» »

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten

«
1
2 3

sci3nc3 ::

Čeprav osebno ne maram preveč zgovornih ljudi, opažam, da so ravno te v življenju uspešni. Zgovoren človek je lahko tudi šaljiv (humorist ali kakorkoli), kar je pri ljudeh dobro sprejeto. S tem mu raste tudi samozavest in možnosti, ki so s tem povezane. Recimo poslovno gledano: Človek, ki je dober govorec in zna stvari povedati s pravo mero humorja, bo nekaj prej prodal (in s tem zaslužil) kot nekdo, ki je redkobeseden in straight-focused. Osebno sem mnenja, da se določene stvari da priučiti, a le, će ti je narava dala te lastnosti. Če se spet vrnem na prodajo: Lahko se priučiš določenih prodajnih trikov in pristopov, a za to moraš nujno biti zgovoren. In še sorodna primerjava: ob rojstvu nihče ne zna risati, tega se naučimo kasneje, a kljub temu vsi ne bojo postali umetniki in slikarji. Tako je moje mnenje! Poznam pa kar nekaj posameznikov s prepričanjem, da se vse te lastnosti da pridobiti. Kaj vi pravite?

Sam sem bolj tihe narave, ne preveč zgovoren, včasih celo nedružaben. Ni se mi problem vklopiti v neko družbo, problem je potem napredovati, saj gostota mojih besed ostaja enaka. Zaradi tega me marsikdo vpraša, če sem študiral na FRI... ah, kje pa ;) Nekoliko bolj beseden sem le v družbi prijateljev, ki jih res že dolgo poznam - poznam njihove reakcije, vem kaj jih spravi v smeh, vem kaj si mislijo itd. Pri ljudeh, ki jih ne poznam dolgo in dobro pa sem čisto drugačen... recimo sodelavci: medtem ko eni kar stresajo šale, jaz marsikoga poznam samo kot sodelavca in ne najdem neke skupne debate. Delno je problem tudi v meni - tudi če nekdo drug začne debato, se mi je problem vklopit, saj nobenega področja ne spremljam (šport, računalništvo, telefonija, avto-moto, glasba, politika itd.). Običajno kar tako postavim neko splošno vprašanje ali kar tako nekaj rečem, ampak to ni to. Včasih med razmišljanjem, kaj bi rekel tudi neham slediti debati in zgledam resen in odsoten. Odvisno je tudi od velikosti družbe - vpitja drug čez drugega ne maram, zato sem raje tiho kot bi kričal. Skratka, katastrofa! Če se res da postati bolj družaben (kar sicer dvomim), me zanima recept za to.

Utk ::

Ne sekiraj se. Ker pri 20+ se bistveno ne boš spremenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

stjan ::

alkohol pomaga, al pa trava :)

Raptor F16 ::

Only fools and horses.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

KAVINSKY ::

Čestitke, si v klubu introvertov, katerih (nas) je cca 50% v populaciji.

harvey ::

stjan je izjavil:

alkohol pomaga, al pa trava :)

Samo v fazi ekscitacije, ko pa preide v inhibicijo pa bolje, da greš spat :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kuall ::

Sproščenost in samozavest te naredita zgovornega in šaljivega. Če pa nisi sproščen pa se ne moreš spomniti, kaj povedat.
To je cela znanost.
Značilnost dobrih govornikov ni v tem kaj povedo ampak v tem, da tisto kar povedo povedo s samozavestjo, take znake med vrsticami dajejo, kot da vedo kaj govorijo in da je tisto zelo pomembno. Ljudje veliko damo na znake med vrsticami (telesno govorico).
Dober govornik bo rad poslušal sam sebe, slab ne.
Dobrega govornika je užitek poslušati zelo podobno kot je užitek poslušati dobro pesem. Zaradi njegovega ritma govorjenja in barve glasu. Slabega pa je zanič poslušati, ker te s svojo barvo glasu in ritmom govora dela živčnega, ker je tudi sam živčen.

Cruz ::

How to win friends and influence people je kar berljiva in praktična zadeva. Čeprav se naslov sliši tako, ne gre za manipulativno knjigo.

Drugače pa se seveda da postati družaben, če je želja, vsaj za določene situacije. Če hočeš postati bolj "popularen" je najlažje pustiti govorjenje drugim. Le kost jim vrži in z veseljem jo bodo vzeli. Ljudje radi govorimo, še posebej o sebi. Ni ti potrebno postati najglasnejši osebek za to. Fake it till you make it je kar dober nasvet za to.

Če ne spremljaš področje debate, pokaži zanimanje. Gotovo ti bodo razložili kakšno zadevo. Morda se ti ne bo potrebno pretvarjati, da te zanima, ker te bo res zanimalo. Poslušaj ljudi. Dejansko aktivno poslušaj. Res poslušaj, pa boš hitro vedel kako štartati in ohraniti pogovor. Prav tako boš hitro ugotovil, da smo ljudje dolgočasni. Mogoče si sam dolgočasen in si zaradi tega asocialen. Veliko ljudi je takšnih. Kva pa vem. :)

@bobi palčka
Danes se že vsak asocialen človek imenuje introvert. Jaz bi rekel, da jih je več ekstravertov, le socialno pohabljenih. Če si introvert še ne pomeni, da nisi zgovoren, šaljiv, samozavesten. Le da se rabiš občasno oddaljiti od družbe, da si nabereš energijo. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Daliborg ::

Nevem, če se da to naučiti. Moja boljša polovica je tudi bolj introvertna, dočim jaz znam spregovoriti s čisto katerokoli osebo in se pošaliti. Ampak jaz bi rekel da ne gledaš to kot na nek minus v tvojem življenju, ker si verjetno boljši na ostalih področjih. Verjamem da bo tvoj partner/ka bolj ekstrovertna zato se bosta pa tudi kregala in imela rada hkrati.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

FormerUser ::

@OP

1.Temu se reče social skills in se jih lahko vsak, ne glede na svoj značaj, do neke mere nauči. Je pa res, da nekdo, ki je intovertiran nikoli ne bo tako dober kot nek ekstrovert, ki prav uživa v tem.

2. Nič ni narobe s tem, da manj govoriš in bolj poslušaš, navsezadnje nam je mati narava verjetno ravno zato dala dvoje ušes in ena usta. Na ta način si lahko bolj pozoren na ljudi okoli sebe in zbereš o njih več koristnih informacij.

3. Dobri govorci, po domače "nakladači", so na kratek rok gotovo uspešnejši, na dolgi rok jih pa večina težko podkrepi svoje besede z dejanji. Gotovo poznaš koga, ob katerem si ob njegovem govorjenju mislil, vau, tale pa obvlada, kasneje pa ugotovil, da je v resnici krneki. In čeprav je večina ljudi naivno-neumnih in rada nasede takšnim ljudem, naj bi tisti, ki o čem odločajo, vendarle imeli nekaj več soli v glavi in lahko takšno nakladanje sproži tudi eyeroll reakcijo.

IL_DIAVOLO ::

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.

Jaz vem, da nikoli ne bom neki strašen govorec, ki bi zbijal šale. In če sem iskren, niti nimam potrebe po tem.

Wazzaa ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.

Vazelin ::

Naučiti se da samo do neke mere.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.


To pomeni, da nimaš značaja oz. osebnosti. Slediš nekim idealom. Neumnost.

Wazzaa ::

Ne pomeni tega. Še zdaleč ne.

IL_DIAVOLO ::

Kako da ne? Želiš biti nekaj, kar nisi.

Wazzaa ::

In?

Dag ::

@OP: Tole si poglej najprej.

IL_DIAVOLO ::

Wazzaa je izjavil:

In?


Kot da bi ti vic razlagal. Pač razumes ali pa ne.

Wazzaa ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

In?


Kot da bi ti vic razlagal. Pač razumes ali pa ne.


Razumem tvojo sfaljeno logiko. Bi pa rad da napises, morda bos doumel zmoto.

Kaj predlagas narkomanu? Naj bo to kar je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

D3m ::

Raptor F16 je izjavil:

Only fools and horses.


Se strinjam. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

slott ::

Morš bit mal usekan...pa gre...:))

IL_DIAVOLO ::

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

In?


Kot da bi ti vic razlagal. Pač razumes ali pa ne.


Razumem tvojo sfaljeno logiko. Bi pa rad da napises, morda bos doumel zmoto.

Kaj predlagas narkomanu? Naj bo to kar je?


Res znaš najt podobnosti iz življenja.

Obvladas.

Wazzaa ::

Kaj predlagas ljudem, ki si zelijo spremembe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

Cruz ::

Wazzaa je izjavil:

Kaj predlagas ljudem, ki se zelijo spremembe?
Nabavi kajak.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

IL_DIAVOLO ::

Wazzaa je izjavil:

Kaj predlagas ljudem, ki si zelijo spremembe?


Za kakšno spremembo v življenju ne rabis postati druga oseba.

Ti pa si greš verjetno spreminjat ime in priimek, če spremeniš kaj na sebi.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

@OP

1.Temu se reče social skills in se jih lahko vsak, ne glede na svoj značaj, do neke mere nauči. Je pa res, da nekdo, ki je intovertiran nikoli ne bo tako dober kot nek ekstrovert, ki prav uživa v tem.
Saj introvert tudi uživa v družbi, edina razlika je ta, da rabi nekaj časa zase. Jaz mislim, da so najboljši govorci, samozavestni in na splošno zanimivi ljudje prav introverti. Oni gredo v družbo z nekim ciljem in dajo takrat vse od sebe, med tem ko ekstraverti gredo v družbo zgolj zato, ker jo potrebujejo in jo velikokrat obravnavajo kot ozadje. Večja je verjetnost, da bo ekstravert na pijači ven potegnil telefon in ohranjal pogovor s prijateljem v ozadju, introvert pa se bo hotel pogovarjati in izkoristiti to priložnost.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Wazzaa ::

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

@OP

1.Temu se reče social skills in se jih lahko vsak, ne glede na svoj značaj, do neke mere nauči. Je pa res, da nekdo, ki je intovertiran nikoli ne bo tako dober kot nek ekstrovert, ki prav uživa v tem.
Saj introvert tudi uživa v družbi, edina razlika je ta, da rabi nekaj časa zase. Jaz mislim, da so najboljši govorci, samozavestni in na splošno zanimivi ljudje prav introverti. Oni gredo v družbo z nekim ciljem in dajo takrat vse od sebe, med tem ko ekstraverti gredo v družbo zgolj zato, ker jo potrebujejo in jo velikokrat obravnavajo kot ozadje. Večja je verjetnost, da bo ekstravert na pijači ven potegnil telefon in ohranjal pogovor s prijateljem v ozadju, introvert pa se bo hotel pogovarjati in izkoristiti to priložnost.

Veliko introvertov je narcisoidov.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

Kaj predlagas ljudem, ki si zelijo spremembe?


Za kakšno spremembo v življenju ne rabis postati druga oseba.


Definiraj kdaj postanes druga oseba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

darkolord ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

Neumnost. Fake it until you make it.


To pomeni, da nimaš značaja oz. osebnosti. Slediš nekim idealom. Neumnost.
You miss 100 percent of the shots you don't take.

Če samo čakaš, da vse priložnosti pridejo k tebi, moraš imeti res veliko sreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Cruz ::

Wazzaa je izjavil:

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

@OP

1.Temu se reče social skills in se jih lahko vsak, ne glede na svoj značaj, do neke mere nauči. Je pa res, da nekdo, ki je intovertiran nikoli ne bo tako dober kot nek ekstrovert, ki prav uživa v tem.
Saj introvert tudi uživa v družbi, edina razlika je ta, da rabi nekaj časa zase. Jaz mislim, da so najboljši govorci, samozavestni in na splošno zanimivi ljudje prav introverti. Oni gredo v družbo z nekim ciljem in dajo takrat vse od sebe, med tem ko ekstraverti gredo v družbo zgolj zato, ker jo potrebujejo in jo velikokrat obravnavajo kot ozadje. Večja je verjetnost, da bo ekstravert na pijači ven potegnil telefon in ohranjal pogovor s prijateljem v ozadju, introvert pa se bo hotel pogovarjati in izkoristiti to priložnost.


Ne drzi. Veliko introvertov je narcisoidov.
Nah, to ni lastnost, ki je omejena na ene ali druge. Drugače pa itak večina ljudi narobe definira introvertiranost, že videno v tej temi. Aja, pa tudi narcisoidnost nima popolne splošne definicije in je velikokrat zelo relativna.

Wazzaa je izjavil:

Definiraj kdaj postanes druga oseba?
Ko greš spat in naslednji dan vstaneš.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Wazzaa ::

Nisem napisal, da je lastnost omejena na ene ali druge.

Ko greš spat in naslednji dan vstaneš.


Upam, da se ti stanje izboljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

Cruz ::

Wazzaa je izjavil:

Nisem napisal, da je lastnost omejena na ene ali druge.
So what, če je veliko takšnih ljudi introvertov? Razmerje je podobno. Drugače pa kot sem povedal je v psihologiji itak nemogoče vzpostaviti splošne definicije za takšne stvari in je zato potrebno raziskave jemati z rezervo.

Kdo deli ljudi na neki dve vrsti pa se itak mora malce zamisliti.

Wazzaa je izjavil:

Upam, da se ti stanje poboljša.
Vročina me daje. Drugače pa je bil odgovor tehnično pravilen.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Dag ::

Veliko introvertov je narcisoidov.


URLPLS.

Wazzaa ::

Cruz je izjavil:



Wazzaa je izjavil:

Upam, da se ti stanje poboljša.
Vročina me daje. Drugače pa je bil odgovor tehnično pravilen.


A sem tebe vprasal? Moras bit pa hud narcisoid, da si dvakrat odgovoril na vprasanje namenjeno hudicu.

Dag je izjavil:

Veliko introvertov je narcisoidov.


URLPLS.


Dobiš, ko se vrnem z dopusta. Do takrat sem omejen na gsm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

@OP

1.Temu se reče social skills in se jih lahko vsak, ne glede na svoj značaj, do neke mere nauči. Je pa res, da nekdo, ki je intovertiran nikoli ne bo tako dober kot nek ekstrovert, ki prav uživa v tem.
Saj introvert tudi uživa v družbi, edina razlika je ta, da rabi nekaj časa zase. Jaz mislim, da so najboljši govorci, samozavestni in na splošno zanimivi ljudje prav introverti. Oni gredo v družbo z nekim ciljem in dajo takrat vse od sebe, med tem ko ekstraverti gredo v družbo zgolj zato, ker jo potrebujejo in jo velikokrat obravnavajo kot ozadje. Večja je verjetnost, da bo ekstravert na pijači ven potegnil telefon in ohranjal pogovor s prijateljem v ozadju, introvert pa se bo hotel pogovarjati in izkoristiti to priložnost.


Moj namen ni bil disanje introvertov, zgolj opozorilo, da med njimi in ekstroverti obstajajo pomembne razlike in da tudi ni nobene potrebe, da bi ene ali druge spreminjali, ker so lahko koristni oboji.


"In summary, introverts are those who connect with themselves first and then with others, while extroverts are fueled by connecting with others. The first type can be described as deep thinkers while the second type consists of action-oriented individuals. The world needs both of these personality types.

Unfortunately, our society portrays extroverts as the norm and the type of people more likely to achieve success because of their strong communication and networking skills.

However, introverts are fascinating and challenging in a world where discretion and critical thinking are not really encouraged. Introverts are very independent individuals who stay committed to their values. It is important to acknowledge that they do not need to be “fixed” or “transformed” into extroverts but rather to accept them for the good they bring to the world." https://www.learning-mind.com/differenc...

starfotr ::

Če želiš biti zgovoren, moraš govorit. Veliko govorit.

Meni ni bil to nikoli problem. Vendar, če si tiho in želiš govorit, ne bi pa govoril, to enostavno ne gre.

Treba je začet. Potem ni več ovir.

hamez66 ::

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.

SambaShare ::

FormerUser je izjavil:


3. Dobri govorci, po domače "nakladači", so na kratek rok gotovo uspešnejši, na dolgi rok jih pa večina težko podkrepi svoje besede z dejanji. Gotovo poznaš koga, ob katerem si ob njegovem govorjenju mislil, vau, tale pa obvlada, kasneje pa ugotovil, da je v resnici krneki. In čeprav je večina ljudi naivno-neumnih in rada nasede takšnim ljudem, naj bi tisti, ki o čem odločajo, vendarle imeli nekaj več soli v glavi in lahko takšno nakladanje sproži tudi eyeroll reakcijo.


Dandanes tole ne zdrži več, ker se vodstveni kader neprestano menjava in se nakladači lahko šlepajo dolga leta. Če nastopaš dovolj samozavestno in da ne govoriš ravno najhujših bedarij si za par let dober. Medtem pa se nadrejeni tako že zamenja.

Wazzaa ::

hamez66 je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.


Boljsi kot si, manj bodo opazili. Ko prides do tiste stopnje kjer obvladas, takrat te bodo sprejeli tudi tisti, ki so odrascali s teboj.

killa bee ::

Ne sekiraj se. Ker pri 20+ se bistveno ne boš spremenil.


Biti smešen in zgovoren je kot biti fizično močan. Brez treninga ne boš postal tak.

judoka ::

Če se res da postati bolj družaben (kar sicer dvomim), me zanima recept za to.


Iz napisanega je bolj logicno, da bi rad bil bolj opažen/zazeljen/obcudovan in ne bolj druzaben. Zelo razlicne kategorije.

Druzaben si verjetno tocno toliko kot ti pase, kar je prav.

A verjetno pogresas odziv ljudi, ki so ga delezni nekateri extroverti. Nepotrebna in vnaprej izgubljena bitka. Prvo kot prvo gre tu za povrsinske odnose, ki niso vredni nikakrsnega truda in ko se 1x clovek navadi na to povrsno obliko pozornosti je od nje odvisen do konca lifa. Pomisli kaj vse folk pocne zaradi te potrebe. Iskreno prijateljstvo 1 cloveka je vredno vec kot masa znancev.

Skratka ne fejki, ker nimas problema, si ga pa lahko ustvaris ce bos zasledoval to zeljo.

killa bee ::

Iz napisanega je bolj logicno, da bi rad bil bolj opažen/zazeljen/obcudovan in ne bolj druzaben. Zelo razlicne kategorije.


Čeprav OP mogoče ne ve kaj točno hoče mu je še vedno potrebno odgovoriti.

Utk ::

killa bee je izjavil:

Ne sekiraj se. Ker pri 20+ se bistveno ne boš spremenil.


Biti smešen in zgovoren je kot biti fizično močan. Brez treninga ne boš postal tak.

Edino kar je bolj živce parajoče od gobezdača, je posiljen gobezdač. In ti se tega niti ne zavedajo, ker se jim vseeno vsi smejijo. Njim, ne tistemu kar so rekli. Tu je treba pazit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

killa bee ::

Edino kar je bolj živce parajoče od gobezdača, je posiljen gobezdač.


Več treninga = manj(oz. nič) prisiljenosti, manj treninga = več prisiljenosti. Nič treninga -> si verjetno tm kjer OP.

Vazelin ::

killa bee je izjavil:

Ne sekiraj se. Ker pri 20+ se bistveno ne boš spremenil.


Biti smešen in zgovoren je kot biti fizično močan. Brez treninga ne boš postal tak.

Human touch je prirejen.
Verjamem da se s treningi lahko zadeve izboljšajo a to ni to
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Utk ::

In kdo ti bo objektivno povedal kje si? Z naraščajočo samozavestjo verjetno kar sam...ni pa nujno da ima ta rast kakšno osnovo.

killa bee ::

Human touch je prirejen.


Sigurno ne more vsak, ki trenira v fitnesu postati Mr O, ampak lahko se približa in lahko pride med top 10/20 z dovlolj treninga in vzrajnosti, discipline...

Phantomeye ::

hamez66 je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.


Ne vem, kaj si ti predstavljaš kot "fake it till you make it".

Dejansko pomeni, da moraš dati drugim občutek, da si boljši kot si, da dejansko dobiš priložnost, ki jo sicer ne bi dobil.

Vazelin ::

Daj povej potem trening kako postati tak funny guy kot npr. Trump the wedding crasher:))

Npr
https://m.youtube.com/watch?v=YwqklRh2i...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

Lahko ti pomaga tudi čvek na netu.

Ala, Badoo, Twoo, IRC, al kar najdeš malo bolj anonimnega...

Za trening je O.K...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

slabe socjalne veščine in oddaljevanje

Oddelek: Loža
484442 (2951) kuall
»

Kam se dat za "veseli" december? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11713231 (8526) harvey
»

(Ne)komunikativnost

Oddelek: Loža
445076 (3547) Unknown_001

Tih človek po naravi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413478 (11703) Gandalfar

Več podobnih tem