» »

Podpis na digitalni napravi

Podpis na digitalni napravi

Klemen997 ::

Zdravo,
zanima me, če ima kdo izkušnje oziroma informacije, kako ima Pošta Slovenije urejeno iz pravnega vidika področje podpisa, torej ko prejmeš pošiljko in ti jo poštar pripelje na dom, se podpišeš kar na njegov telefon in ne več na fizičen papir.

BlaY0 ::

Po moje enako kot zavarovalnice, kjer pogodbo skleneš kar po telefonu. Ko jo pa hočeš recimo prekinit, pa to ne gre :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Klemen997 ::

Malo imam pomisleke glede tega, ker želim to implementirati v svoji aplikaciji da je čimmanj dela z papirjem, ki ima slabost kot npr. izguba, ampak me vseeno skrbi, da ne pride do problema, kjer stranka potem zaradi kakršnegakoli razloga zavrne čez čas, da to ni podpisala, kljub temu da v bazi hranim "sliko" njenega podpisa. Pri slovenski zakonodaji pa lahko hitro pride do problema, ker je verjetno še slabo zakonodajno urejeno področje.

BlaY0 ::

Čisto BTW, mislim, nisem pa čisto siguren, da zakon o osebni izkaznici prepoveduje hranjenje skeniranih podpisov in skeniranih osebnih izkaznic, če ti lastnik tega izrecno ne dovoli. Zato je bistveno, da imaš te zadeve zapisane v pogojih poslovanja. Jasno je tudi, da ti vsak lahko izpodbija podpis v digitalni obliki, enako kot če gre za podpis na papirju.

starfotr ::

Pošti je dovolj samo podpis, medtem ko druge dostavne službe zahtevajo še ime in priimek ali pa vsaj priimek.

Gagatronix ::

Posti je tudi vseeno kako tista kraca zgleda, samo da je kraca.

Ericssony ::

Namesnko digitalno potrdilo + uporabnikova kraca = podpis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova bedarija Poste Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6012719 (8370) r3dkv1c4
»

AJPES-ova alternativna dejstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7626688 (18958)          
»

Pošta/UE je odkrila toplo vodo

Oddelek: Loža
419949 (7969) karnekdo1
»

Potrdilo naslova - kje dobiti račun?

Oddelek: Loža
255582 (4617) Mavrik
»

"Digitalni" podpis

Oddelek: Loža
112508 (2241) BlueRunner

Več podobnih tem