IKEA pri kuhinjah in nekaterih pax omarah (verjetno tudi drugje?) upoablja vodila avstrijskega proizvajalca BLUM, ki veljajo za ene boljših. Enaka vodila mi je želel mizar prodati posebej, za doplačilo, kot nekaj posebnega.

LeQuack ::

Kateri glup sistem imejo pri tej IKEA za registracijo. Ker sem se registriral s tem emailom že v Nemčiji, ga ne morem uporabiti na naši strani ker pravi da se ne more prijaviti. Hkrati pa se ne morem ponovno registrirati ker pravi da email že obstaja. Te Švedi so največji amaterji.
Quack !

LeQuack ::

Drugače pa a ni nekdo prej rekel da je poštnina ne vem 5-10€. Za foro sem dal eno parketno podlogo za stol v košarico za 19€, to je stvar ki je ene 2kg vse skupaj, se pravi nič. Ampak dostava je pa kar 30€? Kaj je fora? Lahko kdo drug proba če isto dobi tako drago poštnino?

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

starfotr ::

LeQuack ::

Ja tam piše da bi moglo bit 4,99 EUR. Ampak očitno to oni štejejo kot tovorna dostava, se pravi isto kot da bi mi celo kuhinjo dostavil.
PS: Je kdo izbral osebni prevzem in kako to deluje? Moraš parkirati in iti po stvari notri ali je kakšen "drive in"?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

darkolord ::

Za pošto je zgleda preveliko, očitno ni v roli ampak je v kosu 1 m × 1,2 m

BuDi79 ::

LeQuack je izjavil:

Moraš parkirati in iti po stvari notri ali je kakšen "drive in"?
Ko bo konec korone bo treba iti notri, zdaj pa ti ven prinesejo, kot pri Mimovrste.
Parkiraš pred "prevzem / nakladanje", namesto da greš not pridejo oni ven in pobirajo številke naročil, potem pa pripeljejo vozičke z robo ven in zraven vpijejo številke. Vzameš voziček, ga odpelješ do avta, preložiš, oddaš voziček nazaj in greš. Ne vstopiš v trgovino, ničesar ne podpišeš.

buttcrack ::

mene jutri čaka prevzem, hvala za info.

Likalnik ::

LeQuack je izjavil:

Kateri glup sistem imejo pri tej IKEA za registracijo. Ker sem se registriral s tem emailom že v Nemčiji, ga ne morem uporabiti na naši strani ker pravi da se ne more prijaviti. Hkrati pa se ne morem ponovno registrirati ker pravi da email že obstaja. Te Švedi so največji amaterji.


Tako je, sem bil v soboto v Ikei Ljubljana...na vhodu me je prijazna punca nagovorila in prepričala, da sem se prijavil oziroma na novo registriral....tudi sam imam račun iz tujine katerega pa ne moreš uporabiti v SLO....ampak ustvariš si nov račun z drugim emailom.....če imaš račun v SLO imaš nekaj boljše ugodnosti kot pa če uporabljaš obstoječi račun iz tujine....načeloma je pa enako.

5erson ::

buttcrack je izjavil:

mene jutri čaka prevzem, hvala za info.

Optimist ;)

VV.. Jaz sem čakal 7 dni na prevzem...

LeQuack ::

5erson je izjavil:

buttcrack je izjavil:

mene jutri čaka prevzem, hvala za info.

Optimist ;)

VV.. Jaz sem čakal 7 dni na prevzem...


Na izdelke na zalogi?
Quack !

tomaz- ::

Odvisno od tega, kaj si naročil. Predvsem za večje zadeve ali sklop veliko škatel ( omare, kuhinje ipd ) imajo toooliko naročil, da ne sfolgajo. Imam kolega zaposlenega v skladišču in pravi, da imajo po cca 2000 naročil dnevno.. Sam sem čakal 3 dni, ko sem naročil nekaj zadev za starše ( omara, mizica za TV )

buttcrack ::

nič spektalurano velikega, pač drobnarijo ki jo imam že od jeseni označeno za nakup v AT ter pa mini kosov pohištva. A te slučajno obvestijo kdaj lahko prideš prevzet, ker meni so ponudili možnost izbire in sem pač izbral jutri, ker se mi ravno izide.

njyngs ::

Naročil sem v prve pol ure od odprtja spletne trgovine, in sicer stol Markus. Dobil sem 1 dan po z njihove strani planiranem datumu - sicer na prevzemno mesto v MB.
Drugače pa od tega nakupa še nisem niti pogledal gor na spletno trgovino. Bojim se pa, da si bo moja kmalu vzela čas in bom 1 teden pozneje peljal domov kup okrasne šare :)

Edit: sem pa opazil, da je bilo dosti Markusov prodanih. Na čas naročila je bila zaloga 400, prejle pa že pod 150.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

flyby ::

njyngs je izjavil:

Naročil sem v prve pol ure od odprtja spletne trgovine, in sicer stol Markus. Dobil sem 1 dan po z njihove strani planiranem datumu - sicer na prevzemno mesto v MB.
Drugače pa od tega nakupa še nisem niti pogledal gor na spletno trgovino. Bojim se pa, da si bo moja kmalu vzela čas in bom 1 teden pozneje peljal domov kup okrasne šare :)

Edit: sem pa opazil, da je bilo dosti Markusov prodanih. Na čas naročila je bila zaloga 400, prejle pa že pod 150.


kakšni so vtisi, je Markus res tako v redu kot pravijo?

njyngs ::

flyby je izjavil:

njyngs je izjavil:

Naročil sem v prve pol ure od odprtja spletne trgovine, in sicer stol Markus. Dobil sem 1 dan po z njihove strani planiranem datumu - sicer na prevzemno mesto v MB.
Drugače pa od tega nakupa še nisem niti pogledal gor na spletno trgovino. Bojim se pa, da si bo moja kmalu vzela čas in bom 1 teden pozneje peljal domov kup okrasne šare :)

Edit: sem pa opazil, da je bilo dosti Markusov prodanih. Na čas naročila je bila zaloga 400, prejle pa že pod 150.


kakšni so vtisi, je Markus res tako v redu kot pravijo?

Imam ga v office že 2 leti. In sem toliko zadovoljen z njim, da sem še za doma vzel. Je pa res, da je priporočljiv za višje posameznike (sem slaba 2 metra).
Drugače sem gledal razne Ergoles stole in pa Spinalise, pa si enostavno ne morem narediti tega, da bi dal 500 600 ali več evrov za en klinčev stol.

Markus je
1) primeren za višje ljudi,
2) 130€ je praktično đabe za tak stol,
3) sem malo hodil po trgovinah in nisem našel popolnoma ničesar v podobnem cenovnem rangu

Verjamem da bi kak herman miller aeron pojedel tega markusa za malico, ampak stane pa tudi 12x več :)

5erson ::

LeQuack je izjavil:

5erson je izjavil:

buttcrack je izjavil:

mene jutri čaka prevzem, hvala za info.

Optimist ;)

VV.. Jaz sem čakal 7 dni na prevzem...


Na izdelke na zalogi?


Ja, naročil prvi dan odprtja, predvidem datum prevzema je bil 3., dejansko pa en teden kasneje (10.3.).
Za 360EUR robe, od večjih stvari miza in stoli za na balkon. Se ne pritožujem, samo povem. Verjamem, da je gužva. Jeseni smo malo jamrali čez mimovrste, sedaj se pa čez ikeo heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5erson ()

LeQuack ::

Ja za Mimovrste bolj razumem, ker ponavadi imajo izdelke pri dobaviteljih, medtem ko če je izdelek na zalogi v Ikea LJ in ti potem rečejo 1 teden za prevzem, to je pa malo bosa.
Quack !

matobeli ::

Mrbit je pa dejansko toliko ljudi naročilo da imajo polne termine za 1 teden naprej. Zih imajo neke omejitve koliko ljudi lahko na dan sprejmejo. Pri 2000 dnevnih naročilih se ne bi čudil če jih je polovica za prevzem.

LeQuack ::

Ja če pa nočejo fizično odpret trgovine.
Quack !

buttcrack ::

No pa so me obvestili, da je roba na voljo za prevzem, z izjemo enega artikla, ki ga je zmanjkalo.
keš nazaj na kartico nakažejo.
Jodlarji se spomnim, da so imeli možnost obveščanja kdaj se roba spet pojavi v določeni štacuni, pri nas tega nisem zasledil.

LapD ::

njyngs je izjavil:

flyby je izjavil:

njyngs je izjavil:

Naročil sem v prve pol ure od odprtja spletne trgovine, in sicer stol Markus. Dobil sem 1 dan po z njihove strani planiranem datumu - sicer na prevzemno mesto v MB.
Drugače pa od tega nakupa še nisem niti pogledal gor na spletno trgovino. Bojim se pa, da si bo moja kmalu vzela čas in bom 1 teden pozneje peljal domov kup okrasne šare :)

Edit: sem pa opazil, da je bilo dosti Markusov prodanih. Na čas naročila je bila zaloga 400, prejle pa že pod 150.


kakšni so vtisi, je Markus res tako v redu kot pravijo?

Imam ga v office že 2 leti. In sem toliko zadovoljen z njim, da sem še za doma vzel. Je pa res, da je priporočljiv za višje posameznike (sem slaba 2 metra).
Drugače sem gledal razne Ergoles stole in pa Spinalise, pa si enostavno ne morem narediti tega, da bi dal 500 600 ali več evrov za en klinčev stol.

Markus je
1) primeren za višje ljudi,
2) 130€ je praktično đabe za tak stol,
3) sem malo hodil po trgovinah in nisem našel popolnoma ničesar v podobnem cenovnem rangu

Verjamem da bi kak herman miller aeron pojedel tega markusa za malico, ampak stane pa tudi 12x več :)


V kakšni embalaži pa pride Markus, predvidevan da ni sestavljen in da bi šel komot v avto?
web&motion designer

LeQuack ::

Ikea ima dimenzije embalaže napisane.
Quack !

bambam20 ::

LapD je izjavil:



V kakšni embalaži pa pride Markus, predvidevan da ni sestavljen in da bi šel komot v avto?


Stol je v kartonski embalaži, razstavljen, tako, da gre komot v vsak avto.

Mike_Rotch ::

Imam ga v office že 2 leti. In sem toliko zadovoljen z njim, da sem še za doma vzel. Je pa res, da je priporočljiv za višje posameznike (sem slaba 2 metra).
Drugače sem gledal razne Ergoles stole in pa Spinalise, pa si enostavno ne morem narediti tega, da bi dal 500 600 ali več evrov za en klinčev stol.


Podobno, uporabljam že cca. 2 leti, tuhtam, da bi si kupil še enega za drugo lokacijo.

Sem pa precej manjši, 170cm, pa mi vseeno ustreza.

Invictus ::

Zanimivo, upam da ga bodo še imeli v torek.

Rabim nov delovni stol...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Kaj pa ti drazji, bolj podobni task stlom, je ze kdo sedel v njem/njih?
Your focus determines your reallity

tomaz- ::

https://www.ikea.com/si/sl/p/alefjaell-...

tole sem jaz dva vzel. Kar se mene tiče, se super sedi , čeprav prvi pogled ne razkriva tega

Ufff, vidim, da so jih že vse razprodali.. Ko sem jih jaz prejšnji teden nabavljal, jih je bilo še kakih 20 kosov - svetle barve in črnih, tistih "oranžnih" nisem videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Greg91 ::

Ima morda kdo izkušnje s tem stolom?

LeQuack ::

Te Slovenci imajo tolk dnarja da so ves asortiment v IKEI pokupil. Nič ni na zalogi.
Quack !

Dosan ::

Greg91 je izjavil:

Ima morda kdo izkušnje s tem stolom?


Na hitro potestiran v Ikei glede na Markusa. Prvi vtis veliko bolj udoben, predvsem zaradi ledvenega dela, ki je nastavljiv (naj me kdo popravi, če ima Markus tudi ta del nastavljiv, ni mi zgledalo da se da).
V vsakem primeru priporočam da sprobaš v živo, mogoče ti pa Markus vseeno čisto odgovarja, pa je samo moj križ čuden. :D

Matej_K ::

Pri Markus se neda ledveni del premikat. Ravno opazil, da je pri meni predvidevam prenizko nastavljen, pa sem 184cm. :/
... .. .

buttcrack ::

LeQuack je izjavil:

Te Slovenci imajo tolk dnarja da so ves asortiment v IKEI pokupil. Nič ni na zalogi.

sem imel že včeraj v mislih, ko so mi javili, da enega artikla ni več na zalogi :)

Prihodnji teden sploh ne bodo več v trgovino spuščali, ker bodo samo še eksponati na voljo :D
««
11 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7110900 (2104) Gogo
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12113498 (3605) miha98
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349334 (5418) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
347246 (5813) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6228038 (25527) root987

Več podobnih tem