» »

Začasno zaklenjeno. Več po pogovoru o politiki glede objave ref in aff povezav.

Začasno zaklenjeno. Več po pogovoru o politiki glede objave ref in aff povezav.

Temo vidijo: vsi
««
6 / 10
»»

kalorijagr ::

Ferdo pa ti si en pravi čudež. Blestiš noro, kr povj še več, razlož nam. Od davkov do kvalitete produktov iz Kitajske pa do oglaševanja. Čudežni genij Ferdo.

49106 ::

Zadeva je sila enostavna. Oglaševanje naj bo dovoljeno vsem uporabnikom, ali pa nobenemu.

Gagarin ::

kalorijagr je izjavil:

Ferdo pa ti si en pravi čudež. Blestiš noro, kr povj še več, razlož nam. Od davkov do kvalitete produktov iz Kitajske pa do oglaševanja. Čudežni genij Ferdo.


Maš ti kak fetiš name Francka? Nau šlo, sorry, sem poročen, pa tudi drugače me takšne parvrstične forumske bojevnice prov nič ne zanimajo...Sej bo.

SeMiNeSanja ::

Gagarin je izjavil:

Zdaj že Okapi in SMNS zagovarjata da masovno postanje aff. linkov ni poslovanje in da ne rabi uporabljati naslova firme, ker ga uporabniki ne plačujejo direktno ampak ga preko aff. linkov plačujejo preko gearbesta... Jebe lud zbunjenog...

Tudi če 'masovno postanje aff linkov" predstavlja dejavnost, pri POSLOVANJU ne posluje s teboj, temveč s tistim, ki je plačnik storitve.

Recimo da DDC najame Jaka s.p. da izvaja štetje prometa ob cesti. Po tvoji definiciji, bi moral Jaka vsakemu mimovozečemu v roke stisniti vizitko s svojimi podatki.

POSEL teče tam, kjer teče denarni tok. Torej med prodajalcem in tistim, ki objavlja link.
Če ti klikneš na link ali ne, pa če iz tega na koncu nastane nek blagovni promet, pa ni stvar tistega, ki je objavil link - zadeva je izključno 'posel' na relaciji med teboj in prodajalcem.

Saj tudi nisi v 'poslovnem odnosu' z RTV, ko gledaš reklamo na TV - ali pač?
No, pa tu je vmes še reklamna agencija (se ti je 'osebno predstavila'?) ki je posnela reklamo in naročila prikazovanje. Si tudi s to v 'poslovnem odnosu'?

Samo res...da bi človeka očrnili, vam je dober čisto vsak izgovor, pa če ga pes na repu prinese.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Okapi ::

49106 je izjavil:

Zadeva je sila enostavna. Oglaševanje naj bo dovoljeno vsem uporabnikom, ali pa nobenemu.

Si hotel reči "nasveti in pomoč", pa si pomotoma napisal oglaševanje?;)

Hermit Bob ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Samo res...da bi človeka očrnili, vam je dober čisto vsak izgovor, pa če ga pes na repu prinese.


Lej, ce bi bil cilj ocrniti kogarkoli, bi se lepo vzelo njegove aff linke, na njih pricarali zelo ociten "clickfraud", pa je problem resen.

Pa se sploh ne gre za doticno njega, ampak da se reklamo pac oznaci kot reklamo.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Okapi je izjavil:

49106 je izjavil:

Zadeva je sila enostavna. Oglaševanje naj bo dovoljeno vsem uporabnikom, ali pa nobenemu.

Si hotel reči "nasveti in pomoč", pa si pomotoma napisal oglaševanje?;)


Ne. Prav sem napisal.

SeMiNeSanja ::

Hermit Bob je izjavil:


Pa se sploh ne gre za doticno njega, ampak da se reklamo pac oznaci kot reklamo.

Verjel ti bo pa kdo?

Pa glej, da ne boš slučajno kdaj omenil en sam izdelek ali blagovno znamko, ne da bi pripisal zraven, da se gre za reklamo!
Enako velja za kakršnakoli priporočila storitev in obrtnikov.

To, če ti svoje 'reklame' nisi uspel pretopiti v dobiček ni naš problem - reklama je še vedno reklama!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

49106 ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Pa glej, da ne boš slučajno kdaj omenil en sam izdelek ali blagovno znamko, ne da bi pripisal zraven, da se gre za reklamo!
Enako velja za kakršnakoli priporočila storitev in obrtnikov.

To, če ti svoje 'reklame' nisi uspel pretopiti v dobiček ni naš problem - reklama je še vedno reklama!



Motiš se. Namen je bistven.




rekláma -e ž (ȃ)
1. javno opozarjanje na kaj, navadno z navajanjem dobrih lastnosti, z namenom pridobiti kupce, obiskovalce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Hermit Bob ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:


Pa se sploh ne gre za doticno njega, ampak da se reklamo pac oznaci kot reklamo.

Verjel ti bo pa kdo?

Pa glej, da ne boš slučajno kdaj omenil en sam izdelek ali blagovno znamko, ne da bi pripisal zraven, da se gre za reklamo!
Enako velja za kakršnakoli priporočila storitev in obrtnikov.

To, če ti svoje 'reklame' nisi uspel pretopiti v dobiček ni naš problem - reklama je še vedno reklama!


Lahko se sprenevedas kolikor se hoces, zakonodaja je jasna. :P

Gagarin ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Zdaj že Okapi in SMNS zagovarjata da masovno postanje aff. linkov ni poslovanje in da ne rabi uporabljati naslova firme, ker ga uporabniki ne plačujejo direktno ampak ga preko aff. linkov plačujejo preko gearbesta... Jebe lud zbunjenog...

Tudi če 'masovno postanje aff linkov" predstavlja dejavnost, pri POSLOVANJU ne posluje s teboj, temveč s tistim, ki je plačnik storitve.

Recimo da DDC najame Jaka s.p. da izvaja štetje prometa ob cesti. Po tvoji definiciji, bi moral Jaka vsakemu mimovozečemu v roke stisniti vizitko s svojimi podatki.

POSEL teče tam, kjer teče denarni tok. Torej med prodajalcem in tistim, ki objavlja link.
Če ti klikneš na link ali ne, pa če iz tega na koncu nastane nek blagovni promet, pa ni stvar tistega, ki je objavil link - zadeva je izključno 'posel' na relaciji med teboj in prodajalcem.

Saj tudi nisi v 'poslovnem odnosu' z RTV, ko gledaš reklamo na TV - ali pač?
No, pa tu je vmes še reklamna agencija (se ti je 'osebno predstavila'?) ki je posnela reklamo in naročila prikazovanje. Si tudi s to v 'poslovnem odnosu'?

Samo res...da bi človeka očrnili, vam je dober čisto vsak izgovor, pa če ga pes na repu prinese.



Ok, kul, pa naj bo tako. Torej potrjuješ da je dotični uslužbenec oziroma najet s strani Gearbest/Goldway? Pa še vedno to kar počne ni reklama?

PunkDude ::

Hermit Bob je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:


Pa se sploh ne gre za doticno njega, ampak da se reklamo pac oznaci kot reklamo.

Verjel ti bo pa kdo?

Pa glej, da ne boš slučajno kdaj omenil en sam izdelek ali blagovno znamko, ne da bi pripisal zraven, da se gre za reklamo!
Enako velja za kakršnakoli priporočila storitev in obrtnikov.

To, če ti svoje 'reklame' nisi uspel pretopiti v dobiček ni naš problem - reklama je še vedno reklama!


Lahko se sprenevedas kolikor se hoces, zakonodaja je jasna. :P

Spet onaniranje na zakonodajo. A si slučajno zafrustriran javni uslužbenec ali kaj podobnega?
Nekaj te očitno muči, da tukaj sproščaš svoje očitne frustracije. 57x si že isti zakon citiral. To po meni ni zdravo.
A boš sedaj šel od foruma do foruma in težil? Da se ti da.

SeMiNeSanja ::

Gagarin je izjavil:


Ok, kul, pa naj bo tako. Torej potrjuješ da je dotični uslužbenec oziroma najet s strani Gearbest/Goldway? Pa še vedno to kar počne ni reklama?

Ne - trdim, da je reklama tudi to, ko nekdo vpraša 'kateri router naj kupim?' in mu odgovoriš "vzemi Asusa"

Jasno sledi definiciji da je 'namen' prodaja določenega proizvoda. Če se nisi dogovoril za provizijo, pa je čisto tvoj problem.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Hermit Bob ::

PunkDude je izjavil:

Spet onaniranje na zakonodajo. A si slučajno zafrustriran javni uslužbenec ali kaj podobnega?
Nekaj te očitno muči, da tukaj sproščaš svoje očitne frustracije. 57x si že isti zakon citiral. To po meni ni zdravo.
A boš sedaj šel od foruma do foruma in težil? Da se ti da.


A si ti javni usluzbenec, ker ob hoji cez cesto racunas, da te ne bo nihce povozil? Ker obstaja neka zakonodaja in neke sankcije za krsitelje. No tu ni nic drugace, samo, da se ti zdi, da ne veljajo ker... pravzaprav ne vem zakaj, verjetno ti nic ni jasno. Oz. setinesanja. ;)

Zgodovina sprememb…

49106 ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Ne - trdim, da je reklama tudi to, ko nekdo vpraša 'kateri router naj kupim?' in mu odgovoriš "vzemi Asusa"

Jasno sledi definiciji da je 'namen' prodaja določenega proizvoda. Če se nisi dogovoril za provizijo, pa je čisto tvoj problem.


Ponavljam. Če ne hvališ z namenom pridobiti stranke, potem ne gre za reklamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PunkDude ::

A naj grem zdaj vsakega posebaj opozarjat o tej zakonodaji kot ti tle tećnariš :)):)):))

Hermit Bob ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Jasno sledi definiciji da je 'namen' prodaja določenega proizvoda. Če se nisi dogovoril za provizijo, pa je čisto tvoj problem.


Ne sorry. Nismo zivali, da bi reagirali na prvi impulz "nagrade" (oz. pri tebi zasluzka). Vsaj v vecini nismo zivali. Za nekatere nisem preprican.

GRT ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Machete&Co - spet podtikate in obrekujete.

Navedite koga, ki je bil izrabljen in zaveden ter se je zaradi tega pritožil. Link or it didn't happen! (kot sami tako radite rečete)

Na slepo nabijate kaj bi bilo, če bi bilo, na zid malate hudiča, greste se lov na čarovnice.

Manjka se samo še štrik in vislice ali pa grmada.

Ampak dajmo začeti na začetku: KOLIKO je bilo pritožb 'zavedenih naivnih siromakov'?

Daj če setinesanja kaj govoriš bolje, da si tiho ker itak cela tema tvojih laži in nebuloz.
Jaz sem bil zaveden! Sem se pritožil ja, sprva na lep način, samo so to naši vrli moderatorji hitro zbrisali. Zakaj že!? Ravno zaradi tega od takrat naprej samo še podjebavanje slotech nesposobnih idiotskih moderatorjev.

Okapi je izjavil:


Raptor F16 je izjavil:

Prosim povej mi, kakšno dodano vrednost so njegovi "nasveti imeli"? Sem bežno preletel temo.

Nasveti so uporabni ravno toliko kot dnevni horoskop.
Ali teme sploh nisi niti preletel, ali pa si navaden lažnivec.

Marsikomu je nasvet, katero poštnino izbrati, prihranil več deset evrov. Marsikomu je koristil tudi nasvet, kaj narediti (kako in kje se pritožiti), če izdelek ni prišel, ali če je bil pokvarjen.

No mene je ta njegov nasvet koštal dodatnih 10 in več €. Te nasvete katero poštnino izbrat je začel dodatno talat po mojem opozorilu. In tudi ti nasveti niso 100%. Tako, da se ne izmišljuj nekaj in ne laži.
Ja, vsa moja opozorila so bila brisana, kot bo brisano tudi to, samo zato ker sem hotel opozorit, da je treba bit previden kako naročaš in da kljub temu še vedno lahko pride do pomote in ni 100% da kljub temu ne boš plačal dodatne poštnine. Toliko o tem koliko so njegovi nasveti relavantni.
In toliko o tem forumu in njihovih nesposobnih moderatorjih.
Sedaj so se pa le pokakali, hvala bogu ferdotu, NBR in še komu, ki so se skorajžli in začeli na to opozarjat. Mene, ko sem bil sam so me takoj zatrli. Pa ne mi sedaj s forami kakšno obnašanje. Obnašam se točno tako kot drugi do mene. Če bi se moderatorji obnašali tako, ko je treba, svojemu nazivu primerno bi bilo tudi moje obnašanje temu primerno.
Sem že takrat povedal, da osebno nimam nič proti Tomsonu, me tudi ne moti to njegovo oglaševanje, ti njegovi nasveti so tako tako, za večino nezahtevnih uporabnikov, ki itak ne vedo, kaj kupujejo ali prvič kupujejo določen izdelek mu itak vse verjamejo, toda ok kaj in kako to je politika foruma, to mene ne briga. Se pa vidi nesposobnost moderatorjev oziroma vodstva foruma, ki takole javno že par dni puščajo razpravo in nobeden ne ve kaj naredit. Poden od podna.
In potem bo men tukaj en Big fucking Wale soliv pamet, ko se še pokakal ni dobro na tem svetu pa tukaj stresa take bedarije, da te kar srat prime.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Žiiiga ()

Hermit Bob ::

PunkDude je izjavil:

A naj grem zdaj vsakega posebaj opozarjat o tej zakonodaji kot ti tle tećnariš :)):)):))


Izvoli. Ta moj citat zakonika bi moral zakljuciti debato ze na prvi strani. Pa nekateri ne razumejo.

SeMiNeSanja ::

49106 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Ne - trdim, da je reklama tudi to, ko nekdo vpraša 'kateri router naj kupim?' in mu odgovoriš "vzemi Asusa"

Jasno sledi definiciji da je 'namen' prodaja določenega proizvoda. Če se nisi dogovoril za provizijo, pa je čisto tvoj problem.


Ponavljam. Če ne hvališ z namenom pridobiti stranke, potem ne gre za reklamo.

In čemu boš potem drugače hvalil določen proizvod, če ne zato, da ga bo še nekdo drug kupil? Torej nekomu pridobivaš stranke.

Tako kot reklama na TV.... RTV ti ne bo prodal izdelka.... ne ve se, kdo bo tisti, ki bo prodal oglaševani izdelek - pa je zato še vedno govora o oglasu in ne o 'informiranju'.

Torej, takoj, ko pohvališ konkretni proizvod, zganjaš oglaševanje.
Sam kriv, če to delaš, ne da bi bil za to plačan, saj te nihče ne sili k temu početju.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Gagarin ::

louser je izjavil:

Mimogrede, naj se uporabnik sam predstavi. Nekako dvomim, da gre za isto osebo (izberixiaomi.si in Tomson), za kar se pač opravičujem.
Ima pa tip isto smešno postavljeno stran.
Tudi on se namreč tako kot Tomson in še en tip pozabi predstaviti.



tole je spletna stran Tomsona: www.kajkupiti.si
je pri posameznih testih tudi "podpisan" - Tomson

pa facebook: https://www.facebook.com/kajkupiti.si/

Če se ne motim je imel nekaj časa v podpisu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

SeMiNeSanja ::

Gagarin je izjavil:

louser je izjavil:

Mimogrede, naj se uporabnik sam predstavi. Nekako dvomim, da gre za isto osebo (izberixiaomi.si in Tomson), za kar se pač opravičujem.
Ima pa tip isto smešno postavljeno stran.
Tudi on se namreč tako kot Tomson in še en tip pozabi predstaviti.



tole je spletna stran Tomsona: www.kajkupiti.si
je pri posameznih testih tudi "podpisan" - Tomson

pa facebook: https://www.facebook.com/kajkupiti.si/

Če se ne motim je imel nekaj časa v podpisu.

Auč.......

zdaj si pa sam sebe ustrelil v koleno, ker na tisti strani lepo piše, za kateri s.p. se gre.

toliko enega lajanja o neprijavljeni dejavnosti, da se ne predstavi, da utaja davke,.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

HotBurek ::

Evo še moje mnenje:
- Vsak uporabnik, ki "oglašuje" affiliate/referral linke, mora imet v profilu navedeno davčno številko podjetja.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Gagarin ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Gagarin je izjavil:

louser je izjavil:

Mimogrede, naj se uporabnik sam predstavi. Nekako dvomim, da gre za isto osebo (izberixiaomi.si in Tomson), za kar se pač opravičujem.
Ima pa tip isto smešno postavljeno stran.
Tudi on se namreč tako kot Tomson in še en tip pozabi predstaviti.



tole je spletna stran Tomsona: www.kajkupiti.si
je pri posameznih testih tudi "podpisan" - Tomson

pa facebook: https://www.facebook.com/kajkupiti.si/

Če se ne motim je imel nekaj časa v podpisu.

Auč.......

zdaj si pa sam sebe ustrelil v koleno, ker na tisti strani lepo piše, za kateri s.p. se gre.

toliko enega lajanja o neprijavljeni dejavnosti, da se ne predstavi, da utaja davke,.....


Ti imaš ene resne probleme z logičnim razmišljanjem...
1) Ne vem kje si bral da je nekdo trdil da nima prijavljene dejavnosti
2) Ne vem kje si bral da sem trdil da utaja davke,
3) tudi če ima s.p. pa to še ne pomeni da ima prihodke od aff. linkov prijavljene
4) da se ne predstavi oziroma, da se skriva, pa tole še bolj pove, ker je imel (po mojem spominu (lahko da se motim, ampak tako sem ga sedaj našel)) to v podpisu, pa nima več.

5) o nas ima napisano tole http://www.kajkupiti.si/o-nas.html
...

louser ::

V bistvu je to njegova naloga, da pri poslovanju predstavi svojo firmo in ne naloga 'kupca'.
Prijavljena dejavnost ne pove ali gre za utajo davka ali ne.

Evo še moje mnenje:
- Vsak uporabnik, ki "oglašuje" affiliate/referral linke, mora imet v profilu navedeno davčno številko podjetja.

Ni samo tvoje mnenje. Zakonodaja mu to nalaga pri poslovanju.

Jebala ga cesta. Če smo pri prodaji licenc izbirčni, pa ni prepovedano, bomo tudi pri espejevcih, kjer je dejansko zapovedano.

Miki N ::

Kot da ni dovolj plačanih birokratov/inšpektorjev imamo še prostovoljce. Posledice kampanje "vzami račun"?

SeMiNeSanja ::

@Ferdo...pejt na začetek teme brat kaj ste haterji vse pisali čez človeka. Zdaj pa kao nič več o tem ne veste?

Če bi poleg 'o nas', kliknil še na 'kontakt', bi poleg imena izvedel še davčno in telefonsko številko.

Torej? A kaj boli koleno?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

louser ::

Ni to naloga kupca, Seminesanja. Zakonodaja je že spisana, je ne rabiš na novo naumljati.

Hermit Bob ::

Miki N je izjavil:

Kot da ni dovolj plačanih birokratov/inšpektorjev imamo še prostovoljce. Posledice kampanje "vzami račun"?


Ne, posledica tega, da se manjsina ljudi dejansko zaveda razlogov za zakonodajo in davke. Nerazgledana vecina pa si samo misli, da kaj razume, potem pa take kozle strelja po forumu.

louser ::

Miki N je izjavil:

Kot da ni dovolj plačanih birokratov/inšpektorjev imamo še prostovoljce. Posledice kampanje "vzami račun"?

Računa dejansko ne rabiš vzeti, ga mora pa podjetnik dejansko izdati.

Gagarin ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Ferdo...pejt na začetek teme brat kaj ste haterji vse pisali čez človeka. Zdaj pa kao nič več o tem ne veste?

Če bi poleg 'o nas', kliknil še na 'kontakt', bi poleg imena izvedel še davčno in telefonsko številko.

Torej? A kaj boli koleno?


Še enkrat SMNS; odgovori vsaj na eno točko...
Ti imaš ene resne probleme z logičnim razmišljanjem...
1) Ne vem kje si bral da je nekdo trdil da nima prijavljene dejavnosti
2) Ne vem kje si bral da sem trdil da utaja davke,
3) tudi če ima s.p. pa to še ne pomeni da ima prihodke od aff. linkov prijavljene
4) da se ne predstavi oziroma, da se skriva, pa tole še bolj pove, ker je imel (po mojem spominu (lahko da se motim, ampak tako sem ga sedaj našel)) to v podpisu, pa nima več.

5) o nas ima napisano tole http://www.kajkupiti.si/o-nas.html
...

P.s.: skriva podatke s.p. na slo-tech - imel je stran v podpisu, pa je nima več, o nas pa nisem podal zaradi naslova s.p. ampak kot ilustracijo kakšne trobentice prodaja...

Koleno nič ne boli, ker nakladaš in vse točke še ostajajo

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se pa strinjam tudi z Okapijem. Affiliate linki niso vedno prikrito oglasevanje. V nekaterih primerih so lahko, v drugih pa ne.
In obratno, če ni "aff linka", ali če sploh ni nobenega linka, to še ne pomeni, da "nasvet" ali "mnenje" ni prikrito oglaševanje.


V bistvu bi lahko clo rekli, da dokler so affiliate linki razpoznavni, ne more iti za prikrito oglasevanje. Je pa res, da velik ljudi affiliate linkov ne prepozna, kar je pa drugo.

Okapi je izjavil:


Prav lahko si je predstavljati scenarij, po katerem Gearbest plača nekomu za vsak prispevek na Slo-techu, v katerem je omenjena firma ali izdelek, ki ga prodajajo. In ti prispevki bi bili brez "aff linkov", ampak bi bolj ustrezali definiciji prikritega oglaševanja, kot prispevki z "aff linki", ki jih napiše nekdo, ki se neodvisno trudi s preizkušanjem in pomočjo.


Seveda, se strinjam. Taksne reci bi bilo se veliko tezje zaznati.

SeMiNeSanja ::

louser je izjavil:

V bistvu je to njegova naloga, da pri poslovanju predstavi svojo firmo in ne naloga 'kupca'.
Prijavljena dejavnost ne pove ali gre za utajo davka ali ne.

Evo še moje mnenje:
- Vsak uporabnik, ki "oglašuje" affiliate/referral linke, mora imet v profilu navedeno davčno številko podjetja.

Ni samo tvoje mnenje. Zakonodaja mu to nalaga pri poslovanju.

Jebala ga cesta. Če smo pri prodaji licenc izbirčni, pa ni prepovedano, bomo tudi pri espejevcih, kjer je dejansko zapovedano.

Še enkrat: Ali mu TI kaj plačaš?

Če mu nisi nič plačal, potem nisi posloval z njim, torej ti tudi ni dolžan, da se ti 'legitimira'.

Ko mu boš kaj plačal, pa zahtevaj račun, preveri DDV in ga shrani, da boš lahko uveljavljal garancijo.

Če nič nisi plačal.... nimaš popolnoma nobene pravice nergat. Nisi NJEGOV kupec.

Sprenevedanje, da nisi vedel, da si kliknil na oglas pa je tako bedno, da bi te lahko bilo sram.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

BigWhale ::

Machete je izjavil:

Daj Okapi ne seri no. Če izrablja naivnost ljudi, ki verjamejo vsakemu, ki govori slovensko in izkorišča platfomro ST, se nima pravice skrivati za nekim lažnim altruizmom, kako on rad pomaga.
PS. od kdaj je ime osebni podatek nejavnega značaja?


Emm, kdo koga izrablja? A lahko kak link? Saj te reci se lahko ustrezno preveri.

louser ::

Poslovanje ni nujno vezano na plačilo.
Tako kot za zdravniški pregled za delodajalca ne plačaš nujno sam.
Ampak takrat imaš dejstva o izvajalcu storitve predočene.
Tako kot recimo pri sklepanju zavarovanja pri agentu ne plačaš nujno njega, a imaš dejstva o njem predočena.

BigWhale je izjavil:

Machete je izjavil:

Daj Okapi ne seri no. Če izrablja naivnost ljudi, ki verjamejo vsakemu, ki govori slovensko in izkorišča platfomro ST, se nima pravice skrivati za nekim lažnim altruizmom, kako on rad pomaga.
PS. od kdaj je ime osebni podatek nejavnega značaja?


Emm, kdo koga izrablja? A lahko kak link? Saj te reci se lahko ustrezno preveri.

Ne vidim podpisa o nazivu firme pri njegovih linkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

E4e5 ::

pozdravljeni,
berem tole temo pa mi ni nič jasno. V čem je problem v davkih, ali v linkih. Očitno je vsem problem Tomson, sploh @Ferdo in @Bay.
Glede davkov, kako mislite, da mu kitajec plača, v vrečki z gotovino?
Glede linkov, saj je tema točno opredeljena o čem je govora, če pa nekdo ne ve za kaj se gre, sploh na tem forumu, ga je pa lahko sram.
Zjasnite se že, kaj vas peče???
Če pa vodstvo foruma hoče kolač, to je pa dogovor med Tomsonom in njimi, ne pa splošna debata, da se človeka takole deskreditira.

Raptor F16 ::

E4e5 je izjavil:

pozdravljeni,
berem tole temo pa mi ni nič jasno. V čem je problem v davkih, ali v linkih. Očitno je vsem problem Tomson, sploh @Ferdo in @Bay.
Glede davkov, kako mislite, da mu kitajec plača, v vrečki z gotovino?
Glede linkov, saj je tema točno opredeljena o čem je govora, če pa nekdo ne ve za kaj se gre, sploh na tem forumu, ga je pa lahko sram.
Zjasnite se že, kaj vas peče???
Če pa vodstvo foruma hoče kolač, to je pa dogovor med Tomsonom in njimi, ne pa splošna debata, da se človeka takole deskreditira.


Če bi jaz oglaševal svoje storitve med komentarji, me bodo brisali in me napotili med oglase.

Zakaj za nekatere velja red, za ostale pa ne?

Ampak od ljudi, ki ironično dnevno pizdijo nad zasebnostjo, izpolnejo pa vsak kuponček za akcijo in se prostituirajo za popuste itak ne morem pričakovat, da bodo razumeli bistvo problema.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bauci ()

Hermit Bob ::

E4e5 je izjavil:

pozdravljeni,
berem tole temo pa mi ni nič jasno. V čem je problem v davkih, ali v linkih. Očitno je vsem problem Tomson, sploh @Ferdo in @Bay.
Glede davkov, kako mislite, da mu kitajec plača, v vrečki z gotovino?
Glede linkov, saj je tema točno opredeljena o čem je govora, če pa nekdo ne ve za kaj se gre, sploh na tem forumu, ga je pa lahko sram.
Zjasnite se že, kaj vas peče???
Če pa vodstvo foruma hoče kolač, to je pa dogovor med Tomsonom in njimi, ne pa splošna debata, da se človeka takole deskreditira.


Tomsona njegovi apologeti ven vlacijo, ce bi si malo bolje prebral, bi nasel tole:

Hermit Bob je izjavil:

Matr, mi je zal, da sem sploh dal tomsona za primer, namesto, da bi se pogovarjali o problematiko prikritega oglasevanja, se pogovarjamo o kozlarijah. Briga me za njega, se enkrat, gre se za aff linke.

> Ampak nekaterim bi šlo v nos tudi če bi linkal ameriške ali evropske produkte.

Ja, meni bi slo v nos, ce bi me nekdo zeznil obiskati aff link podjetja z Marsa.

Zakon o medijih:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

47. clen

(1) Prepovedano je prikrito oglaševanje, ki naj bi prepričalo bralca, poslušalca oziroma gledalca, da v primeru objave posameznega oglasa ne gre za oglaševalske vsebine. Za prikrito oglaševanje odgovarjata naročnik objave in odgovorni urednik. V primeru prikritega oglaševanja velja domneva, da je bilo storjeno z namenom.

(2) Pri oglaševanju je prepovedano uporabljati tehnične postopke, ki bralcem, poslušalcem oziroma gledalcem ne omogočajo zavestnega zaznavanja oglaševanih vsebin.

E4e5 ::

@Polozweii
Probaj morda ne bodo, samo nudi tudi podporo kot Tomson
Te razumem, samo zakaj misliš, da si ravno ti tisti šerif ki bo rešil svet?

@Bay
Sem tudi to videl, zakaj si ga potem izpostavil, da so mu zaprli teme. Očitno te je on zmotil.
Limaš te zakone, a imaš tudi doma po stenah zakone, kaj kdo sme in kaj ne, pa ne reci, da nisi vedel kakšni linki so, ne se smešit.

Kako mislite, da mu plačajo?

Hermit Bob ::

E4e5 je izjavil:

@Polozweii
Probaj morda ne bodo, samo nudi tudi podporo kot Tomson
Te razumem, samo zakaj misliš, da si ravno ti tisti šerif ki bo rešil svet?

@Bay
Sem tudi to videl, zakaj si ga potem izpostavil, da so mu zaprli teme. Očitno te je on zmotil.
Limaš te zakone, a imaš tudi doma po stenah zakone, kaj kdo sme in kaj ne, pa ne reci, da nisi vedel kakšni linki so, ne se smešit.

Kako mislite, da mu plačajo?


Zmotilo me je reklamno nakladanje in spodaj aff linki. Pa mi je vseeno ali je tomson ali pa kdorkoli drug.

Daj preberi prve 3 strani, pa ti bo vse jasno. Pa ce kdo aff linke zagovarja, preskoci, da ne bo prehitro tldr

Zgodovina sprememb…

E4e5 ::

Saj ti pravim, da spremljam to temo, prebral vse.

Gagarin ::

E4e5 je izjavil:

Saj ti pravim, da spremljam to temo, prebral vse.


In se ti jebe za pravila, zakonodajo, pa Tomson je tko fajn dec ker vsem pomaga. Nothing to see here, move one...

louser ::

Del od prodaje dobi on. Ker gre za poslovanje, zanj veljajo določena pravila.

Raptor F16 ::

E4e5 je izjavil:

@Polozweii
Probaj morda ne bodo, samo nudi tudi podporo kot Tomson
Te razumem, samo zakaj misliš, da si ravno ti tisti šerif ki bo rešil svet?



Zakaj naj mu nudim podporo? Kaj bi tukaj radi izsilili?

Balkanizmov ne podpiram. Če je red, je red za vse. Ta mentaliteta, kjer bomo nekaterim (use za kolege) čefursko gledali skozi prste pri ostalih se pa za javno kuliso igrali švicarje mi je tuja in je ne podpiram.

Zjasnte se. Ali pa spremenite pravila in bodite dosledni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Saj sami ne vste, kaj bi radi.

Hočete nekoga zajebat, pa ne veste, kako bi to opravičili.

Nenazadnje tudi posebno označevanje aff linkov ne bo nič spremenili, ker vsi, ki se repenčite, več kot očitno že ves čas veste, da se gre za aff. linke.

Na začetku, ko jih je bilo še razmeroma malo, vas ni motilo. Ko so se pa razpasli, vam gre pa v nos, da bi od nekih 'priporočil' razen vas imel še kdo drug neko korist. Ne da bi bili veseli, da ste prejeli namig za ugodnejšo ceno - radi bi v žep pobrali še tisti del, ki ga je dobil tisti, ki je link objavil.

Tukaj se skriva srž problema. Zavist in požrtnost. Zato se tudi skrivate, ker točno veste, da imate nizkotne motive!

Po možnosti še istočasno, ko pljuvate, brskate po 'kriminalnih' linkih, če se mogoče kaj zanimivega za vas najde? Me sploh nebi presenetilo!

Papagajčkanje člena iz zakona o medijih, pri vsej zgodbi nič ne spremeni, ker ste VSI že dolgo vedeli, da se gre za aff. linke in oglaševalsko temo.

Če jaz v kurniku vidim žival ki izgleda kot kokoš in kokodaka kot kokoš, bom menil, da se gre za kokoš.
Tako logično sklepanje je več kot očitno prezahtevno za marsikoga na tem forumu?
Posledično sedaj zahtevajo, da se kuram okoli vratu obesi tablico na kateri piše 'kokoš'...


Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Raptor F16 ::

Slo tech naj se zjasne ali bo dodelal pravila, ali pa se bo držal starih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hermit Bob ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Saj sami ne vste, kaj bi radi.

Veckrat napisal kaj bi rad.

SeMiNeSanja je izjavil:

Hočete nekoga zajebat, pa ne veste, kako bi to opravičili.

Mi ni treba nic opravicevati, nisem jaz tisti, ki prikrito oglasuje.

SeMiNeSanja je izjavil:

Nenazadnje tudi posebno označevanje aff linkov ne bo nič spremenili


Potem pa nehaj tezit, se oznaci aff linke (IN REKLAMNO BESEDILO!!!!) in je problem resen. Kaj se pritozujes?

louser ::

Tukaj se skriva srž problema. Zavist in požrtnost. Zato se tudi skrivate, ker točno veste, da imate nizkotne motive!

Tomson in kompanjoni le z težka priznajo negativne strani teh naprav in teh strani.
Recimo slaba poslovna praksa teh kvazimazi preprodajalcev, ne obstoječa podpora itd.

Pa kot podjetnik naj napiše še ime firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Raptor F16 ::

louser je izjavil:


Pa kot podjetnik naj napiše še ime firme.


Tako, stvari naj bodo transparentne.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

SeMiNeSanja ::

Hermit Bob je izjavil:


Potem pa nehaj tezit, se oznaci aff linke (IN REKLAMNO BESEDILO!!!!) in je problem resen. Kaj se pritozujes?

Tudi če kuram okoli vratu obesimo oznako 'kokoš', ne bo pomagalo, ker se boš potem izgovarjal, da si nepismen.

TI več kot očitno presneto dobro veš, da imaš opravka z aff. linki - sicer nebi zganjal ves ta cirkus. PA VSEENO ZAHTEVAŠ, DA SE TI JIH ŠE DODATNO OZNAČI ?!?

Mi lahko pojasniš, kako bo to preprečilo, da boš še naprej klikal po teh linkih?

Aja... popust z linka bi porabil...to ja...ampak hvala pa nebi rekel - ne, prav po slovensko raje tistemu, ki ti je zrihtal popust porineš prst tja, kamor sonce ne posije!

That's you. Bravo. Ti naj še ploskamo?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nov forum glede Gearbesta in ostalih nakupov (TOMSON)

Oddelek: Kaj kupiti
81595 (1015) bluefish
»

kitajske trgovine - kode za nižje cene

Oddelek: Loža
223157 (1892) jernej1987
»

Britanski "influencerji" pod drobnogledom regulatorja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
317880 (5491) msjr
»

Prikriti spletni prodajalci na forumih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
698379 (5709) Ziga Dolhar

Več podobnih tem