» »

kir internte brskalnik imate??

kir internte brskalnik imate??

root987 ::

povejte kirga mate pa ce ste meli se kirga drujga povejte tut slabosti pa prednosti enga pa drujga.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

R0K ::

Gor mam trenutno IEja, Opero in Mozillo.

IE - hiter, vendar mu to ne pomaga k nima pop-stoperja pa še kakih cukrčkov.
Opera - Hitra, zanesljiva, sam se mi nektere strani v njej slabo odpirajo
Mozilla : zlata sredina. Solidna povsod. Slaba nikjer. Jo po večini tut uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

LIPSI ::

Opera je zame daleč najboljša.
Največji plus: znotraj Opere lahko imaš odprtih več oken in Full screen browsing

JLP ::

Jest mam u Winsih gor Mozillo, Opero pa IE k ga itak morš met. Je pa tko da uporablam edin Mozillo. Razn pr enih straneh, k so zlo slabo napisane al pa da morš IE uporablat (Windows Update in podobno).
Od vseh mi je najbolj zakon Mozilla, potem mi je dobra Opera, najslabši mi je pa IE.
U Linuxu mam pa gor Konqueror k je del KDEja pa Mozillo in tud u Linuxu uporablam veliko večino časa Mozillo.
Live long and prosper!

rasta ::

Jaz uporabljam večinoma Mozillo, občasno še Konqueror v Linuxu.

ABX ::

IE
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

root987 ::

hmm. tut v mozili mah mas vec oken odprtih. samo na one jezicke klikas pa je.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

racek ::

IE6 in netscape

[BISI] ::

...Mozillo.
+ tabi, varnost, standardi, pop-up blocker, download&password manager, pause download, razni dodatki
- obstaja dosti strani, ki so pisane za IE. ;((

Torej, najprej Moz, potem Opera, IE pa skoraj ne uporabljam vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

Tomi ::

IE 6.x, preprosto zato, ker sem zelo konvencionalen, in se ne poslužujem drugih alternativ. Pa še s patchi deluje zelo solidno, tako da nimam potrebe po menjavi.
metrodusa.blogspot.com

MadMicka ::

IE

Mi je pa smešn, da folk uporablja celo po tri različne brskalnike....

kuglvinkl ::

IE 5.5 na Win2k
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

če se le da mozillo 1.1... če pa vgrajeni IE 6

The Unknown ::

Mozillo.
pa malo Opero.

IE pa ni browser, samo engine brez vsega kar paše zraven in je zato skoraj neuporaben brez raznih 3rd party dodatkov.

Če imaš na izbiro avto z abs, klimo, airbagi, električnim pomikom steke, itd.. in enega brez, katerega boš izbral? IE user bo verjetno drugega, sej se tudi z njim lahko pelješ...

Zgodovina sprememb…

tha_man ::

V času IE5 sem bil hardcore IE user, ko je prišla ven Mozilla 1.0 me je ful navdušla, in sem jo uporabljal do včeraj, ko sem probal Crazy Browser. Stvar je zelo kul, in utegne se zgoditi da bom Mozillo odinštaliral. Sm moram še malo pretestirat zadevo. Edina stvar ki me moti je, da ne moreš izklopiti avtomatsko odpiranje oken v novem tabu/oknu, kar se v Mozilli da.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

BigHugo ::

Še boljši in hitreši je Fast Browser. Žal pa ni zastonj. Ima vse, kar potrebuješ.
LP BigHugo

Avalonis ::

Mozilla 95% časa in IE 5% (Add all files to donkey pač ne dela pod Mozillo ):D

Mi zna kdo povedati kako vklopiti Download Accelerator Plus pod Mozillo? Hitrost prenosa pri DAP je še vedno večja kot pri Mozilli. Od vseh dodatkov pogrešam samo DAP.

Hux ::

110% IE0
Ker je pac namescen ze v WinXPjih in nimam dobening problemov z njim tudi popup stopper mam isntalira direktno v IE in ne kot neki oddaten tecni program in dela odlicno. Zakaj popravlat nekaj kaj ni pokvarjeno ne :D

Tak pa zgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

suse80 ::

Jaz uporabljam Mozillo in Opero, oboje v Linuxu.
Pri Mozilli mi je všeč stabilnost, pri Operi pa tudi
hitrost. Ko sem imel Windows, sem vedno uporabljal Netscape (takrat še 3.0).

Razmišljam o Galeonu.

IE uporabljam v službi, verzija 5.5, saj ni tako napačen. Se pa rad sesuva, kljub zelo dobri mašini ( P4 in RAMBUS + SCSI diski).

Linux Rules.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Hux ::

se dajo ti programi enostavno odstraniti po instalaciji?

[BISI] ::

Hux2: Seveda. Ni tako kot pri IEju, ki se ti zagradi v sistem...

pivmik ::

OPERA!

Samo nekaj prednosti da napišem:
+Preklemansko Hitra, ko STRELA!
+Mouse Gestures
+Tabi (okna se odpirajo znotraj nje)
+z enim klikom onemogočiš prikaonje/nalaganje slik
+Stisneš tipko F12 in se ti pojavi menu z hitrimi nastavtvami(popui block, plugin block, proxy...)
+(Nastavljiv) Search
+Zoom(strani lahko zoomiraš)
+Surfaš lahko tudi brez miške
+Transfers Okno, dobra administacija downloadov
+Ne morem verjet kako je hitra, občasno odprem IE in se vedno znova zgražam.
+Vsesplošno uporabna
+se ti ne zagradi v sistem, njeno celo mapo lahko kopiraš na drug računalnik in bo delalo normalo in vse nastavitve bodo zraven

Je pač najboljši browser trenutno na trgu, res ne vem zakaj ljudje silijo v počasno Mozzilo, pa uni tabi v Moz. so za v smeti.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

tha_man ::

Doh, kaj ste mi eni Opera fanatiki. Jaz sem Opero že velikokrat sprobal, in čeprav so mi novejše verzije bolj všeč kot včasih (3.xx), to še vedno ni to. Evo, sedaj sem si zdl-jal najnovejšo 6.05 in malo posurfal naokrog. Stvar je taka (hkrati komentiram PicNiK-ov post):


> Preklemansko Hitra, ko STRELA!
Hitra je res, a ne bistveno bolj kot Mozilla/IE (razen če imaš hudo beden računalnik). Same strani pa se ne nalagajo kaj hitreje kot pri konkurenci (razen če imaš tisto foro da nalaga vnaprej, a potem zasede bandwidth drugim programom).

> Mouse Gestures
Dobra ideja, a večinoma je zadeva samo nadležna (po pomoti malce premakneš miško ko držiš desni gumb, pa se kr' neki začne dogajat). Osebno potrebujem samo shortcut za odpiranje okna v novem tabu, in mi je precej bolj všeč middle click v Mozilli kot desni klik + dol + gor v Operi, za back imam pa tud raje sprogramiran dodaten gumb na miški

> Tabi (okna se odpirajo znotraj nje)
MDI meni osebno sucks, tabi so mi tud bolj kul pri Mozilli (bolj pregledno in predvidljivo je vseskupaj)

> z enim klikom onemogočiš prikaonje/nalaganje slik
Ob današnjih kompresijah in hitrostih povezav je stvar vprašljivega pomena, poleg tega je ogromno strani dizajniranih tako, da so brez slik neuporabne.

> Stisneš tipko F12 in se ti pojavi menu z hitrimi nastavtvami(popui block, plugin block, proxy...)
Zakaj za vraga bi si pa želel to kar naprej nastavljat? Enkrat nastaviš da dela kot hočeš, nakar pustiš pri miru.

> (Nastavljiv) Search
Ima tudi Mozilla.

> Zoom(strani lahko zoomiraš)
Kul funkcija, a spet nerodno izpeljana (namesto pull down menuja bi bil veliko boljši slider)

> Surfaš lahko tudi brez miške
Če si mazohist ;)

> Transfers Okno, dobra administacija downloadov
Uporabljam eksterni program (FlashGet), ki Opero nese po celi črti. Res pa da je zadeva boljša kot downloader v Mozilli, sploh pa IE-ju.

> Ne morem verjet kako je hitra, občasno odprem IE in se vedno znova zgražam.
Ja kakšno računalo pa imaš? Jaz sem Opero uporabljal samo na 486, kjer je bil IE res neuporaben.

> Vsesplošno uporabna
Mar zna kuhat kavo? ;) Osebno browser uporabljam samo za en namen.

> se ti ne zagradi v sistem, njeno celo mapo lahko kopiraš na drug računalnik in bo delalo normalo in vse nastavitve bodo zraven
To je res kul. Po drugi strani pa Ima Mozilla to prednost, da izkorišča več uporabnikov v winsih (pač skopiraš še dotični direktorij iz 'Documents & Settings).

--

Sedaj pa še par mojih opazk:

- v 10 minutah sem najdu tri strani ki niso delovale pravilno, v Mozilli po več kot enem mesecu uporabe nisem našel nobene take (če seveda izvzamemo slavni word wrap na slo-techu ;) )

- vgrajen popup blocker smrdi - če ga vklopiš blokira tud tiste popupe ki jih ročno odpreš s klikom (v Mozilli taki še vedno delajo)

- vmesnik je poln gumbov in vsega ostalega, in zasede skoraj pol ekrana (da ne govorimo če imaš gor še reklame)

- toolbara se ne da drugače prirediti kot z ročnim popravljanjem ini fajla (ok, zame manjši kiks, za koga ki nima o ini-jih pojma pa lahko kar velik)

- mailer/usenet client sta bedna (a to me ne moti, ker itak uporabljam eksterne programe)

- o sesuvanju šestke ne bom sodil, a še verzija pet je bila stabilna kot stara mama na trampolinu

- linkov še vedno ne moreš drag&dropat kam drugam

- ni brezplačna


Večina primerjav drži tud, če primerjaš z IEjevim shellom imenovanim Crazy Browser. Sam IE je pa bolj tako-tako, razen preglednega vmesnika in kompatibilnosti nima kaj dosti za pokazat. Pač, deluje ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CaqKa ::

a v IE pa ne moreš surfat brez miške?

Po naklucju sem ravnokar ugotovil da ima myIE ravno tako mouse gestures... a crazy browser jih tudi ima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Hux ::

Sem lih probal to opero. Hm edino kaj se mi dopade je tisto spodaj v toolbarsu ko kaze hitrost ter downloader to pa je vse aja pa se njeno deinstalacijo da se popolnoma zbrise. Strani zgledajo res ceske in nekatere odpre do polovice samo kot neke graficne napake. IE mi pa starta hitreje kot opera. Prakticno oba startata isto hitro takoj ko kliknes ampak ce bi mogo rect kiri je hitrejsi bi se odloco za IE ker mam nek obcutek da tkaoj ko dvokliknem se IE prikaze v manj kot desetini sekudne v celozaslonski obliki torej razsirjen in ze odpira. Pol pa Opera ob startu pokaze se neko okence na zacetku z imenom ce se tisto stejes zraven pa jo IE ob startu vsekako pusti odzadaj

Sicer zaj ne uporablam vec WinXP pro ampak Corporate z SP1 vgrajenim not. Prej so res bli mali zamiki ob kliku in startu zaj pa ne vec. Vse vkup deluje mnogo bolse ter nerabim vec namescat jave in drugih stvari ob isntalaciji hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

JLP ::

Hux2:
Odgovor si preberi tukaj
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelje za Internet Explorer (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
514478 (3617) Road Runner
»

Internet Explorer se poslavlja

Oddelek: Novice / Brskalniki
393152 (3152) CaqKa
»

Mozilla Firebird 0.6!

Oddelek: Novice / Brskalniki
192658 (2658) root987
»

1000x Obrabljeno: Opera,Mozilla,IE ali ...

Oddelek: Omrežja in internet
141519 (1142) simon
»

Ker program uporabljate za srfat?

Oddelek: Programska oprema
401767 (1259) pivmik

Več podobnih tem