» »

Kakšno gostovanje za spletno stran z bazo oglasov?

Kakšno gostovanje za spletno stran z bazo oglasov?

Manager ::

Pozdravljeni

Rad bi izdelal spletno stran, kjer bi uporabniki lahko postavljali svoje oglase (ponudba in povpraševanje). Spletno stran bi izdelal v Wordpressu. Spletna stran bi imela tudi vpis uporabnikov preko emaila ipd.

Zanima me kakšno gostovanje bi za takšno spletno stran potreboval?

Hvala za odgovore in info, lp.
  • poskusil klonirati: Manager ()

Netrunner ::

Bilokakšen osnovni paket, katerega lahko po potrebi ojačaš. Tvoja ideja mi že zdaj zveni kot propad. :) Razmisli malo kaj želiš doseči.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Netrunner je izjavil:

Bilokakšen osnovni paket, katerega lahko po potrebi ojačaš. Tvoja ideja mi že zdaj zveni kot propad. :) Razmisli malo kaj želiš doseči.


Hvala za info. Zakaj ti moja ideja zveni kot propad ;) ?

Netrunner ::

Se opravičujem vendar imam premalo podatkov da bi bolj realno komentiral vendar iz napisanega vidim jaz sledeče:

1. Še eden izmed mnogih ki ima "dobro" idejo, katero pa ni razdelal in se ne zaveda kaj vse to povleče skupaj.
2. Iz napisanega sklepam, da želiš narediti nekaj podobnega bolhi, kar je bilo že večkrat narejeno in je propadlo, ker ni nikoli preseglo kritične mase za življenje.
3. Izdelal bi v Wordpressu!! Totalno zgrešena platforma za tak podvig.
4. Sprašuješ osnovne stvari kot je gostovanje (katero je sicer pomembno), kar mi da sklepati, da se ne ravno spoznaš na to kar želiš narediti in boš odvisen od zunanjih izvajalcev. V takih primerih veselje mine po prejeti prvi ponudbi.

Naj te to ne odvrne od namere, le pomisli malo več kot jih večina :) Če rabiš kakšen nasvet sem na voljo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Netrunner je izjavil:

Se opravičujem vendar imam premalo podatkov da bi bolj realno komentiral vendar iz napisanega vidim jaz sledeče:

1. Še eden izmed mnogih ki ima "dobro" idejo, katero pa ni razdelal in se ne zaveda kaj vse to povleče skupaj.
2. Iz napisanega sklepam, da želiš narediti nekaj podobnega bolhi, kar je bilo že večkrat narejeno in je propadlo, ker ni nikoli preseglo kritične mase za življenje.
3. Izdelal bi v Wordpressu!! Totalno zgrešena platforma za tak podvig.
4. Sprašuješ osnovne stvari kot je gostovanje (katero je sicer pomembno), kar mi da sklepati, da se ne ravno spoznaš na to kar želiš narediti in boš odvisen od zunanjih izvajalcev. V takih primerih veselje mine po prejeti prvi ponudbi.

Naj te to ne odvrne od namere, le pomisli malo več kot jih večina :) Če rabiš kakšen nasvet sem na voljo.


Hvala za info.

Se popolnoma strinjam s tistim delom t.i "tehnične izdelave spletne strani", ker nisem informatik, sem ekonomist (iz tega vidika je ideja razdelana ;)), tako da nisem izdelal ogromno spletnih strani, predvsem so bile v Wordpressu in sem se navadil na preprostost (ker so spletne strani bile nezahtevne in preproste ;)). Nisem pa nikoli delal spletne strani z oglasi.

Namen je izdelati spletno stran, jo postaviti na net in testirati idejo. Nato pa prepustiti izdelavo spletne strani, platforme, aplikacije strokovnjakom na tem področju.

Zato me zanima v bistvu za začetek takšna spletna stran, ki bi lahko imela nekaj tisoč uporabnikov in bi delovala. Spletna stran bi služila za objavljanje oglasov, s kasnejšo nad-gradnjo različnih drugih storitev za uporabnike.

Trenutno imam npr. gostovanje spletne strani na neoserv oranžni paket (zelo zadovoljen z njimi), gre pa za eno preprosto stran podjetja, s pod-stranmi galerij izdelkov in storitev, ampak je to preprosta stran v primerjavi s tem kar bi želel.

Zato me zanima, kakšno gostovanje bi bilo priporočljivo, glede na izkušnje vas, ki se na to spoznate.

Netrunner ::

Manager je izjavil:


predvsem so bile v Wordpressu in sem se navadil na preprostost (ker so spletne strani bile nezahtevne in preproste ;)). Nisem pa nikoli delal spletne strani z oglasi.


Vsak normalen CMS je dovolj preprost za končnega uporabnika. Če ni, potem je programer nekaj zakompliciral :)

Manager je izjavil:


Namen je izdelati spletno stran, jo postaviti na net in testirati idejo. Nato pa prepustiti izdelavo spletne strani, platforme, aplikacije strokovnjakom na tem področju.

Zato me zanima v bistvu za začetek takšna spletna stran, ki bi lahko imela nekaj tisoč uporabnikov in bi delovala. Spletna stran bi služila za objavljanje oglasov, s kasnejšo nad-gradnjo različnih drugih storitev za uporabnike.

Se pravi ti bi nekaj za silo zložil skupaj in če bi delovalo bi se jo lotil postavljat na konkreten način? Se ne bojiš da polizdelek bi lahko odvrnil marsikakšnega uporabnika?

Manager je izjavil:

Zato me zanima, kakšno gostovanje bi bilo priporočljivo, glede na izkušnje vas, ki se na to spoznate.


NEOSERV je super in načeloma oranžni paket je dovolj tehnično podkovan za tako stran vendar bi jaz začel raje s zelenim paketom ker ima več prostora na razpolago. Če zadeva zraste, potem ustrezno večaš pakete oz. greš na dedicated strežnik.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Ne bojim se, da bi pol-izdelek odvrnil koga (vem na kaj misliš), ker bi v osnovi poskušal narediti osnovno stran s takšno vrsto oglasov, ki bi bila vizualno privlačna in funkcionalna. Se pravi ta osnovna stran niti ne bi bila nek pol-izdelek, ampak delujoč všečen izdelek, ampak z osnovnimi funkcijami, potem pa bi se razne stvari dodajale, tehnični razvoj, ki bi ga prevzeli drugi.

Sem gledal Zeleni paket, ampak se ne spoznam toliko na to, zato me je zanimalo, kakšno gostovanje bi bilo idealno, da bi stran delovala nemoteno, v takšnem obsegu (npr. nekaj tisoč uporabnikov; iz vidika gostovanja, ne tehnične kakovosti spletne strani - verjamem, da je samo delovanje spletne strani odvisno tudi od tega kako je spletna stran, iz tehničnega vidika, izdelana).

c3p0 ::

To je neka reklama za neoserv? Tebi je gostovanje zadnja briga, rabiš kodo, ki bo poganjala tvoj oglasnik, in WP nikakor ni primeren. Tu začni.

TheBlueOne ::

Sam tudi imam pri Neoserv. Deluje vec kot ok....

Manager ::

c3p0 je izjavil:

To je neka reklama za neoserv? Tebi je gostovanje zadnja briga, rabiš kodo, ki bo poganjala tvoj oglasnik, in WP nikakor ni primeren. Tu začni.


Hvala za info. Ni reklama za neoserv, nimam nič z njimi, edino gostovanje imam pri njih, zato sem omenil. Lahko je gostovanje kjerkoli, samo da je ok in cenovno ugodno.

Netrunner ::

@c3p0 => nobena reklama za Neoserv samo dobra beseda za njih.

@Manager => stran bo delovala nemoteno na zelenem paketu, vendar je treba upoštevati da se gre za shared hosting kateri ni namenjen hudi obremenitvi. Nisem se pa zanimal za koliko istočanih userjev bi tak paket prenesel in za to je najbolje da se obrneš na Neoserv oz. bilokakšnega ponudnika gostovanja in povprašaš če je njihov paket sposoben planirane obremenitve. Kako bo stran tekla ni samo odvisna od gostovanja, ampak tudi od tega kako je koda optimizirana. Res pa je, da je danes ceneje ojačati paket gostovanja kot plačati optimizacijo kode :)

Manager je izjavil:

Se pravi ta osnovna stran niti ne bi bila nek pol-izdelek, ampak delujoč všečen izdelek, ampak z osnovnimi funkcijami, potem pa bi se razne stvari dodajale, tehnični razvoj, ki bi ga prevzeli drugi.

Se pravi, da rabiš razvijalca že v štartu, kateri ti bo zgradil na pravih temeljih saj le tako boš lahko dograjeval. Če ti bo sedaj postavil en poceni wanabe developer z Wordpressom lahko pozabiš na širitve oz. bodo le te zelo boleče.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Netrunner je izjavil:

@c3p0 => nobena reklama za Neoserv samo dobra beseda za njih.

@Manager => stran bo delovala nemoteno na zelenem paketu, vendar je treba upoštevati da se gre za shared hosting kateri ni namenjen hudi obremenitvi. Nisem se pa zanimal za koliko istočanih userjev bi tak paket prenesel in za to je najbolje da se obrneš na Neoserv oz. bilokakšnega ponudnika gostovanja in povprašaš če je njihov paket sposoben planirane obremenitve. Kako bo stran tekla ni samo odvisna od gostovanja, ampak tudi od tega kako je koda optimizirana. Res pa je, da je danes ceneje ojačati paket gostovanja kot plačati optimizacijo kode :)

Manager je izjavil:

Se pravi ta osnovna stran niti ne bi bila nek pol-izdelek, ampak delujoč všečen izdelek, ampak z osnovnimi funkcijami, potem pa bi se razne stvari dodajale, tehnični razvoj, ki bi ga prevzeli drugi.

Se pravi, da rabiš razvijalca že v štartu, kateri ti bo zgradil na pravih temeljih saj le tako boš lahko dograjeval. Če ti bo sedaj postavil en poceni wanabe developer z Wordpressom lahko pozabiš na širitve oz. bodo le te zelo boleče.



Hvala za info.

blackbfm ::

3. Izdelal bi v Wordpressu!! Totalno zgrešena platforma za tak podvig.


Prosim da napises argumente

Se pravi, da rabiš razvijalca že v štartu, kateri ti bo zgradil na pravih temeljih saj le tako boš lahko dograjeval. Če ti bo sedaj postavil en poceni wanabe developer z Wordpressom lahko pozabiš na širitve oz. bodo le te zelo boleče.


Kaj so to pravi temelji? Koda nekega random programerja na noname ali lastnem frameworku? Odkrivanje tople vode? Lih tu imas popolnoma zvezane roke:))

Wordpress je ok. Verjemi, če poznaš drobovje, delovanje in znas pisat kvalitetno kodo lahko naredis state of the art stran, vedno pa lahko delaš še lastne optimizacije ce je potrebno, te nič ne omejuje. To da pa vecina uporabnikov dela greznice iz wpja z raznimi page builderji je pa pac en drug problem, ampak sama osnova, jedro wpja je več kot odličen.

Netrunner ::

blackbfm je izjavil:

3. Izdelal bi v Wordpressu!! Totalno zgrešena platforma za tak podvig.


Prosim da napises argumente


Offtopic + se mi ne da debatirati z wordpress zanesnjaki, kateri si mislijo da je WP vse, saj drugega niti ne poznajo. Kam spadaš ti nevem, pa me niti ne zanima.

blackbfm je izjavil:


Kaj so to pravi temelji? Koda nekega random programerja na noname ali lastnem frameworku? Odkrivanje tople vode? Lih tu imas popolnoma zvezane roke:))

Ne, to pomeni postaviti na nekem znanem modernem CMS-ju ali framework-u z MVC ali podobno strukturo + seveda da je pravilno postavljeno (kar naredi večina dobrih programerjev). Kaj točno to je pa je stvar druge debate.

blackbfm je izjavil:


Wordpress je ok. Verjemi, če poznaš drobovje, delovanje in znas pisat kvalitetno kodo lahko naredis state of the art stran, vedno pa lahko delaš še lastne optimizacije ce je potrebno, te nič ne omejuje. To da pa vecina uporabnikov dela greznice iz wpja z raznimi page builderji je pa pac en drug problem, ampak sama osnova, jedro wpja je več kot odličen.


No, sam si izpostavil glavni problem WP. Balast sranja in wanabe developerjev. Kakšna je možnost, da če OP naroči izdelavo strani v WP dobi dejansko nekoga ki ve kaj dela in ne enega izmed tistih 90% wanabe dev-ov, kateri naredijo zmazek.

Z vsakim CMS-jem lahko narediš vse, če le tega dobro poznaš vendar to še ne pomeni da je najprimernejše orodje. Zakaj bi se zajeb... s prilagajanje nekega na pol ustreznega CMS-ja, če ti kakšen primernejši omogoča, da enako stvar narediš lažje in hitreje.

Imam premalo informacij kakšno stran OP želi, vendar kakorkoli obrneš, meni se WP ne zdi primerna izbira. Če bi jaz delal, bi se po vsej verjetnosti odločil za laravel.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Kakšna je možnost, da če OP naroči izdelavo strani v WP dobi dejansko nekoga ki ve kaj dela in ne enega izmed tistih 90% wanabe dev-ov, kateri naredijo zmazek.


Kar te še vedno ne zavaruje pred tem da ti nekdo iz laravela (ali česa drugega) ne naredi zmazek..

Zakaj bi se zajeb... s prilagajanje nekega na pol ustreznega CMS-ja, če ti kakšen primernejši omogoča, da enako stvar narediš lažje in hitreje


Na wpju dobiš funkcionalen backend out-of-the-box z vsemi osnovami ki jih neki splošno namenski web app rabi.. Medtem ko bi lahko dodajal dejanske featurje, se boš na barebone frameworku zajebaval z izumljanjem tople vode. Tok je to lažje in hitreje.

Netrunner ::

:) v več temah si že dokazal, da s tabo nima smisla debatirat. Naj bo po tvoje, da boš srečen.

@Manager => Dobro preberi kar piše "blackbfm" saj otrok se spozna na svoje delo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blackbfm ::

Dejstvo je da na wordpressu teče miljone blogov,aplikacij,trgovin. Pa verjetno je ziher kakšen procent trgovin ki obračajo zneske takšne ki jih lahko večina ljudi samo sanja. Vse kaže da je wp daleč najbolj učinkovit multipurpose cms. AMPAK na slo-techu ljudje trdijo da WordPress ni dovolj dober, niti za stran ki ima trenutno NIČ obiska:)) No jaz bolj verjamem dejstvom in statistikam.

PoStrah ::

pravilo št. 1 - na Slotech nikoli ne napišeš da imaš idejo, ker jo bodo spluvali do konca, ker za njih obstaja samo ta "safety bubble" v katerem živijo, hodijo v službo in dobivajo redno plačo. nihče si ne upa nič sam ustvarit ker mogoče lahko propade (ojoj) in raje služijo denar drugim.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Netrunner ::

@blackbfm => Včasih so prevladovale stoenke in fičeki na naših cestah, za kar pa težko rečeš, da so bili zaradi tega najboljši avtomobili.

Tvoje argumente bi lahko elegantno spodbijal, kar pa je offtopic. Če zaideš v MB mi sporoči, da greva na eno pivo :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

HotBurek ::

Hahaha, dober komentar. Res zanimivo, kako folk že v kali zatre vsako idejo. Master vedeževalci.

Ni kej, znanost, raziskovanje in razvoj niso za vsazga. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

anketar ::

kaj je pa narobe s page bilderji? asking for a friend? :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Netrunner ::

@anketar => Generični izgled, neoptimizirana koda. Vsaj kar sem jaz na hitro pogledal dva različna. Za vizitke in manjše predstavitvene strani, za kaj bolj resnega pa bi priporočal custom izdelavo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

anketar ::

ah, kul, ker sem mel v planu narest simpl stran za predstavitev, pa vidm zdej, da niste glih navdušeni nad wp-jem

Netrunner ::

Za tvoj primer je tudi WP dobra izbira ;)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem poceni gostovanje in domeno

Oddelek: Izdelava spletišč
497444 (544) FireSnake
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623533 (2350) Lonsarg
»

Izdelava spletne strani festivala

Oddelek: Izdelava spletišč
222227 (1323) Phantomeye
»

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Oddelek: Izdelava spletišč
372148 (878) Netrunner
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014583 (8399) Netrunner

Več podobnih tem