» »

Prenosnik in udar strele

Prenosnik in udar strele

Grega3 ::

Lep pozdrav. Danes mi je strela skurila prenosnik. Šlo je za indirektni udar in sicer preko lan kabla čeprav sem imel tisto prenapetostno zaščinto na telefonskem kablu. Skurilo je modem in prenosnik. Prenosnik je totalno mrtev. Zdaj me pa zanima ali je kakšna možnost da mi prenosnik popravijo pod garancijo ali bodo takoj ugotovili da je od udara strele in zavrnili garancijo? Je kdo imel podoben primer?

K0l1br1 ::

Zavarovanje bajte krije take stvari - ponavadi. Garancije na strelo pa ziher ti niso dali.

Invictus ::

Poklici zavarovalnico, ce imas seveda stanovanje/hiso zavarovano.

Drugace daj disk ven in upaj da ga nui skurilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Stikalo ::

Grega3, ko sem pošiljal nazaj v Nemčijo sem dobil nov računalnik. Je pa res, da ni bilo notri nobene vidne posledice strele. Poizkusi. Razen, če imaš zavarovano, samo tam ne boš dobil za cel računalnik.

Grega3 ::

Žal nimam zavarovano. Mogoče najbolje da se naredim neumen in nesem na servis in rečem da je stvar crknila med uporabo na en prelep sončen dan :)

Invictus ::

Nesi na servis in ne razlagaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

svecka ::

Čim boš rekel servisu da je računalnik skurila strela, ti je garancija neveljavna. Če ni sledov strele, ti bodo zamenjali v garancijskem roku, drugače pa ne. Tako sem naredil z Hoferjem računalnikom, kjer je tudi prišlo do skuritve matične preko indirektnega udara strele preko UTP kabla.

DeeCoy ::

Grega3 je izjavil:

Žal nimam zavarovano. Mogoče najbolje da se naredim neumen in nesem na servis in rečem da je stvar crknila med uporabo na en prelep sončen dan :)

Počakaj par dni in pol reklamiraj.. če boš zdej ko divjajo neurja, bo to prvi sum.

Meizu ::

Jaz bi pocakal par tednov ali mesec, da je res to mimo in potem uveljavljal garancijo s tem da ne bi prav nic razlagal kaj tocno se je zgodilo, temvec bi na salterju rekel samo "ne dela, pa je se vceraj normalno".

Saj imajo tam svoje strokovnjake, pa naj se oni potem s tem ubadajo. Tudi ce ti ga vrnejo nazaj da je udarjen od strele se naredis neumnega ko tocak. "Aja? Jst nc ne vem".

aborko ::

No zato sm pa jst raje na wifiju skoz :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910321 (7663) RC37
»

Udar strele - koliko bo krila zavarovalnica ?

Oddelek: Loža
2711443 (4795) ;-)
»

Prenosnik in strela

Oddelek: Strojna oprema
203185 (2443) STU-III
»

Prošnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202149 (1646) mihco
»

Strela in ADSL

Oddelek: Pomoč in nasveti
162562 (2022) PacificBlue

Več podobnih tem