» »

Ste pripravljeni dosti doplačati, če vam je lokacija nepremičnine zares všeč?

Ste pripravljeni dosti doplačati, če vam je lokacija nepremičnine zares všeč?

1
2
»

Okapi ::

nekikr je izjavil:

Nehaj no, ti bo še kdo verjel. Ljudje imajo toliko in toliko budgeta in take in take želje. Vile z bazenom za 300k v Ljubljani pač ne bodo mogli postaviti, zato gredo ven. Kam ven? Toliko, da pridejo skozi z denarjem. Nikakor pa ne gredo primarno v Mursko Soboto, ker je tam (naj)ceneje. Najprej je sprejemljivost lokacije, potem so pa različno težke uteži za vse ostale atribute.
Preprosto ni res. Najprej je običajno proračun. Imaš, kolikor pač imaš. Potem je pogosto velikost. Potem pa pride na vrsto lokacija. Imam 100k, radi bi 100m2 hišo (ali 50m2 stanovanje), potem pa med ponudbo izbereš lokacijo, ki ti je najbolj všeč. To je verjetno najpogostejši način kupovanja nepremičnine - cena>velikost>lokacija.

Saj obstajajo tudi drugi primeri. Hočem imeti nepremičnino na morju. Imam 100k €, kupiš pa potem največjo, kar dobiš na morju za ta denar. V tem primeru je lokacija>cena>velikost. Če imaš dovolj denarja, je pa lahko tudi lokacija>velikost>cena.

Le skrajno redko je lokacija, lokacija, lokacija. Da kupiš krneki, za kakršnokoli ceno, samo da je lokacija taka, kot jo hočeš imeti.

estons ::

Bi vi doplačali neko premijo glede na ostale hiše, če vam bi bila lokacija zares všeč?


Ja, bi, in tudi smo. Podobna zadeva 5-10km stran bi stala mogoče 50 jurjev manj, ampak si nismo želeli živeti 5-10km stran. Takole imava oba 20min do službe, izogneva se gužvi, vse ostalo imamo v krogu 5min peš, otroci bodo imeli avtobus skor pred nosom, nobenih nevarnih poti, pa še babico za all-inclusive babysitting imamo v bližini. To je nama bilo med glavnimi faktorji pri nakupu. Ostali faktorji so bili budžet, tloris in ohranjenost, ker nismo imeli časa ne denarja za temeljito prenovo.

OP, ti moraš sam pri sebi razčistiti kaj ti je pomembno pri nepremičnini in koliko si za to pripravljen dati. Mogoče bi ti na našem mestu raje bil čim dlje od babice in bi raje šel živet 50 km stran, zato ti moj odgovor čisto nič ne bo pomagal. Podobno je z ostalimi odgovori, vsak ima neke svoje prioritete pri nakupu. Če nekdo dela 100% remote že 20 let, mu bližina pisarne verjetno ne pomeni veliko. Za enega je glavno, da je blizu narave, drug noče izven ringa ljubljanske obvoznice.

Tudi ne moreš objektivno oceniti koliko naj bi bila vredna lokacija. Pač premisliš koliko bi ti največ dal keša, zato da živiš nekje kjer želiš živeti in se začneš pogajati s prodajalcem dokler ni on zadovoljen s ponujeno ceno ali pa ti prideš do zgornje meje svojega budžeta. Pozabi na neko "fer" ali objektivno ceno - plačaš toliko kolikor si pripravljen plačat in ne razmišljaj več, ker se boš sicer do konca življenja za vsako kupčijo žrl, če si mogoče slučajno "preveč" plačal.

Okapi ::

Dr. Frasier Crane: There's an old real estate maxim that says the three most important things when looking for a property are location, location, location.

Woody Boyd: That's just one thing.

Dr. Frasier Crane: That's the point Woody.

Woody Boyd: What, that real estate people are stupid?

Dr. Frasier Crane: No, that location is the one most important thing in real estate.

Woody Boyd: Then why do they say that it's three things?

Dr. Frasier Crane:Because real estate people are stupid.

111111111111 ::

Mi smo preplačali lokacijo za cca. 25%. Pa smo vsi veseli da smo dobili. :D

buttcrack ::

mi pa 2%, ker je bil en kupec pred nami v vrsti in smo se z lastnikom izpogajali, da plačamo njegov davek :)

nekikr ::

Ne, nista. Vama bo Okapi razložil, da samo sanjata.

FYI: tudi jaz sem "doplačal". Potem sem pa odkupil še sosednjo parcelo, da nimam soseda preblizu. Lokacija x3. Okapiji so pa outlierji v realnem svetu.

masevc ::

PreviousUser je izjavil:

Zelo mi je všeč lokacija hiše, je pa cena precej nad cenami, po katerih so se prodale podobne hiše v bližnji okolici.

Ok, objektivna prednost pred ostalimi je, da je nekoliko bolj na samem, ob gozdu... Ne vem pa, kako oceniti, koliko k vrednosti to vse skupaj prinese, verjetno je težko oceniti...

Bi vi doplačali neko premijo glede na ostale hiše, če vam bi bila lokacija zares všeč?


Definitivno.
Lokacija mora biti top, nato ostalo.

Sam sem iskal 7 let..

PreviousUser ::

masevc je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zelo mi je všeč lokacija hiše, je pa cena precej nad cenami, po katerih so se prodale podobne hiše v bližnji okolici.

Ok, objektivna prednost pred ostalimi je, da je nekoliko bolj na samem, ob gozdu... Ne vem pa, kako oceniti, koliko k vrednosti to vse skupaj prinese, verjetno je težko oceniti...

Bi vi doplačali neko premijo glede na ostale hiše, če vam bi bila lokacija zares všeč?


Definitivno.
Lokacija mora biti top, nato ostalo.

Sam sem iskal 7 let..


Jaz tudi že kar nekaj časa iščem. Kako pa si vedel, da je to tisto pravo?

Utk ::

Okapi je izjavil:

nekikr je izjavil:

Nehaj no, ti bo še kdo verjel. Ljudje imajo toliko in toliko budgeta in take in take želje. Vile z bazenom za 300k v Ljubljani pač ne bodo mogli postaviti, zato gredo ven. Kam ven? Toliko, da pridejo skozi z denarjem. Nikakor pa ne gredo primarno v Mursko Soboto, ker je tam (naj)ceneje. Najprej je sprejemljivost lokacije, potem so pa različno težke uteži za vse ostale atribute.
Preprosto ni res. Najprej je običajno proračun. Imaš, kolikor pač imaš. Potem je pogosto velikost. Potem pa pride na vrsto lokacija. Imam 100k, radi bi 100m2 hišo (ali 50m2 stanovanje), potem pa med ponudbo izbereš lokacijo, ki ti je najbolj všeč. To je verjetno najpogostejši način kupovanja nepremičnine - cena>velikost>lokacija.

Saj obstajajo tudi drugi primeri. Hočem imeti nepremičnino na morju. Imam 100k €, kupiš pa potem največjo, kar dobiš na morju za ta denar. V tem primeru je lokacija>cena>velikost. Če imaš dovolj denarja, je pa lahko tudi lokacija>velikost>cena.

Le skrajno redko je lokacija, lokacija, lokacija. Da kupiš krneki, za kakršnokoli ceno, samo da je lokacija taka, kot jo hočeš imeti.

Če nimaš dovolj proračuna za sprejemljivo lokacijo, enostavno ne boš kupil. Jasno, je razlika med sprejemljivo in top shit sanjsko, ampak pod prvo ne greš, za drugo boš pa doplačal šele ko je vse ostalo na nivoju, in če ostane kaj proračuna. Hišo lahko obnoviš, parcele ne moreš. Jaz na nižanje cene zaradi lokacije kot prodajalec ne bi pristal. Če ti lokacija ustreza, glej ostalo kolk ti je vredno, če ti ne, ti 10% nižja cena nič ne pomeni, lokacija bo ostala ista.

trancer01 ::

No, v bloku si pa precej omejen glede možnosti obnove povsem po svojem okusu, saj celotnega objekta pač ne moreš porušiti in narediti čisto po svoje. Vsekakor je lokacija zelo pomembna, morda celo najpomembnejša, nikakor pa ni edina važna stvar, kot to radi ponavljajo nepremičnarji.

2dark ::

trancer01 je izjavil:

No, v bloku si pa precej omejen glede možnosti obnove povsem po svojem okusu, saj celotnega objekta pač ne moreš porušiti in narediti čisto po svoje. Vsekakor je lokacija zelo pomembna, morda celo najpomembnejša, nikakor pa ni edina važna stvar, kot to radi ponavljajo nepremičnarji.



V bloku je zelo pomembno tudi, koliko blizu imaš trgovino, pošto, občino, vrtec, avtocesto, šolo, zdravstveni dom...

trancer01 ::

To ni pomembno samo v bloku.

111111111111 ::

je izjavil:


Jaz tudi že kar nekaj časa iščem. Kako pa si vedel, da je to tisto pravo?

Ženi je všeč. :) To je potem prava lokacija. :)

K0l1br1 ::

Tole imo ni doplačilo, temveč kar plačilo, ker zakaj bi kupoval nepremičnino na lokaciji, ki mi ni všeč?

2dark ::

111111111111 je izjavil:

je izjavil:


Jaz tudi že kar nekaj časa iščem. Kako pa si vedel, da je to tisto pravo?

Ženi je všeč. :) To je potem prava lokacija. :)



To je bolj pomembno, kot da je tebi tudi všeč? Žena ni nujno, da je večna.

jype ::

2dark je izjavil:

To je bolj pomembno, kot da je tebi tudi všeč? Žena ni nujno, da je večna.
A prebivališče je pa nujno večno?

111111111111 ::

2dark je izjavil:


To je bolj pomembno, kot da je tebi tudi všeč? Žena ni nujno, da je večna.

S tem, da si ji kupil hiško njenih sanj si rešil 50% zakonskih problemov. Potem se moraš potruditi samo še za 50%. Lažje ti je naprej v življenju. :)

masevc ::

PreviousUser je izjavil:

masevc je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zelo mi je všeč lokacija hiše, je pa cena precej nad cenami, po katerih so se prodale podobne hiše v bližnji okolici.

Ok, objektivna prednost pred ostalimi je, da je nekoliko bolj na samem, ob gozdu... Ne vem pa, kako oceniti, koliko k vrednosti to vse skupaj prinese, verjetno je težko oceniti...

Bi vi doplačali neko premijo glede na ostale hiše, če vam bi bila lokacija zares všeč?


Definitivno.
Lokacija mora biti top, nato ostalo.

Sam sem iskal 7 let..


Jaz tudi že kar nekaj časa iščem. Kako pa si vedel, da je to tisto pravo?

Enostavno čutiš. Pa boljša polovica po navadi pove kako in kaj.

Je pa bilo dražje kar nekaj, vendar odtehta vse.


Kar je odtehtalo je v prvi vrsti mikro lokacija (recimo “peš” okolica), makro lokacija (vrtec, šola, trgovina, dostop do AC). Nato pa še nepremičnina, ki je bila idealne postavitve (tako zunaj kot znotraj prostori). In vsega tega ne najdeš vsak dan.
Alternativa je bila nakup parcele in potem gradnja po željah, vendar tudi primerne parcele ni bilo na vidiku v tem času

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

nekikr ::

nikakor pa ni edina važna stvar, kot to radi ponavljajo nepremičnarji.

Predvsem nehaj grdo lagati. Starši bi te lahko malce bolje naučili...med "tri stvari so najpomembnejše" in "edina važna stvar" je precej razlike. Pa tudi sicer preberi kaj sem že zgoraj nalimal, ker ne razumeš reka, tako kot Okapi.

trancer01 ::

Razumem, da se pripisuje največji pomen lokaciji oziroma se jo poveličuje nad vsem. Sploh ne vem, zakaj se tako razburjaš.

facepalm ::

Kako pomembna je lokacija razumes sele takrat, ko se preselis na neugodno lokacijo.
Takrat dejansko vidis slabosti in bi bil pripravljen "doplacati" za enako nepremicnino na primernejsi lokaciji.

profii ::

facepalm je izjavil:

Kako pomembna je lokacija razumes sele takrat, ko se preselis na neugodno lokacijo.
Takrat dejansko vidis slabosti in bi bil pripravljen "doplacati" za enako nepremicnino na primernejsi lokaciji.


Kaj pa je neprimerna lokacija? Iz Ljubljane v prekmurje ali šiht na Viču pa stanovanje v Črnučah?

facepalm ::

profii je izjavil:

facepalm je izjavil:

Kako pomembna je lokacija razumes sele takrat, ko se preselis na neugodno lokacijo.
Takrat dejansko vidis slabosti in bi bil pripravljen "doplacati" za enako nepremicnino na primernejsi lokaciji.


Kaj pa je neprimerna lokacija? Iz Ljubljane v prekmurje ali šiht na Viču pa stanovanje v Črnučah?


Odvisno od posameznika. V mojem primeru je bila neprimerna lokacija v vasici na hribu. Zivel gor 3 leta in sem se nato vrnil v mesto.
Manj voznje v sluzbo, manj voznje po opravkih, manj voznje kamorkoli. Vse na dosegu roke in predvsem MIR:)
Ko potegnem crto mi primernejsa lokacija prihrani 1 do 2h dnevno prostega casa.
To da imam v blizini idealne poti za vecerne sprehode je tudi plus. Pac dodatna motivacija za dodatno gibanje.

red_baron ::

lokacija je zelo važna in prav tako SOSEDJE.

Kaj ti pomaga top lokacija, če imaš pa za sosede same težake ali kakrga "zbiralca", ki zbira vso mogočo šaro, saj mu je vse škoda vreči stran.

Jaz bi rekel lokacija, da je blizu infrastruktura, šola, vrtci ,kaka trgovina, dobra sončna lega in pa dobri sosedje.

jaz imam vse to in je najboljše!!

jabe ::

Vse to je lokacija. Mikrolokacija, če hočete...

trancer01 ::

No, jaz pa lahko zase rečem, da mi je sama zgradba vsaj toliko pomembna kot lokacija. Kjer sem zdaj, je pred nekaj leti stala več kot 60 let stara hiša, ki jo je prejšnji lastnik podrl in na njenem mestu zgradil novo, kakršno sem hotel tudi sam postaviti na drugi lokaciji. Ker mi je ustrezalo, da je hiška dokončana, lepo urejena in na lepem koncu, sem se odločil za nakup. Stare hiše, ki je prej stala na tej parceli, ne bi nikoli kupil, četudi mi lokacija ustreza.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nepremičnine v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912622 (6957) MrNighthawk
»

Cincanje pri nakupu nepremičnine

Oddelek: Loža
202877 (1529) PreviousUser
»

Kaj pogledati pri nakupu hise,,,

Oddelek: Loža
364353 (2699) SmotaniJanez
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445842 (2899) techuser
»

Za koliko lahko prodam 1 ar zemlje/ 100m2

Oddelek: Loža
195392 (4623) Tatmrmm

Več podobnih tem