» »

Je izvedljivo izdelovat lesena ohišja za PCje?

Je izvedljivo izdelovat lesena ohišja za PCje?

Orbit89 ::

Predvsem mislim, če bi lahko odprl S.P., če ciljam na globalni trg. Imam nekaj dizajnov pripravljenih, sam trenutno je še najbolj izpopolnjen dizajn, ki se zgleduje po RVZ02 ohišju, sam da ima podporo za mDTX matične. Stem da je kompatibilen z high-end hardwarjom, kot so tri slotne grafične, 180W TDP cpuji, RAID0 za dva gen4 nvmeja in full size ATX napajalniki. Les bi naročil pri les3.si(lahko tudi kje drugje, če menite, da imajo bolj kvalitetnega) in sicer bi sestavljal iz MDFa in ga prebarval v glossy črno. Vezan les pa bi vzel samo za stranici in ga polakiral.
Vpeljal bi v to enega mojega frienda, ki ima več izkušen z lesom. Tako da bi jaz se bolj posvečal vsemu ostalemu. Sem tudi razmišljal o kickstarterju, sam mislim, da ni nujen, ker rabimo samo še kakšno orodje in bi jih izdelovali po naročilu.
Seveda prvo bi naredili samo par prototipov in jih demonstrirali na youtubu, ter jih še poslali kakšnim tech stranem, da pridobimo malo pozornosti.
Kaj menite?

jype ::

Seveda je izvedljivo. Posrkbeti moraš za ustrezno hlajenje, kar ni težko, vse je le stvar ustreznega oblikovanja.

zavajon ::

Lahko poskusiš. Ampak dvomim, da je bila do sedaj katera od hipsterskih dragih lesenih reči prodajna uspešnica.

jype ::

To je stvar ustreznega marketinga. Če ljudi prepričaš, da so taka ohišja boljša, potem lahko dobro zaslužiš.

pegasus ::

Če že les, potem naj se vidi da je les. Glossy črno lahko narediš tudi pleh. Razglej se malo po high end hifi sceni, posebej po zvočnikih.

mailer ::

Da greš les barvat na črno je kriminal(sicer za mdf nima veze), mdf ni nabolj primeren za ohišja (razen zvočnikov) predvsem zaradi teže. Če se že lotiš naj bodo stvari iz masive in potem kakšno voskanje oz olje, da se vidi struktura lesa.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

GupeM ::

Kolega ima leseno ohišje, ki ga mu je naredil njegov fotr. Ga bom vprašal, če mi pošlje kakšno sliko. Upam, da ga ima še.

BlaY0 ::

zavajon je izjavil:

Lahko poskusiš. Ampak dvomim, da je bila do sedaj katera od hipsterskih dragih lesenih reči prodajna uspešnica.

Ni jih treba prepričevati, da je nekaj boljše, treba jih je prepričati samo v to, da to nujno rabijo...

Drugače pa les v kombinaciji z epoksi smolo bi bil moj predlog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matobeli ::

HTPC ohišja so še vedno polom, segment "gaming HTPC" še bolj.

Nared ohišje ki bo direkt pasalo v ikea pravokotne "mrežaste" omare

lej to, celo dva frej kubusa za PC!

Orbit89 ::

zavajon je izjavil:

Lahko poskusiš. Ampak dvomim, da je bila do sedaj katera od hipsterskih dragih lesenih reči prodajna uspešnica.

Večina lesenih ohišji, ki jih najdeš na netu so onetime DIY projekti.
Edina resna konkurenca je Volta V, ki se prodaja samo skupaj z komponentami.


mailer je izjavil:

Da greš les barvat na črno je kriminal(sicer za mdf nima veze), mdf ni nabolj primeren za ohišja (razen zvočnikov) predvsem zaradi teže. Če se že lotiš naj bodo stvari iz masive in potem kakšno voskanje oz olje, da se vidi struktura lesa.

Kje pa lahko naročim masiven les po debelini 8mm in 20mm?

tikitoki ::

Iz Kambodze, pohiti preden posekajo do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

BlaY0 ::

Orbit89 je izjavil:


Kje pa lahko naročim masiven les po debelini 8mm in 20mm?

Naročiš??? Greš malo po vaseh... dobiš svašta, samo malo se boš moral potruditi...

Orbit89 ::

matobeli je izjavil:

HTPC ohišja so še vedno polom, segment "gaming HTPC" še bolj.

Nared ohišje ki bo direkt pasalo v ikea pravokotne "mrežaste" omare

lej to, celo dva frej kubusa za PC!



Saj imam pripravljen tudi 3D model za tipično HTPC ohišje v belem, sam se hočem izpostavit z posebnim izdelkom in tudi ne vidim da bi kdo bil pripravljen plačat polovico denarja, kolikor je dal za njegove HTPC komponente.

Bwaze6 ::

To je pa obetavna podjetniška ideja, če se zatakne že pri najosnovnejših rečeh... :D

Orbit89 ::

BlaY0 je izjavil:

Orbit89 je izjavil:


Kje pa lahko naročim masiven les po debelini 8mm in 20mm?

Naročiš??? Greš malo po vaseh... dobiš svašta, samo malo se boš moral potruditi...

Sem iz obale in trenutno brez vozila tako, da bo malo težko in tudi če se spustim v proizvodnjo si ne morem privoščit, da je les preveč raznolik.

Bwaze6 je izjavil:

To je pa obetavna podjetniška ideja, če se zatakne že pri najosnovnejših rečeh... :D

Zato pa sprašujem tukaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

Raptor F16 ::

Les je fini, ker zaradi viskoznih lastnosti (dušenje) lahko deluje kot izolator zvoka.

Preden se kdo obregne ob to trditev, naj opomnim, da so VSE snovi visko-elastične. Model idealnega elastičnega telesa je recimo idealizirana vzmet. Model idealnega viskoznega dela pa dušilka.


Velik problem pri pločevinastih ohišijih so recimo vibracije zaradi nizke togosti in slabega dušenja. Pločevina dobesedno deluje kot oddajnik hrupa.


Dost postranske teorije.

Načelno je tako. Naredi načrt, izračunaj si lastno ceno in dobil boš nek občutek koliko te stane izdelava takega ohišja.

Preko palca postaviš prodajno ceno na primer:
C(prodajna) = (1+ m%/100) × C(lastna)

Odvisno koliko marže (m [%] ) pričakuješ ampak če ne boš zaslužil vsaj desetine lastne cene, pusti vseskup ali pa delaj za drobiž. Seveda si poskusi izboriti čim višjo maržo. Ko boš prišel do cene, ki jo je trg pripravljen plačat, se lahko naskrivaj lotiš nižanja lastne cene (optimizacije stroškov).

Delat se ti seveda splača, dokler boš od tega lahko preživel.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

BlaY0 ::

Orbit89 je izjavil:


Sem iz obale in trenutno brez vozila tako, da bo malo težko in tudi če se spustim v proizvodnjo si ne morem privoščit, da je les preveč raznolik.

Če se lotiš izdelave nišnih izdelkov, naj bodo potem nišni, na masovni proizvodnji tukaj ne boš dosti zaslužil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Bwaze6 ::

En primer nišnih izdelkov iz Slovenije, iz recikliranega lesa:

https://www.erzetich-audio.com/products...





WhiteAngel ::

Pri lesenem ohišju za PC me skrbi predobra toplotna izolacija in slaba zvočna izolacija.

Old Spice ::

Verjetno nisi prvi ki je prišel na to idejo, pa hkrati vsaj jaz ne poznam nekega uveljavljenega proizvajalca, ki bi se z lesenimi ohišji ubadal. Nekako gredo trendi v minimalizacijo hardware-a (blago oz. fabric look v kombinaciji z aluminijem je "in" zadnje čase). Verjetno je tu nek prostor tudi za tvojo idejo. Bi pa morala bit izvedena, vsaj po mojem mnenju, na dovolj visokem nivoju kvalitete (predalnik kot ohišje najbrš množici ni zanimiv). Mogoče kaj v smislu alu-les?

 Ohišje

Ohišje

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Če ciljaš na tujino potem recikliran les sploh ni slaba ideja... folk je v DE in AT čisto nor na 100 let star (ves preluknjan od črvov) peskan les.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

Vtipkaš case mod na Googlu, pa najdeš marsikaj.

Moji dve najljubši ohišji, ne leseni, sta:

https://thinkcomputers.org/case-mod-fri...

https://www.extremetech.com/computing/7...

Drugače pa...

https://www.pinterest.com/pin/513480794...

Zadeva je pač nišna, in pa vseeno mora slediti standardov, če jo hočeš prodajati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Orbit89 ::

Trenutne mere tega mDTX ohišja so 124mm(Š),386mm(D)in 462mm(V), če koga zanima.
Kot sem prej napisal delam po merah high-end hardwarja, kot je:
-MSI 2080 Ti Lightning
-Thermalright axp-200 z 25mm debelim fanom
-Corsair HX750i
-Podpora za 20mm visok nvme gen4 cooler na hrbtnem delu matične.

Ste mi dali vedet, da rabim še kakšnega umetnika pri oblikovanju ohišja, ker jaz sem bil več ali manj fokusiran na cooling performance.

BlaY0 ::

Jaz bi se osredotočil na case kot kos pohištva oziroma dekoracijo...

fikus_ ::

Ohišja lahko izdelaš iz vezanih plošč debeline 6 mm, čez nalepiš furnir iz plemenitih vrst lesa, razrezeš z laserjem, vogali in ojačitve iz krtačenega/poliranega aluminija ali medenine (pločevina), . . .

Vezana plošča, prvi Link z gugla:
https://www.valles.si/vezane-plosce

Furnir
https://www.frischeis.si/produkti/furni...

Furnirane plošče
http://www.starman.si/slo/program/cat/5...

Laserski razrez lesa
http://www.graverko.si/graviranje-na-les

Vsi linki so prvi linki na guglu in ni reklama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

blackbfm ::

Raptor F16 je izjavil:



Velik problem pri pločevinastih ohišijih so recimo vibracije zaradi nizke togosti in slabega dušenja. Pločevina dobesedno deluje kot oddajnik hrupa.




Ne, to danes sploh ni problem, hddjev prakticno ni vec, potem imas masivne hladilnike kjer se vent pol casa sploh ne rabi vrtet, kvalitetni psuji so itak predimenzionirani...

blackbfm ::

Aja pa tut sama ohisja so bolj masivna z vsemi moznimi zvočnimi dampingi.. Razen tista najcenejša tisto je na nivoju konzerve.

Machete ::

Vrhunsko leseno ohišje boš izpopolnjeval zelo dolgi. Gajb za vijačenje matične in diskov s spaxi pa ne bo kupoval nihče. Ideja ni nujno slaba, ampak perfekcija bo trajala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

filip007 ::

Mislim, da bo debelina problem in nosilci za ploščo, ker potem je vseeno, če je celo ohišje kovinsko in oblepljeno z teksturo lesa, spredaj pa črno/srebrno.

MDF plošča je tanka in močna.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

judoka ::

Ste mi dali vedet, da rabim še kakšnega umetnika pri oblikovanju ohišja, ker jaz sem bil več ali manj fokusiran na cooling performance.


Ne razmisljaj kot "PC geek" samo v smer zmogljivosti, razmisljaj tudi v smer hipster gamerjev. Obvezno najdi nekoga ki ti bo risal dizajne v smeri oblike/barv/poslikave(?). Opcij je toliko, da si omejen samo z domislijo.

PC mize, mini cubi,...

Ko bos mel kaj narejenega obvescaj.

fuck_it_ ::

pomojm je tule edina opcija da je notranja konstrukcija lepo kovinska (za pritrditev matične plošče, diskov, napajalnika, itd itd, itd, zunanjost ohišja pa lesena.

Bo pa trjaalo, da boš naredil toliko perfekten dizajn, da boš prodal dovolj ohišij da se ti bo splačalo tole ročno izdelovat. Na začetku itak ne boš zagnal proizvodnje.

Trg pa definitivno je za take izdelke. Ravno prejšn tedn sm pri nekomu videl leseno tipkovnico. Totalen crap je za tipkat (gumijasta gnusoba na levelu Genius tipkovnic) ampak lastnik je neverjetno navdušen ker je pač lesena.

bluefish ::

Tudi jaz ti predlagam kombinacijo kovine in lesa. Še ena inspiracija: https://bit-tech.net/reviews/modding/mo...

Sem se spomnil še na leseno ohišje enega od uporabnikov tega foruma: Leseno ohišje: Taurean, 22L

aerie ::

Pa kaj je to mDTX? Prvič slišim.

poweroff ::

Malce odbita ideja (tehnično težje izvedljiva): kaj pa leseno ohišje za laptop?
sudo poweroff

reeves ::

Če je iz lesa, se mora to tudi videti. Drugače izgubi ves smisel (vsaj pri ohišjih).
Če najdeš še nekoga, ki bi znal vžigati v les po naročilu, in sestaviš po želji se mi zdi pa super ideja, za darila že kar malo višjega razreda.

fuck_it_ ::

bluefish je izjavil:

Tudi jaz ti predlagam kombinacijo kovine in lesa. Še ena inspiracija: https://bit-tech.net/reviews/modding/mo...

Sem se spomnil še na leseno ohišje enega od uporabnikov tega foruma: Leseno ohišje: Taurean, 22L


O tega se pa spomnim. Lepo je naredil.

Me zanima, če mu ta build še dela, ko je vložil toliko truda vanj :D

WhiteAngel ::

Kaj pa kabli? Meni je najbolj nagravžno pri stacionarcih ravno šop kablov zadaj (napajanje, video, nekaj usb-jev, mreža).

Glugy ::

Vedno ko se lotiš nekaj novega neznanega je tveganje ampak če verjameš v svojo vizijo pa če imaš nekaj veselja za to in ti je izziv kako naredit izdelek še boljši ; ga izpopolnjevat in se ob tem držat zastavljenega ranga cene ; potem mislim da je vredno probat. Verjetno pa res rabš nekaj veselja za to ker boš moral kr dost se posvetit temu. Glej da bo les res dobr zaščiten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Vrhunsko leseno ohišje boš izpopolnjeval zelo dolgi. Gajb za vijačenje matične in diskov s spaxi pa ne bo kupoval nihče. Ideja ni nujno slaba, ampak perfekcija bo trajala.


Meh, tudi prešan karton bo dober, če ga znaš oblikovat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

12c0 ::

poweroff je izjavil:

Malce odbita ideja (tehnično težje izvedljiva): kaj pa leseno ohišje za laptop?


Mogoče pa je tehnologija že tu:
By previously converting wood pulp into a nanocellulose gel, researchers at Chalmers had already succeeded in creating a type of ink that could be 3D printed. Now, they present a major progression – successfully interpreting and digitising wood’s genetic code, so that it can instruct a 3D printer.
https://www.chalmers.se/en/departments/...

FireSnake ::

Orbit89 je izjavil:

Predvsem mislim, če bi lahko odprl S.P., če ciljam na globalni trg. Imam nekaj dizajnov pripravljenih, sam trenutno je še najbolj izpopolnjen dizajn, ki se zgleduje po RVZ02 ohišju, sam da ima podporo za mDTX matične. Stem da je kompatibilen z high-end hardwarjom, kot so tri slotne grafične, 180W TDP cpuji, RAID0 za dva gen4 nvmeja in full size ATX napajalniki. Les bi naročil pri les3.si(lahko tudi kje drugje, če menite, da imajo bolj kvalitetnega) in sicer bi sestavljal iz MDFa in ga prebarval v glossy črno. Vezan les pa bi vzel samo za stranici in ga polakiral.
Vpeljal bi v to enega mojega frienda, ki ima več izkušen z lesom. Tako da bi jaz se bolj posvečal vsemu ostalemu. Sem tudi razmišljal o kickstarterju, sam mislim, da ni nujen, ker rabimo samo še kakšno orodje in bi jih izdelovali po naročilu.
Seveda prvo bi naredili samo par prototipov in jih demonstrirali na youtubu, ter jih še poslali kakšnim tech stranem, da pridobimo malo pozornosti.
Kaj menite?


Daj pozornost še na dušenje hrupa (kar les privzeto je), in si zmagal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435931 (775) Hudobec82
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41083296 (48498) bluefish
»

izdelava ohišja za zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
92338 (2075) LordPero
»

Kakšen les, kje ga dobiti?

Oddelek: Loža
187112 (5537) mihec87
»

les za ohišje zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
194313 (3992) čuhalev

Več podobnih tem