» »

Audi vs Mercedez nakup

Audi vs Mercedez nakup

«
1
2 3 4

Jerry000 ::

Da še tu malo povprašam za mnenja. Torej kupujem si avto, med vikendi bom delal daljše razdalje, med tednom krajše, ker so tudi cenejši nameravam kupiti dizla. Zdaj pa k bistvu.
Malo si ogledujem:

Audi A3 2014 letnik
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Mercedez a-razred 180 2014 letnik
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Predvsem me zanima za vse lastnike teh avtov, kako ste zadovoljni?
Servis bi opravljal pri popoldanskem mehaniku oziroma pri nepooblaščenem. Ali sta avta draga za vzdrževanje ali ne. Zavedam se da verjetno tako poceni ni kot če bi kupil Renault Clio, ampak ne vem kakšne so to cene (tudi glede registracije, cestnine,...). Zakaj izbira teh avtov? Enostavno ker sta mi lepa. Rad bi se vsedel v avto ki mi je všeč in katerega bom z veseljem in užitkom vozil. Nameravam ga tudi imeti 4+ letw. Če sem podal kakšno informacijo premalo me opozorite. In ja, nisem veliki poznavalec avtomobilov

Raptor F16 ::

Pogoj da ti je avto všeč je tudi to, da se ti dopade vožnja. Poskusi se dogovoriti za testno vožnjo. Na tvojem mestu bi sicer vzel A3. Vozil sem že oba.

Stroške registracije itd si lahko izračunaš tu:
https://www.amzs.si/storitve/pregledi-i...

Stroške zavarovanja (vsaka zavarovalnica ima nek okviren spletni kalkulator)

Strošek goriva si izračunaj sam (povprečna porava v zgornji meji * km * cena)

Če kateri od obeh uporablja Ad blue, računaj nekje 5 litrov uree na petrolu za 0.77EUR na 6000km

Pri pooblaščencih se pozanimaj za približen strošek rednega servisa. Za MB-Audi pričakuj kar nekje 200-300 EUR. Sper običajno boš prej dosegel kilometre kot časovni interval, zato letni strošek izračunaj s kilometri.

Amortizacija nakupa:
Oceni izgubo vrednosti za N let kolikor si misliš avto lastiti, plus prištej vse obresti kredita.

To je v grobem. Izrednih popravil načeloma ne pričakuj, če je z avtomobilom vse OK, ima potrjeno servisno knjigo in ni prekšeftan od drugod.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

fishstick ::

Sklepam, da je max budget 13k eur...za ta denar dobiš sigurno novejši avto (drugo znamko) z manj kilometri..to je moje mnenje.

A 180 sem jih prevozil ene par, takrat so vsi imeli od 20k - 30k km. Načeloma avto ok. Kolegici sem cca slabe 2 leti nazaj zrihtal podobnega z 110k km in do danes ni bilo težav.
Obvezno vzemi enga majstra, da ti preveri kilometre in ostale zadeve. Felge niso original, in jih je potrebno doplačati.(Original od Urban paketa 100x lepše, če so na voljo).

Gambino ::

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....
MB pa ima renaultove motorje, ki pa so po zanesljivosti boljši od VW.

Pa pri toliko kilometrih imej še kakšnega jurja na rezervi :)

hdx ::

fishstick ::

Gambino je izjavil:

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....
MB pa ima renaultove motorje, ki pa so po zanesljivosti boljši od VW.

Pa pri toliko kilometrih imej še kakšnega jurja na rezervi :)


Če se prav spomnim, naj bi bila fora, da ima Renault nek patent pri motorju...nism sto posto.

Jerry000 ::

fishstick je izjavil:

Sklepam, da je max budget 13k eur...za ta denar dobiš sigurno novejši avto (drugo znamko) z manj kilometri..to je moje mnenje.

A 180 sem jih prevozil ene par, takrat so vsi imeli od 20k - 30k km. Načeloma avto ok. Kolegici sem cca slabe 2 leti nazaj zrihtal podobnega z 110k km in do danes ni bilo težav.
Obvezno vzemi enga majstra, da ti preveri kilometre in ostale zadeve. Felge niso original, in jih je potrebno doplačati.(Original od Urban paketa 100x lepše, če so na voljo).


Budget je 11k trenutno

Gambino je izjavil:

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....
MB pa ima renaultove motorje, ki pa so po zanesljivosti boljši od VW.

Pa pri toliko kilometrih imej še kakšnega jurja na rezervi :)

Sem slišal tole že ja, kaj to pomeni za en k? Da se bo kvaril? Ker sem slišal tudi da so VW mašine dobre, alternativa je bila za to tudi Golf

hdx je izjavil:

Mogoče avtomatik?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Hvala, sem to tudi iskal, avtomatika :)

Me pa še nekaj zanima, ali se splača kupiti danes dizla? Glede na to da se bo nekaj uvedlo plačevanje glede na uporabo oziroma izpust goriva? Nekaj sem slišal. Prav tako, koliko igra vloge da je avto v Emisijski razred:Euro 6 in ne 5? In pa, koliko realno naj gledam da ima avto prevoženih kilometrov? Vem da manj je boljše ampak glede na rabljena, koliko naj cilam na nek optimum nakupa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

pitar ::

https://www.auto-data.net/en/compare?ca...

Malo si poglej primerjavo. Poglej velikost avtomobila, velikost prtljažnika če ti je to pomembno.

Osebno A3, morda zato ker mi je bolj všeč. A klasa mi je nekako nepregledna, iz kabine bolj malo vidiš ven ko se obračaš ipd.

Gambino ::

Jerry000 je izjavil:

fishstick je izjavil:

Sklepam, da je max budget 13k eur...za ta denar dobiš sigurno novejši avto (drugo znamko) z manj kilometri..to je moje mnenje.

A 180 sem jih prevozil ene par, takrat so vsi imeli od 20k - 30k km. Načeloma avto ok. Kolegici sem cca slabe 2 leti nazaj zrihtal podobnega z 110k km in do danes ni bilo težav.
Obvezno vzemi enga majstra, da ti preveri kilometre in ostale zadeve. Felge niso original, in jih je potrebno doplačati.(Original od Urban paketa 100x lepše, če so na voljo).


Budget je 11k trenutno

Gambino je izjavil:

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....
MB pa ima renaultove motorje, ki pa so po zanesljivosti boljši od VW.

Pa pri toliko kilometrih imej še kakšnega jurja na rezervi :)

Sem slišal tole že ja, kaj to pomeni za en k? Da se bo kvaril? Ker sem slišal tudi da so VW mašine dobre, alternativa je bila za to tudi Golf

hdx je izjavil:

Mogoče avtomatik?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Hvala, sem to tudi iskal, avtomatika :)

Me pa še nekaj zanima, ali se splača kupiti danes dizla? Glede na to da se bo nekaj uvedlo plačevanje glede na uporabo oziroma izpust goriva? Nekaj sem slišal. Prav tako, koliko igra vloge da je avto v Emisijski razred:Euro 6 in ne 5? In pa, koliko realno naj gledam da ima avto prevoženih kilometrov? Vem da manj je boljše ampak glede na rabljena, koliko naj cilam na nek optimum nakupa?


Izogibaj se VW 1.6 motorjem!

Raptor F16 ::

Gambino je izjavil:

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....


Je rekel kdo? Lokalni mehanik v gostilni ki cele dneve gleda pokvarjene avtomobile?

Jaz sem s tem motorjem prevozil 120 kkm pa ni bilo nič posebnega z njimi.

Niso pa ravno za naganjat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

tomazic89 ::

Jaz bi absolutno vzel MB-A bencinarja. Predvsem zaradi kratkih vozenj med tednom. Na dolge pa novi bencinarji tudi ne pijejo veliko.

Eden od razlogov zakaj bi vzel MB pred VAG:
https://www.autobild.de/artikel/vw-golf...

Slovenski povzetek: https://www.zurnal24.si/avto/golf-in-me...

Za 11k imas avto s 65k prevozenih od prvega lastnika:
avto.net

WhiteAngel ::

MB in Audi sta vseeno luksuzni znamki, zato je malo naivno pričakovati nizke obratovalne stroške, se ti ne zdi?

borutz ::

no no, nas trenutni golf6 1.6 TDI ima cez 350000 kilometrov
se nobenih vecjih tezav, tako da ne kar nekaj na pamet govoriti

Jerry000 ::

WhiteAngel je izjavil:

MB in Audi sta vseeno luksuzni znamki, zato je malo naivno pričakovati nizke obratovalne stroške, se ti ne zdi?

Saj sem rekel da ne pričakujem zastonjske stroške, me pa zanima koliko se to kaj giblje glede na to da nimam pojma

tomazic89 je izjavil:

Jaz bi absolutno vzel MB-A bencinarja. Predvsem zaradi kratkih vozenj med tednom. Na dolge pa novi bencinarji tudi ne pijejo veliko.

Eden od razlogov zakaj bi vzel MB pred VAG:
https://www.autobild.de/artikel/vw-golf...

Slovenski povzetek: https://www.zurnal24.si/avto/golf-in-me...

Za 11k imas avto s 65k prevozenih od prvega lastnika:
avto.net

To že, ampak kaj pa audi vs mercedez? Tukaj je golf vs mercedez. Hvala za link, ampak bencinarji pri audi so DOSTI dražji, zato dizel

Raptor F16 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....


Je rekel kdo? Lokalni mehanik v gostilni ki cele dneve gleda pokvarjene avtomobile?

Jaz sem s tem motorjem prevozil 120 kkm pa ni bilo nič posebnega z njimi.

Niso pa ravno za naganjat.

Naganjat? Torej kako je potem s temi mašinami? Se to kvari ali zakaj so za en k?

Gambino je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

fishstick je izjavil:

Sklepam, da je max budget 13k eur...za ta denar dobiš sigurno novejši avto (drugo znamko) z manj kilometri..to je moje mnenje.

A 180 sem jih prevozil ene par, takrat so vsi imeli od 20k - 30k km. Načeloma avto ok. Kolegici sem cca slabe 2 leti nazaj zrihtal podobnega z 110k km in do danes ni bilo težav.
Obvezno vzemi enga majstra, da ti preveri kilometre in ostale zadeve. Felge niso original, in jih je potrebno doplačati.(Original od Urban paketa 100x lepše, če so na voljo).


Budget je 11k trenutno

Gambino je izjavil:

Audijevi oz VW 1.6 motorji so za en k....
MB pa ima renaultove motorje, ki pa so po zanesljivosti boljši od VW.

Pa pri toliko kilometrih imej še kakšnega jurja na rezervi :)

Sem slišal tole že ja, kaj to pomeni za en k? Da se bo kvaril? Ker sem slišal tudi da so VW mašine dobre, alternativa je bila za to tudi Golf

hdx je izjavil:

Mogoče avtomatik?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Hvala, sem to tudi iskal, avtomatika :)

Me pa še nekaj zanima, ali se splača kupiti danes dizla? Glede na to da se bo nekaj uvedlo plačevanje glede na uporabo oziroma izpust goriva? Nekaj sem slišal. Prav tako, koliko igra vloge da je avto v Emisijski razred:Euro 6 in ne 5? In pa, koliko realno naj gledam da ima avto prevoženih kilometrov? Vem da manj je boljše ampak glede na rabljena, koliko naj cilam na nek optimum nakupa?


Izogibaj se VW 1.6 motorjem!

Malo več povej, vzroke in zakaj

pitar je izjavil:

https://www.auto-data.net/en/compare?ca...

Malo si poglej primerjavo. Poglej velikost avtomobila, velikost prtljažnika če ti je to pomembno.

Osebno A3, morda zato ker mi je bolj všeč. A klasa mi je nekako nepregledna, iz kabine bolj malo vidiš ven ko se obračaš ipd.

Tole je super, hvala za link!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

tomazic89 ::

Jerry000 je izjavil:


To že, ampak kaj pa audi vs mercedez? Tukaj je golf vs mercedez. Hvala za link, ampak bencinarji pri audi so DOSTI dražji, zato dizel.


Koliko km delas letno? Koliksna je kratka razdalja med tednom.
Dal sem primerjavo MB-A vs VW Golf mk7 (bencinarja), ker ima Audi tega letnika identicen motor kot golf v clanku. Ne vem koliko poznas avtomobilsko industrijo ampak Volkswagen in Audi imata istega lastnika grupa VAG. Vgrajujejo iste motorje in si nekateri modeli delijo isto karoserijo (naprimer Golf in Audi A3).

Raptor F16 ::

@Jerry000

Nič se ne kvari. Nimajo pa dovolj moči, da boš ti na avtocesti drugim tempo narekoval in se naganjal z močnejšimi. 1.6 je šparovc za umirjeno vožnjo, ne pa da boš dirkal.

Ker v sloveniji pojem dinamičnim voznik nekateri razumejo kot tiščat gas do podna in potem na silo zavirat je potem tak motor pregovorno "jajc" čeprav ni z njim čisto nič narobe.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Jerry000 ::

tomazic89 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


To že, ampak kaj pa audi vs mercedez? Tukaj je golf vs mercedez. Hvala za link, ampak bencinarji pri audi so DOSTI dražji, zato dizel.


Koliko km delas letno? Koliksna je kratka razdalja med tednom.
Dal sem primerjavo MB-A vs VW Golf mk7 (bencinarja), ker ima Audi tega letnika identicen motor kot golf v clanku. Ne vem koliko poznas avtomobilsko industrijo ampak Volkswagen in Audi imata istega lastnika grupa VAG. Vgrajujejo iste motorje in si nekateri modeli delijo isto karoserijo (naprimer Golf in Audi A3).

0, ker nimam avta :D. Vse je javni prevoz (prevozi, vlak,...) in pa kolo. Nekako je med tednom po LJ do službe in po opravkih, med vikendi pa tujina, Maribor, obala, izleti,...

starfotr ::

Če je izbira izključno med temi 2, bi izbral Audija.

Drugače mi je bolj všeč MB, kot znamka.

In če jaz bi imel tak budget kot ti, bi raje gledal kaj novega za ta denar.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Če je izbira izključno med temi 2, bi izbral Audija.

Drugače mi je bolj všeč MB, kot znamka.

In če jaz bi imel tak budget kot ti, bi raje gledal kaj novega za ta denar.


Mercedesa se pod E razredom običajno (pregovorno) ne gleda. :P kar je tudi res, saj je konkurenca v srednjem in nižjem srednjem razredu enostavno prehuda in boš drugje BP našel boljši deal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Raptor F16 je izjavil:

@Jerry000

Nič se ne kvari. Nimajo pa dovolj moči, da boš ti na avtocesti drugim tempo narekoval in se naganjal z močnejšimi. 1.6 je šparovc za umirjeno vožnjo, ne pa da boš dirkal.

Ker v sloveniji pojem dinamičnim voznik nekateri razumejo kot tiščat gas do podna in potem na silo zavirat je potem tak motor pregovorno "jajc" čeprav ni z njim čisto nič narobe.

Ne rabim dirkat in ego pumpat z narekovanjem tempa drugim.

starfotr je izjavil:

Če je izbira izključno med temi 2, bi izbral Audija.

Drugače mi je bolj všeč MB, kot znamka.

In če jaz bi imel tak budget kot ti, bi raje gledal kaj novega za ta denar.

Kaj novega pa? Za toliko denarja ne dobiš kaj veliko od opreme pri novem. Sem gledal novega clio, novi model, in pri 14k ne dobiš kaj veliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

starfotr ::

Jah ne vem, za 13 dobiš dusterja.

MB pod E se res ne gleda, zato sem mu predlagal A3. Mi je pa MB ljubša znamka, kot Audi.

Blinder ::

Kako lahko ima 10.000 € na voljo za nakup avta nekdo, ki ne zna niti pravilno napisati mercedes?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Map ::

Mogoče samo v razmislek.

Kolega je letos v Nemčiji vzel serijo 3 približno v tvojem budgetu in s podobnimi kilometri, 2.0 190KM, 2015 letnik, LED luči, avtomatik, pri uradnem BMW dealerju. Za tak denar ga pri nas ne dobiš s tako opremo. Res pa je, da je vsaj par mesecev stal, kar se je videlo po rjavih diskih. DMV? 67 EUR.

TheBlueOne ::

starfotr je izjavil:

Jah ne vem, za 13 dobiš dusterja.

MB pod E se res ne gleda, zato sem mu predlagal A3. Mi je pa MB ljubša znamka, kot Audi.


Se strinjam. +Automatik nora biti.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Jah ne vem, za 13 dobiš dusterja.

MB pod E se res ne gleda, zato sem mu predlagal A3. Mi je pa MB ljubša znamka, kot Audi.


Za moje pojme nisi čisto pri sebi, če ta avto primerjaš s kombilimuzino, sorry.

Z dusterjem sicer res ni nič narobe, je pa napram tem dvem nadadna drvarnica za vozit.

Blinder je izjavil:

Kako lahko ima 10.000 € na voljo za nakup avta nekdo, ki ne zna niti pravilno napisati mercedes?


Kredit.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

2dark ::

TheBlueOne je izjavil:

starfotr je izjavil:

Jah ne vem, za 13 dobiš dusterja.

MB pod E se res ne gleda, zato sem mu predlagal A3. Mi je pa MB ljubša znamka, kot Audi.


Se strinjam. +Automatik nora biti.



mHm. Obvezno avtomatik da je ja ena stvar več z dražjim servisom. Avtomatatski menjalnik ti pa ne zna vsak vaški mahanik pravilno poservisirat in to ni 50€.

Daliborg ::

LOL.. kliknem na link od Audija in pof "ŽE PRODANO"
OP Kupil?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Jerry000 ::

Blinder je izjavil:

Kako lahko ima 10.000 € na voljo za nakup avta nekdo, ki ne zna niti pravilno napisati mercedes?

Ker lahko. Oprosti ker nisem popoln, mi oprostiš? -.-

Map je izjavil:

Mogoče samo v razmislek.

Kolega je letos v Nemčiji vzel serijo 3 približno v tvojem budgetu in s podobnimi kilometri, 2.0 190KM, 2015 letnik, LED luči, avtomatik, pri uradnem BMW dealerju. Za tak denar ga pri nas ne dobiš s tako opremo. Res pa je, da je vsaj par mesecev stal, kar se je videlo po rjavih diskih. DMV? 67 EUR.

Ja, to sem že razmišljal in gledal na mobile.de da bi iz nemčije vzel. Ker sem izvedel da je tudi nemški avdi boljše kvalitete (tako kot nutela v mullerju). Ampak ne vem kak je potek nakupa, ker v nemčijo it je kar dolga + ne spoznam se na avte da bi lahko pregledal ga tam. Obstajajo kaki agenti?

Daliborg je izjavil:

LOL.. kliknem na link od Audija in pof "ŽE PRODANO"
OP Kupil?

Ne, tako hitro pa ne gre pri meni dokler se ne pozanimam dobro :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Raptor F16 ::

Daliborg je izjavil:

LOL.. kliknem na link od Audija in pof "ŽE PRODANO"
OP Kupil?


Ah sej tak ni imel nobene pametne opreme. Za tist avto bi se jaz zglihal za 2 jurja vsaj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bajsibajsi ::

Ta del razumem: "Zakaj izbira teh avtov? Enostavno ker sta mi lepa. Rad bi se vsedel v avto ki mi je všeč in katerega bom z veseljem in užitkom vozil".

Ampak ker si napisal tudi: "Nameravam ga tudi imeti 4+ letw." Pa tudi, ker jih je nekaj omenilo novi avto, bi bilo tole mogoce OK? Pojma nimam o kvaliteti, ampak cena je ugodna.
Citroen C-Elysee
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

Res pa je, da ni Audi ali Mercedes.

edit/ Pa si predstavljas, da je ta:
:P

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Raptor F16 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Če je izbira izključno med temi 2, bi izbral Audija.

Drugače mi je bolj všeč MB, kot znamka.

In če jaz bi imel tak budget kot ti, bi raje gledal kaj novega za ta denar.


Mercedesa se pod E razredom običajno (pregovorno) ne gleda. :P kar je tudi res, saj je konkurenca v srednjem in nižjem srednjem razredu enostavno prehuda in boš drugje BP našel boljši deal.


to je sicer res, je pa preoblecen francoc v MB obleki dokaj neproblematicen in tudi servisi niso dragi. Golf v prebleki sploh s tem agregatom..ne hvala!

Buggy ::

tole zaplinis z 60K ne pa opesane traktorje z 200Kkm..vozis se pa za 6€/100km pa se zelenje bo veselo

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

#000000 ::

vse zavisi kako se končuje tvoj prrimek, če se na IĆ potem mečka garant, če se konča na IČ potem Mercedes garant.

Buggy ::

Italjani imajo 80% bencinarjev predelanih na plin...mogoce tole

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

predelavo racunaj cca 1K extra. Imas pa bencinski karakter, porabo manj kot diesel in nobenega zveplovega smrdenja za sabo...pa obrati so hvalezni :D

A ljudje res se zmer kupujejo opuljen Audi nepremicnino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jerry000 ::

bajsibajsi je izjavil:

Ta del razumem: "Zakaj izbira teh avtov? Enostavno ker sta mi lepa. Rad bi se vsedel v avto ki mi je všeč in katerega bom z veseljem in užitkom vozil".

Ampak ker si napisal tudi: "Nameravam ga tudi imeti 4+ letw." Pa tudi, ker jih je nekaj omenilo novi avto, bi bilo tole mogoce OK? Pojma nimam o kvaliteti, ampak cena je ugodna.
Citroen C-Elysee
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

Res pa je, da ni Audi ali Mercedes.

edit/ Pa si predstavljas, da je ta:
:P

No ja...lep tudi ni ravno, se ne bi pelal v tem:P. Pa tudi clišal sem da Citroeni niso ravno dobri, so vsi vihali nosove ko sem citroen omenil kdaj :)

Vendar najti avdi 1.9 ali 1.5 je pa tudi težko za takšno ceno. Edino kar mi pade na pamet je mobile.de iz nemčije, kako pa to pregledat in ga spravit v slovenijo pa druga...verjetno rabim kakega agenta, kar pa bo samo še podražilo zadevo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Raptor F16 ::

Ti že sedaj povem, da se ti uvoz v VELIKI večini primerov NE izplača. Razen če res dobiš toliko boljšo ponudbo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kixs ::

Ce ne misli kupit avta s slovenskim poreklom, potem je boljse uvoz, ceprav bo cena ista. Bo pa vsaj dobil kar bo placal. Pri nas bo avto imel zbite kilometre in zelo verjetno je bil tudi kaj pri kleparju.

Raptor F16 ::

kixs je izjavil:

Ce ne misli kupit avta s slovenskim poreklom, potem je boljse uvoz, ceprav bo cena ista. Bo pa vsaj dobil kar bo placal. Pri nas bo avto imel zbite kilometre in zelo verjetno je bil tudi kaj pri kleparju.


Od 2014 na tehničnih beležijo kilometre. Tko da....
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kixs ::

Meni so na tehnicnem vzeli kilometre ze davnega leta 2000 in ti nic ne nuca, ce ja avto bil uvozen pred nekaj meseci in se tu preprodaja s pol manj kilometri (vcasih se dosti vec). Pa poglej malo kleparje. Imam enega znanca in vedno ko se peljem mimo ima neke boljse avte na popravilu - uvozene. Razbiti so se poceni prodali. On popravi, drugi proda naprej. Kupec pa da toliko denarja, kot bi ga dobil neposkodovanega iz DE in z realnimi kilometri.

HotBurek ::

Če je BMW serija 3 v igri, je tole trenutno best buy:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

2dark ::

HotBurek je izjavil:

Če je BMW serija 3 v igri, je tole trenutno best buy:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...



Bmw je daleč od best buy, razen za tiste, ki radi pri mehanikih non stop stojijo plus nadpovprečno dragi rezervni deli.

Klemen997 ::

starfotr je izjavil:

Jah ne vem, za 13 dobiš dusterja.

MB pod E se res ne gleda, zato sem mu predlagal A3. Mi je pa MB ljubša znamka, kot Audi.


Vedno se najde v teh temah nekdo, ki priporoča dacio. Lahko reče kdor koli kar hoče, ampak "užitek" za volanom in krmiljenje samo se nemore primerjati pri Audiju/MB z Dacio, pa tudi če gre za 5+ let razlike (nov Duster/ star Audi)

Map ::

Jerry000 je izjavil:


Map je izjavil:

Mogoče samo v razmislek.

Kolega je letos v Nemčiji vzel serijo 3 približno v tvojem budgetu in s podobnimi kilometri, 2.0 190KM, 2015 letnik, LED luči, avtomatik, pri uradnem BMW dealerju. Za tak denar ga pri nas ne dobiš s tako opremo. Res pa je, da je vsaj par mesecev stal, kar se je videlo po rjavih diskih. DMV? 67 EUR.

Ja, to sem že razmišljal in gledal na mobile.de da bi iz nemčije vzel. Ker sem izvedel da je tudi nemški avdi boljše kvalitete (tako kot nutela v mullerju). Ampak ne vem kak je potek nakupa, ker v nemčijo it je kar dolga + ne spoznam se na avte da bi lahko pregledal ga tam. Obstajajo kaki agenti?


Obstaja nekaj avtohiš, ki uvažajo avte po želji, samo poveš, kaj želiš, in ga najdejo ter pripeljejo. Je pa sigurno dražje, kot če to izvedeš v lastni režiji. Sicer pa ti tudi uradni slovenski dilerji lahko najdejo avto po želji, ampak spet je verjetno precej dražje.

ziga1990 ::

^^ a te avtohiše kaj pregledajo avto ali samo kupijo,odpeljejo in pri nas uredijo DMV in homologacijo?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Groot ::

OP poglej firmo Autobroker, ki je specializirana za uvoz avtomobilov. Sam imam res dobre izkušnje z njimi, pri čemer stroški uvoza niso bili ravno zelo visoki. So zelo odzivni in kooperativni, pomagajo pri preverjanju avtomobila etc.

Trditve, da se uvoz ne izplača so prazno mlatenje slame. Ja ne izplača se, če je budget 5k. Takoj ko pa prideš do nekega middle class avtomobila (15k+), pa boš pri nas res res težko dobil polno opremljen avto oziroma bo tak avto imel 150k+ prevoženih kilometrov ter bo po možnosti že predhodno uvožen iz Nemčije. Seveda pa vsi veselo na koncu primerjanjo zgolj končno plačano ceno, čeprav za enako ceno ali pa morebiti malce dražje (skupaj s stroški uvoza) iz Nemčije dobiš precej bolje opremljen avto. Je pa seveda vedno potrebno biti previden in pred uvozom preveriti vse (klic k brokerju ki prodaja, preverba VIN na uradnem servisu, zahtevati dodatne slike, etc.).

ziga1990 ::

@Groot pa oni tudi avto preverijo ko so tam naprimer poškodbe laka in ali tudi peljejo avto na testno vožnjo?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Groot ::

ziga1990 je izjavil:

@Groot pa oni tudi avto preverijo ko so tam naprimer poškodbe laka in ali tudi peljejo avto na testno vožnjo?


Odvisno od dogovora. Osnovni pregled naredijo njihovi partnerji, ki tudi prevzamejo avto. Testne vožnje mislim, da sicer ne opravljajo oziroma se pomoje lahko tudi kaj individualno dogovoriš.

Jerry000 ::

Torej če je Audi z mašino 1.6 slaba izbira, potem mi v tem rangu ne preostane drugega kot nabaviti nekaj drugega. Namreč vsi audiji do 11-12k so 1.6. Je mišljeno slaba mašina kot slaba po moči ali slaba po kvaliteti?

Sparkxl ::

Eh ne poslušaj ti forumskih mojstrov. Motor ni slab, ni pa ravno vrhunec zanesljivosti, plus tega je glasen ko hudič.
Bi pa jaz o nečem drugem razmislil na tvojem mestu. Kupuješ 5 let starega dizla, ki ga boš imel ca. 5 let. Takrat ti 10 let starega dizla noben ne bo kupil.

Domobrancek ::

Ena kolegica ima 1.6 TDI v Jetti (semizdi). Že nekajkrat je morala menjati šobe. Pa tudi kakor sem govoril z nekaj mehaniki niso ravno pohvalili 1.6 motorja. Bolje 2.0, če imaš možnost.

Lahko pa, da so do sedaj že kaj porihtali stvari in je ok. Ponavadi so težave bolj na začetnih modelih pa jih potem čez čas popravijo.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nasveti za nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9510384 (5929) bluefish
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521226 (16729) matobeli
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508887 (7041) videc
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464305 (3086) bambam20
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017079 (13933) zobnik

Več podobnih tem