» »

Web crawler (Mimovrste)

Web crawler (Mimovrste)

megla_ ::

Lep pozdrav, zanima me če ima mogoče kdo že izkušnje z web crawlanjem po slovenskih straneh?
Ali je kdo dobil zahtevo za umik, grožnjo z odvetnikom, ipd?

Zadnje čase kupujem več na Mimovrste in se mi zdi, da se njihovo cene bolj naključno spreminjajo. Nikjer nisem zasledil kakšnega price trackerja, zato bi ga rad naredil sam.
APIja nimajo, na hitro sem pregledal pogoje uporabe in nisem našel nič o tem. Direktno jim nisem pisal, ker se mi zdi, da že poznam odgovor.

V primeru da ga naredim, kaj lahko pričakujem?

jukoz ::

Nič, ker je javna stran. Zakaj bi ti pa težili? Lahko te skušajo blokirati, v tem primeru priporočam Selenium.

neverlucky ::

Nicesar napacnega ne delas, ce se sprehajas po njivovi strani. Ce jim bos sel pa prevec na kurac, ti bodo pa najbrz banali IP, kar pa tudi ni velik problem.

Stari89 ::

Za tako reč ne potrebuješ pisat svojega web crawlerja. Obstajajo razni "price tracker" vtičniki za Chrome/Firefox, ki delajo točno to. S preprostim UIjem lahko na spletni strani označiš, kje je cena izdelka (za nek URL), nakar te sproti obvešča o cenah. Na ta način sem 3 leta nazaj kupil svoj računalnik, saj sem čakal, da začetni hype in cene zaradi nove generacije procesorjev potihnejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črni petek in naša naivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012469 (7701) bedarija
»

Miška

Oddelek: Kaj kupiti
355159 (3880) chobann
»

GPS tracker za osebe z demenco

Oddelek: Mobilne tehnologije
124290 (3807) bzin
»

[P2P] Raziskava o spletni izmenjavi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1418500 (7128) ABX
»

filebits-->kaj se dogaja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8710529 (3680) mato22

Več podobnih tem