» »

Globalni velikani združeni v Confidential Computing Consortium

Globalni velikani združeni v Confidential Computing Consortium

vir: Max Pixel

vir: The Register
The Register - Organizacija, ki jo je ustanovila Linux Fundation bo tako v iskanju rešitev za zavarovanje podatkov in promocijo odprtih rešitev povezala zares zveneča imena: Microsoft, Intel, Google, Alibaba, Arm, Baidu, Swisscom, Tencent in Red Hat.

Doslej smo namreč iznašli že precej dobre metode za varovanje podatkov v času njihove hrambe in med njihovim premikanjem, Confidential Computing se bo zato osredotočil predvsem na njihovo zaščito v času, ko so v uporabi oz. obdelavi, da bi tako sklenili kompleten krog zavarovanja. To naj bi dosegli s šifrirano obdelavo v pomnilniku, ne da bi podatke pri tem izpostavili drugim delom sistema.

Da mislijo resno, so podjetja v novopečeni konzorcij že prispevala delčke svojega znanja. Microsoft denimo Open Enclave SDK, katerim bodo razvijalci lahko gradili TEE (Trusted Execution Environment) aplikacije, Red Hat (sicer v lasti IBMa) Enarx za njihovo varnejše poganjanje, Intel pa svoj SDK Software Guard Extension, ki programsko kodo zaščiti na nivoju strojne opreme.

6 komentarjev

BlaY0 ::

Red Hat? Se pravi IBM.

WhiteAngel ::

Dva detajla: še vedno moraš pri trusted computing zaupati proizvajalcu hardwara, torej Intelu. Tu zna biti zanimiva alternativa keystone enclave project, ki deluje na (kateremkoli) RISC-u. Drugi detajl pa je, da v konzorciju ni Amazona. Glede na to, da je največji cloud provider, se mi to zdi zelo zelo čudno.

Master_Yoda ::

Zavarovanje podatkov in Microsoft, Google, Tencent ? Very trustworthy.
Dovie'andi se tovya sagain.

acoustis ::

Master_Yoda je izjavil:

Zavarovanje podatkov in Microsoft, Google, Tencent ? Very trustworthy.

+1
Meni je tudi to zelo vsec. Pa se Baidu pa Alibaba za zacimbe.

yjpe ::

Kako bodo ta podjetja sledila smeri Odprtokodno?? Bo to bolj na kaksno foro, da si bodo pojem odprte kode počasi prilagodili svojim pojmom in ga celo iznicile?

Poldi112 ::

Zakaj pa ne? Jim je že v interesu, da lahko stranke prepričajo, da so podatki pri njih dejansko varni. Po vseh fiaskih glede tega sranja z njihovo vlado me niti ne preseneča.

Je bil pa tudi moj prvi vtis, da so se tapravi našli. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Globalni velikani združeni v Confidential Computing Consortium

Oddelek: Novice / Varnost
63443 (2338) Poldi112
»

IBM kupuje Red Hat

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
135846 (4248) primoz4p
»

Intervju z Joanno Rutkowsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
548460 (6641) c3p0
»

Stoprvič: Linux vs. Windows. Slednji varnejši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10112255 (9490) Nejc Pintar
»

Red Hat 7.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
72190 (2190) dr.J

Več podobnih tem