» »

Odstranitev hladilnika iz Leadtek Geforce 4 ti4200 AGP8x MyVIVO

Odstranitev hladilnika iz Leadtek Geforce 4 ti4200 AGP8x MyVIVO

Death Knight ::

Rad bi odstranil hladilnik in rame ter procesor premazal z termalno pasto ker je med hladilnikom in rami milimieter praznega prostora. Zanima me kako naj ga odstranim, ker le ta obdaja kartico po obeh straneh in je kot sendvic. Pri tem pa nagaja se upor na zgornji strani kartice. Slika

DjTonic ::

blink GPU ter rami so že namazani z termalno pasto verjemi ker to enako kartico imam tudi sam pa sem jo že tudi mel narazen. Namazano je vse samo ene bolj ene manj. Recimo moja je bila namazana super proti pričakovanju samo mogoče 1 ram je bil bolj na pol. Kakšen mm praznega prostora? hladilnik je stisnjen točno čez rame in gpu, razen tam ko ni ničesar pa je seveda prosto. Glede odstranjevanja mislim, da ne boš imel kakšnih težav če si že kaj podobnega odstranjeval, če si pa bolj neroden ali kako drugače živčen pa tega ne delaj sam. ;)
Spodaj pa zgleda nekako Takole Samo to je še starejša izvedenka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Death Knight ::

Hja, na spodnji strani recimo je hladilnik od rama oddaljen 1 mm. Sploh ni stisnjen;(

DjTonic ::

Čudno se mi zdi, da je toliko oddaljen kot praviš. Na nekaj mora bit pritrjen navadno je na rame. Na koliko ti gre overclockat?

Death Knight ::

Trenutno imam procesor na 296 in ram na 586. Dela brez artefaktov. Res je toliko prostora med rami in hladilnikom;((

_Dejan_ ::

jst si isto lastim to kartico sam da pr men ni tok lufta je pa prbližno 0,3mm navija pa se 300/610 to pa še ni končna frekvenca dela pa brez artefaktov.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DjTonic ::

Ja meni gre lepo navit na 320/660 če dam ram na 670-680 se že pojavljajo artefakti. Drugače pa je sploh ne bom modal, ko bo preslaba bom pač kupil novo >:D

Death Knight ::

A te graficne kaj dodatno hladita? Vsaj z ventilatorjem na stranici racunalnika?

DjTonic ::

V bistvu kartica sploh ne potrebuje nekega hudega hlajenja saj ji orginalno čisto zadostuje. So pa rebra kr fajn topla>:D Koliko sem jaz ugotoil vročina sploh ne vpliva na stabilnost vsaj, če je v meji normale.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z graficno - kocke - je pokvarjena?

Oddelek: Zvok in slika
131549 (1185) Azrael
»

Powercolor 9800se 35900 sit jae (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593865 (2481) ginekolog
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704604 (3364) PCman
»

sapphire radeon 9800 pro težave

Oddelek: Strojna oprema
171210 (862) ferdo
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924139 (3003) Tilen

Več podobnih tem