» »

SP v košarki 2019 (Kitajska)

SP v košarki 2019 (Kitajska)

1
2
3

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Uff Grki porazeni damn


A pol praviš, da je Giannis pokazal svojo dominanco?

buttcrack ::

Kar sem jest videl od grkov, je bil ozjemno nezainteresiran kalates v zadnji četrtini.
Dedek barbosa je švigal mimo ko da bi bil raketa, njegovega meta ne bom omenjal, kar pa je hotel v zadnjem napadu pa meji na idiotizem. Tak napad se izvede ko je sekunda do konca, ne pa 8+.

Kurzweil ::

........
JUTRI
........

Angola - Filipini
... tudi tule je že vse odločeno, nobena ekipa več ne more napredovati

Slonokoščena obala - Poljska
... Slonokoščena obala je že out, tako da pričakujem enosmerni promet Poljske

J. Koreja - Nigerija
... tekma je povsem revialnega značaja, saj nobena ekipa več ne more v 2. del tekmovanja

Portoriko - Tunizija
... ti dve ekipi se bosta udarili med sabo in padla bo odločitev, kdo gre v 2. del, jaz bi dal rahlo prednost Tuniziji

Italija - Srbija
...tekma za prvi mesto v skupini D

Venezuela - Kitajska
... v tej skupini je Poljska že naprej, tale dvoboj pa bo odločil o tem kdo bo drugi potnik v 2. del, dajem absolutno prednost Kitajcem

Rusija - Argantina
... obe ekipi sta že uvrščeni v 2. del, tako da v tej tekmo, se bo odločalo, kdo bo 1. v skupini

Španija - Iran
... Iran je že out, tako da pričakujem enosmerni promet Špancev

------------

Jutri bo brez dvoma tekma dneva Italija - Srbija, zanimiva bo tudi tekma, sicer precej meatraktivnih ekip in sicer Tunizije in Portorika, zanimiva zna biti pa tudi Rusija - Argentina, čeprav, če Argentinci zagrizejo resno, potem se mi zdi, da Rusi nimajo pravih možnosti.

Seveda je potrebno povedat, da se ne gre ekipam samo za določena mesta, ampak tudi za točke, ker se naprej prenaša VSE TOČKE, tudi tiste, proti ekipam, ki ne napredujejo naprej, ta sistem bo v praksi prvič. Tudi tiste ekipe, ki ne morejo več v 2. del, pa se borijo za score, ki bo potem naredil pare v boju od 17. - 32. mesta na tem SPju, kar verjetno nekaj pomeni samo tistim najmanjših reprezentancam in tistim, ki so na SPju prvič.

IL_DIAVOLO ::

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Uff Grki porazeni damn


A pol praviš, da je Giannis pokazal svojo dominanco?


Ne se :D

Kurzweil ::

Evo eno zanimivo dejstvo na relaciji Ace Petrović - Giannis Antetoukonmpo

"Pre 3 godine na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre vodeći reprezentaciju Hrvatske selektor Aca Petrović je u polufinalu protiv Grčke taktički potpuno uništio Giannisa. Grk je šutirao 3/14 iz igre imao 6 izgubljenih lopti. Danas je Aca Trica selektor Brazila, a ponovo je postavio taktiku koja je odsekla najboljeg igrača NBA lige - samo 3 pogođena šuta iz igre, 5 ličnih grešaka, a Brazil je savladao Grčku 79:78!"

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Evo eno zanimivo dejstvo na relaciji Ace Petrović - Giannis Antetoukonmpo

"Pre 3 godine na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre vodeći reprezentaciju Hrvatske selektor Aca Petrović je u polufinalu protiv Grčke taktički potpuno uništio Giannisa. Grk je šutirao 3/14 iz igre imao 6 izgubljenih lopti. Danas je Aca Trica selektor Brazila, a ponovo je postavio taktiku koja je odsekla najboljeg igrača NBA lige - samo 3 pogođena šuta iz igre, 5 ličnih grešaka, a Brazil je savladao Grčku 79:78!"



To je taktika, da mu pustiš met iz razdalje.

Kurzweil ::

@belidihur, ma niti ne, lepo so ga zapirali visoki igralci z Varejao-em na čelu, tudi ko je šel na zabijanje so raje naredili na njem osebno napako, tako da res ni mogel do odprtega meta, lepo so zapirali prostor, podvajali in na sploh držali disciplino, potem je tip postajal vedno bolj nervozen in posledično tudi naredil 5 osebnih napak, trojko pa je vrgel samo eno, pa še to zgrešil... kot sem že prej omenil, v ligi NBA sem videl par igralcev, ki so ga lahko brez težav ustavili, eden od njih je Rudy Gobert, samo višina mora biti, dober obrambni igralec in vsaj malce gibljiv in se vse da. Se je velikokrat pokazalo letos, da se ga da ustavit, tako v rednem delu, kot v playoffu Možakarju se sam ne sme puščat prostor in tranzicijska igra. Ima pa Giannis precej nizek košarkaški IQ in hitro postane nervozen, ne bo rekel, da je tako zelo dominanten... konec koncev vemo, kako se igra redni del lige NBA, ko pa gre zares, pa je možakar parkrat zmrznil in kot je samo tudi priznal po izpadu, da mora ravno vse to, kar sem napisal popravit in da se zaveda tega in "da se vidimo" spet drugo leto v playoffu, ko bo odpravil tovrstne težave.

oo7 ::

Srbi bodo prvaki.

2dark ::

oo7 je izjavil:

Srbi bodo prvaki.



Če bodo igrali tako kot Turki včeraj zagotovo ne bodo. :P

Gury ::

Bravo, Srbija!
Upam, da bodo prvaki.

Kurzweil ::

Čestitke Čehom, da so premagali Turke in jih poslali domov - ODLIČNO! Sem prepričan, da če bi Turki zmagali tisto dobljeno tekmo proti ZDA, bi bilo vse drugače, tako pa veliko razočaranje in odhajajo domov! Ilyasova pa katastrofalna tekma z metom 0/9. Škoda, da se je malo pred prvenstvom poškodoval Jan Vesely! Bravo Čehi in to na njihovem prvem Svetovnem prvenstvu!

Glede Srbov pa je tako, ekipa je super, igrajo zelo prepričljivo, ampak jaz nikakor ne bi bil tako prepičan o naslovu. Sedaj je sigurno največje breme na njih, ena slaba tekma ali krč je dovolj do velikega razočaranja!

IL_DIAVOLO ::

Grki razen giannisa zelo slabo. Eden bolj lesen od drugega. Boljse, da se ne srecajo s Srbi. No, saj se jim tudi ne bo treba.

Kurzweil ::

Evo, če ZDA zmagajo, so počepnili Grki. In spet se je pokazal zelo nizek IQ Antetoukonmpa. V NBAju morda gre skozi tole brezlavo zaletavanje, ker je seveda kot zvezdnik zaščiten in se mu redko piska osebna v napadu, tule pa se pač sodi po malce bolj objektivnih kriterijih. Kot sem napisal že pred prvenstvom, da znajo Čehi presenetit. Po tem ko Antetokounmpu leni v NBAju ni uspelo pridet niti v finale po odlični sezoni Milwaukee-ja, je tole za zvezdnika negovega kova še en velik kiks. Vsaj zaenkrat kaže, da možakar ni za najbolj pomembne tekme.

IL_DIAVOLO ::

Ajejej giannis, totalno razocaranje.

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ajejej giannis, totalno razocaranje.



A, potem ni pokazal , da je najbolj dominanten igralec na svetu? :P

Srbom se lahko celo zgodi, da bodo šli domov brez medalje. To bi pa bil velik udarec za njihovo psiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

buttcrack ::

velik udarec je bilo že ponižanje s strani špancev :)

jokič je bil še slabši kot grk

Gagarin ::

Dominantni igralci ki igrajo/dosegajo točke večinoma v raketi imajo dosti lažje delo v NBA kot na Fiba tekmah. Ne Jokič in ne Ante v Evroligi IMO ne bi bila tako dominantna kot sta v NBA.

2dark ::

buttcrack je izjavil:

velik udarec je bilo že ponižanje s strani špancev :)

jokič je bil še slabši kot grk



Srbi imao še šanse za medaljo. Takšne bolj majhne. Ironično se zna zgodit, da se bodo znova udarili za bron.

Kurzweil ::

Odkar je Saša Đorđević tipično prepotentno srbsko napovedal ZDA, da jim lahko pomaga samo bog, če se rečata reprezentanci ZDA in Srbije, od takrat naprej sem bolj na strani reprezentanc, ki igrajo proti Srbiji, enostavno ne prevavljam tega napihovanja. Seveda ob morebitnem porazu pa bodo krivi vsi ostali, od sodnikov, NATA, FIBE, do raznih svetovnih zarot proti Srbom.

In ja, Antetokounmpo in Jokiče se lahko sorehajata v NBA, predvsem Giannisu se vidi, da ima zares nizek IQ in v NBA se pač zaščiti napadalca, pa čeprav naredi korake ali osebno napako, ko tu temu ni tako, pa smo tako videli. Pa tako je nekdo bil prepričan v tem topicu, da bo prvenstvo slabo in da je tu samo par igralcev in par reprezentanc.

Ales ::

Če si gledal originalen intervju, je Saša nekaj v smislu "..neka im je bog na pomoći..." dobesedno zamrmral ko je bilo vprašanje že mimo in ni pravzaprav napovedoval ničesar, samo medijski mrhovinarji so iz celega intervjuja našli ravno to, da potem limajo povsod.

Drugače pa se zdi, da Srbska reprezentanca dejansko precej bolje deluje, ko ni favorit. Kakorkoli, danes je glavni izpit v četrtfinalu z Argentino.

Ta zadnja tekma s Španijo je bila nenavadna. Kot bi opravili slab skauting, Španci pa odličen. Povrh tega jim prav nič ni šlo. Še ko so jim Španci na pladnju ponujali vrnitev v tekmo, so pri vsaki žogi za -7 naredili neko popolno neumnost. Da o izključitvi Jokića ne govorim. Enostavno ni bil dan.

Po eni strani znajo zdaj zaradi tega srečati ZDA v polfinalu, če seveda sploh pridejo mimo Argentine, po drugi strani pa zna tak poraz malo strezniti kako pregreto bučo ali dve.

starboi ::

Kurzweil je izjavil:

Odkar je Saša Đorđević tipično prepotentno srbsko napovedal ZDA, da jim lahko pomaga samo bog, če se rečata reprezentanci ZDA in Srbije, od takrat naprej sem bolj na strani reprezentanc, ki igrajo proti Srbiji, enostavno ne prevavljam tega napihovanja. Seveda ob morebitnem porazu pa bodo krivi vsi ostali, od sodnikov, NATA, FIBE, do raznih svetovnih zarot proti Srbom.

In ja, Antetokounmpo in Jokiče se lahko sorehajata v NBA, predvsem Giannisu se vidi, da ima zares nizek IQ in v NBA se pač zaščiti napadalca, pa čeprav naredi korake ali osebno napako, ko tu temu ni tako, pa smo tako videli. Pa tako je nekdo bil prepričan v tem topicu, da bo prvenstvo slabo in da je tu samo par igralcev in par reprezentanc.


Lahko linkaš kjer je to povedal? Nekako se mi zdi glede na napisano, da imaš sovraštvo do njih iz nacionalnih razlogov. Jaz navijam večinoma vedno za naše sosede , če se našim ne uspe uvrstiti nikamor.

Gagarin ::

Kurzweil je izjavil:


In ja, Antetokounmpo in Jokiče se lahko sorehajata v NBA, predvsem Giannisu se vidi, da ima zares nizek IQ in v NBA se pač zaščiti napadalca, pa čeprav naredi korake ali osebno napako, ko tu temu ni tako, pa smo tako videli. Pa tako je nekdo bil prepričan v tem topicu, da bo prvenstvo slabo in da je tu samo par igralcev in par reprezentanc.


Logično razmišljanje ti pa ni jača strana LOL, Kurzweil pa tak... Kakšno povezavo med pravili FIBA, NBA ter izvajanju le-teh in kvaliteto samega prvenstva le ti vidiš...

starboi je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Odkar je Saša Đorđević tipično prepotentno srbsko napovedal ZDA, da jim lahko pomaga samo bog, če se rečata reprezentanci ZDA in Srbije, od takrat naprej sem bolj na strani reprezentanc, ki igrajo proti Srbiji, enostavno ne prevavljam tega napihovanja. Seveda ob morebitnem porazu pa bodo krivi vsi ostali, od sodnikov, NATA, FIBE, do raznih svetovnih zarot proti Srbom.

In ja, Antetokounmpo in Jokiče se lahko sorehajata v NBA, predvsem Giannisu se vidi, da ima zares nizek IQ in v NBA se pač zaščiti napadalca, pa čeprav naredi korake ali osebno napako, ko tu temu ni tako, pa smo tako videli. Pa tako je nekdo bil prepričan v tem topicu, da bo prvenstvo slabo in da je tu samo par igralcev in par reprezentanc.


Lahko linkaš kjer je to povedal? Nekako se mi zdi glede na napisano, da imaš sovraštvo do njih iz nacionalnih razlogov. Jaz navijam večinoma vedno za naše sosede , če se našim ne uspe uvrstiti nikamor.


Je res to rekel, ampak ni SĐ to ni mislil in ne povedal prepotentno, le interpretirali so ga tako. Sam pa za Srbe ne navijam zaradi tega drugega dela Kurzweillovega pisanja - ko izgubijo (če ne izgubijo za res veliko razliko) so jim VEDNO krive neke zarote in sodniki. Tako so še vedno praktično vsi navijači v Srbiji prepričani da so proti Sloveniji na evropskem izgubili izključno zaradi sodnikov (pa tudi Đorđević je to nabijal) ker drugače proti eni Sloveniji oni pač ne morejo izgubiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

oo7 ::

oo7 je izjavil:

Srbi bodo prvaki.


Ali pa tudi ne.

Okapi ::

Gagarin ::

Ja prepotentneži so izgleda dobili po p...

Gagarin ::

Evo ga:

Nisu mi se svidele neke odluke sudija, a ni naša reakcija na to. Bilo je mnogo faulova koji nisu svirani, a Argentina se prilagodila tom kriterijumu. Mi nismo", rekao je Đorđević.

Tem so pa res prav vedno sodniki krivi...Bolano. Zato jim privoščim poraz.

Kurzweil ::

Evo vam gladko zmago ali vsaj medaljo Srbije! Kot sem pisal, v takšnem sistemu, te "en slab" dan stane vsega. Tole je za Srbe res zelo veliko razočaranje! Takšne priložnosti za eno izmed medalj ne bodo imeli kar tako in sem mnenja, da so Srbi največje razočaranje prvenstva, pa neglede na to, da so Grki izpadli še prej. Za Srbe se je posvod govorilo, da bodo gladko dobili medaljo, da ne govorim, kaj so govorili razni srbski kolegi, da jim nihče nič ne more. In prav je tako... v športu morajo biti presenečenja, pravtako morajo dobimi po prstih vsi, ki visoko letajo,...

Za Srbe je tole milo rečeno katastrofa!

tony1 ::

Se strnjam. In Đorđević je precej zanič trener... Upam pa, da ne bodo srbska košarkarska zveza dobila kakšnega genialnega prebliska in inštalirala Kokškova. 8-O

Ker tudi če po kakšnem čudežu (btw., kako relativno zgoden izpad Srbije vpliva na naše šanse za wild card?) pridemo na OI 2020 brez Kokoškova nimamo tam kaj iskati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

IL_DIAVOLO ::

Jao kaki haterji, hvala bogu ce bi dobili umirjenega selektorja kot je kokoskov.

Mi tak nimamo sans.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Zdaj ko ni Kokođkov več glavni trener bi ga bilo potrebno vpoklicat nazaj na klop slovenske reprezentance.

Vitez ::

Nič novega pri Srbih, vedno ko imajo preveč NBA igralcev in se napalijo, kako so najboljši, je pušiona. Realno je bila srbska ekipa izpred 2 let bolj timska od te in bi imela več možnosti proti Argentini. Ne razumem logike, da na SP vlačiš same neke vrhunske visoke igralce, ki jih sploh ne znaš uporabiti, potem ti pa tvoji slabi beki mečejo trojke in vse grešijo.

crniangeo ::

v bistvu je še en detajl bil tle ključen in sicer, srbi so pred porazom s španijo potovali več kot 1000km na drugo lokacijo, po porazu s Španijo pa so morali nazaj potovati.

verjetno zna precej vplivat na igro
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

IL_DIAVOLO ::

Kaj so sli pes?

crniangeo ::

laufal so!

za njimi pa jype s kolesom!
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

To je 2urni let. Jaka muda, to v nba naredijo vsak teden tud večkrat. Jaj bo vse še krivo lol. Argentina pač boljša ekipa. Srbi imajo samo Bogdanoviča in Jokiča ostalo je pa bolj srednji rang. Jokič misli da je zvezda in da bodo kar vsi padali okol, Bogdanovič pa je bover strelec, to je pa vse. Nimajo playa prve lige, nimajo krila - Bjelica je bil res slab.

crniangeo ::

ma roko na srce, nisem nekaj spremljal tega sp. tole tekmo z Argentino sem edino gledal in kar mi je padlo v oko je to, da so Argentinci igrali srčno, Srbi pa čist razštelano :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Vitez ::

Argentina spominja na nas na Eurobasketu. Realno imajo 4 dobre igralce, ostalo je povprečje. Veteran Scola je dominantni vodja ekipe, imajo tri dobre Realovce, ostali pa letijo po terenu v tej sinergiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

2dark ::

PRi Argentini je bilo redko videno, kako so se lepo gibali. Tako tekoče igre in lepih asistenc že dolgo nisem bil deležen.

Kurzweil ::

Evo, danes pa še

ZDA - Francija ob 13:00
Avstralija - Češka ob 15:00

Sicer nikdar ne navijam za Francoze, ampak danes bo temu tako, upam na še eno presenečenje Čehov, čeprav bo res težka. Sem si pa tokrat vzel čas, da sem malce prebral po srbskih medijih in njihovih FB straneh komentarje Srbov in človek se res vpraša, če bo tem narodu kdaj šlo na boljše. Bereš pa vse, od sodniških kraj, do kraje FIBE, pa do vseh mogočih primitivnosti, kot naprimer, da je Jokić čez poletje preveč pil in se nažiral hrane z žara, pa do tega, da je Đorđevič motena oseba :)) Prav nič novega pri Srbih...

Je pa že nekdo pred mano lepo napisal... Srbi so imeli 4 vrhunske centre (Jokič, Milutinov, Raduljica, Marjanovič), oni pa so forsirali met za 3 točke, kjer sta seveda prednjačila Gudurić, ki še danes ne vem kaj bo delal v NBA in Bogdanovič. Sem mislil, da je to del taktike in ko ne bo šlo oz. bo šlo zares, se bo po potrebi dalo v ospredje centre, še posebej če branilcem ne bo šlo, pa je bila zgleda to ultimate taktika Đorđevića.

Se sploh ne bi čudil, če odleti Đorđevič, kar bi bilo še kar normalno in če se Jokiču in/ali Bogdanoviču ne bo več dalo oz. ne bosta več mogla igrat za Srbijo, kar se danes tako pogosto dogaja po vseh reprezentancah, sploh če jih spodleti še na OI... takšni igralci ne prenašajo porazov in spodrsljajev prav dolgo.

rokp ::

Izgleda, da si dobro navijal. Ponovno 10 pik razlike.

Kurzweil ::

Evo, super, so šli še gringoti,... pa bo na koncu vendarle prišlo do tekme Srbija - ZDA :))

Pa ne, da je danes ravno 9/11 :))

ferdov ::

Točno top se je zgodilo, kar je napovedal Saša. Ameri so ga najebal, ko bodo srečal Srbe:)

scipascapa ::

Zdaj bo Bog v igri :)

oo7 ::

Dream team je šel po gobe.

Jarno ::

Povzetek tekme USA-Francija:
#65W!

Gagarin ::

sam da še čehi tresnejo avstralce... zaenkrat se dobr držijo, nič več, pušiona v tretji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Vitez ::

Ma kakšen dream team, to ni nič od nič od Američanov. Francoski NBA igralci so jih v skoku ubijali, pa tudi Amerom manjka kak šuter kot recimo curry. S tako slabo zasedbo niso mogli osvojiti SP in tako je tudi prav.

Kurzweil ::

Evo jutri že ob 13:00 finale pred finalom - ZDA proti Srbiji :))
Potem pa ob 15:00 sosedski derbi med Čehi in Poljaki... dejansko bosta obe tekmi zanimivi!

Kurzweil ::

scipascapa je izjavil:

Zdaj bo Bog v igri :)


V bistvu je vse odvisno od njega, če se ne bo vmešaval, bo tako gladko zmagala Srbija, če se pa slučajno vmeša, pa bo tako kot pri vseh neuspehih Srbije,... pa tu dejansko ni izgovora o pomembnosti tekme in posledicah izpada iz boja za medalje, saj je še vedno v igri uvstitev na OI in itak gre tu za velik prestiž, finale pred finalom pa to... :))

Sem mnenja, da če še tole zgubi Srbija, da se bodo še do konca blamirali... pa ne gre tu za samo dejansko moč ZDA, ampak njihovo prepotentnost. V vseh normalnih okoliščinah, bi bil gladko za njih, ampak ta nadutost mora biti še enkrat več kaznovana.

Ales ::

Take prve četrtine reprezentanca ZDA že dolgo ni doživela, če sploh kdaj... 32:7. Bogdanović se je umeril in ravno dovolj razjezil, ostali so mu sledili.

Zanimiva tekma, kljub temu da je šlo "le" za potencialno 5. mesto. Srbijo zdaj čaka tekma s Čehi za 5. mesto, ZDA pa s Poljaki za 7. mesto.

Čehi imajo dober turnir za sabo...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914154808 (33487) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2019 - Kitajska

Oddelek: Šport
399358 (6866) Kenpachi
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539640 (32278) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921338 (18019) jrtjtejtt

Več podobnih tem