» »

Ali je ta PCB skurjen?

Ali je ta PCB skurjen?

gslo ::

Zdravstvujte,

poskušam ugotoviti, ali se mi s starim Indesitovim pralnim strojem splača ukvarjati še naprej, ali naj vse skupaj odpeljem na smetišče.

Model: Indesit WITL 105
Problem: se ne prižge (flashnejo vse lučke, ko se ga všteka v štrom, vendar "Power ON" ne deluje).

Situacija s PCB je taka (fotogalerija): https://imgur.com/a/S8X4MmW

ena slikca za tiste, ki ne mislijo kliknit na zgornji link:

 Indesit WITL 105

Indesit WITL 105



a mi lahko kdo s pomočjo fotografij potrdi ali ovrže tezo, da je ta PCB skurjen? Poleg serviserja, seveda? Do tja še nisem prišel. Hvala.

dripac ::

Meni se sam PCB ne zdi skurjen, je pa definitivno potreben poštenega čiščenja - spihat in očistit z izopropanolom.

Na mojem Samsungu z identično napako (pralni stroj) je bil fuč en sam tantalov kondenzator ki je "vlekel" +5V proti masi, posledično mikrokontroler ni sploh deloval. Strošek manj kot euro, delal sem pač sam.
Ne pravim da je pri tebi isto, bi pa verjetno kakšen elektronik z nekaj dela lahko ugotovil kje je problem... Če ga ne najde še vedno lahko odpelješ na deponijo.

Xserces ::

Ne zgleda skurjen pcb. Lahko je samo kakšen element izdihnil
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gslo ::

Hvala za mnenja. Bi kdo priporočil kakega majstra za te zadeve v LJ, da se oglasim samo s PCB tja v kolikor bi potreboval pomoč?

Spucal bom sam, za pošteno diagnostiko bom pa verjetno rabil nekoga.

c3p0 ::

Serviser ga ne bo preverjal, tudi če je kaj očitnega, le menjati ga bo hotel. Meni so želeli računati 300€, uredil z nekaj volje sam za 10$.

jype ::

gslo je izjavil:

Hvala za mnenja. Bi kdo priporočil kakega majstra za te zadeve v LJ, da se oglasim samo s PCB tja v kolikor bi potreboval pomoč?
V resnici potrebuješ le multimeter, IRC odjemalca in nekaj volje do učenja.

dripac ::

Drugače imaš v Ljubljani kar nekaj majstrov ki bi to znali popravit... Da ne bom delal reklame, malo poguglaj.

gslo ::

c3p0 je izjavil:

Serviser ga ne bo preverjal, tudi če je kaj očitnega, le menjati ga bo hotel. Meni so želeli računati 300€, uredil z nekaj volje sam za 10$.


To strahoma pričakujem. Vendar se PCB-ja na tem stroju ne splača več menjat (po mojem skromnem mnenju), ker se je že 3x amortiziral. Ali ga uspem zrihtat za 20 eur, ali pa lastnika stanovanja pošljem po novega. Navkljub vsemu pa bi mu rad olajšal delo in prej preveril vse možnosti.

jype: če bi imel multimeter doma, bi že testiral. sem pa v precepu, naj zdaj kličem za multimeter ali raje servis in izstavitev računa najemodajalcu.

dripac je izjavil:

Drugače imaš v Ljubljani kar nekaj majstrov ki bi to znali popravit... Da ne bom delal reklame, malo poguglaj.


Sem pogooglal, ponudbe je dovolj. Zato sem vprašal, da dobim morda še "dober glas iz devete vasi". Vsekakor iščem nekoga, ki ne bo gledal le to, kako mi prodati nadomestni PCB s trojno maržo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

737 ::

Tukaj: https://www.s5tech.net/ ali tukaj: https://www.elektronik.si/ ti bodo z veseljem pomagali.

gslo ::

737 je izjavil:

Tukaj: https://www.s5tech.net/ ali tukaj: https://www.elektronik.si/ ti bodo z veseljem pomagali.


hvala, bookmarked.

tony1 ::

Če iščeš malo manj DIY varianto je dober servis Modul center v ind. coni Trzin. Predvsem so kul, ker pošteno povejo, da se nekaj ni dalo popraviti in v takem primeru nič ne računajo.

dexterboy ::

Indesit ima neko sceno samodiagnostike, vsaj naš pralni je imel to.
Držiš neke gumbe, potlej pa prižgeš stroj in se vidi po lučkah, kje se ustavi.
Sem gledal, ko je prišel fant k nam rihtati stroj.
Definitivno pa, prvo prepihat, nato pa "voltmeter" v roke pa od elementa do elementa...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

gslo ::

dexterboy je izjavil:

Indesit ima neko sceno samodiagnostike, vsaj naš pralni je imel to.
Držiš neke gumbe, potlej pa prižgeš stroj in se vidi po lučkah, kje se ustavi.
Sem gledal, ko je prišel fant k nam rihtati stroj.
Definitivno pa, prvo prepihat, nato pa "voltmeter" v roke pa od elementa do elementa...


problem te samodiagnostike je, da dela, če dela elektronika. Po drugi strani pa hitro ugotoviš, ko je fuč PCB. :P

reeves ::

A je C17 kondi počen, ali je kakšna smet?

bobby ::

Se en glas za Modul center v Trzinu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785185045 (1429) cortez
»

UKW postaja/radijski scanner - še deluje?

Oddelek: Znanost in tehnologija
163894 (3233) hipertija
»

RR510, star radio iz 50. let

Oddelek: Pomoč in nasveti
5792 (485) Pentium
»

Raspberry Pi Zero pošel že prvi dan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5022140 (17593) antireal
»

Pralni stroj za eno osebo

Oddelek: Loža
198142 (7397) fosil

Več podobnih tem