» »

ATMEL at8535

ATMEL at8535

Microsoft ::

A se da ta procesor programirat z assemblerjem?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Highlag ::

Ker za skoraj vse procesorje obstaja vsaj eden ali dva višja jezika za programiranje verjetno tudi za tega? :8)

Si poiskusil z Googlom?

Sicer pa saje je Asembler dovolj blizu strojni kodi zakaj bi se sploh matral z asemblerejm?

Microsoft ::

Men je asembler cool zadeva. PA še v šoli smo se mal ukaze učil, tak da bi za začetek bil kar vredu. Drgač bom pa s Cjem pisal programe.

Milsm pa uporabt proceor 8535 al pa 8031, mogoče pa kr oba. Bom še videl. Delal pa bom vezje, kjer bom prek tipk kej nastavljal, pa da se bo vidl na matričnem displeju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

To sta zastarela procesorja in ko bodo zaloge pošle jih ne boš mogel več kupiti. Zamenjala jih je namreč nova generacija.

slawc ::

Si pa smesen tukaj sprasujes za assembler, ko je pa prva stran za take stvari proizvajalec. Ce nisi vedel www.atmel.com
Pa se nekaj extra: www.avrfreaks.com
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Microsoft ::

Red_Mamba, kera pa je ta nova generacija?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

namesto 90S8515 je sedaj ATMega8515
namesto 90S8535 pa AtMega16, ATMega163(samo se ta tudi poslavlja) ...

drugače pa odsurfaj na http://www.avrfreaks.net/Devices/index.... pa dobiš lahko možne zamenjave in datasheete za čipe ki te zanimajo.

slawc ::

namesto 90s8535 je atmega8535
LP, Slawc

Microsoft ::

Ka pa pozna ker kak Atmelov procesor, da bi mel dva al pa več Rx inTx prključka. Se pravi, da bi lahka procesor komuniciral s PCjem in še enim drugim procesorjem ISTOČASNO.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

jimi: nisem 100% ampak se mi zdi da tudi obstaja en takšen, najbolje da greš na avr freeks (link mislim da je že zgoraj nekdo napisal) in pogledaš osnovne podatke čipov. Pa g boš našel.

Red_Mamba ::

drugače se pa lahko z drugim procesorjem pogovarja tudi preko SPI vodila, ki ga imajo vsi atmeli in je namenjeno ravno temu.

Microsoft ::

Kako so pa označeni pini tega vodila? REcimo, konkretno za 90S8535 s katerim jst to mislim izvest.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

MOSI, MISO, SCK, SS
poglej v datasheet za točen info, jaz še z tem nisem delal, ker mi dosedaj ni bilo potrebno povezati dva uC-ja.

Microsoft ::

Red_Mamba, sm najdu te 4 prključke, pa sm jih po neverjetnem naključju pustil free, tak da lahka zdej vezje še samo malo modificiram, pa bo.

Me pa zanima, kako potem kaj poteka komunikacija preko teh 4 pinov.

Pa jst bom najprej začel pisat program v BasCom AVR, potem pa še mogoče v Cju. Če poznaš BasCom AVR, mogoče veš, če se da mikrokrmilnik sprogramirati tako, da bi komuniciral preko teh 4 pinov?

by Miha

p.s.: A mogoče veš, kak naj registriram program za risanje tiskanih vezij Board Editor 4.o? Sm že narisal skoraj celotno vezje, zdej pa ne morem to uporabit, ker mi na list še zraven napieše UNREGISTERD COPY! čez cel list.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

See also
SPIOUT, SPIINIT, CONFIG SPI , SPIMOVE


Example
Dim a(10) as byte
CONFIG SPI = SOFT, DIN = PINB.0, DOUT = PORTB.1, SS=PORTB.2, CLOCK = PORTB.3
SPIINIT
SPIIN a(1) , 4 'read 4 bytes

tole so ukazi preštudiraj jih :) kot sem rekel se še nisem bavil z njimi.

za tiskano vezje pa poglej če ga lahko hraneš v kakem standardnem formatu, ali pa export mogoče. Pa ti lahko potem kdo naredi do konca.

Microsoft ::

OK, Red_Mamba, hvala za enkrat. Se slišmo juter okol 3, ker grem zdele spat. Morm juter ustat mal čez 5, ker me čaka job tu do.:)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Sm včeri mal poskušal kopirat, import, export pa še en Board Editor (slo verzija) mam, pa ne prepozna tistega, kar narišem v Board Editor 4.0, Tak, da sm že kr mal zaskrbljen, kak bom rešil tale problem...8-O


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Zdele sm mal gledal IC elektronika, pa nikjer ne najdem tega procesorja. Mogoče kdo ve, kje se ta procesor (ATMEL 90S8535) da kupt?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

HTE ma 100%, tam sem ga jaz nabavil!

Microsoft ::

Sm zdele po internetu mal pogledal njihovo stran, pa sploh ne moreš kej pregledat, ka kej prodajajo. Ka morš jet za nakup prav v njihovo trgovino, la gre preko pošte tud?

Pa a je cena okol 4.000 SIT?



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

ja kataloga nimajo na netu, pošleš mail in se pozanimaš al pa pokličeš (sam nima tel. pri roki), pošljejo tudi po pošti
slavica.vidovic@hte.si

drugače pa lahko naročaš tudi tukaj pa ti bodo poslali
http://www.svet-el.si/trgovina07.html

Brane2 ::

CE rabis HTEjev cenik, ga mam nekje na disku v obliki Excel filetka.

Daj mi mail pa ga posljem. NI ravno najnovejsi a 99% cen in izdelkov bi morala biti pravih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

Moj mejl je: jimibtn@email.si

Sam trenutno majo vsi uporabniki pr emil-u probleme, tak da če mi ga pošlješ, ga ne bom mogel takoj pogledati, ampak šele čez nekaj časa, ko bo napaka odpravljena. Vseeno bi ti pa bil hvaležen, če bi mi poslal cenik!:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

Hmm. Ce te email zajebava, potem je mogoce bolje, ce ti kar tu postam link na CENIK

Stavr je v dbf formatu, zato jo lahko lepo odpres z npr. Excelom. HTE prilaga sicer svoj softver, ki je IMHO c*ap.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ATtiny2313 kontroler v SLO?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
242081 (1898) Tugo
»

Komunikacija med procesorji z SPI

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131465 (1359) slawc
»

SPI programator za Atmel 90S8535

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161620 (1518) slawc
»

LCD matrični zaslon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
341674 (1326) Microsoft
»

UART

Oddelek: Strojna oprema
91299 (1207) Microsoft

Več podobnih tem