» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
10 / 15
»»

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Lol kdo sestavlja z lesnimi vijaki? To govoriš za kako drevesno hišico pohištvo ali od pravega mizarja? Seveda so lesni vijaki super za vijačenje, ampak, kaj je z njimi sestavljeno po tvoje? Omare? Ne se hecat.


Pohištva za jadrnice, avtodome, itd. je vse šraufano
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Machete ::

Nekaj je, nekaj ni. To je čisto druga zgodba sicer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Nekaj je, nekaj ni. To je čisto druga zgodba sicer.

Pač šraufa se običajno dam kjer se stvari premikajo, guncajo itd. Ne moreš samo z mozniki in zateznimi vložki tega sestavljat. Tudi v industriji je hitreje strojno vijačit s SPAX vijaki kot pa moznike centrirat, zabijat in še kaj na roke šraufat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Masiva je ponižnosti dana v kup z lesnimi vezmi(vikanje na lastovičji rep, utor in čep, domino keksi,...)

Mike_Rotch ::

Raptor F16 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


Če želite kvaliteto - potem pojdite do mizarja in naj vam naredi po meri in naj ne špara pri okovju. Ker kaj ti pomaga omara po meri za 2k EUR, če se ti vrata po treh letih ne zapirajo več ker je pant že hin, ali pa je vodilo predala že zlomljeno, ali pa ...


Edino in samo masiva. To je za dobro pohištvo edina pametna opcija.

Ogromno tišlerjev dela z iveralom, lesonitom, furnirjem. Debele iveral plate, oblikovno pa nekje na nivoju slabe škatlaste skice in oplaščeno v ABS (ultrapas). Tišlerska jajca ampak vseeno bolje kot Ikeine plošče oplaščene z 0,5mm PVC-ja.


Masiva ni vedno najboljša opcija. Imam nekaj masivnega pohištva doma. Posteljo, jedilno mizo in par omaric/komod (večina lastne izdelave v domači delavnici kjer zabijem ure za en dovetail).

Na pamet mi ne pride, da bi imel korpuse omaric v kuhinji narejene iz masive, da bo po 3 letih vse razpokano in razmajano. Ali pohištvo v kopalnici.

Še manj mi pade na pamet, da bi dal 3, 4 jurje za garderobno omaro, ki me v ikeji pride 700, 800 eur z vgrajenimi lučkami in 100 vrstami predalov, obešalnikov, izvlečnih polic... Ne vem kaj delate z omarami, ampak moje že od prve postavitve stojijo pri miru, pa dvomim, da se bodo v kratkem znucale od tistih parih t-shirtov in kavbojk.

Zimonem ::

Pri meni pa že 25 let kuhinja iz masive kar vztraja. Ravno tako omare z lastovičjim repom. Mogoče ne znaš z lesom.

Mike_Rotch ::

Vztraja? Kaj to pomeni? Jaz sem namreč par let nazaj metal ven 35 let staro kuhinjo iz iverala, pa je tudi vztrajala.

Imaš tudi korpuse iz masive, ali samo fronte in obrobe?

Mogoče ne znaš z lesom.


To pa definitino. Sem popoln začetnik, si ne delam utvar. Ampak nisem govoril o mojih izdelkih.

matobeli ::

Ikea po 25letih šele ven iz garancije pride.

Masiva je pol za 50let+ k rataš nerodn pa ustaljen, pa včas se rabiš naslont na kakšen majhen kos pohištva. Pa še naslednjih 25let gre tko hit mim da sploh ne poštudiraš da te zadnjih 10let nekaj moti v kuhni.

Zimonem ::

All masiva. Kuhinja. Če bi takrat vedel nebi nikoli več jemal frontov ampak zavese. Sem imel kot študent. Nič drgnjenja omaric, pralni stroj pa je. Če se ti les krivi je pa problem izbire lesa ali vlage.

;-) ::

matobeli je izjavil:

Ikea po 25letih šele ven iz garancije pride.

Masiva je pol za 50let+ k rataš nerodn pa ustaljen, pa včas se rabiš naslont na kakšen majhen kos pohištva. Pa še naslednjih 25let gre tko hit mim da sploh ne poštudiraš da te zadnjih 10let nekaj moti v kuhni.

Me hitro zmoti kaj :)

Tretje leto v bajti bo pocasi pa smo ze 50% opreme menjali ker smo se navelicali.

Danes sem sestavljal ikeiin Malm, ker nam je podobna omarica iz jyska zacela razpadati...tako da sedaj imamo komplet vse ikea, še v wcju imamo ikea omarice zgornjih delov kuhinje ker je edina stvar ki dejansko deluje :)

Hawker ::

aborko je izjavil:

No jst čist iz izkušenj govorim... takih 10+ letnih. In če zadeva služi svojem namenu desetletja, potem je meni to vredno nekaj € več, čeprav mislim, da je večina stvari na koncu celo cenejših v Ikei kot pri konkurenci, seveda primerljiva kvaliteta.
In ne bi reku da se hypa Ikea, bolj je zdej glasna konkurenca, verjetno ker veste kaj pomeni prihod Ikeje, vsekakor nič dobrega, ko bo še tisti zapečkarji, ki prej niso hodili v tujino, spoznali razliko v kakovosti oz predvsem kokovosti/glede na ceno bo konkurenca tenko piskala. Napovedujem propad vsaj enega ali dveh večjih pohištvenih trgovcev pri nas v roku 2-3 let. Pa da vidimo...



Ikea se hypa na veliko, tudi na temu forumu. Dejstvo je da je ikea krš zapakiran v lepo embalažo. Tvoja napoved je zgrešena, noben veliki trgovec ne bo zaradi Ikee propadel, temveč propadli bodo razni mizarji, ki jim bo Ikea vzela posel. Ljudje ki dajo na kvaliteto v Ikei ne bodo kupovali.

Groot ::

Hawker je izjavil:

aborko je izjavil:

No jst čist iz izkušenj govorim... takih 10+ letnih. In če zadeva služi svojem namenu desetletja, potem je meni to vredno nekaj € več, čeprav mislim, da je večina stvari na koncu celo cenejših v Ikei kot pri konkurenci, seveda primerljiva kvaliteta.
In ne bi reku da se hypa Ikea, bolj je zdej glasna konkurenca, verjetno ker veste kaj pomeni prihod Ikeje, vsekakor nič dobrega, ko bo še tisti zapečkarji, ki prej niso hodili v tujino, spoznali razliko v kakovosti oz predvsem kokovosti/glede na ceno bo konkurenca tenko piskala. Napovedujem propad vsaj enega ali dveh večjih pohištvenih trgovcev pri nas v roku 2-3 let. Pa da vidimo...



Ikea se hypa na veliko, tudi na temu forumu. Dejstvo je da je ikea krš zapakiran v lepo embalažo. Tvoja napoved je zgrešena, noben veliki trgovec ne bo zaradi Ikee propadel, temveč propadli bodo razni mizarji, ki jim bo Ikea vzela posel. Ljudje ki dajo na kvaliteto v Ikei ne bodo kupovali.


Hahah a si sploh prebral kar si napisa? Zagotovo ne ali pa res ne vidiš bedarij. Trgovci ne bodo propadli, ampak mizarji, ki zaradi teh istih trgovcec do sedaj še niso, pa bodo. Logike za tem seveda nobene.

Da sploh ne govorimo o tem da načeloma razni mizarji ne ciljajo niti približno na iati krog kupcev kot Ikea.

Taip4n ::

Hawker je izjavil:

aborko je izjavil:

No jst čist iz izkušenj govorim... takih 10+ letnih. In če zadeva služi svojem namenu desetletja, potem je meni to vredno nekaj € več, čeprav mislim, da je večina stvari na koncu celo cenejših v Ikei kot pri konkurenci, seveda primerljiva kvaliteta.
In ne bi reku da se hypa Ikea, bolj je zdej glasna konkurenca, verjetno ker veste kaj pomeni prihod Ikeje, vsekakor nič dobrega, ko bo še tisti zapečkarji, ki prej niso hodili v tujino, spoznali razliko v kakovosti oz predvsem kokovosti/glede na ceno bo konkurenca tenko piskala. Napovedujem propad vsaj enega ali dveh večjih pohištvenih trgovcev pri nas v roku 2-3 let. Pa da vidimo...


Dejstvo je da je ikea krš zapakiran v lepo embalažo.

Kakšna konkretna dejstva ?

Zimonem ::

Taip4n je izjavil:

Hawker je izjavil:

aborko je izjavil:

No jst čist iz izkušenj govorim... takih 10+ letnih. In če zadeva služi svojem namenu desetletja, potem je meni to vredno nekaj € več, čeprav mislim, da je večina stvari na koncu celo cenejših v Ikei kot pri konkurenci, seveda primerljiva kvaliteta.
In ne bi reku da se hypa Ikea, bolj je zdej glasna konkurenca, verjetno ker veste kaj pomeni prihod Ikeje, vsekakor nič dobrega, ko bo še tisti zapečkarji, ki prej niso hodili v tujino, spoznali razliko v kakovosti oz predvsem kokovosti/glede na ceno bo konkurenca tenko piskala. Napovedujem propad vsaj enega ali dveh večjih pohištvenih trgovcev pri nas v roku 2-3 let. Pa da vidimo...


Dejstvo je da je ikea krš zapakiran v lepo embalažo.

Kakšna konkretna dejstva ?

Glej višje vse napisano. Pokraden dizajn, vprašljiva kvaliteta, delajo najcenejši, pa tako naprej.. roba za najemniška stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

darkolord ::

Vprašljiva kvaliteta ... pa 25 let garancije?

WizzardOfOZ ::

darkolord je izjavil:

Vprašljiva kvaliteta ... pa 25 let garancije?


:))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

darkolord je izjavil:

Vprašljiva kvaliteta ... pa 25 let garancije?

Na kaj? Kondome, mesne kroglice, orodje, USB kable, omare?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

darkolord ::

Kuhinje, recimo.

Zimonem ::

No a Bo kak odgovor a je četrt stoletja.... Ena halucinacija.

darkolord je izjavil:

Kuhinje, recimo.

Noben norec nebi dal kuhinje od ikeje v hišo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Hawker ::

Groot je izjavil:

Hawker je izjavil:

aborko je izjavil:

No jst čist iz izkušenj govorim... takih 10+ letnih. In če zadeva služi svojem namenu desetletja, potem je meni to vredno nekaj € več, čeprav mislim, da je večina stvari na koncu celo cenejših v Ikei kot pri konkurenci, seveda primerljiva kvaliteta.
In ne bi reku da se hypa Ikea, bolj je zdej glasna konkurenca, verjetno ker veste kaj pomeni prihod Ikeje, vsekakor nič dobrega, ko bo še tisti zapečkarji, ki prej niso hodili v tujino, spoznali razliko v kakovosti oz predvsem kokovosti/glede na ceno bo konkurenca tenko piskala. Napovedujem propad vsaj enega ali dveh večjih pohištvenih trgovcev pri nas v roku 2-3 let. Pa da vidimo...



Ikea se hypa na veliko, tudi na temu forumu. Dejstvo je da je ikea krš zapakiran v lepo embalažo. Tvoja napoved je zgrešena, noben veliki trgovec ne bo zaradi Ikee propadel, temveč propadli bodo razni mizarji, ki jim bo Ikea vzela posel. Ljudje ki dajo na kvaliteto v Ikei ne bodo kupovali.


Hahah a si sploh prebral kar si napisa? Zagotovo ne ali pa res ne vidiš bedarij. Trgovci ne bodo propadli, ampak mizarji, ki zaradi teh istih trgovcec do sedaj še niso, pa bodo. Logike za tem seveda nobene.

Da sploh ne govorimo o tem da načeloma razni mizarji ne ciljajo niti približno na iati krog kupcev kot Ikea.


Ti pišeš bedarije. Misliš, da zaradi Jyska in ostalih nizkocenovnih trgovcev do sedaj ni propadel kakšen mizar ali manjša lokalna trgovina?! In če nisi dojel, ne mislim da bodo propadli vsi mizarji temveč nekateri bodo definitivno ostali brez lepega prihodka.
Ni poanta da mizarji ciljajo na isti rang kupcev kot Ikea ampak se bo folk palil hayp in na nizko ceno in zato bo kar nekaj ljudi tam pustilo svoje evrčke, namesto pri mizarjih. Tu se dela škoda.
Velikim trgovcem se Ikea ne bo poznala, tam je 70% robe kvalitetnejšega ranga od Ikee in ljudje to vedo, kljub plačanim vpisom tule.

darkolord ::

Zimonem je izjavil:

No a Bo kak odgovor a je četrt stoletja.... Ena halucinacija.

darkolord je izjavil:

Kuhinje, recimo.

Noben norec nebi dal kuhinje od ikeje v hišo.
Nego?

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

No a Bo kak odgovor a je četrt stoletja.... Ena halucinacija.

darkolord je izjavil:

Kuhinje, recimo.

Noben norec nebi dal kuhinje od ikeje v hišo.


Jaz imam ikejino kuhinjo že kar nekaj let (orenk čez 10). Vse še vedno deluje brez problemov. Ženini mami smo 2 leti nazaj 2x dražjo kuhinjo od lesnine vzel, pa že razpada. Tok o kvaliteti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Ni poanta da mizarji ciljajo na isti rang kupcev kot Ikea ampak se bo folk palil hayp in na nizko ceno in zato bo kar nekaj ljudi tam pustilo svoje evrčke, namesto pri mizarjih. Tu se dela škoda.
Velikim trgovcem se Ikea ne bo poznala, tam je 70% robe kvalitetnejšega ranga od Ikee in ljudje to vedo, kljub plačanim vpisom tule.

Prvič, vse kar si tu napisal je nelogično in narobe. In drugič, ti si se registriral na forum samo zato, da ljudi posvariš pred strašno ikeo. Kdo je plačanec, je še kar jasno.

matobeli ::

Ljudje bodo zdej nahypani nad trgovino ki je imela že prej trgovino slabo uro daleč iz vsakega večjega slo mesta? :))

Pa tak redneckarstvo v sloveniji, kjer si v drugi državi sam da izvoz na avtocesti fališ... ne morš da verjameš.

darkolord ::

- Večini ljudi je BTC vseeno precej bolj "usput" kot npr. Zagreb ali Vileš.
- V tujini govorijo tuj jezik in zna komunikacija biti precej nerodna, če te zanima kaj specifičnega
- Dostava iz tujine je bila zelo draga ali nemogoča (razen preko 3rd party posrednikov)
- Sestavljanja pohištva ni mogoče naročiti iz tujine
- Uveljavljanje garancije je lažje (bližje + lahko pošljejo stvari po pošti)
- Nakup na firmo je lažji (v Italiji so me naplahtali z DDV-jem, kljub njihovim eksplicitnim navodilom)

matobeli ::

Sej maš mrbit prav, zdej ko je "naša" je dovoljeno tam nabavljat.

Ampak vseeno, samo ljudje najtrdnejšega značaja lahko trdijo da so šli v ikejo "usput" :))
To priznam da še men ni uspelo, pa sovražim ogromne trgovine.

Iz tega vidika je spletno naročanje zelo dobrodošlo, nobenih skušnjav, sam tisto kar rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mat xxl ::

Ali pa naštudiraš vse na netu, pogrem greš pa v trgovino po bližnjicah samo tisto pogledati, kar rabiš, ti sprehodi, po trgovinah gredo tudi meni na živce.... je pa res garancija na kuhinje 25 let, sem neko okovje za dvižne omare polomil po 10 letih, brez vprašanj so zamenjali okovje z računom.

matobeli ::

Ja sej, doma sprintaš kar rabiš z vsemi lokacijami. Problem je ker ni vsega v skladišču, pol moraš pa dejansko do oddelka.

Ampak ni šans da ne vzameš še kakšne potrošne robe za kuhno, kakšne prčkarije (ki jo itak rabiš in bi jo drugače vzel ob rednem šopingu v trgovini) ali kaj tretjega kar ti pade v oči ob iskanju izdelka ki ga rabiš.

Če maš ženo sabo je pa to sploh nemogoče :))

#000000 ::

MEN osebno je blo v IKEI najbolj všeč HOT DOG za euro leta cca 2012 recimo, so pa norci, kolega je tista leta pa nisem vedel, NAMOZGAL eno super mizico, dobil POSEL dejansko BIZ STOLETJA bi mogu bit, celo preko 600k eur dobil kredita na banki v povezavi tega naročila, dobil denar in vse super.

Potem pa so se začele RESNE TEŽAVE ZANJ, v celi Sloveniji ni dobil več kot 3 delavnice kjer, bi prvo sploh bili sposobni brez aušusa izdelat zadevo, potem LES oz materijal ipd, in vedno je reku da mora imet (ISKAT NON STOP) vsaj dva backup proizvajalca ki bosta lahko VSKOČILA vsak trenutek če bo potreba

(potreba = beri nek degen je šel na dopust, z naročilom za preko 600k eur in ni poskrbel za nič da delo poteka dalje)

KOlega je sfaliral, Z veliko težavo dobavil po pogodbi določeno št, kosov ampak mu je uspelo, aja zdej se spomnim kredit je bil direktno od IKEA, KO SLIŠI ZA IKEO danes dobi OŠPICE HAHAHA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Utk ::

Kako je za to kriva ikea? To je bolj problem tistih, ki smo prej rekli, direktorjev v lesni industriji. Najbrž bi tudi tu morala vmes prit Država in naredit ne vem kaj.

Mike_Rotch ::

Glej višje vse napisano. Pokraden dizajn, vprašljiva kvaliteta, delajo najcenejši, pa tako naprej.. roba za najemniška stanovanja.


Glej višje, vse napisano.

1. "Pokraden dizajn" si si izmislil. Kot dokaz, da ikea krade dizajne si linkal članek v katerem je na dolgo in široko pisalo ravno obratno :) Seveda si ostalih 10.000+ produktov, ki jih delajo zanemaril.

2. Kvaliteta definitivno ni vprašljiva. Spet brezvezeno posploševanje, glede na to, da v ikei dobiš vse od poceni "kartonastega" pohištva do masive in vse vmes. V nobenem primeru pa kvaliteta ne bi smela biti vprašljiva. Če znaš brati, vedno veš kaj za svoj denar dobiš.

jabe ::

Jaz, ko ko kaj od pohištva kupim v ikei sem vedno presenečena. Pričakujem manj kot dobim. Edino posode in bisteka ter steklenih kozarcev tam ne bi kupila več. Keramika se gre, rostfrej in steklo pa ne glih. Je pa primerno ceni tudi to, da ne bo pomote.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Glej višje vse napisano. Pokraden dizajn, vprašljiva kvaliteta, delajo najcenejši, pa tako naprej.. roba za najemniška stanovanja.


Glej višje, vse napisano.

1. "Pokraden dizajn" si si izmislil. Kot dokaz, da ikea krade dizajne si linkal članek v katerem je na dolgo in široko pisalo ravno obratno :) Seveda si ostalih 10.000+ produktov, ki jih delajo zanemaril.

2. Kvaliteta definitivno ni vprašljiva. Spet brezvezeno posploševanje, glede na to, da v ikei dobiš vse od poceni "kartonastega" pohištva do masive in vse vmes. V nobenem primeru pa kvaliteta ne bi smela biti vprašljiva. Če znaš brati, vedno veš kaj za svoj denar dobiš.

Malomeščansko upravičevanje kraje, da se nekdo počuti bolje pri meni nima haska. Jaz poznam sceno do neke mere in sem svoje podkrepil z članki. Ti a z reklamami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

ripmork ::

Hawker je izjavil:


Velikim trgovcem se Ikea ne bo poznala, tam je 70% robe kvalitetnejšega ranga od Ikee in ljudje to vedo, kljub plačanim vpisom tule.

Velikim trgovcem ala Lesnina, Rutar, Momax misliš mogoče? Ko sem nekaj časa nazaj kupoval kavč, je bila ponudba pri vseh zgoraj naštetih tako nikakva, da nisem mogel verjet. Orjaške kavčurine, al pa mikro kavči za študentsko sobo, polom. V Ikei hitro našel par super kandidatov in najbolj primernega izbral.

Moja izkušnja je, da sem na koncu vedno raje izbral Ikeo, pa nikoli obžaloval. Ni huda kvaliteta (odvisno tudi od cenovnega ranga), je pa za večino good enough, pa po pričevanjih mnogih tudi dolgo zdrži. Predvsem pa švedi vedo kaj je dobro oblikovano in znajo že dolgo lepe produkte ponujat - domači ponudniki to s težavo in zamudo dojemajo. Tudi lahkotnost sestavljanja in dobra navodila so pomemben faktor, ki ga marsikdo prezre. Cene drugje za isti rang kvalitete tam-tam ali še dražje kot v Ikei, izbira nekaterih produktov totalno klavrna, veliko neokusnega zastarelega dizajna, Momax je pa itak ena slaba kopija Ikee. Jyska sploh omenjal ne bom, ker tisto je pa res totalen šrot.

Še do sedaj, ko je bila najbližja Ikea čez mejo, je veliko ljudi raje hodilo tja iskat opremo - zdaj ko je v BTC-ju bo samo še bolj popularna. Sicer pa naval ljudi pove vse...

Mike_Rotch ::

Jaz poznam sceno do neke mere in sem svoje podkrepil z članki.


S članki, kjer piše ravno obratno od tega, kar ti nabijaš po forumu.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Jaz poznam sceno do neke mere in sem svoje podkrepil z članki.


S članki, kjer piše ravno obratno od tega, kar ti nabijaš po forumu.

Bo treba kar obnovit znanje angleščine.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Mike_Rotch ::

Se strinjam. Priporočam, da začneš z Duolingo, sicer pa si lahko dosti pomagaš tudi z google translate, če rabiš kaj na hitro.

Zimonem ::

Poglej dat blazinico na stol ni oblikovanje. Ampak malomeščanska malovednost je pri tebi globoko zakoreninjena.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

matobeli ::

Tako zelo hejtaš da si še slep ratal, da nimaš tvoje masive iz švelerjev slučajn ;)

Zimonem ::

Mizo pred bajto na ta način.

matobeli je izjavil:

Tako zelo hejtaš da si še slep ratal, da nimaš tvoje masive iz švelerjev slučajn ;)

Kaj sovražim? Veš, kaj. Ko nekdo prodaja kao design. Ljudje z pomanjkljivim znanjem o oblikovanju ti pa potem prodajajo skandinavski dizajn. Pri katerem ni imela Ikea nič. Ampak tako racionalizirani svoj nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

buttcrack ::

Dokler mi bo mularija delala s pohištvom kot svinja z mehom, je definitivno ikea way to go.

Kšna reč je res šrot, ampak je bila poceni, nekaj je zelo solidnih, tudi cena je bila primerna (npr stoli, nočne omarice, ...), ostalo pa pričakovano. Računal na 5 let, pa še kar stoji in bo očitno še par let zdržalo.

Vgradno je pa lokalni tišler naredu, ker bo praktično večna, ampak me je konkretno prehladu :) Sem pa kar nekaj pripomočkov za v omaro nabavil ... itak v ikei :) brez izvlečnih obešalnikov za hlače si sploh ne predstavljam omare :)

Mike_Rotch ::

Zimonem je izjavil:

Mizo pred bajto na ta način.

matobeli je izjavil:

Tako zelo hejtaš da si še slep ratal, da nimaš tvoje masive iz švelerjev slučajn ;)

Kaj sovražim? Veš, kaj. Ko nekdo prodaja kao design. Ljudje z pomanjkljivim znanjem o oblikovanju ti pa potem prodajajo skandinavski dizajn. Pri katerem ni imela Ikea nič. Ampak tako racionalizirani svoj nakup.


IKEA je že od nekdaj znana po lastnem, skandinavskem dizajnu. Tukaj si lahko prebereš več o enem od najbolj ikoničnih izdelkov:

https://www.fastcompany.com/3063312/poa...

Utk ::

Zimonem je izjavil:

Mizo pred bajto na ta način.

matobeli je izjavil:

Tako zelo hejtaš da si še slep ratal, da nimaš tvoje masive iz švelerjev slučajn ;)

Kaj sovražim? Veš, kaj. Ko nekdo prodaja kao design. Ljudje z pomanjkljivim znanjem o oblikovanju ti pa potem prodajajo skandinavski dizajn. Pri katerem ni imela Ikea nič. Ampak tako racionalizirani svoj nakup.

Lej, ikea lahko pokaže v reklami kar hoče, ampak dvomim da kdo tam nekaj kupi zarad podpisa nekega švedskega oblikovalca. Nikogar to ne zanima. Poserjemo se na to. Isto kot v lesnini. Če kdo hoče nekaj od znanega oblikovalca, ne bo tega iskal niti v ikei, niti v lesnini, niti pri lokalnem mizarju. Ne vem zakaj se sploh menimo o tem. Design je kakršen je, who gives a fuck kdo ga je naredu. To je pa res malomeščansko. Kupit nekaj samo zato, ker je nekdo drug reku, da je lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Mizo pred bajto na ta način.

matobeli je izjavil:

Tako zelo hejtaš da si še slep ratal, da nimaš tvoje masive iz švelerjev slučajn ;)

Kaj sovražim? Veš, kaj. Ko nekdo prodaja kao design. Ljudje z pomanjkljivim znanjem o oblikovanju ti pa potem prodajajo skandinavski dizajn. Pri katerem ni imela Ikea nič. Ampak tako racionalizirani svoj nakup.


IKEA je že od nekdaj znana po lastnem, skandinavskem dizajnu. Tukaj si lahko prebereš več o enem od najbolj ikoničnih izdelkov:

https://www.fastcompany.com/3063312/poa...

The final silhouette resembled Alvar Aalto‘s Model 406 chair of 1939, but in lieu of a webbed or caned seat, the Poäng sported thin upholstery.

Če že kopiraš članke za mano.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Konlov ::

Zato Ikea, da bo še nadaljnih par mizarjev zaprlo delavnico.

Zimonem ::

https://www.montrealguidecondo.ca/news/...

Ripoff firma, pa jo zagovarjate kakor hočete.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mike_Rotch ::

The final silhouette resembled Alvar Aalto's Model 406 chair of 1939, but in lieu of a webbed or caned seat, the Poäng sported thin upholstery.


Točno to. Ti si pa trdil, da kopirajo dizajne.

Sicer pa, iz tega zadnjega linka:

That's easy: the 20-06 chair is handmade in 77 steps from 80% recycled metals and is guaranteed for life for an approximate sum of $ 966.00. The chair in plastic and metal produced by Ikea is available for only $ 15.00


EPIC :)

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

The final silhouette resembled Alvar Aalto's Model 406 chair of 1939, but in lieu of a webbed or caned seat, the Poäng sported thin upholstery.


Točno to. Ti si pa trdil, da kopirajo dizajne.

Sicer pa, iz tega zadnjega linka:

That's easy: the 20-06 chair is handmade in 77 steps from 80% recycled metals and is guaranteed for life for an approximate sum of $ 966.00. The chair in plastic and metal produced by Ikea is available for only $ 15.00


EPIC :)

Ne ni epic zabit so kot najbolj trda noč. In temu primerno se vedeš in poznaš stvari. Z blazino so pokvarili design. Vsakemu z enim šilcem občutka za oblikovanje je to jasno.

Glede drugega primera sploh še ne trudijo. Hudič je pa da najdejo nekoga ki se podpiše pod tuj design.
Odvratna firma odvratne stranke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

matobeli ::

Eni ste pa res zadeli loterijo v lajfu :))

Zimonem ::

matobeli je izjavil:

Eni ste pa res zadeli loterijo v lajfu :))

Eni pa prepričujete da kupi 10krat poceni. Zraven pa kao veste kaj originalno na kosih, ki od originala nimajo nič. Zraven so pa povprečno izdelani. Kup malomeščanov katerim se zdi mcDonalds pogruntavščina.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()
««
10 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708707 (743) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209751 (1693) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349030 (5114) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346892 (5459) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227220 (24709) root987

Več podobnih tem