» »

Katere studijske zvočnike

Katere studijske zvočnike

Kurzweil ::

Glede zvočnikov res nisem nek guru, zato vas sprašujem, kaj predlagate za nekje 80-150€. Nikakor ne bi mel neke sisteme 7.1, 5.1 in mogoče tudi ne 2.1, ampak bi imel kar 2 studijska zvočnika/monitorja, oba skupaj za max 150€.

Gledam neko trgovino v Velenju M4 Music Store , za začetek me zanima kakšne so izkušnje s to trgovino (jaz sem jo danes prvič videl). In prosil bi za mnenja glede teh zvočnikov in monitorjev, ima kdo kaj izkušenj s znjimi? Malce sem gledal reviewe in vsi odsvetujejo Mackie CR3 in CR4, ker bojda po enem leto zahvalijo, ker se pregrevajo.

Torej ne bi imel nekih subwooferjev, basov, ampak zgolj 2 zvočnika, ki imata seveda poleg zadovoljive base, dobro pa je, da je design čim bolj clean in čim manj kičast.

Hvala za mnenja!

hurikhan ::

Tole je spodoben zvočnik, če hočeš kaj resnega delat: http://shop.m4musicstore.si/Studijska-o...
Za 150 eur pozabi, škoda denarja.

N4m31355 ::

za tak budget je bolj vseeno kaj kupis. ce je to budget na zvocnik, potem pa lah kej predlagamo.

bluefish ::

Če se malo vrinem. Mnenje o Yamaha HS5?

Kurzweil ::

N4m31355 je izjavil:

za tak budget je bolj vseeno kaj kupis. ce je to budget na zvocnik, potem pa lah kej predlagamo.


V studiu kjer potrebujem, imamo res odlično opremo, vključno z zvočniki. Ti zvočniki pa bi bili za eno mašino doma, kjer se parkrat letno kaj na hitro zmontira, nobena znanost. Predvidevam, da ti studijski monitorji za 150€ vseeno sproducirajo 10x boljši zvok, kot neki Geninus, Logitech, Trust namizni PC zvočniki za 50€ ?

N4m31355 ::

to se pa strinjam. pod vseeno kaj kupis je bilo misljeno izmed studijskih monitorjev.

DamijanD ::

Jaz sem svoj čas KRK Rokite gledal...

</head> ::

JBL LSR305. 120€ po komadu. Vem da presegajo tvoj budget, ampak za to ceno res fajn zvočniki.

Darko! ::

Mackie CR ni studijski monitor ampak multimedijski spiker (podobno kot recimo Edifier). Tudi ne zavajajo s tem, da bi bil, ker to jasno povedo na spletni strani https://mackie.com/products/cr-multimed... .

Bistvena razlika med studijskimi monitorji in multimedijskimi spikerji je v tem, da je vsak studijski monitor aktiven; vsaka omarica ima vgrajena dva ojačevalca - enega za srednje tonski in drugega za visoko tonski driver. Do vsake omarice moraš pripeljat signalni kabel in napajanje. Prodajajo se na kos.

Večina multimedijskih spikerjev se prodaja na par. To pa zato, ker je eden od njih popolnoma pasivna zvočna omarica (brez ojačevalca, le z običajnimi konektorji na zadnjem panelu). Običajno imajo možnost več vhodov, tudi recimo blutut. Navadno pridejo z daljincem.

Razlike med studijskimi in kvalitetnimi multimedijskimi monitorji za domačo uporabo ob računalniku so zanemarljive.

Razlike med posameznimi studijskimi monitorji za isti namen so prav tako zanemarljive. Da razlika med zvokovnim značajem zanesljivo obstaja se razen, če nimaš možnosti neposredne primerjave, lahko sliši tu:

https://www.youtube.com/user/skubny/vid...

Odgovor na vprašanje a je boljša Yamaha HS5 ali JBL LSR305 je odvisen od ušes tistega, ki odgovarja.

Z raznimi Logiheci in podobnimi jajci je primerjava nesmiselna.



Da se Mackie greje bolj je seveda možno ravno zaradi tega, ker je aktiven spiker nabasan s preveč elektronike v majhem ohišju. Vendar dvomim, da bi se ob uporabi, za katero je namenjen pregreval. Najverjetneje so krivi nevešči uporabniki. Podobno kot pri AV receiverjih. Pričakovanja ljudi so pač prevelika.


JBL LSR 305 MkII dobiš že za 111 EUR po kosu:

https://www.thomann.de/intl/si/jbl_lsr_...


Par te s poštnino vred v SLO pride 237 EUR.

Okusi so sicer različni, vendar kvalitetnejših omaric in boljše muzike za ob PC-ju, za ta denar, praktično ni.

jype ::

Monitorji so tudi težki za poslušat, ker so zdizajnirani z namenom slišati vse podrobnosti. Nekaterim je to všeč, a za denar dobiš več, če kupiš kvalitetne "normalne" zvočnike.

Djuro ::

Še en glas za zgoraj omenjene JBL. Jest sm jih pri enem iz Ilirske dobil 105€ po komadu. Dve leti nazaj.

N4m31355 ::

jbl lsr 300 mk2 mam jst doma za daily uporabo, pa so mi zvokovno zlo uredu. mogoce sicer za monitorje mal velik basa, ampak za vsakodnevno poslusanje muske zlo uredu. Za nabijat musko so pa rahlo svoh. vsekakor pa je pomembno s cim jim bos posiljal signal. Jst mam M Audio Fast Track C600, in je razlika ze ce predvajam z windowsa ali linuxa.

Djuro ::

N4m31355 je izjavil:

jbl lsr 300 mk2 mam jst doma za daily uporabo, pa so mi zvokovno zlo uredu. mogoce sicer za monitorje mal velik basa, ampak za vsakodnevno poslusanje muske zlo uredu. Za nabijat musko so pa rahlo svoh. vsekakor pa je pomembno s cim jim bos posiljal signal. Jst mam M Audio Fast Track C600, in je razlika ze ce predvajam z windowsa ali linuxa.


Razlika me OS-i v jakosti?

N4m31355 ::

predvsem v kvaliteti. mislim pa da nekoliko tudi v jakosti.

Djuro ::

To me pa čudi. Samplerate je samplerate. Razen če driver 10x dela konverzijo preden pride do zvočne.

Bwaze6 ::

jype je izjavil:

Monitorji so tudi težki za poslušat, ker so zdizajnirani z namenom slišati vse podrobnosti. Nekaterim je to všeč, a za denar dobiš več, če kupiš kvalitetne "normalne" zvočnike.
Zelo veliko avdiofilov je začelo uporabljati boljše studijske zvočnike, predvsem zaradi enormne rasti cen avdiofilske opreme in nenehnega prodajanja megle v branži. Kakšni Genelec 8331 studijski monitorji (4000 EUR par), kombinirani z Genelec 7350A subwooferjem (1000 EUR) se lahko po kvaliteti zvoka meri s praktično vsem v avdiofilski branži, pa dobiš za ta denar aktivne zvočnike, ki jih lahko do potankosti prilagodiš poslušalnemu prostoru. Ni poceni, a tu govorimo res o primerjavi z zvočniki, vrednimi nekajkratnik tega. Tudi v nižjih cenovnih razredih po mojem več zvoka za svoj denar dobiš v profi opremi. To o dizajniranju studijskih monitorjev za poudarjanje podrobnosti je bolj mit. Sicer se v studijih zaradi "near field" postavitve res pogosto tako zdi, a kjer imajo porihtano akustiko prostora in prav nastavljeno, je rezultat dober.

Samael ::

@Kurzweil, zgoraj si gotovo dobil nekaj dobrih predlogov, pa še kakšen zna slediti, ampak s tistih linkov, ki si jih navedel, se mi zdi, da bi se skoraj spodobilo, da kupiš naslednje:

http://shop.m4musicstore.si/Studijska-o...

ideep ::

krk rokit 6

kakob ::

Bwaze6 je izjavil:

Kakšni Genelec 8331 studijski monitorji (4000 EUR par), kombinirani z Genelec 7350A subwooferjem (1000 EUR) se lahko po kvaliteti zvoka meri s praktično vsem v avdiofilski branži,


Ja itak. Pa na luno se tudi da priti s zlaganjem stolov enega na drugega. Ne vem kaj 'bwazeaš', ampak zagotovo je močna roba.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Okapi ::

Bwaze6 je izjavil:

jype je izjavil:

Monitorji so tudi težki za poslušat, ker so zdizajnirani z namenom slišati vse podrobnosti. Nekaterim je to všeč, a za denar dobiš več, če kupiš kvalitetne "normalne" zvočnike.


Zelo veliko avdiofilov je začelo uporabljati boljše studijske zvočnike, predvsem zaradi enormne rasti cen avdiofilske opreme in nenehnega prodajanja megle v branži. Kakšni Genelec 8331 studijski monitorji (4000 EUR par), kombinirani z Genelec 7350A subwooferjem (1000 EUR) se lahko po kvaliteti zvoka meri s praktično vsem v avdiofilski branži, pa dobiš za ta denar aktivne zvočnike, ki jih lahko do potankosti prilagodiš poslušalnemu prostoru. Ni poceni, a tu govorimo res o primerjavi z zvočniki, vrednimi nekajkratnik tega. Tudi v nižjih cenovnih razredih po mojem več zvoka za svoj denar dobiš v profi opremi.

To o dizajniranju studijskih monitorjev za poudarjanje podrobnosti je bolj mit. Sicer se v studijih zaradi "near field" postavitve res pogosto tako zdi, a kjer imajo porihtano akustiko prostora in prav nastavljeno, je rezultat dober.

Abbey Road, studijski zvočniki.;)

SlyCrespo ::

Mogoče pa kakšni namizni zvočniki od Indiana line:
https://www.mimovrste.com/namizni-zvocn...
Baje dobro igrajo, ampak rabiš seveda ojačevalec.

Kurzweil ::

Samael je izjavil:

@Kurzweil, zgoraj si gotovo dobil nekaj dobrih predlogov, pa še kakšen zna slediti, ampak s tistih linkov, ki si jih navedel, se mi zdi, da bi se skoraj spodobilo, da kupiš naslednje:

http://shop.m4musicstore.si/Studijska-o...


Haha, za resno delo imam odličen hardware... tu pa sem na koncu vzel SAMSON MediaOne M50

Za nekih 140€, lahko rečem, da odlični zvočniki, sem pa od nekega top shit 7.1 sistema, ki sem ga kupil pred leti vzel woofer in priklopil na zgoraj omenjena zvočnika. Odlično! ... seveda za ta denar!

Hvala vam za predloge!

DrSergioDJ ::

In od vsega predlaganega si na koncu izbral Samson..?
...

Kurzweil ::

DrSergioDJ je izjavil:

In od vsega predlaganega si na koncu izbral Samson..?


Da, večino zvočnikov sem testiral,... in dejansko so bili ti Samsonovi najboljši,... kolikor je moj posluh relavanten :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439183 (6536) T743
»

Nakup zvočnikov za TV

Oddelek: Kaj kupiti
101626 (1122) Hoden
»

Zvočniki za cca 100€

Oddelek: Kaj kupiti
131792 (1113) XLapse
»

zvocniki do 100-200 evrov max?

Oddelek: Kaj kupiti
132295 (1889) Jst
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715931 (12065) 2f4u

Več podobnih tem