» »

SP v košarki 2019 (Kitajska)

SP v košarki 2019 (Kitajska)

1 2
3
»

Vitez ::

Eh, sej pa je jasno, Američani so odigrali revialno tkemo, ker niso želeli tvegati poškodb.

2dark ::

Vitez je izjavil:

Eh, sej pa je jasno, Američani so odigrali revialno tkemo, ker niso želeli tvegati poškodb.



Biti sedmi je za za Američane katastrofa, tukaj se gre tudi za ponos in tukaj so popolnoma flopnili in pokazali, kako je večina NBA igralcev močno preplečanih, ki imajo tako visoke in lepe plače zgolj na račun tistih največjih superzvazdnikov, ki pa resnično delajo razliko v sami igri.



Lahko oni rečejo, da jim je za svetovno vseeno in štejejo zgolj olimpijske igre, venda poraz in 7-mo mesto bo ostal.

Če Amričani ne pošljejo res tistih top igralcev niso konkurenčni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Kurzweil ::

Točno tako belidihur... Recimo sicer zelo koristen Khris Middleton, ki je član te reprezentance, je dobil letos takšno plačo. Največkrat pa potem vidiš ekipe, ki slabo trgujejo z igralci in potem v fazi, ko jih zagrabi panika, da nič ne bodo dobili, preplačajo nekoga povsem povprečnega.

Drugače pa ja, včasih so bili Američani fizično res pre-dominantni proti Evropejcem, ta razlika se gotovo zmanjšuje, smo pa Evropejci v primerjavi z njimi precej bolj obrambno naravnani, igramo bolj strpno, z več IQja! Ni lepše, kot videt igralca tipa Giannis Antetoukonmpo, ki popizdeva, ko se zaletava v raketo in izgublja žoge, predvsem pa dela osebne v napadu, korake,... za razliko od NBA, kjer je kot zvezdnik zaščiten in dobi proste mete, se ne sodi korake in je v rednem delu obramba predsej slabša.

Joj, ko bi jutri po nekem čudežu Poljaki premagali ZDA v boju za 7. mesto in Čehi Srbe v boju za 5. mesto... sicer pa danes dve poslastici:

Avstralija - Španija ob 10:00

in

Francija - Argentina ob 14:00

----

Tekom let se je nabralo preveč kompleksov proti Španiji (tudi Avstralci, so si nabrali nekaj zamer), ampak recimo, da sem tu za Avstralce. V drugem paru pa sem brez dvoma za Argentino. Realnost pa bo verjetno obratna in bodo dobili še enkrat več finale Španija - Francija, kjer upam, da se motim.

Sem pa nekako napovedal, da bodo ZDA in Srbija brcnile v temo,... da bo presenečenje prvenstva Češka in da bodo Francozi prišli glede na roster precej dlje, kot so nekateri napovedovali ob masturbiranju na ZDA in Srbijo. Edino kjer sem ga res pošteno mimo vsekal je, ko sem rekel, da bo Nemčija tudi pozitivno presenetila, a je izpadla že po prvem delu :))

Vitez ::

Tako je, če Američani ne pošljejo 12 iz bazena svojih res top 20 igralcev, ne morejo biti prvi. Ameriška druga liga vseeno ni konkurenčna evropskim NBA-jevcem in evropskim top igralcem.

Kurzweil ::

Vitez je izjavil:

Tako je, če Američani ne pošljejo 12 iz bazena svojih res top 20 igralcev, ne morejo biti prvi. Ameriška druga liga vseeno ni konkurenčna evropskim NBA-jevcem in evropskim top igralcem.


Se sicer strinjam, da če ne igrajo najboljši za ZDA, da imajo težave, je pa res, da je pri drugih reprezentancah to še toliko huje. Namreč tole kar sedaj gledamo ni na A, ne be, niti C ekipa, ampak D ekipa,... pa si sedaj predstavljajte ostale reprezentance, če jim stran vzameš 30 najboljših igralcev :D

Škoda pa na prvi polfinalni tekmi, da so se Avstralci ne koncu malce usrali. Upajmo, da vsaj Argentina premaga Francijo... čeprav že nekaj časa slutim, da znajo biti Francozi prvaki.

Vitez ::

Joj, kako smo mi bili močni na eurobasketu. Skoraj to isto Španijo minus Llull in Claver, plus Rodriguez in drugi Gasol smo razbili 20 pik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

Kurzweil ::

Vitez je izjavil:

Joj, kako smo mi bili močni na eurobasketu. Skoraj to isto Španijo minus Llull in Claver, plus Rodriguez in drugi Gasol smo razbili 20 pik.


Saj Španija je postala druga reprezentanca, odkar je prenehal Pau Gasol... drugače pa jim je oz. jim manjka še Mirotić/Ibaka.

oo7 ::

Upam, da Argentinci premagajo Francijo :)

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Upam, da Argentinci premagajo Francijo :)


Tudi js... kaj dela Scola pri 39 letih je neverjetno... škoda, da je imel v karieri Erazem Lorbek toliko težav s poškodbami, zame je vedno veljal za zelo podoben tip igralca in danes bi nam na položaju 4/5 prišel res krvavo prav... anyway, samo da Argentina še naprej takole drži obrambro in so blizu...

Vitez ::

Vsi razglabljamo o superiornosti črncev v košarki, finale pa bosta igrali dve ekipi samih belcev. Scola ima neverjeten turnir. Kot da se je človek odločil, da bo pri 39 svetovni prvak, ker mu 2002 ni uspelo.

Kurzweil ::

Če bi napisal, kar si mislim in kar je dejstvo, bi po današnjih standardih dobil ban. Ampak ja, v Ameriki rečejo temu (da se lepše sliši) basketball IQ.

Ni kaj, Francija dejansko ni imela nobenih možnosti danes in upam, da bo Argentina takole suverena tudi v finalu.

Je pa fascinantno ja, kako igra Scola pri 39 letih, pa ko že misliš, da mu bo vsak čas zmanjkalo moči. In ob tem me še bolj jezi, ko vidim, ob kakšnih letih se upokojujejo igralci danes. Vso spoštovanje do Dragiča in naslova Evropskih prvakov, ampak možakar je šel pri 29//30 letih v reprezentančni pokoj, torej vsaj 10 let pred Scolo, ki pa kot pravi še ni rekel zadnje, kar se tiče SPja 2023.

Vitez ::

Scole se spomnim kot mladega fanta črnih dolgih las, ki je igral za takrat zelo močno Argentino. Oberto, Ginobili, Herrmann, Nocioni, Sconochini, Delfino..Praktično je Argentina od takrat dalje dobra.

Na drugi strani bo Ricky Rubio, ki se ga spomnim kot golobradega 18-letnika, sedaj pa je možakar haha.

Kurzweil ::

Vitez je izjavil:

Scole se spomnim kot mladega fanta črnih dolgih las, ki je igral za takrat zelo močno Argentino. Oberto, Ginobili, Herrmann, Nocioni, Sconochini, Delfino..Praktično je Argentina od takrat dalje dobra.

Na drugi strani bo Ricky Rubio, ki se ga spomnim kot golobradega 18-letnika, sedaj pa je možakar haha.


Se spomnim tistih časov ja... mislim, da je takrat bil tudi Prigioni...

Glede Rubia pa se jaz spomnim njegovih začetkov, ko je veljal za res ogromnega talenta (gladko mladinski MVP), malce so ga seveda Španci forsirali, potem pa ko bi moral stopit na veliko sceno pa je bolj ali manj pregorel oz. dolga leta je imel obupen met, zdej vidim, da je to malce popravil in tudi iz lepega dečka je ratal vsaj malce večji fighter, igra obrambo in zna popravit napake, ki jih stori,..

Drevesce ::

Kurzweil je izjavil:



Je pa fascinantno ja, kako igra Scola pri 39 letih, pa ko že misliš, da mu bo vsak čas zmanjkalo moči. In ob tem me še bolj jezi, ko vidim, ob kakšnih letih se upokojujejo igralci danes. Vso spoštovanje do Dragiča in naslova Evropskih prvakov, ampak možakar je šel pri 29//30 letih v reprezentančni pokoj, torej vsaj 10 let pred Scolo, ki pa kot pravi še ni rekel zadnje, kar se tiče SPja 2023.


Dragić letos pol sezone ni igral zaradi ponavljajocih se poškodb kolen. V pokoj pa je odsel pri 32 letih. Primerjas dva popolnona telesno razlicna igralca. Scola ne rabi sprintat gor in dol, gradit napada ter vsak drug napad drveti pod kos.

Pa, da ne bo pomote. Dragić bi zagotovo lahko odigral še vsaj dve tekmovanji v kolikor bi bil zdrav, ampak ni neumen, da bi tvegal, če se mu takšne poškodbe pojavljajo že sedaj. Kot kapetan je storil, kar še nikomur drugemu iz naše reprezetance pred tem ni. Osvojil je EP. Upokojil se je torej v stilu, vedel pa je tudi, kako nehvaležna je širša Slovenska javnost. Če bi se nam uspelo uvrstiti na letošnji SP in bi Dragić odpovedal nastop zaradi počitka bi ga vsi križali.

Nehvaležen narod. Samo poglej malce na rtv portal, 20% komentarjev pod novico zmage Argentine je kako se je Dragić ustrašil in upokojil. Pfuj pa taki navijači, ne zaslužimo si niti zadnjega mesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Kurzweil ::

Drevesce je izjavil:

Kurzweil je izjavil:



Je pa fascinantno ja, kako igra Scola pri 39 letih, pa ko že misliš, da mu bo vsak čas zmanjkalo moči. In ob tem me še bolj jezi, ko vidim, ob kakšnih letih se upokojujejo igralci danes. Vso spoštovanje do Dragiča in naslova Evropskih prvakov, ampak možakar je šel pri 29//30 letih v reprezentančni pokoj, torej vsaj 10 let pred Scolo, ki pa kot pravi še ni rekel zadnje, kar se tiče SPja 2023.


Dragić letos pol sezone ni igral zaradi ponavljajocih se poškodb kolen. V pokoj pa je odsel pri 32 letih. Primerjas dva popolnona telesno razlicna igralca. Scola ne rabi sprintat gor in dol, gradit napada ter vsak drug napad drveti pod kos.


To sem dejansko napisal na pamet... govorim o letih Gorana Dragiča, takrat je bil praktično star 31 let. Tudi Scola je imel poškodbe, Dragič je še sam rekel, da mu te akcije pomagajo, da bolje začne NBA sezono. Torej govorima o igralci, ki je komaj čez 30 let in igralcem, ki je skoraj 40 let,... in ja, definitivno je Scolaju kot visokem igralcu težje fukcionirat fizično/kondicijsko, kot bi to bilo nižjem igralcu... poleg vsega Scola ni nek hlod, ki bi stal v raketi, ampak je precej gibčen (beri prodori, pomikanje od rakete do meta za 3 točke),.. bistvo, ki sem ga hotel napisat pa je, če znaš razumet, da mi je smešno, da nek Varejao, Pau Gasol (še ne tako dolgo nazaj), Nowitzki,... pa vse do Barbose, Huertasa,.. pa lahko igrajo,... gre za to, koliko si želiš in čisto nič drugega. Tudi če Dragič ne bi mogel igrati 35 minut, bi še vseeno lahko igral 20 minut, kar bi bilo za nas ZLATA VREDNO! In ja, še enkrat, ni bil moj namen specifično govoriti o Dragiču, ampak pač hočem povedat, kakšen karakter in frajer moraš biti, da pri teh letih igraš... in to kako...

oo7 ::

Samo, da niso Američani in Francozi v finalu :)

Mi je vseeno kdo zmaga mogoče celo malo bolj privoščim Argentinecm čeprav sem ponavadi za Evropejce.

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Samo, da niso Američani in Francozi v finalu :)

Mi je vseeno kdo zmaga mogoče celo malo bolj privoščim Argentinecm čeprav sem ponavadi za Evropejce.


Sej je težko za koga bit... večina nas je itak proti ZDA, pač zaradi njihove superiornosti, v kolikor so popolni... za Francoze nikdar nisem navijal v nobenem športu, španske arogance in dominacije smo se tudi tekom let najdeli... Srbske prepotentnosti tudi... Avstralci so nas z******* pred leti,... potem nekako ostane samo Argentina... malce za šalo, malce zares! Jaz se geografsko niti ne omejujem, pri nobeni stvari,...

Vitez ::

Pri košarki drma...Real. V finalu imajo 2 Španca in 3 Argentince.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

Kurzweil ::

Evo Saša Đorđević je že odstopil... bojda je med najbolj resnimi kandidati Kokoškov...

Drevesce ::

Španija torej prvak, Argentina na drugem mestu, Francozi pa tretji.

Na splošno slabo prvenstvo, polno odvečnih tekem, slabo vzdušje in adijo Kitajska. Ponovimo na Filipinih.

Vazelin ::

Škoda za Argentino. Sem mislil, da bodo dostojnejši nasprotnik.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kurzweil ::

Takole imamo, sicer ne najbolj po mojem okusu... ampak Španci so prvaki, Ricky Rubio pa MVP... nikakor se ne morem znebiti občutka, da ČE bi Slovenija igrala v postavi, kot je na zadnjem EPju, bi verjetno bili v igri za kakšno medaljo, ampak kot sem napisal ČE... jasno uvrstili se nismo, Dragič je šel v penzijo... Randolph pravi, da se ne bi več žogal za Slovenijo,...

Drugače pa, presenečenje prevenstva Češka, največje razočaranje prvenstva prej Srbija in takoj za njo ZDA, več smo pričakovali tudi od Nemčije, Grčije, Litve,... Giannis Antetoukonmpo je pokazal, da vsaj za sedaj še ni igralec za velike tekme (tudi v NBA je bilo temu tako), predvsem pa, da ko se igra obramba, ko se sodi osebne v napadu in korake, naenkrat ni več tako dominanten igralec, kvečjemu se kdaj osmeši.

Predvsem pa Jordanija, Senegal, Japonska, Venezuela in podobni out in Slovenija, Hrvaška, Latvija, Gruzija, Finska,... noter...

Okapi ::

Vedeževalka, ki je pred prvenstvom napovedala, da Američani ne bodo prvaki, in da jih bodo premagali Srbi, je imela pa čisto prav.;)

Kurzweil ::

Okapi je izjavil:

Vedeževalka, ki je pred prvenstvom napovedala, da Američani ne bodo prvaki, in da jih bodo premagali Srbi, je imela pa čisto prav.;)


Točno to sem opozarjal od samega začetka... niso bili Srbi tako superiorni, predvsem pa en slab dan je dovolj, da gredo vse sanje in želje nekam... bi pa bilo definitivno bolj zanimiv finale SRB-ZDA,.. ampak se mi zdi tudi prav, da so Srbi plačali za svojo nadutost, samovšečnost, aroganco in visokoleteče napovedi,... dejansko je bil pri Srbih na nivoju samo Bogdanovič, Jokič pa podobno kot Giannis povprečen,... človek bi od teh dveh pričakoval bistveno več, ampak smo o tem že dovolj,... ni to redni del lige NBA in tu ni priviligranega statusa zvezdnika,...

Vitez ::

Argentina v finalu ni skor ničesar odigrala, samo Deck je nekaj poskušal..francija pa lepo obrnila Avstralcem tekmo.

oo7 ::

Kaj mislite, če bi imeli na tem SP Slovenci ekipo kot leta 2017, do kje bi prišli ? :)

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Kaj mislite, če bi imeli na tem SP Slovenci ekipo kot leta 2017, do kje bi prišli ? :)


Če bi, kot praviš imeli ekipo iz leta 2017, torej da bi še igral Randolph, da bi bil zdrav Vidmar in seveda Dragič in Dončič in po možnosti za kakšen % boljši Čančar, bi se definitivno borili za medalje! In pa še največji faktor, če bi bil selektor Kokoškov in ne ta klovn od Trifunovića.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914155929 (34608) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2019 - Kitajska

Oddelek: Šport
399378 (6886) Kenpachi
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539806 (32444) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921428 (18109) jrtjtejtt

Več podobnih tem