» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 15
»»

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:

A ni formaldehid banan iz opreme namenjene otrokom že kar nekaj časa?

Če že kaj bolj zaupam ikeji ki ji stalno nekdo gleda pod prste kot pa enmu random mizarju ki dela že celo življenje z istimi zadevami.


Eno je oprema namenjena otrokom. Ampak kdo ti bo rekel da ne smeš ivernate omare/mize postaviti v otroško sobo ?

Kar se plastike tiče so določeni pigmenti prepovedani. Karkoli je pridobljeno s pomočjo BPA in mehčano (mehki PVC) z dodatki ftalatov je tudi nesprejemljivo. V bistvu je dovoljena samo FoodGrade plastika. Zakaj ? Otrok itak vse v usta nese.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Zimonem je izjavil:


V masivo ne brizga formaldehida. Vrnem. Zaupaj pa komur hočeš.


Lepljene spoje imaš v mizarstvu in lesarstvu vsepovsod. Urea formaldehidi UF ali Melamin Formaldehidna MF izjemno pogosto uporabljani adhezivi v tej industriji.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Skočite v luft še sedaj, ko morate imeti maske na obrazu. Tudi v maskah je formaldehid. In v mavčnih ploščah.

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful...


In če hočete imeti zdravo bivalno okolje, potem uporabite naravne materiale za gradnjo in opremo. To najbrž že veste. Ali pa tudi ne.

https://molekule.science/formaldehyde-i...

Utk ::

Tudi masiven les moreš z nečim premazat. Kolk je njegov prah "zdrav" čez leta je pa tudi vprašanje, sploh če ni premazan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tomaz- ::

važno, da se pretirava samo v eno smer....

c3p0 ::

korenje3 je izjavil:

Ikea ima več ali manj cel delovni proces avtomatiziran. Avtomatizirano se režejo in lepijo iverne plošče. Praktično od rezana do pakiranja je skoraj vse avtomatizirano.
Zato so toliko poceni.


Kooperanti. Poznam SLO izdelovalca za Ikeo. Velik volumen a izredni pritiski, vedno nižje marže. Mislim, da ni več zdržal. Če nimaš podjetja in procesov tip top porihtanih, niti ne gre skozi.

Drugače pa v Ikei dobiš od "kartonskih" mizic do masive, cena primerna kvaliteti. Tam pa več niso najcenejši, niti najboljši. Design pa kakor komu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Invictus ::

c3p0 je izjavil:


Kooperanti. Poznam SLO izdelovalca za Ikeo. Velik volumen a izredni pritiski, vedno nižje marže. Mislim, da ni več zdržal. Če nimaš podjetja in procesov tip top porihtanih, niti ne gre skozi.

Tudi jaz poznam. Enako, vsako naročilo nižje marže. Je lepo rekel, adijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Hvala bogu. Mi kot kupci imamo pač nasproten interes kot proizvajalci. Trgovina je pa tu vmes, da nas poveže. Če nekdo raje kupuje dražje v lesnini, da preživijo tudi neoptimalni proizvajalci in trgovci, pa naj.

fikus_ ::

Pozdravljam prihod Ikee v SLO. Večja konkurenca, bolje za kupce. Dizajn imajo malo drugačen, nekaterim sede, nekaterim ne.

Nekaj mesecev nazaj sem pomagal pri selitvi. Med drugim smo selili tudi neko polico (verrtikalni nosilci kovinski, police votel "les"), katere police so bile zelo upoognjene, cilj selitve kosovni odpad. Verjetno nizko cenovna zadeva iz Ikee in temu primerna kvaliteta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Utk ::

Se pravi nimaš pojma iz kod je, samo nekaj nabijaš brez veze.

pffff ::

Lol, Utk, a si osebnost na Ikeo vezal? :)) Ker videl sem brezpogojna zagovarjanja Googla, Facebooka, Appla, Avtomobilskih znam, Tesle... ampak Ikee? :)) To je pa ze nekaj novega :))

Psychologists and sociologists have long studied our human tendency to incorporate other people and objects into our concept of self. Quite a few experiments have shown that people react to threats to family, for instance, much as if they themselves were being threatened. But brands are not childhood homes or little sisters: they are abstract, commercial concepts. Might we nonetheless identify with them enough to defend them?


Ce te zanima kaj vec...
https://insight.kellogg.northwestern.ed...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

starfotr ::

Konkurenca ja ... Ne vem, če je ravno konkurenca. S prihodom raznih momaxov, jyskov, ikej se je zgodilo, da so propadle male lokalne trgovine s pohištvom. Torej imamo sedaj monopol tujih trgovcev. Tudi jiski, momaksi bodo počasi izgubili, ker bodo vsi rinili v ikejo.

Pač ne vem, če je to dobro.

Saj isto ste lahko videli s trgovinami. Danes imamo same tuje trgovine za živila. In same velike centre.

Tudi bank imamo več tujih, kot domačih. V domačih se je sicer delalo svašta, kar seveda ni dobro, vendar nimamo nobene hrbtenice.

TheBlueOne ::

Ikea ker:
Kozarci
Hot dog

Gregor P ::

fikus_ je izjavil:

Pozdravljam prihod Ikee v SLO. Večja konkurenca, bolje za kupce. Dizajn imajo malo drugačen, nekaterim sede, nekaterim ne.

Nekaj mesecev nazaj sem pomagal pri selitvi. Med drugim smo selili tudi neko polico (verrtikalni nosilci kovinski, police votel "les"), katere police so bile zelo upoognjene, cilj selitve kosovni odpad. Verjetno nizko cenovna zadeva iz Ikee in temu primerna kvaliteta.

... sam običajno ne selim večjih Ikeinih izdelkov, jih jemljem bolj kot za enkratno uporabo, recimo za menjavo na 5 let. Morda bi kakšne drsna vrata omar ipd. še vzel in ponovno uporabil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Netrunner ::

Moje izkušnje z IKEO: vedno ko sem šel tja malo pogledat sem videl zelo dosti zanimivih stvari in praktično vse kar potrebuješ, vendar ko sem dejansko nekaj potreboval pa v IKEI nikoli nisem dobil :)

Vse ima vendar zame praktično nič :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

pffff ::

starfotr je izjavil:

Konkurenca ja ... Ne vem, če je ravno konkurenca. S prihodom raznih momaxov, jyskov, ikej se je zgodilo, da so propadle male lokalne trgovine s pohištvom. Torej imamo sedaj monopol tujih trgovcev. Tudi jiski, momaksi bodo počasi izgubili, ker bodo vsi rinili v ikejo.


Ja, to bi bila napaka. Ikea je pritisk na lokalen trg, da zniza marze. Ce bojo tekmovali z kvaliteto izdelkov, bojo propadli. Lahko pa 100+% marze spustijo, ker je je bilo v teh malih buticnih trgovinah res navita cena izdelkov. Sicer jiski in momaks lahko zaradi mene gladko grejo, mogoce drugacni izdelki ampak enak pofl kot ikea. Ciljam bolj na to, da bojo zbili marze Rutarju in Lesnini.

starfotr ::

Saj ni samo trgovina. So tudi proizvajalci in dobavitelji surovin in polizdelkov lokalnih proizvajalcev.

Če je neka stvar narejena v tujini in samo uvožena ter tu prodana, nimamo nič od tega. Če je pa narejena tu, pa lahko cela veriga živi. Ni mi jasno, zakaj raje denar znosite v štacune, ki nato vse odnesejo v tujino, tu pa pustijo samo drobtine v smislu, da imajo zaposlene samo trgovce.

Invictus ::

Potem pa naštej še kako slovensko pohištveno trgovino.

Praktično vse so se prodale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Se pravi nimaš pojma iz kod je, samo nekaj nabijaš brez veze.


Kaj te muči?!

Ikea ima čisto solidne zadeve in tudi šrot prodaja. Cene pa načeloma temu primerne.

Jerry000 ::

Ker družba tako hoče :)

GregiB ::

starfotr je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj raje denar znosite v štacune, ki nato vse odnesejo v tujino, tu pa pustijo samo drobtine v smislu, da imajo zaposlene samo trgovce.
Zato, ker je večina vrednosti izdelka v vloženem delu. Strošek dela za potrošne dobrine pa je v tujini precej nižji, kot pri nas. In ko si pred regalom, ponavadi ob enaki kvaliteti odloča cena, ne domoljubje
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Utk ::

fikus_ je izjavil:

Utk je izjavil:

Se pravi nimaš pojma iz kod je, samo nekaj nabijaš brez veze.


Kaj te muči?!

Ikea ima čisto solidne zadeve in tudi šrot prodaja. Cene pa načeloma temu primerne.

Muči me to, da za neko sranje praviš avtomatsko, da je ziher iz ikeje. Ziher je šel nekdo iz Lj ali ne vem kje v Italijo po ene polico. Mislim da obstaja n-krat večja verjetnost, da je stvar iz merkurja, lesnine, jyska, itd.

Ker videl sem brezpogojna zagovarjanja Googla, Facebooka, Appla, Avtomobilskih znam, Tesle... ampak Ikee? :)) To je pa ze nekaj novega :))

To sploh ni res. Ikea marsičesa nima in razen kuhinj nima niti velike izbire. Niti ni konkurenca mizarjem, ki delajo iz masive. Tako da ne vem zakaj je primerjate s tem. Primerjajte z lesnino, momax, rutarjem in podobnimi, ki prodajajo isto, ali pa še slabšo, robo dražje in s polletnimi dobavnimi roki.
Ziher pa ne bom zagovarjal Alplesa, če se njihovo pohištvo po pol leta začne razpadat, v garancijskem listu pa piše, da je življenska doba 5 let, ob primernem vzdrževanju. WTF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jshadlsa232 ::

starfotr je izjavil:

Konkurenca ja ... Ne vem, če je ravno konkurenca. S prihodom raznih momaxov, jyskov, ikej se je zgodilo, da so propadle male lokalne trgovine s pohištvom. Torej imamo sedaj monopol tujih trgovcev. Tudi jiski, momaksi bodo počasi izgubili, ker bodo vsi rinili v ikejo.

Pač ne vem, če je to dobro.

Saj isto ste lahko videli s trgovinami. Danes imamo same tuje trgovine za živila. In same velike centre.

Tudi bank imamo več tujih, kot domačih. V domačih se je sicer delalo svašta, kar seveda ni dobro, vendar nimamo nobene hrbtenice.

Dobro jutro, zdaj ves zakaj EU ljubi drzave kot smo mi. Zdaj so oni to, kaj smo bili mi za Jugo. S tem da smo v Jugi bili vsaj (vecinoma) slovani in nas noben ni posiljeval z migracijami ljudi iz obmocij, ki smo jih z JLA bombardirali.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Skočite v luft še sedaj, ko morate imeti maske na obrazu. Tudi v maskah je formaldehid. In v mavčnih ploščah.

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful...


In če hočete imeti zdravo bivalno okolje, potem uporabite naravne materiale za gradnjo in opremo. To najbrž že veste. Ali pa tudi ne.

https://molekule.science/formaldehyde-i...


To kar si za maske napisal je svetovna neumnost. Kirurške maske se delajo iz PP vlaken. Polipropilen je đabe pa še food-grade material tko da ne vem od kje ti ta podatek.

Za mavec pa, da. Žal se uporabljajo topila na formaldehidni osnovi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

fikus_ ::

Utk je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Utk je izjavil:

Se pravi nimaš pojma iz kod je, samo nekaj nabijaš brez veze.


Kaj te muči?!

Ikea ima čisto solidne zadeve in tudi šrot prodaja. Cene pa načeloma temu primerne.

Muči me to, da za neko sranje praviš avtomatsko, da je ziher iz ikeje. Ziher je šel nekdo iz Lj ali ne vem kje v Italijo po ene polico. Mislim da obstaja n-krat večja verjetnost, da je stvar iz merkurja, lesnine, jyska, itd.

Ker videl sem brezpogojna zagovarjanja Googla, Facebooka, Appla, Avtomobilskih znam, Tesle... ampak Ikee? :)) To je pa ze nekaj novega :))

To sploh ni res. Ikea marsičesa nima in razen kuhinj nima niti velike izbire. Niti ni konkurenca mizarjem, ki delajo iz masive. Tako da ne vem zakaj je primerjate s tem. Primerjajte z lesnino, momax, rutarjem in podobnimi, ki prodajajo isto, ali pa še slabšo, robo dražje in s polletnimi dobavnimi roki.
Ziher pa ne bom zagovarjal Alplesa, če se njihovo pohištvo po pol leta začne razpadat, v garancijskem listu pa piše, da je življenska doba 5 let, ob primernem vzdrževanju. WTF.


Utk zadeva je bila iz Ikee! Tako da nehaj kakat!

darkolord ::

Verjetno nizko cenovna zadeva iz Ikee

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Poudarek na nizkocenovna!

Vsekakor pa iz Ikee.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Utk ::

Ja, lahko je pa baba ozimnico gor zložila. Verjetno.
Mislim da se da za vsako polico na oko ocenit kaj prenese. In menda veš za kaj je rabiš. Vsaka se zvije. Samo zadost moraš gor naložit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Samo nekaj okrasnih predmetov! Teža pod 5 kg na 1,5m dolgo polico.

RedDrake ::

pffff je izjavil:


Ja, to bi bila napaka. Ikea je pritisk na lokalen trg, da zniza marze. Ce bojo tekmovali z kvaliteto izdelkov, bojo propadli. Lahko pa 100+% marze spustijo, ker je je bilo v teh malih buticnih trgovinah res navita cena izdelkov. Sicer jiski in momaks lahko zaradi mene gladko grejo, mogoce drugacni izdelki ampak enak pofl kot ikea. Ciljam bolj na to, da bojo zbili marze Rutarju in Lesnini.

Ok, še par centov moje izkušnje.
Foter je učitelj prakse mizarstva, zelo dober mizar, da ne omenjam okoli 5 ali 6 lesenih ladij (7-11m) ki jih je zgradil sam iz nule, sedaj že 10+ let v penziji.
Pred okoli 5-6 leti sem na novo opremljal mojo spalnico, se z mojo nikakor nisva mogla odločiti kaj pa kako. Je šel z nama pogledat ponudbo vsega v LJ in okolici.
Momax - "kitajski šrot"
Lesnina - "kitajski šrot z boljšim designom"
Rutar - "kitajski šrot z boljšim designom"
Alples (salon Prevc) - "ne kupovat tega niti za pol te cene"
Jysk - "kitajski šrot z boljšim okovjem"
Lip Bled - "solidno, a drago".
Z izjemo Lip Bled je bilo vse iverka tipično 16mm ali raje manj.
Na koncu sem kupil v Ikei PAX omaro in MALM ostalo pohištvo.
Dejansko je bilo od vseh teh "velikih" trgovin to daleč najbolj kvalitetno. In hkrati ceneje kot recimo rutar pa alples.
Saj če bi rekel da denar ni problem, potem bi keširal tistih 10k za masivo od Lip Bled (ali pa kakega mizarja, saj bi bilo isto), ampak takrat še nisem bil "popolnoma" finančno na nogah kot sedaj.

Če želite kvaliteto - potem pojdite do mizarja in naj vam naredi po meri in naj ne špara pri okovju. Ker kaj ti pomaga omara po meri za 2k EUR, če se ti vrata po treh letih ne zapirajo več ker je pant že hin, ali pa je vodilo predala že zlomljeno, ali pa ...

Raptor F16 ::

RedDrake je izjavil:


Če želite kvaliteto - potem pojdite do mizarja in naj vam naredi po meri in naj ne špara pri okovju. Ker kaj ti pomaga omara po meri za 2k EUR, če se ti vrata po treh letih ne zapirajo več ker je pant že hin, ali pa je vodilo predala že zlomljeno, ali pa ...


Edino in samo masiva. To je za dobro pohištvo edina pametna opcija.

Ogromno tišlerjev dela z iveralom, lesonitom, furnirjem. Debele iveral plate, oblikovno pa nekje na nivoju slabe škatlaste skice in oplaščeno v ABS (ultrapas). Tišlerska jajca ampak vseeno bolje kot Ikeine plošče oplaščene z 0,5mm PVC-ja.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Iz zelnika "Podpore Ivanu Želetu":

Kot bivši vodilni delavec Lesnine, sem globoko razočaran nad našo "novo" državo, ki je v par letih uspela uničiti lesna podjetja kot sta bili Lesnina in Slovenijales, od katerih je vsaka pokrivala 15-25 manjših podjetij, ki so vsa uspešno poslovala v Jugoslaviji in tujini zlasti z USA, kamor je potovalo predvsem kolonialno pohištvo iz masivnega lesa. Plače so bile odlične, odnosi znotraj podjetij dobri ..... Sedaj pa izvažamo hlode v Avstrijo, Ikea pa pri nas prodaja pohištvo za ubogo rajo.
... IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA ...
IKEA Do 700 ljudi v zaprtem prostoru, v švedskim gigantu, ki vam vzame denar, no problem, če imate v roki rezervacijo.
Do 10 ljudi na svežem zraku, pred slovenskim parlamentom, ki mu dajete denar, big problem, če imate v roki transparent.
In nikome ništa. Važno, da mamo nov kavč. Ker to je naloga državljanov, pravi Janša. Da ležimo (laying for living) in gledamo TV.
Medtem pa nam kriptopiramidaši prodajajo nezanesljive teste, Počivalšku odprejo zaprto gostilno v posmeh vsem ostalim gostincem, Tonin meče denar za vojsko, ko se zdravstvo lomi na pol, Hojs neprestano izigrava lastne odloke, Janša nam dela sramoto v tujini, doma ustvarja vojno stanje, nas gleda v oči in serje v roke. V samo enem letu smo zdrsnili v diktaturo, imamo policijsko uro, omejeno gibanje in kazni, če kaj črhneš.
Lubi moji Slovenci - kmečki puntarji, ki se niso pustili jebat gospodi, hrabri partizani, ki so okupatorje vrgli iz naših mest, se obračajo v grobovih.
V zgodovino se bomo vpisali kot navadni lulčki, ki so se pustili prodati za jebene mesne kuglice in poceni kavč.

RedDrake ::

Raptor F16 je izjavil:


Edino in samo masiva. To je za dobro pohištvo edina pametna opcija.

Ogromno tišlerjev dela z iveralom, lesonitom, furnirjem. Debele iveral plate, oblikovno pa nekje na nivoju slabe škatlaste skice in oplaščeno v ABS (ultrapas). Tišlerska jajca ampak vseeno bolje kot Ikeine plošče oplaščene z 0,5mm PVC-ja.

Absolutno je masiva najboljša opcija.
Ampak, če greš k tišlerju po masivo boš plačal temu primerno ceno.
Saj pravim, za eno malo bolj konkretno spalnico sem prišel pri lip bled za masivo iz bukve na zneske bolj v rangu rabljenega avta kot pa omare.
Pa je to še vedno tipsko.
Če bo pa to en moral najprej zdizajnirati, potem pa še sestaviti ročno bo pa še vsaj kakih 10% več.

Problem je, da folk nima 2-3 tisočake za omaro, predalnik in posteljo, ampak bo raje plačal 900 EUR v Ikei ali pa 500 EUR v momaxu za "efektivno" enako robo.

Utk ::

KAVINSKY je izjavil:

Iz zelnika "Podpore Ivanu Želetu":

Kot bivši vodilni delavec Lesnine, sem globoko razočaran nad našo "novo" državo, ki je v par letih uspela uničiti lesna podjetja kot sta bili Lesnina in Slovenijales, od katerih je vsaka pokrivala 15-25 manjših podjetij, ki so vsa uspešno poslovala v Jugoslaviji in tujini zlasti z USA, kamor je potovalo predvsem kolonialno pohištvo iz masivnega lesa. Plače so bile odlične, odnosi znotraj podjetij dobri ..... Sedaj pa izvažamo hlode v Avstrijo, Ikea pa pri nas prodaja pohištvo za ubogo rajo.
... IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA ...
IKEA Do 700 ljudi v zaprtem prostoru, v švedskim gigantu, ki vam vzame denar, no problem, če imate v roki rezervacijo.
Do 10 ljudi na svežem zraku, pred slovenskim parlamentom, ki mu dajete denar, big problem, če imate v roki transparent.
In nikome ništa. Važno, da mamo nov kavč. Ker to je naloga državljanov, pravi Janša. Da ležimo (laying for living) in gledamo TV.
Medtem pa nam kriptopiramidaši prodajajo nezanesljive teste, Počivalšku odprejo zaprto gostilno v posmeh vsem ostalim gostincem, Tonin meče denar za vojsko, ko se zdravstvo lomi na pol, Hojs neprestano izigrava lastne odloke, Janša nam dela sramoto v tujini, doma ustvarja vojno stanje, nas gleda v oči in serje v roke. V samo enem letu smo zdrsnili v diktaturo, imamo policijsko uro, omejeno gibanje in kazni, če kaj črhneš.
Lubi moji Slovenci - kmečki puntarji, ki se niso pustili jebat gospodi, hrabri partizani, ki so okupatorje vrgli iz naših mest, se obračajo v grobovih.
V zgodovino se bomo vpisali kot navadni lulčki, ki so se pustili prodati za jebene mesne kuglice in poceni kavč.

Haha, od teh lesenih stolih v ZDA kroži kar nekaj "smešnih" zgodbic.
Druga smešnica je pa to, da v Avstriji en mizar še z enim vajencem naredi več stolov na šiht kot cela slovenska fabrika. Normalno, da je potem tist cenejši, in normalno, da bomo tudi mi raje tistega kupili.
In za to ni kriva država, ampak kar lepo direktorji...

c3p0 ::

KAVINSKY je izjavil:

Iz zelnika "Podpore Ivanu Želetu":

Kot bivši vodilni delavec Lesnine, sem globoko razočaran nad našo "novo" državo, ki je v par letih uspela uničiti lesna podjetja kot sta bili Lesnina in Slovenijales, od katerih je vsaka pokrivala 15-25 manjših podjetij, ki so vsa uspešno poslovala v Jugoslaviji in tujini zlasti z USA, kamor je potovalo predvsem kolonialno pohištvo iz masivnega lesa. Plače so bile odlične, odnosi znotraj podjetij dobri ..... Sedaj pa izvažamo hlode v Avstrijo, Ikea pa pri nas prodaja pohištvo za ubogo rajo.
... IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA IKEA ...
IKEA Do 700 ljudi v zaprtem prostoru, v švedskim gigantu, ki vam vzame denar, no problem, če imate v roki rezervacijo.
Do 10 ljudi na svežem zraku, pred slovenskim parlamentom, ki mu dajete denar, big problem, če imate v roki transparent.
In nikome ništa. Važno, da mamo nov kavč. Ker to je naloga državljanov, pravi Janša. Da ležimo (laying for living) in gledamo TV.
Medtem pa nam kriptopiramidaši prodajajo nezanesljive teste, Počivalšku odprejo zaprto gostilno v posmeh vsem ostalim gostincem, Tonin meče denar za vojsko, ko se zdravstvo lomi na pol, Hojs neprestano izigrava lastne odloke, Janša nam dela sramoto v tujini, doma ustvarja vojno stanje, nas gleda v oči in serje v roke. V samo enem letu smo zdrsnili v diktaturo, imamo policijsko uro, omejeno gibanje in kazni, če kaj črhneš.
Lubi moji Slovenci - kmečki puntarji, ki se niso pustili jebat gospodi, hrabri partizani, ki so okupatorje vrgli iz naših mest, se obračajo v grobovih.
V zgodovino se bomo vpisali kot navadni lulčki, ki so se pustili prodati za jebene mesne kuglice in poceni kavč.



Ne da bi hvalil Ikeo, zmrazi me, ko ženska sili tja. Ampak za nič od naštetega ni kriva IKEA. Nudijo le, kar si raja želi: poceni pohištvo za par let (ali celo več, če ga ne pogledaš preveč hudo). Časi, ko so se omare dedovale ali prejemale kot poročna darila, so zdavnaj mimo.

Raptor F16 ::

RedDrake je izjavil:


Problem je, da folk nima 2-3 tisočake za omaro, predalnik in posteljo, ampak bo raje plačal 900 EUR v Ikei ali pa 500 EUR v momaxu za "efektivno" enako robo.


Te omare pa se nato menja na 5 let :P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


Problem je, da folk nima 2-3 tisočake za omaro, predalnik in posteljo, ampak bo raje plačal 900 EUR v Ikei ali pa 500 EUR v momaxu za "efektivno" enako robo.


Te omare pa se nato menja na 5 let :P

Ne, samo alples pravi, da jih treba na tolk menjat.

KAVINSKY ::

Raptor F16 je izjavil:

Te omare pa se nato menja na 5 let :P


Poznaš koga, ki bi menjal omaro na 5 let, ker bi mu razpadla?

Raptor F16 ::

KAVINSKY je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Te omare pa se nato menja na 5 let :P


Poznaš koga, ki bi menjal omaro na 5 let, ker bi mu razpadla?


Da. Ker so se bodisi napile vode, ali pa so se panti sfukal ko so se otroc mal igral, ali ker se je tist PVC (ki ni bormeš neka zaščita) napikal ali poškodoval če se je kaj tršega naslonilo ali podrsalo, ... Ali se je pes poscal v vogal in je začelo razpadat. Med premikanjem ko se prah briše se robovi poškodujejo, odtrgajo, okrušijo... to je to vrhunsko žaganje iz smeti ki ga kupujemo.

To niso nič kaj ekstremni neživljenjski primeri ampak neki normalni scenariji ki jih to pohištvo enostavno ne preživi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Raptor F16 je izjavil:


Ogromno tišlerjev dela z iveralom, lesonitom, furnirjem. Debele iveral plate, oblikovno pa nekje na nivoju slabe škatlaste skice in oplaščeno v ABS (ultrapas). Tišlerska jajca ampak vseeno bolje kot Ikeine plošče oplaščene z 0,5mm PVC-ja.

Od mizarja s 3 letno šolo pa res ne moreš pričakovati nekega designa...

Če nimaš sam nekega smisla, je po naročilu najbolje, da on nariše po tvojih željah. Eni znajo celo dat kak predlog, ampak večinoma NE.

Marsikdo od mizarjev zna narediti marsikaj, ampak kaj ko folk tega noče plačati. Zato tolčejo Iveral in kvadre. Folku je pa načeloma tudi vseeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Razpadejo, ampak ne tiste iz ikeje z 10let garancije.

momax/jisk predalnik, fake ikea malm. Tako zelo slabih vodil še nisem videl, enako z iverko in finišem. WTF, robovi grdi, grobi, enako z rezi, načrt daleč od razumljivega, luknje niti vse niso bile pripravljene...

Skratka, to je omara ki se sama od sebe pokvari. Ikea sicer ni Ferrari je pa vsaj Volvo.

Zimonem ::

Invictus je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Ogromno tišlerjev dela z iveralom, lesonitom, furnirjem. Debele iveral plate, oblikovno pa nekje na nivoju slabe škatlaste skice in oplaščeno v ABS (ultrapas). Tišlerska jajca ampak vseeno bolje kot Ikeine plošče oplaščene z 0,5mm PVC-ja.

Od mizarja s 3 letno šolo pa res ne moreš pričakovati nekega designa...

Če nimaš sam nekega smisla, je po naročilu najbolje, da on nariše po tvojih željah. Eni znajo celo dat kak predlog, ampak večinoma NE.

Marsikdo od mizarjev zna narediti marsikaj, ampak kaj ko folk tega noče plačati. Zato tolčejo Iveral in kvadre. Folku je pa načeloma tudi vseeno...

Če ima denar da. Sicer ne more dat.

aky ::

RedDrake je izjavil:


Edino in samo masiva. To je za dobro pohištvo edina pametna opcija.


Kakor za koga.

Masivno pohištvo zdrži ohoho let. Ampak si ne predstavljam, da bi toliko let jaz hotel živeti z enakim pohištvom.

Otroci rastejo, odrasli zorijo. :) Okusi se spreminjajo. Jaz si želim novega pohištva na 10-15 let. Hočem spremembe.

A.

Utk ::

Obstajajo tudi 50 let stare omare iz iverke. Nič jim ne manjka.

Zimonem ::

Ga pa prodaš masiva drži ceno iveral ne.

RedDrake ::

Utk je izjavil:

Obstajajo tudi 50 let stare omare iz iverke. Nič jim ne manjka.

Poudarek na 50 let stare.
Tudi jaz še vedno z veseljem uporabljam kuhinjo iz iverke, ki jo je moj oče naredil tam okoli leta 80 in je bila vmes že trikrat preseljena in modificirana.
Ja, pante se sicer počasi menja z novejšimi, ker so nek Jugo šrot, ki se kvari, ampak ostalo, vključno z iskra pečico in Gorenje hladilnikom pa še kar deluje.

Invictus ::

Problem iverke ni toliko v sami iverki, ampak v tem kako sestavljajo elemente skupaj.

Če bi v iverko vstavili kovinske navoje, recimo tole:

https://trgovina.hobyles.si/izdelek/vlo...

Potem bi se dalo tudi lepo podreti in prenesti.

Ampak vsi lepo sestavljajo z lesnimi vijaki, da je hitro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Lol kdo sestavlja z lesnimi vijaki? To govoriš za kako drevesno hišico pohištvo ali od pravega mizarja? Seveda so lesni vijaki super za vijačenje, ampak, kaj je z njimi sestavljeno po tvoje? Omare? Ne se hecat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Nič se ne hecam, kar malo poglej kaj počnejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Ne morem, ker ne spremljam, šumarjev v garažah. Vidim pa dan kuchen in podobna jajca na FB .. imaš da se zjokaš kaj uspejo prodajat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
9 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708668 (704) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209705 (1647) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349027 (5111) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346891 (5458) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227213 (24702) root987

Več podobnih tem