» »

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 12
»»

Aquafriend ::

Ce upostevamo prejsnje dogodke in kazalce, ki so predvideli prejsnje globalne financne krize, nas loci le nekaj mesecev predenn se zacne nova recesija. The federal reserve je znizal obrestno mero! Prvic po 2008! Deutsche Bank je v tezavah, ki je mimogrede financno bolj vpliven kot Goldman Sachs. Ce se tole sesuje v naslednje pol leta bo verjetno nic kaj lepo za videt.

darkolord ::

Meni se tudi zdi, da se to pripravlja, ker (kot zunanji opazovalec) opažam strmo padanje naročil v več nepovezanih panogah.

Po mojem pa, da je - sicer neizogibna - prihajajoča recesija bolj generična in je rezultat zelo visoke potrošnje oz. po domače povedano, da so si ljudje za nekaj časa enostavno nakupili dovolj. iPhone za 1500 dolarjev se mi zdi simbolični vrh tega obdobja.

Kako se bo odvilo, je odvisno od tega, ali je ljudi prejšnja runda kaj izučila in se bodo na to vsaj delno pripravili ali si bodo zatiskali oči, da je vse O-K, dokler ne bo na prvi strani časopisov stock market crash. Se bojim (beri: opažam), da je slednjih sicer kar nekaj.

Vazelin ::

To da fed znižuje obrestne mere ni znak super zdravega okolja imo. Anpak fed ima še rezerve. Draghi jih nima več.

Vazelin je izjavil:

To da fed znižuje obrestne mere ni znak super zdravega okolja imo. Anpak fed ima še rezerve. Draghi jih nima več.


Sem bral tudi o težavah Hugo Bossa v ameriki. Izgleda da smo vrh potrošnje že dosegli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Sam sicer ne verjamem da bo prislo do res hude krize ala 2008 ampak nekaj bolj 'normalnega'

Aquafriend ::

Ali bo se vecja kriza ali pa je sploh ne bo. :)

zee ::

Aquafriend je izjavil:

Ali bo se vecja kriza ali pa je sploh ne bo. :)


Bolj generične povedi z manj vsebine bržkone ni mogoče sestaviti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jb_j ::

Vazelin je izjavil:

To da fed znižuje obrestne mere ni znak super zdravega okolja imo. Anpak fed ima še rezerve. Draghi jih nima več.



To je dejstvo, ampak dejstvo je da fed to počne le za vzdrževanje trenda.
Zda dobijo več 10 ali 100 miljard na račun carin. (in tudi kitajci)
Uvoz iz kitajske v ZDA se pa skoraj praktično ni nič zmanjšal.

Predvsem pa tudi jeklarska industrija (20% davka na vso železo in jeklo iz tujine)
In se jim uvoz praktično ni zmanjšal.
Industrija jekla in železa v ZDA, pa ima bolj konstantne dobičke kot v zadnjih 10-ih letih.

Če bi prišlo samo blizu finančne krize, bi znižali carine na kitajski uvoz.
(ali drugim državam, ki so najavili dodatne carine)
Oz. bi dosegli nek skupni dogovor, glede "carinske vojne".

Izgleda, da je situacija takšna, da lahko fed zniža 0.25-0.5% obresti.
(čeprav trump ni zadovoljen, bi lahko višje znižanje obresti lahko prineslo še boljše številke, po mojem mnenju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Če bi se pa zgodila finančna kriza,
bi najbolj udarila EU.

Ker si ne ustvarja rezerv, na ta način kot ZDA.

Aquafriend ::

zee je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ali bo se vecja kriza ali pa je sploh ne bo. :)


Bolj generične povedi z manj vsebine bržkone ni mogoče sestaviti.


Zato pa imas naslov teme, jasno in glasno napisano kaj bo. Naredi si screenshot.

Če bi prišlo samo blizu finančne krize, bi znižali carine na kitajski uvoz.

Zda so to leto povisali carino na kitajski uvoz. Pravkar je Trump se dodatno zvisal za kitajsko. Se enkrat, preberite si naslov preden obtozujete z genericnimi vsebinami..

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Dejstvo je, da smo dolžniško krizo iz 2008 reševali tako, da smo se še bolj zadolžili. Zato se zdi, da je tehnično nemogoče, da naslednja kriza nebi bila še hujša. Ampak po drugi strani pa so bankirji razvili cel kup novih tehnik za obvladovanje situacije. Tako, da vse je odprto. Lahko bo mala kriza, lahko bo velika kriza, lahko bo jutri, lahko bo čez 10 let. Karkoli napovedovat je izjemno nehvaležno.

Kritična točka trenutnega ekonomskega sistema je, da potrebuje nenehno rast. Rast porabe surovin, rast potrošnje, rast prebivalstva, etc. Dokler bo eliti uspelo najti način za to rast bo zadeva funkcionirala dalje.

Glede vsega skupaj imam mešane občutke. Po eni strani si želim, da se zadeva čimprej sesuje in da se stvari začnejo postavljat na zdrave (vzdržne) temelje, po drugi strani pa se zavedam, da vsaj za tek mojega življenja nikoli več ne bo tako lepo kot zdaj. Bomo videli.

dronyx ::

Trenutni ekonomski sistem temelji na konstantni rasti, potrošnji in čim bolj lahko dosegljivih kreditih za vsakogar. To nekaj časa deluje, potem pa prideš v situacijo, ko so ljudje že tako zakreditirani, da si ne morejo več sposojat za nadaljnjo rast potrošnje oziroma imajo kreditov za odplačvat celo življenje. Naslednjih 20 let bodo ti bolj slabi potrošniki, saj bo njihov razpoložljiv prihodek precej manjši, ker bo sposojeno potrebno vračat (če bodo seveda še imeli službe). Grafi nekaterih indeksov ameriških delnic kažejo, da ni bilo še nikdar tako lepo na borzah, kot od leta 2009 dalje. V nekem trenutku bodo vlagatelji želeli izplačati visoke profite, samo to vsem sigurno ne bo uspelo in lahko bodo padci še večji, kot so bili ob zadnji finančni krizi, ker je bila tudi rast bistveno višja kot pa v obdobju 2000 do 2008. Nisem pa prepričan če pride kriza v naslednjih nekaj mesecih. Tako stanje lahko morda še vzdržujejo par let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Miki N ::

dronyx je izjavil:

Trenutni ekonomski sistem temelji na konstantni rasti, potrošnji in čim bolj lahko dosegljivih kreditih za vsakogar. To nekaj časa deluje, potem pa prideš v situacijo, ko so ljudje že tako zakreditirani, da si ne morejo več sposojat za nadaljnjo rast potrošnje oziroma imajo kreditov za odplačvat celo življenje.


Ampak saj pri nas se v času večje gospodarske rasti podjetja in gospodinjstva tipično tudi pospešeno razdolžujejo. To je sploh pojav pri posameznikih (vkl s.p.). Dvomim, da smo nek svetovni unikum.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: dragana ()

Invictus ::

Kriza bo taka kot bo ustrezala elitam.

Raja bo pa spet popušila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus je izjavil:

Raja bo pa spet popušila...

dronyx ::

Miki N je izjavil:

Ampak saj pri nas se v času večje gospodarske rasti podjetja in gospodinjstva tipično tudi pospešeno razdolžujejo. To je sploh pojav pri posameznikih (vkl s.p.). Dvomim, da smo nek svetovni unikum.

V svetovnem merilu smo mi nepomembni. Kakor vem se je globalno dolg v zadnjih letih samo še povečeval (precej na račun Kitajske). Torej ne glede na visoke gospodarske rasti in nizke obresti se ni nič zmanjšal.

Tudi naš dolg države se ni praktično nič zmanjšal v absolutnem znesku. Relativno glede na BDP se je zmanjšal ker je BDP zrastel. Ampak če nismo dolga sposobni zmanjšat v takih okoliščinah, kako bo šele ob naslednji krizi. Takrat smo pa zlahka na 120% BDP čez noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

GrX ::

Ga ni junaka, ki bi čas morebitne finančne krize napovedal natančno. Špekulirajo pa o tem že vrsto let.

PreviousUser ::

Ne vem, o tej krizi se piše vsak mesec, da bo prišla. No, saj ciklično gledano bi že morala priti, a jo s QE vedno prestavijo še malo v prihodnost. Po moje se bo v EU spet začel nov QE program.

fikus_ ::

Kapitalizem temelji na rasti produkcije, zmerni inflaciji ~2%, zadolževanju in spet od začetka, tako da se vse vrti v krogu. In če pri enem delu ne poteka tako kot je zamišljeno, ekonomisti zaženejo paniko, ker se ne sklada z njihovo teorijo!

Človeštvo se nima kam širiti, ni novih trgov, ni povečevanja produkcije, ker so trgi zasičeni, vedno večja konkurenca, . . . Vedno več (velika večina) bogastva je pri nekaj % ljudi. Ti bodo morali sprostiti svoje zaloge, da bo denar spet krožil, da bodo ljudje več trošili (tudi za nepotrebne stvari), da se bo produkcija malo povečala, . . . In to tako dolgo, dokler ne bomo uničili planeta!

Kapitalizem kot ga poznamo ne deluje več, svet obvladujejo korporacije, bo potrebno "izumit" kaj drugega!

Miki N ::

fikus_ je izjavil:


Kapitalizem kot ga poznamo ne deluje več, svet obvladujejo korporacije, bo potrebno "izumit" kaj drugega!


Ja samo tisto bo moralo delovati, sicer nismo naredili nič in samo izgubili kup časa.

Saj res, za intermezzo, kakšen bi bil pa vaš idealen svet - pa če si recimo dopustite malo nerealnosti, da bo zanimiveje? Ampak brez preveč potovanja v času naprej in nazaj ter na druge planete. Recimo, kakšna družbena klima bi vas saj za silo pomirila, da se ne bi tako sekirali? Govorim za tiste najbolj zaskrbljene, ker se mi zdi da so "zahtevne stranke". ;) Resno vprašanje, ker se mi zdi, da bodo odgovori zanimivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

BCSman ::

Ce bo financna kriza ustavila inflacijo, je dobrodosla.

KAVINSKY ::

Anarhija je tisto pravo ;)


Rešitev sistema? Politiki, ki bi delali za dobro državljanov in ne za lastno rit.

dexterboy ::

Rešitev sistema? Politiki, ki bi delali za dobro državljanov in ne za lastno rit.
Politiki delajo za naročnike, ker jim le-ti plačujejo mastne denarce.
Kako boš pa lahko preživel s pet jurčki na mesec, prosim lepo... to še za eno ljubico ni poleg žene in otrok.
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Cr00k ::

Trump bi rekel, da je finančna kriza mit, kot globalno segrevanje :)

Jaz mislim, da bo imel Roubini zopet prav, kot je začetek krize ocenil nekje v 2020. Me pa znima kako se bo tokrat odvilo. Banke so namreč kapitalsko precej močnejše in bolje pripravljene. Predvidevam, da bo po drugih sektorjih užgalo najprej...

dexterboy ::

Drugače je pa kriza neizogibna, ampak jo lahko zamaknemo z novim zadolževanjem ali pa možnim helikopterskim denarjem...
In da, če udari naslednja, bo globalna. Tista iz 2008 se bo zdela kot zajtrk s kosmiči...
Ko vprašam sodelavce v banki kaj na to temo (sem v IT) in mi začnejo govoriti o cifrah, se uležem na tla in izvajam dobesedni ROFL.
Za določene stvari je bolje, da raja ne ve. Ker bi šli vsi čez noč na ulice...
Kar se mi osebno sploh ne zdi slaba ideja, jo celo podpiram ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kow ::

Cr00k je izjavil:


Jaz mislim, da bo imel Roubini zopet prav, kot je začetek krize ocenil nekje v 2020. ...


Roubini vsako leto napove zacetek krize za naslednje leto. Enkrat bo zadel. Tip je klovn.

Cr00k ::

kow je izjavil:

Cr00k je izjavil:


Jaz mislim, da bo imel Roubini zopet prav, kot je začetek krize ocenil nekje v 2020. ...


Roubini vsako leto napove zacetek krize za naslednje leto. Enkrat bo zadel. Tip je klovn.


Kakšne so pa tvoje kompetence?

3p ::

1) Kakšna kriza? Govorite o recesiji. Recesija ni nikakršna kriza ampak glede na izkušnje s sedanjim sistemom povsem pričakovan in skrajno običajen dogodek. Glede na to, da je bila rast najdaljša v zgodovini, pa seveda ni težko napovedovati, da ne bo trajala več dolgo.
2) Iz zadnje recesije smo se izvlekli tudi na račun nizkih obrestnih mer. Zdaj so praktično vsi, ki so se bili pripravljeni zakreditirati, to naredili, in bojo naslednjih N let trošili za obrok kredita manj. Dodajmo še absurd, da se je velik del kreditov vzel za(radi) napihovanja cene že obstoječih dobrin (nepremičnin)...
3) Vzroki za začetek krize so (lahko) povsem psihološki. Če ljudje odložijo nakupe, ker so brali, da bo "kriza" je lahko to tudi povod za recesijo.
4) Ko se bo recesija začela, bi morala vskočiti država. Ker večina držav ni opazno znižala dolga, bo to kar težko. Davki več niso moderni. Utajam se reče optimizacija. Bogati so naši idoli. Glede na to, da si je v zadnjih deset letih 1% prigrebel še večji delež premoženja, ki ga je dejansko pljunil skupnosti (alias državi), najbrž lahko pričakujemo od posameznikov in podjetij, da bojo v recesiji altruistično vlagali v projekte, namenjene temu, da se lažje izvlečemo. Zdaj nam bojo končno dokazali, da trickle down deluje. :8);(

Cr00k je izjavil:

kow je izjavil:

Cr00k je izjavil:


Jaz mislim, da bo imel Roubini zopet prav, kot je začetek krize ocenil nekje v 2020. ...


Roubini vsako leto napove zacetek krize za naslednje leto. Enkrat bo zadel. Tip je klovn.


Kakšne so pa tvoje kompetence?


~2500 prispevkov na najpomembnejši zbirki modrosti človeštva - slo-techu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

kow ::

Cr00k je izjavil:


Kakšne so pa tvoje kompetence?


Za napovedovanje krize ne potrebujes kompetenc, duuh.

FTad ::

dexterboy je izjavil:

Drugače je pa kriza neizogibna, ampak jo lahko zamaknemo z novim zadolževanjem ali pa možnim helikopterskim denarjem...
In da, če udari naslednja, bo globalna. Tista iz 2008 se bo zdela kot zajtrk s kosmiči...
Ko vprašam sodelavce v banki kaj na to temo (sem v IT) in mi začnejo govoriti o cifrah, se uležem na tla in izvajam dobesedni ROFL.
Za določene stvari je bolje, da raja ne ve. Ker bi šli vsi čez noč na ulice...
Kar se mi osebno sploh ne zdi slaba ideja, jo celo podpiram ;)


No daj kaj vec o tem povej

dronyx ::

FTad je izjavil:

No daj kaj vec o tem povej

Bankirji ne vedo nič. Do sedaj jih je še vsaka kriza presenetila.

Vazelin ::

Mlajši milenijci bodo res rekt, ko bo kriza. Ker jo še niso doživeli. Tako kot mi 10 let nazaj!
Zna biti čas streznitve, ker sedaj vsi sanjajo da bodo neki bossi, kako so dovzetni na spremembe yada yada. Pa v pisarni mora bit gugalnica, pa ročni fuzbal, pa ene 3 čajne kuhinjcie, pa soba za sproščanje :D
Ko bodo spet masovna odpuščanja bo kaos, ker se jim bo svet porušil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

dronyx je izjavil:

FTad je izjavil:

No daj kaj vec o tem povej

Bankirji ne vedo nič. Do sedaj jih je še vsaka kriza presenetila.

Dvomim. Gospodarski cikli so ena izmed prvih stvari, ki se ji ucis pri ekonomiji.

Pomoje je bolj problem v tem, da ljudje ne znajo interpretirati Bankirjevih besed.

HotBurek ::

Tale dokumentarec je dober:

The Money Masters - Full Documentary

Npr.:
22:55 - 6. The Bank of England
27:15 - 7. The Rise of the Rothschilds

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

dronyx ::

Smurf je izjavil:

Dvomim. Gospodarski cikli so ena izmed prvih stvari, ki se ji ucis pri ekonomiji.

Da pride kriza vsakih 10 let vem tudi jaz iz izkušenj, pa nisem študiral ekonomije. Bistvo finančnih kriz je, da se jih ne da vnaprej točno napovedat (kdaj, kaj bo sprožilec itd.). Če bi se to dalo, potem verjetno ne bi bile krize, ker bi jih lahko pravočasno preprečili ali vsaj omilili posledice.

PrihajaNodi ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Dvomim. Gospodarski cikli so ena izmed prvih stvari, ki se ji ucis pri ekonomiji.

Da pride kriza vsakih 10 let vem tudi jaz iz izkušenj, pa nisem študiral ekonomije. Bistvo finančnih kriz je, da se jih ne da vnaprej točno napovedat (kdaj, kaj bo sprožilec itd.). Če bi se to dalo, potem verjetno ne bi bile krize, ker bi jih lahko pravočasno preprečili ali vsaj omilili posledice.



Ja, ampak v krizah se kupuje, na veliko. Od nepremicnin do BTC jev, ko je kri na ulici pokupis vse in ko ljudje pravijo, da bo vse crknilo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Ja, veliko BTCjev se je pokupilo tukaj na forumu decembra 2018, ko je bila kri na ulici:))

Cr00k ::

kow je izjavil:

Cr00k je izjavil:


Kakšne so pa tvoje kompetence?


Za napovedovanje krize ne potrebujes kompetenc, duuh.


No, zato pa tebe ne jemljem resno, Roubinija pa...

Vazelin ::

Doomsdayerji kar prestavljajo začetek recesije. Najprej je bilo 2019, sedaj 2020, če ne bo 2021. :))

dronyx ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ampak v krizah se kupuje, na veliko. Od nepremicnin do BTC jev, ko je kri na ulici pokupis vse in ko ljudje pravijo, da bo vse crknilo.

Splača se takrat kupovat, samo če pogledaš nepremičnine se te leta 2013 niso prodajale niti približno tako kot se sedaj, pa so bile vsaj 30% cenejše. Problem je bil, da takrat ni bilo optimizma, banke ti niso dale kreditov...Ponavadi krize najbolje unovčijo najbogatejši, ki sicer na prvi pogled takrat največ izgubijo.

PrihajaNodi ::

dronyx je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ampak v krizah se kupuje, na veliko. Od nepremicnin do BTC jev, ko je kri na ulici pokupis vse in ko ljudje pravijo, da bo vse crknilo.

Splača se takrat kupovat, samo če pogledaš nepremičnine se te leta 2013 niso prodajale niti približno tako kot se sedaj, pa so bile vsaj 30% cenejše. Problem je bil, da takrat ni bilo optimizma, banke ti niso dale kreditov...Ponavadi krize najbolje unovčijo najbogatejši, ki sicer na prvi pogled takrat največ izgubijo.


Nic ne izgubijo. Kupujejo postopoma od vrednostnih papirjev, nepremicnin, btcjev. Vse ne bo propadlo, nikoli ni.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Old Spice ::

Splača se takrat kupovat, samo če pogledaš nepremičnine se te leta 2013 niso prodajale niti približno tako kot se sedaj, pa so bile vsaj 30% cenejše.


IMO je zdajle čas, ko je treba kopičit, da takrat ko pride do krize in morebitnega padca cene kupiš flet s kešem.

Dane0 ::

Vidoviti Milan pravi da kriza definitivno bo. Ali pa je definitivno ne bo.

darkolord ::

Dane0 je izjavil:

Vidoviti Milan pravi da kriza definitivno bo. Ali pa je definitivno ne bo.
Majkemi?

dronyx ::

Old Spice je izjavil:

IMO je zdajle čas, ko je treba kopičit, da takrat ko pride do krize in morebitnega padca cene kupiš flet s kešem.

Če imaš kje za živet je to opcija. Če pa nimaš stanovanja pa je opcija čakat na padec leta 2025 (to ni zanesljivo) in do takrat za najemnino dat 20.000 €, ali pa kupit sedaj.

k4vz0024 ::

Umetno ustvarjeno s strani bogatinov in kapitalistov, da bodo imeli denar za novo jahto in ferarija.

RedDrake ::

Samo anekdota.
Cca 6x letno se dobim s kakim "oldboysom" na kosilu. To so večinoma 70+ upokojenci, stara šola, veze povsod, zasedali so razna direktorska mesta po par večjih Slo/Yugo firmah, jaz sem jim pa privat IT support, poznamo se preko vez (stara mama je bila zelo zelo visoko v KPS).
Anyway, na zadnje, ko sem videl dva od njiju, sta me oba zasliševala kako služba in posel pri meni in moji partnerki, če mam kakšne kredite, ipd ... Pa me je zanimalo, zakaj taka radovednost, ker do sedaj se o tem nismo nikoli veliko pogovarjali - "Veš, prihajajo težki časi, zdaj je treba pazit, ...".

Trade carefully, bi rekli kakšni na čivkalniku ...

Miki N ::

k4vz0024 je izjavil:

Umetno ustvarjeno s strani bogatinov in kapitalistov, da bodo imeli denar za novo jahto in ferarija.

Pa zakaj si toliko ljudi želi spraviti Maranello na kant? Sem bil tam in je prijazno mesto, Ferarri pa njihov ponos.

RedDrake ::

dronyx je izjavil:


Če imaš kje za živet je to opcija. Če pa nimaš stanovanja pa je opcija čakat na padec leta 2025 (to ni zanesljivo) in do takrat za najemnino dat 20.000 €, ali pa kupit sedaj.

Tisti, ki bo kupil stanovanje na kredo za 100k EUR namesto za 80k EUR bo izgubil več kot 20k.
Je padec 20% realističen?
Imho lahko vidimo še _MNOGO_ več.
Kdaj bo vrh?
Nobody knows :)

juroz ::

RedDrake je izjavil:

Samo anekdota.
Cca 6x letno se dobim s kakim "oldboysom" na kosilu. To so večinoma 70+ upokojenci, stara šola, veze povsod, zasedali so razna direktorska mesta po par večjih Slo/Yugo firmah, jaz sem jim pa privat IT support, poznamo se preko vez (stara mama je bila zelo zelo visoko v KPS).
Anyway, na zadnje, ko sem videl dva od njiju, sta me oba zasliševala kako služba in posel pri meni in moji partnerki, če mam kakšne kredite, ipd ... Pa me je zanimalo, zakaj taka radovednost, ker do sedaj se o tem nismo nikoli veliko pogovarjali - "Veš, prihajajo težki časi, zdaj je treba pazit, ...".

Trade carefully, bi rekli kakšni na čivkalniku ...

a ti si pol forum21 informatik? :P

RedDrake ::

Eden mislim da celo je bil v tisti druščini.
Drugače je pa to "tiha" večina. Niti niso vsi "rdeči", kot bi se kdo lahko izrazil.
Je pa zanimivo, kaj vse človek izve in se nauči od takih ljudi ...
Pa kako tak človek dobi novega Thinkpada s 30% popusta na najcenejšo spletno ceno v SLO ...
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448045 (22670) Furbo
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135449 (29874) GregiB

Več podobnih tem