» »

Nedeljska depresivnost

Nedeljska depresivnost

«
1
2

PreviousUser ::

Je še kdo tukaj slabe volje ali celo depresiven vsako nedeljo, ker se izteka vikend in bo treba spet v službo? Cel dan premišljujete o delovnih nalogah prihodnjega tedna in razmišljate, ali boste lahko vse to opravili? Ali pa slabo spite v noči iz nedelje na ponedeljek?

Kako ste se borili s temi občutki? Se da to sploh odpraviti, ali je to pač eden od delov življenja človeka, ki hodi v službo?

DrSergioDJ ::

Se mi zdi, da boš moral zamenjati službo.
...

tech level ::

Nevem tvoje situacije, ampak če misliš da maš depresijo se hitro rešiš problemov z anti depresivi. Mogoče imaš depresijo? - Anti depresivi ti dajo dosti več volje do dela in vsakdanjih opravil.

Lahko pa samo kot SergioDJ napisal, mogoče ne uživaš niti malo v službi. Žal mi je za vse k morejo v neke službe kjer trpijo po možnosti še za minimalno plačilo. :(

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Se da to sploh odpraviti, ali je to pač eden od delov življenja človeka, ki hodi v službo?
Kaj bi naredil, če bi ti pregorela žarnica v kopalnici?

nikjozo ::

PreviousUser je izjavil:

Je še kdo tukaj slabe volje ali celo depresiven vsako nedeljo, ker se izteka vikend in bo treba spet v službo? Cel dan premišljujete o delovnih nalogah prihodnjega tedna in razmišljate, ali boste lahko vse to opravili? Ali pa slabo spite v noči iz nedelje na ponedeljek?

Kako ste se borili s temi občutki? Se da to sploh odpraviti, ali je to pač eden od delov življenja človeka, ki hodi v službo?


Guglaj: Sunday blues

Meni pomaga da vse svoje neprijetne delovne obveznosti za naslednji ponedeljek opravim ze v petek, ali vsaj v soboto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nikjozo ()

tech level ::

vse stvari k mi gredo na živce pri delu in lahko počakajo, odlašam do zadnjega dneva in pol naredit takrat. Deluje super

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Se da to sploh odpraviti, ali je to pač eden od delov življenja človeka, ki hodi v službo?
Kaj bi naredil, če bi ti pregorela žarnica v kopalnici?


OK, zamenjaš službo. Ampak po moje se to slejkoprej spet pojavi tudi v novi službi. Verjetno je rešitev to, kar si storil ti, ampak tega ne more vsak doseči.

tech level je izjavil:

vse stvari k mi gredo na živce pri delu in lahko počakajo, odlašam do zadnjega dneva in pol naredit takrat. Deluje super


Samo za določene zadeve ne veš, koliko časa boš rabil... Se zna potem zgoditi, da prekoračiš rok...

Zgodovina sprememb…

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Ampak po moje se to slejkoprej spet pojavi tudi v novi službi.
Aha, v tem je težava: Ti iščeš kakršnokoli službo. Potrudi se poiskati tako službo, ki te veseli, pa boš imel precej manj težav z depresijo.

PreviousUser je izjavil:

Verjetno je rešitev to, kar si storil ti, ampak tega ne more vsak doseči.
To je švoh rešitev, če nisi že od prej malo premaknjen.

shadeX ::

Je še kdo tukaj slabe volje ali celo depresiven vsako nedeljo, ker se izteka vikend in bo treba spet v službo?


Da, nekje 10 let nazaj ko sem se prvič zaposlil in ugotovil, da poskušam živeti življenje tako kot ga živi večina in družba tudi to "pričakuje" od mene, ne pa kar želim sam.

Dal sem odpoved in dobro leto živel od prihrankov, medtem ko sem izpopolnjeval določene veščine, ki mi pomagajo da danes lahko delam kar me osrečuje in sem za to plačan. Delam vsaki dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kuall ::

Jaz sem slabe volje v petek, ker ne bo 2 dni službe.

PreviousUser ::

kuall je izjavil:

Jaz sem slabe volje v petek, ker ne bo 2 dni službe.


Taki so pa res redki. Če recimo pogledaš v temo o kriptovalutah, vsi sanjajo o čimprejšnji penziji. :D

darkolord ::

V nedeljo se ponavadi že veselim ponedeljka. Dela v službi je veliko, ni čisto vse delo prijetno, večinoma pa in je pa zato toliko večji izziv vse to pohendlati.

Proti vikendom sicer nimam nič proti, lahko dlje spim in naredim stvari, za katere sicer ni časa.

Senior Dev ::

Dosti je takih, ki jim nobeno delo ne bi bilo ok. Treba iskati razloge v sebi. Je pa po mojem mnenju neka korelacija med depresijo in postanjem po forumih oz. odpiranjem novih tem.

Egidij88 ::

Senior Dev je izjavil:

Dosti je takih, ki jim nobeno delo ne bi bilo ok.


Ja no shit. Saj človeka marsikaj veseli, samo početi nekaj 40+ ur na teden, to pa ne. Razen spanja. Tko da - v službo se hodi zaradi keša, živciranje pa na minimum.

Dag ::

Nedelje oz. avgustovski vikendi nasploh mi niso po godu. V mestu in na morju je prevroče, v hribih (Gorenjska, Posočje, Zgornja Savinjska) pa obupna gužva. Tako da že komaj čakam september, ko se bo dalo spet kam iti.

Drugače sta mi všeč maj-junij in september-oktober, ko je manj vroče in ni toliko ljudi povsod. Julij in avgust pa bi najraje preživel nekje daleč na severu, če bi se dalo.

opeter ::

Ne vem, no, takom maj-junij kot september-oktober znata biti kar vroča ... in v zadnjem času tudi sta/so, vsaj na našem koncu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dag ::

opeter je izjavil:

Ne vem, no, takom maj-junij kot september-oktober znata biti kar vroča ... in v zadnjem času tudi sta/so, vsaj na našem koncu.

Če ni dežja, sem skoraj vsak vikend v hribih, tam so temperature v tem času zame kar ok. V mestih in na morju pa zna biti tudi v tem času (pre)vroče, se strinjam.

Škoda, ker nisem kupoval BTC-jev, ko so bili pod 100€, da bi se tako kot Jype lahko preselil na sever :P

Riff ::

z misljio na službo si pa res lahko pokvariš nedeljo s tem se ubadaj jutri ko boš spet v službi ko nisi odmisli pa bo prec lepša nedelja in vikend

jype ::

Dag je izjavil:

Škoda, ker nisem kupoval BTC-jev, ko so bili pod 100€, da bi se tako kot Jype lahko preselil na sever :P
Na severu je vročina s hudimi požari.

IL_DIAVOLO ::

Idi na pohod na bliznji vrh tako kot ostala raja.

profii ::

Jaz sem imel nedeljsko depresijo ko sem bil v sredjni šoli v internatu in sem jo avtomatsko fasal v nedeljo po kosilu in sem jo imel do prihoda v internat (do 19-20h). Tega občutka se nisem znebil še kakšno leto (ali celo več) po prenehanju teh aktivnosti.

Aquafriend ::

Dag je izjavil:

Nedelje oz. avgustovski vikendi nasploh mi niso po godu. V mestu in na morju je prevroče, v hribih (Gorenjska, Posočje, Zgornja Savinjska) pa obupna gužva. Tako da že komaj čakam september, ko se bo dalo spet kam iti.

Drugače sta mi všeč maj-junij in september-oktober, ko je manj vroče in ni toliko ljudi povsod. Julij in avgust pa bi najraje preživel nekje daleč na severu, če bi se dalo.


pojdi v kaksno alpsko vas, kjer ni guzve in so temperature nizje.

jest10 ::

Egidij88 je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Dosti je takih, ki jim nobeno delo ne bi bilo ok.


Ja no shit. Saj človeka marsikaj veseli, samo početi nekaj 40+ ur na teden, to pa ne. Razen spanja. Tko da - v službo se hodi zaradi keša, živciranje pa na minimum.


Jaz opravljam svoje delo iz užitka, 65-70 ur tedensko, pa še zaslužek ni slab.

louser ::

tech level je izjavil:

Nevem tvoje situacije, ampak če misliš da maš depresijo se hitro rešiš problemov z anti depresivi. Mogoče imaš depresijo? - Anti depresivi ti dajo dosti več volje do dela in vsakdanjih opravil.

Lahko pa samo kot SergioDJ napisal, mogoče ne uživaš niti malo v službi. Žal mi je za vse k morejo v neke službe kjer trpijo po možnosti še za minimalno plačilo. :(

Ne in ne in ne.
ADji ti odplavijo ona negativna čustva, žal pa tudi še vse ostala. Ne dajo ti nič volje, le jebiveterski postaneš. Dejanska uspešnost samih ADjev brez dodatnega zdravljenja je zelo slaba.

feryz ::

Jaz nisem kupoval BTC-jev kot jure, pa sem šel vseeno na sever. Ti je pa jure lepo povedal, nič lepega ni tam in nič ne zamujaš, če nikoli ne greš gor.
Je kar tukaj zelo lepo. Tudi v ponedeljek.

Sicer pa bo kratek teden. Malo potrpiš, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

bizgech ::

Jaz se vsako nedeljo zvečer počutim kot šolar, ki ve, da bo naslednji dan vprašan za oceno pa nima pojma, kaj se je pri pouku dogajalo.

Lahko grem delat kamorkoli ali karkoli pa bom ta občutek imel še naprej.

feryz ::

Delaj zase, kot sam svoj šef, pa boš vedel, kaj se bo naslednji dan dogajalo. Pa makar nič.

joggi79 ::

tech level je izjavil:

Nevem tvoje situacije, ampak če misliš da maš depresijo se hitro rešiš problemov z anti depresivi. Mogoče imaš depresijo? - Anti depresivi ti dajo dosti več volje do dela in vsakdanjih opravil.

To ja. Ce se to ne pomaga imas na voljo se vedno heroin in na koncu strik okoli vratu.8-O

          ::

PreviousUser je izjavil:

Kako ste se borili s temi občutki? Se da to sploh odpraviti, ali je to pač eden od delov življenja človeka, ki hodi v službo?


Discipliniraj se in čez vikend ne razmišljaj o službi. Najdi si kakšen hobi ali kaj drugega, kar te veseli in si vikend zapolni s takimi (prijetnimi) opravili. Tako ne boš imel časa razmišljati o službi.
Druga stvar je, da si narediš službo zanimivo. Bojda pomaga, če si v službi omisliš ljubico. Potem boš cel vikend težko pričakoval ponedeljek.

energetik ::

Med vikendom niti malo ne pomislim na službo. Sem preveč zaposlen z otroci in vse ostalimi stvarmi, za katere med tednom ni časa. Ponavadi se spomnim šele zvečer, ko pogledam, če je budilka ok nastavljena.
Torej predlagam aktivnosti na prostem do poznega večera, že to da greš ven lahko popolnoma spremeni razpoloženje. Ne obstajajo samo mesta in turistični hribi.
V soboto na izletu na hrib na Gorenjskem nismo srečali žive duše od starta do cilja. Neka krožna učna pot v globoki senci. Na koncu še 30m slap, kjer je prijetno hladno, prav tako niti enega človeka nikjer. Verjemi, da nisem niti pomislil na službo, tudi ko smo se vrnili domov, še kar dolgo traja razpoloženje. Poleti pomaga tudi, da je bajta prijetno ohlajena in ne prideš domov v peklensko pregreto stanovanje med štiri stene.
Samo malce je treba poguglat, kaj vse skriva SLO.

zobnik ::

mogoče je pa kriva nedelja ne ponedeljek

D3m ::

#BanNedelja
|HP EliteBook|R5 6650U|

odgovornost ::

meni se tudi to dogaja občasno - ne vsak vikend. Gre do te mere, da si nočem niti planirati kakšnih večjih aktivnosti v nedeljo popoldne, tako da sem lahko ze ob 21:00 v postelji, da ponedeljek 100% kvalitetno začnem....
posledično izgubim pol dneva v celotnem tednu....

          ::

Saj to. Nekdo ki tega ni doživel, si niti predstavljati ne more. In to, kar OP opisuje, ni depresija. Niti depresivnost. Misel na službo naj odžene z raznimi dejavnostmi.

Hermit Bob ::

Ja. Obstajajo dve moznosti, ali se ti zivljenje ne ujema s tvojimi zeljami (kar je pokril ze Buda in ni nic novega), tukaj bo treba pac spremeniti zivljenje ali pa prilagoditi zelje. Ce gre za dejansko depresijo kot posledico fizicnih neravnovesji (seratonin?) v telesu, tega pac ne bos resil s pogovorom na slotechu. Nisem pa nek ekspert, pac sem imel eno anksiozno in depresivno zensko pa sem malo nastudiral, preden sem pac ugotovil, da se bo morala s svojimi problemi sama spopadati in sem se poslovil.

Je pa nedelja lahko zatezen in zamorjen dan, razen, ce je najlepse kar se ti zgodi v zivljenju odhod v cerkev (tm). Torej stran od ljudi, "ajdemo u planine... " ;)

Zgodovina sprememb…

Stari89 ::

Jst sem mel take nedeljske misli samo na faksu, ko sem cel teden zabušaval in nabijal WOW. Sedaj sem priden dečko in teh problemov več nimam. Treba je zamenjat okolje in stvari pošlihtat v svoji glavi. Da se.

Jerry000 ::

Nop, nedelja je super. Sicer res bi pogrešal še en dan fraj, ampak nedelja je ql za hribe :)

Daliborg ::

Mitchoo, ali je razlog delo ali ljudje s katerimi delaš? Če so ljudje potem začni gledati za novo službo, če je delo pa se vprašaj ali te to delo še veseli.
Ker razen če ne delaš v neki kemijski, prehrambeni, farmacevtski ali podobni branži kjer je delo vezano na čas zaradi narave materijalov, potem so vedno ljudje v ozadju kateri delegirajo delovne naloge in njihove termine/roke.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jype ::

feryz je izjavil:

nič lepega ni tam
To ne drži, le Slovenija in Hrvaška sta glede na površino neprimerljivo bolj slikoviti, žal pa tudi precej slabše družbeno in kulturno razviti.

Senior Dev ::

Jaz sem zadovoljen s Slovenijo, dovolj kulture, dovolj družbe klele na forumu ane in pa par kilometrov šibaš preko meje v službo in imaš x2 plače kot kolega v Sloveniji. Odlično skratka. 8-)

Raptor F16 ::

PreviousUser je izjavil:

Je še kdo tukaj slabe volje ali celo depresiven vsako nedeljo, ker se izteka vikend in bo treba spet v službo? Cel dan premišljujete o delovnih nalogah prihodnjega tedna in razmišljate, ali boste lahko vse to opravili? Ali pa slabo spite v noči iz nedelje na ponedeljek?

Kako ste se borili s temi občutki? Se da to sploh odpraviti, ali je to pač eden od delov življenja človeka, ki hodi v službo?


Nedeljo moraš izkoristiti za kak sprehod ali umik na samo da uživaš tisto popoldne. Tudi če križanke rešuješ na terasi po kosilu... it is something. Misliti kaj bo jutri... bedarija. Če se boš sekiral itak ne bo nič bolje. Why worry?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuall ::

>dovolj družbe klele na forumu ane
no friends?

polozwei breveze mu pridigaš, kako se mora počutit ker mu je to nemogoče spremeniti in se bo počutil še bolj bedno. to kako se počuti ni odvisno od njega. lahko pa mu poveš kako naj si praktično spremeni življenje, da se bo rešil tega zoprnega občutka. en nasvet je dobit dobro službo.

Raptor F16 ::

kuall je izjavil:

>dovolj družbe klele na forumu ane
no friends?

polozwei breveze mu pridigaš, kako se mora počutit ker mu je to nemogoče spremeniti in se bo počutil še bolj bedno. to kako se počuti ni odvisno od njega. lahko pa mu poveš kako naj si praktično spremeni življenje, da se bo rešil tega zoprnega občutka. en nasvet je dobit dobro službo.


No, daj še enkrat preberi.

Pa potrudi se, a bo? :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vazelin ::

mah saj meni so bile nedelje tudi zoprne v času šolanja. top je bilo petek popoldne in sobote. nedelje pa vedno neka tesnoba, ker veš kako beden je ponedeljek
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

>No, daj še enkrat preberi.

Sem še enkrat prebral in videl še bolj bedno stvar, ki sem jo prvič spregledal. :))

Tole:

Nedeljo moraš izkoristiti za kak sprehod ali umik na samo da uživaš tisto popoldne.


Pa ravno to je njegov problem, da v nedeljah ne more uživat. Ne razumeš ga, kaj ti govori. Ti bi mu rad še bolj znižal užitek. Užival bo pa edino tako lahko, če se bo veselil ponedeljka. Ponedeljka se bo veselil pa, če bo vedel, da ga čakajo prijetni sodelavci, povedano na kratko in jedrnato, da ne bom nakladal kot jype. :))

solatko ::

Mitchoo - Napačno si si postavil prioritete. Prva je, kako kvalitetno preživeti prosti čas - družina, prijatelji (seveda fizični, ne tisti na FB), rekreacija, izleti, kopanje, plezanje, kolesarjenje, kak basket s kolegi 3 na 3 ali 5 na 5 (seveda obvezno za gajbo, da je igra resna), tarok, remi,......
Druga prioriteta - počitek - obvezno si moraš vzeti toliko časa za meditacijo in spanje, da se boš počutil spočit in svež
Tretja prioriteta - ker je treba plačevati položnice, je to vsekakor služenje denarja - tu pa imaš neomejeno možnosti.

Bistvo - Vse tri prioritete morajo bit med seboj izključene, torej se intenzivno ukvajaš z vsako ob svojem času. Če nimaš štiriizmenskega dela, je služenje denarja od ponedeljka zjutraj, 8 ur, potem nastopi prva in po tej druga, za vikend pa samo prva in druga.

Če si boš uredil življenje na tak način in še izklopil sekirancijo za stvari, na katere nimaš vpliva, boš srečen dočakal visoko starost in se zadovoljen, nekaga dne, poslovil od tega sveta.

Fantje, večina vas zna delat, naučite se živet!
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

kuall je izjavil:

>No, daj še enkrat preberi.

Sem še enkrat prebral in videl še bolj bedno stvar, ki sem jo prvič spregledal. :))

Tole:

Nedeljo moraš izkoristiti za kak sprehod ali umik na samo da uživaš tisto popoldne.


Pa ravno to je njegov problem, da v nedeljah ne more uživat. Ne razumeš ga, kaj ti govori. Ti bi mu rad še bolj znižal užitek. Užival bo pa edino tako lahko, če se bo veselil ponedeljka. Ponedeljka se bo veselil pa, če bo vedel, da ga čakajo prijetni sodelavci, povedano na kratko in jedrnato, da ne bom nakladal kot jype. :))


Ti si samo želiš, da bi bil pameten.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

odgovornost ::

solatko dober tekst si spisal, meni je koristil :D

feryz ::

jype je izjavil:

feryz je izjavil:

nič lepega ni tam
To ne drži, le Slovenija in Hrvaška sta glede na površino neprimerljivo bolj slikoviti, žal pa tudi precej slabše družbeno in kulturno razviti.
Laž. O razvitosti. In to zelo grda.

Lahko mi pa blagovoliš razložiti, kako to izgleda. Da bom vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

jype ::

feryz je izjavil:

Lahko mi pa blagovoliš razložiti, kako to izgleda. Da bom vedel.
Tako, da veje oblasti niso medsebojno neodvisne, na primer.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

I love Slovenia (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114005 (10451) FrRoSt
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11028687 (21320) [D]emon
»

Menjava službe, problemi, psiholog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510537 (8616) Šmorn
»

koliko ur na dan, teden, mesec delate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589355 (7678) energetik

Več podobnih tem