» »

Novi Intelovi mobilni procesorji Ice Lake so tu

Novi Intelovi mobilni procesorji Ice Lake so tu

Slo-Tech - Intel je predstavil nove 10-nm procesorje iz družine Ice Lake za mobilne naprave, ki prvikrat prinašajo že zelo spodobne grafične zmogljivosti. Gre za procesorje i3, i5 in i7 iz serij U in Y. Prvi so klasični procesorji za prenosnike, ki imajo deklarirano porabo od 15 do 28 W, medtem ko so procesorji Y še varčnejši (9-12 W). V primerjavi s prejšnjo deveto generacijo so novi procesorji 18 odstotkov zmogljivejši, merjeno v številu ukaz na cikel (instructions per clock cycle), a imajo nekoliko počasnejši takt. Pod črto so tako varčnejši, kar je v prenosnih napravah odločilnega pomena.

V preglednici so nanizane vse kombinacije. Najzmogljivejši predstavnik Core i7-1068G7 ima štiri fizična jedra (osem niti) in osnovno frekvenco 2,3 GHz (turbo do 4,1 GHz na eno ali 3,6 GHz na vsa), kar terja 28 W energije. V seriji Y dobimo iz 12 W že štiri jedra s taktom 1,0 GHz (turbo do 3,8 GHz na eno ali 3,4 GHz na vsa). Na voljo so tudi šibkejši modeli, najmanjši pa imajo samo dve jedri.

Najpomembnejša novost pa je integrirana grafika Iris Plus. S 64 izvedbenimi enotami (execution units) že dosega kakšnega GeForce MX (75 % njegove hitrosti v Whiskey Lakeu, so izmerili), medtem ko je od UHD Graphics 620 trikrat hitrejša. Druge novosti so podpora za Thunderbolt, WiFi 6 (802.11ax), zaščita pred ranljivostma Meltdown in Spectre itd.

46 komentarjev

dexterboy ::

khm... torej to le niso tako zanič procesorji? :)
Osebno bolj pogrešam proce za navadna podnožja of home use, ki bi imeli porabo 25 W, brez da ga moram undervoltati.
Štiri jedra je puna kapa, zato, da poženem dve virtualni mašini ali pa da opravljam običajna opravila na compu.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

D3m ::

18 odstotkov zmogljivejši, merjeno v številu ukaz na cikel (instructions per clock cycle), a imajo nekoliko počasnejši takt. Pod črto so tako varčnejši, kar je v prenosnih napravah odločilnega pomena.


Matej pod počasnejši takt moraš dodati 20% manj od do sedaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

dexterboy je izjavil:

khm... torej to le niso tako zanič procesorji? :)
Osebno bolj pogrešam proce za navadna podnožja of home use, ki bi imeli porabo 25 W, brez da ga moram undervoltati.
Štiri jedra je puna kapa, zato, da poženem dve virtualni mašini ali pa da opravljam običajna opravila na compu.


Bi bil ze cas, da se mobile procesorji ponudijo sirsi mnozici in proizvajalci plat izdelajo plate za njih. To velja za oba tabora.
So tej procesorji ze dovolj zmogljivi tudi za marsikateri prosumer task, kaj sele vsakodnevno rabo in grem stavit da bi sli za med.

Jarno ::

klinker je izjavil:

So tej procesorji ze dovolj zmogljivi tudi za marsikateri prosumer task, kaj sele vsakodnevno rabo in grem stavit da bi sli za med.


Ob takšnih cenah ne bi šli ravno za med. Za najcenejšo 2c/4t (U) izvedenko bi radi imeli okrog 280$, če naročiš 1000 enot. Cena verjetno ni z davkom, tako, da bi lahko končni kupec plačal več, nekako v rangu i7 9700.
#65W!

LeQuack ::

Problem pri teh novodobnih mobilnih Intelih je, da imajo tako nizek base clock (in zelo visok Turbo) tako da je potem performance zelo odvisno od samega proizvajalca kako hlajenje ima in kako TDP naštiman. Se pravi isti CPU lahko dela praktično 2x-3x hitreje odvisno od modela prenosnika.
Quack !

7982884e ::

D3m je izjavil:

18 odstotkov zmogljivejši, merjeno v številu ukaz na cikel (instructions per clock cycle), a imajo nekoliko počasnejši takt. Pod črto so tako varčnejši, kar je v prenosnih napravah odločilnega pomena.


Matej pod počasnejši takt moraš dodati 20% manj od do sedaj.

primerjas desktop in mobile. na mobile noben procesor ni bil 5ghz, sploh ne sustained.
po drugi strani bo zdaj nekoliko lazje mobile procesor dlje laufal na recimo 3.8ghz (zaradi proizvodnega procesa) in imel ob tem cca. 18% visji performance kot procesor prejsnje generacije.

za desktop je pa manj prednosti, ja.

Glugy ::

"zaščita pred ranljivostma Meltdown in Spectre itd."
Bravo končno!! Je pa dolg trajal da ste do tega prišli. Pa verjetno bo še dolg trajal da boste nehal prodajat ostale procesorje z tem dvema ranljivostima.

D3m ::

7982884e je izjavil:

D3m je izjavil:

18 odstotkov zmogljivejši, merjeno v številu ukaz na cikel (instructions per clock cycle), a imajo nekoliko počasnejši takt. Pod črto so tako varčnejši, kar je v prenosnih napravah odločilnega pomena.


Matej pod počasnejši takt moraš dodati 20% manj od do sedaj.

primerjas desktop in mobile. na mobile noben procesor ni bil 5ghz, sploh ne sustained.
po drugi strani bo zdaj nekoliko lazje mobile procesor dlje laufal na recimo 3.8ghz (zaradi proizvodnega procesa) in imel ob tem cca. 18% visji performance kot procesor prejsnje generacije.

za desktop je pa manj prednosti, ja.


Ne ne primerjam Mobile vs. desktop.

Ampak 8. generacijo in 10. generacijo mobile po frekvenci.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Kaj dejansko pomeni "Novi Intelovi mobilni procesorji Ice Lake so tu"?

Vem, da nima pisec članka tu slabih namenov, tako so naslovljeni tudi tuji članki.

Kje je ta "tu"? Lahko kupimo prenosnike z Ice Lake procesorji? Ne, pridejo za božič enkrat.

Kaj pa potem pomeni ta launch? Začetek pošiljanja procesorjev partnerjem? Bi tako mislil, a Intel je to objavil že maja:

Intel's 10nm Ice Lake chips shipping now, PCs coming later in 2019

In to v "mass volumes".

Kaj je torej ta "launch" zdaj? Kar tako malce reklamiranja, ker je ravno frej na novičarskih straneh?

klinker ::

Jarno je izjavil:

klinker je izjavil:

So tej procesorji ze dovolj zmogljivi tudi za marsikateri prosumer task, kaj sele vsakodnevno rabo in grem stavit da bi sli za med.


Ob takšnih cenah ne bi šli ravno za med. Za najcenejšo 2c/4t (U) izvedenko bi radi imeli okrog 280$, če naročiš 1000 enot. Cena verjetno ni z davkom, tako, da bi lahko končni kupec plačal več, nekako v rangu i7 9700.


Ce bi se masovno prodajali bi ble cene sigurno bolj normalne, sicer vseeno visje od desktop varjant.

FireSnake ::

Glugy je izjavil:

"zaščita pred ranljivostma Meltdown in Spectre itd."
Bravo končno!! Je pa dolg trajal da ste do tega prišli. Pa verjetno bo še dolg trajal da boste nehal prodajat ostale procesorje z tem dvema ranljivostima.


Zanimivo bi bilo videti cel spisek.
Zelo pohvalno, da gredo (končno) v tej smeri.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarno ::

klinker je izjavil:

Jarno je izjavil:

klinker je izjavil:

So tej procesorji ze dovolj zmogljivi tudi za marsikateri prosumer task, kaj sele vsakodnevno rabo in grem stavit da bi sli za med.


Ob takšnih cenah ne bi šli ravno za med. Za najcenejšo 2c/4t (U) izvedenko bi radi imeli okrog 280$, če naročiš 1000 enot. Cena verjetno ni z davkom, tako, da bi lahko končni kupec plačal več, nekako v rangu i7 9700.


Ce bi se masovno prodajali bi ble cene sigurno bolj normalne, sicer vseeno visje od desktop varjant.


Ravno gledam cene za mobilne izvedenke 8th gen. in je spet visoka cena.
https://ark.intel.com/content/www/us/en...

Čisto možno, da bodo na voljo tudi 35W (25W s TDP down) izvedenke 10th gen desktop procesorjev z nižjo ceno in bombončki kot boljša igpu ter avx 512.
Če pa je komu to preveč, naj si omisli celerona @10W.
#65W!

FireSnake ::

Bwaze6 je izjavil:

Kaj dejansko pomeni "Novi Intelovi mobilni procesorji Ice Lake so tu"?


To, da pridejo koncem leta na prodajne police. Tega, da začnejo procesorje pošiljati OEM partnerjem se ne bi smelo obešati na veliki zvon.

Ko imaš primer, da nimaš o čem pisati je pa tudi taka novica dobra :))

Mimogrede: Ryzen serije 3000 ni imel prostora med novicami na tem portalu (pa jih že od 7.7. lahko kupimo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Mimogrede: Ryzen serije 3000 ni imel prostora med novicami na tem portalu (pa jih že od 7.7. lahko kupimo).


Damn. Šele sedaj opazil, da res ni bilo novice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Pa v bistvu je Intel imel novico - objavil je podatke o prihajajočih procesorjih. Prej detajlov o modelih in frekvencah nismo imeli.

Hkrati je omogočil še delne benchmarke, čeprav je malce zavajajoče takole primerjati "thermaly unlimited" prihajajoč procesor (s 3733 ramom, ki ga ne bi nihče vgrajeval v laptop) s procesorji prejšnjih generacij v dejanskih laptopih z omejenim hlajenjem.

Pa ni samo Intelova krivda, že več novic sem opazil, kjer ne ločijo čisto dobro med predstavitvijo, najavo in dobavljivostjo izdelka...

scipascapa ::

spet oznake take, da delajo samo zmešnjavo.

Aggressor ::

FireSnake je izjavil:

Mimogrede: Ryzen serije 3000 ni imel prostora med novicami na tem portalu (pa jih že od 7.7. lahko kupimo).


Kaj naj bi pa takrat napisali? Da so v trgovinah, in polinkali ducat tujih recenzij? O tem, kakšni točno so, smo pisali večkrat.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

pucvoler ::

Tudi meni se zdi malo čudno, da ni bilo novice o novih zen 2 AMD-jih. Malo sem slabe volje, da ni ST to kar je nekoč bil.
Ne me poslušat!!!!!!

FireSnake ::

Aggressor je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Mimogrede: Ryzen serije 3000 ni imel prostora med novicami na tem portalu (pa jih že od 7.7. lahko kupimo).


Kaj naj bi pa takrat napisali? Da so v trgovinah, in polinkali ducat tujih recenzij? O tem, kakšni točno so, smo pisali večkrat.


Prej so bile govorice.
Kaj naj bi pisali? Kratek povzetek (modeli, frekvence, poraba namigi o performasha), kot vedno.

Sem šel zdaj gledat:
- 27. maj
https://slo-tech.com/novice/t745838/0

- 14. junij (ni direktno povezano)
https://slo-tech.com/novice/t746722
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Aggressor je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Mimogrede: Ryzen serije 3000 ni imel prostora med novicami na tem portalu (pa jih že od 7.7. lahko kupimo).


Kaj naj bi pa takrat napisali? Da so v trgovinah, in polinkali ducat tujih recenzij? O tem, kakšni točno so, smo pisali večkrat.


Se posebaj dobro ste opisali njihovo zmogljivost, ceprav ni bilo nobenih kredibilnih testov, a ne?

Aggressor ::

FireSnake je izjavil:

Kaj naj bi pisali? Kratek povzetek (modeli, frekvence, poraba namigi o performasha), kot vedno.

To tudi imaš v novici, ki si jo sam linkal.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Gr8t ::

Jaz sem že 2016 začel čakat na ta Ice Lake. Letos maja sem potem izvedel da bo samo mobile in moram čakat Comet Lake-S. Izvedel sem tudi da bo 14nm, kar mi ni bilo všeč. Potem je pa AMD 7. julija dal ven Zen 2 in sem praktično čez noč zamenjal tabor. Na AMD-ju sem bil nazadnje 2006.

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Mimogrede: Ryzen serije 3000 ni imel prostora med novicami na tem portalu (pa jih že od 7.7. lahko kupimo).


Damn. Šele sedaj opazil, da res ni bilo novice.

Namesto, da amd fanboya takoj skupaj potegneta pri neumnostih, bi pogledala malce bolje, že maja so o njih pisali na ST.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

FlyingBee ::

pucvoler je izjavil:

Tudi meni se zdi malo čudno, da ni bilo novice o novih zen 2 AMD-jih. Malo sem slabe volje, da ni ST to kar je nekoč bil.

Ker je večina sveta usmerjena proti AMDju in si na ST ne želijo vznemirjati folka? Klasičen fanboyizem projiciran na vse ostale, ne ga srat, no.

Gr8t je izjavil:

Jaz sem že 2016 začel čakat na ta Ice Lake. Letos maja sem potem izvedel da bo samo mobile in moram čakat Comet Lake-S. Izvedel sem tudi da bo 14nm, kar mi ni bilo všeč. Potem je pa AMD 7. julija dal ven Zen 2 in sem praktično čez noč zamenjal tabor. Na AMD-ju sem bil nazadnje 2006.

Torej gledaš na to, da imaš za svoj denar najboljše kar lahko, itak.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

dexterboy ::

Mislim, da fanboyse zlahka prepoznaš po tem, ko so pripravljeni ČAKATI na nekaj, kar sploh še ni zunaj, kar je samo na PAPIRJU, ampak oni so polni izgovorov, da pač trenutni komp še dela, za božič bo pa potlej kupil novo zverinco. Nato decembra ni izdaje, oni potihnejo ter se na pomlad zopet pokažejo, kako bodo pa sedaj res kupili nove komponente... i tako prođe vreme.
Temu so včasih punce rekle: "prošla baka s kolačima", če te je vprašala, ali bi šla v kino, ti si pa mencal ali bi ali pa ne bi šel z njo, ker druga sošolka je pa mogoče le malo bolj lepša...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FlyingBee ::

še slabša primerjava kot so notoriously primerjave z avtomobili

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

sej ne da bi bil troll.. ampak sedaj se petca looknje za luknje ki prihajajo...https://arstechnica.com/information-tec...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::


The Bitdefender paper said researchers first reported the vulnerability to Intel 12 months ago, on August 7, 2018. Intel responded three weeks later by saying it already knew of the vulnerability and had no plans to fix it.


???
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

customers who have Windows Update enabled and applied the security updates are protected automatically.


Zdaj, če imaš Linux, potem to zna biti problem.

Ta del pa bomo ignorirali:
Red Hat said in a statement that the vulnerability affected both Intel and AMD chips
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

D3m ::

Ta del pa bomo ignorirali:
Red Hat said in a statement that the vulnerability affected both Intel and AMD chips


Popravek je samo za Intel....za enkrat.

CVE-2019-1125 "SWAPGS" Is The Newest Spectre Vulnerability

UPDATE: AMD is reporting "AMD believes it is not vulnerable to the SWAPGS variant attacks because AMD products are designed not to speculate on the new GS value following a speculative SWAPGS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

MrStein je izjavil:


Ta del pa bomo ignorirali:
Red Hat said in a statement that the vulnerability affected both Intel and AMD chips



Seveda, ker ni res.

Vir.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Ce do sedaj nisi namestil "Spectre variant 1" se tudi s tem nebi ukvarjal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

En pregled meltdown in Spectre lukenj (vsebuje tabelo cpu<->ranljivost): http://www.heise.de/ct/inhalt/2019/3/54...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Mr.B je izjavil:

Ce do sedaj nisi namestil "Spectre variant 1" se tudi s tem nebi ukvarjal.


Četudi si, ti to nič ne pomaga: vir.

Iz vira:

This new flaw bypasses all protections implemented after the discovery of Spectre and Meltdown in early 2018, meaning it can affect previously patched systems.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AndrejO ::

pucvoler je izjavil:

Tudi meni se zdi malo čudno, da ni bilo novice o novih zen 2 AMD-jih. Malo sem slabe volje, da ni ST to kar je nekoč bil.

Imam predlog: spiši novico in bo objavljena. Namesto ugibanja kaj in zakaj, je to nekaj, kar lahko vsakdo sam naredi, če ga neka tema zanima. O njej nekaj spiše v obliki članka (saj ne rabi biti ravno "novica", lahko pa seveda je) in porine v vrsto za objavo. Sledilo bo nekaj komentarjev na temo slovnice in oblike in članek bo objavljen.

opeter ::

Eno vprašanje: če pride ta "nova", torej 10. generacija za namiznike ali bodo zdajšnje matične za 8/9. generacijo dobre tudi za tole 10-to?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje: če pride ta "nova", torej 10. generacija za namiznike ali bodo zdajšnje matične za 8/9. generacijo dobre tudi za tole 10-to?

Ne, pa se te ne mores danes kupiti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje: če pride ta "nova", torej 10. generacija za namiznike ali bodo zdajšnje matične za 8/9. generacijo dobre tudi za tole 10-to?


Ne pride za namiznike. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Zalostno od slo techa...https://www.mindfactory.de/Hardware/Pro...
Medtem ko produkt ze lahko kupite... https://www.anandtech.com/show/14694/am...
Novice ni.
Ampak intel novica za nekaj kar bo pa je tu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rdecaluc ::

@Mr.B: na mindfactory linku ni niti eden epyc druge generacije, kar bi lahko razbral iz drugega linka.

Mogoče pa bo nekdo spisal novico glede na to da za večkratnik prehiti vse kar je v Intel ponudbi.
Est modus in rebus. ,typos

Mr.B ::

rdecaluc je izjavil:

@Mr.B: na mindfactory linku ni niti eden epyc druge generacije, kar bi lahko razbral iz drugega linka.

Mogoče pa bo nekdo spisal novico glede na to da za večkratnik prehiti vse kar je v Intel ponudbi.

mas res anandec ima napacno tabelo... so vsi zeni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

Mr.B je izjavil:

opeter je izjavil:

Eno vprašanje: če pride ta "nova", torej 10. generacija za namiznike ali bodo zdajšnje matične za 8/9. generacijo dobre tudi za tole 10-to?

Ne, pa se te ne mores danes kupiti.


Hvala za odgovore. Torej intel pravilom podpira do maksimalno dve generaciji na istem čipsetu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

Kar dobri obeti za desktop varijante enkrat naslednje leto. Do 25W so v prednosti.
https://hothardware.com/photo-gallery/N...

D3m ::

Desktop?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Recimo nad 45W, pustimo poimenovanja.

D3m ::

Test mi je malo mimo, ker ne vem kateri laptop so uporabili.

Recimo primer:

Lenovo laptops with the Ryzen 7 3700U run 58 percent faster than HP laptops with the exact same processor

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-la...
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD uradno izdal 32-jedrni procesor Ryzen Threadripper

Oddelek: Novice / Procesorji
158324 (5885) Jst
»

Intel bojda pripravlja le dva namizna Broadwella (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8121351 (15400) trnvpeti
»

AMD osvežil ponudbo osemjedrnikov

Oddelek: Novice / Procesorji
4711475 (9500) m0LN4r
»

Intel prenovil 19 procesorjev, v prejšnjem četrtletju z dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5316947 (13141) D3m

Več podobnih tem