» »

Vpn, nas, vmware, router

Vpn, nas, vmware, router

seminal ::

Tako imam nekaj vprašanj. Sestavil sem en komp posebaj za to da bo deloval nonstop in bil center, podatkov itd... Torej imam zagnanih več virtualk, med temi imam v eni nameščen xpenology(nas server), na drugih pa neke programe. Sedaj pa me zanima kako bi naredil VPN povezavo? Priporočate na routerju(asus ac68u, pomoje prešvoh), ali najbolje kar na tej mašini, ali v virtualki? Prav tako me zanima kako dostopati do recimo virtualk? Hvala za odgovore.

Mavrik ::

Na routerju boš imel najmanj dela ker ti bo skonfiguriral routing in vse ostalo. AC68U ima OpenVPN vgrajen, tako da je najmanj dela. Sodeč po testih bi moral biti dost hiter - ljudje majo tam 80MBps z izklopljeno kompresijo.
The truth is rarely pure and never simple.

seminal ::

Aha, če bi hotel na tem računalniku nastavit VPN pa bi bilo težje? Ko VPN ni v uporabi potem ne zavira routerja in deluje vse s polno hitrostjo. Če pa se kdo poveže na vpn pa začne delat počasneje?

pviran3 ::

Lahko nastaviš tudi v virtualki, na ruterju pa forwardiraš porte...

Mavrik ::

Problem je da mora potem usmerjevalnik porinit pravilni route vsem na mreži zato da lahko z VPN clienti dostopaš do drugih mašin. Je kar nekaj tečnega dela.

seminal je izjavil:

Aha, če bi hotel na tem računalniku nastavit VPN pa bi bilo težje? Ko VPN ni v uporabi potem ne zavira routerja in deluje vse s polno hitrostjo. Če pa se kdo poveže na vpn pa začne delat počasneje?


Kaj če bi povedal kaj je "polna" hitrost po tvoje? Če imaš 20Mbit uploada nima smisla komplicirati.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

seminal ::

še večja revščina je samo 15. Torej nastavim na routerju in je to to.
Še eno vprašanje glede kompresije a to kaj vpliva na varnost? Ali je boljše da je na Lz4?
Pa še glede teh plačljivih VPN(nordVPN), kaj s tem pridobiš kot pa da imaš doma server recimo na routerju? Hitrost ali samo to da imaš pač IP druge države in lahko izbiraš.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

Malajlo ::

Menda ja kar na routerju. Ali? Ko prideš nanj, si povsod v LANu.

seminal ::

Sem nastavil na routerju, edino hitrost je boga, samo 40, kar je polovička kar je mavrik reko. :(

hojnikb ::

če furaš linux, je za vpn 1 click skripta
https://github.com/hwdsl2/setup-ipsec-v...
Potem je samo še stvar fowarda 2 portov na routerju in je to bolj ali manj to.

Sicer pa, za domačo rabo glih ni treba furat virtualke za vsak drek. Lepo si zbereš linux distro, ki ti omogoča vse in poinštaliraš kaj rabiš. Po potrebi si zrihtaš docker, da poizoliraš stvari med seboj
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

seminal ::

Zanima me še ena rešitev, da bi tale komp ko imam na njih nas in VM, dodal še eno LAn kartico tako ta bi ena bila za WAN port, druga pa za lan in iz te drugega NIC potem na WAN port od routerja. To bi šlo? Potem bi normalno delal router brez da na njem laufa VPN, se mi zdi skoraj bvz kupovat kakšnega asusa 86u ki, ima še strojno pospeševanje vpn.

Poldi112 ::

Več kartic vedno lahko daš, edino iz zapisanega se ne znajdem, kaj bi rad naredil. Imel eno virtualko za router?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722413 (8261) Daniel
»

Wake on lan help needed

Oddelek: Omrežja in internet
101793 (1248) sleby
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484465 (3667) Daniel
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264006 (3334) trnvpeti
»

VPN težava

Oddelek: Omrežja in internet
111563 (1315) SasoS

Več podobnih tem