» »

Koliko časa lahko traja popravilo avtomobila

Koliko časa lahko traja popravilo avtomobila

Fave ::

Torej imam še ne dve leti staro Nissan Navaro, pri kateri je prišlo do okvare menjalnika (ne dela vzratna prestava). Avto je sedaj že 17. dan na servisu. Koliko časa lahko traja servis vozila?

Vozilo je bilo redno servisirano in je v garanciji.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

worxer ::

Keri nesposobni mehaniki ga to rihtajo? :D
Moj brat je mehanik, pa zamenja menjalnik v enem dnevu, če dele čaka max 1 tedn :D

Hayabusa ::

Q1: imajo nadomestne dele ?
Q2: je mehanik, ki zna to zamenjati, službi ?

shadeX ::

worxer je izjavil:

Keri nesposobni mehaniki ga to rihtajo? :D
Moj brat je mehanik, pa zamenja menjalnik v enem dnevu, če dele čaka max 1 tedn :D


A ima tvoj brat delavnico? Ker če jo ima, je zelo slab mehanik, ker nima strank.

Pri vsakem dobremu mehaniku boš čakal. To pa zato ker ima veliko ljudi pri njemu avto na popravilu.

Sam sem peljal k enemu mehaniku in vedno sem čakal več kot 14dni za popravit kako stvar. Tip nikol ni mel časa ker je imel parkirišče polno avtomobilov.

Kam si to peljal? K privat ali k pooblaščenemu?
Ker če je pooblaščeni potem pa res nevem kaj dela toliko časa. Tam imajo itak zaposlenih veliko ljudi, pa še gužve ponavadi nimajo ker majo vedno predrago :D

Fave ::

Gre za večjo avtohišo in seveda pooblaščen servis. Se nič ne pritožujem čez njih, ker imajo korekten pristop, ki bi bil lahko vzor marsikateremu avtomehaniku.

Težava je v tem, da se deli, tako pravijo, čakajo 10 in več dni. Ko so zadevo zložili skupaj, se jim je pokazala še neka napaka.

Zanima me predvsem kako dolgo je avto lahko v popravilu? 30 dni, 40 dni? In kaj je po tem roku?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

Šimpanz ::

45 dni.

shadeX ::

Šimpanz je izjavil:

45 dni.


Ja in potem?
Ti popravijo zastonj, dobiš nov avto? :))

Šimpanz ::

Če ti ga ne popravijo v 45 dneh lahko zahtevaš nov avto. Vprašljivo pa je če ga boš dobil. Lahko pa se zmeniš z njimi za nadomestni avto.

Fave ::

Nadomestni avto mi ponujajo že od prvega dne, pa ga ne potrebujem (vsaj takega ne, kot ga ponujajo oni micra, note).

Šimpanz, hvala.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Dr_M ::

Hehe, kdor misli, da lahko pri nas kar zahteva nov avto, je malo cez les. Vem se za hujse primere, kjer nikakor niso mogli odpravit napake. Pa je slo preko inspekcije, sodisc, pa nihce ni nic dosegel. Vse skupaj pa je trajalo vec let, vrednost avtomobila pa precej vec, kot navara.

St235 ::

Uraden rok je 45 dni, po tem času si upravičen do novega artikla, četudi je to avto. Je pa res da tukaj ne gre za drobiž in je malo verjetno, da bi se takšna zadeva rešila brez posredovanja sodišča.

Vantage ::

Pa tudi nadomestni avto ti morajo nuditi v istem ali višjem cenovnem rangu...

andromedar ::

Vantage je izjavil:

Pa tudi nadomestni avto ti morajo nuditi v istem ali višjem cenovnem rangu...


Če ti ga pa ne, pa najbrž morajo pokrit stroške najema takega vozila. Lahko se pa z njihovo Micro vsak dan po brezpotjih na Pohorje voziš. Pa pač prideš vsak dan zjutraj po drugo...če bo vzdržala do jutra, seveda.
Eh?

Fave ::

Vantage je izjavil:

Pa tudi nadomestni avto ti morajo nuditi v istem ali višjem cenovnem rangu...


Meni ne gre toliko za cenovni rang, kot pa za funkcionalnost.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

St235 ::

Vantage je izjavil:

Pa tudi nadomestni avto ti morajo nuditi v istem ali višjem cenovnem rangu...


Imaš kakšno podlago za tole ali gre bolj za to, da se tebi zdi kako bi moralo bit?

ScumbagSteve ::

Nadomestni avto dobiš, če imaš to doplačano v zavarovalni polici.
Scumbag Štefko

St235 ::

Sirov burek pa če dovolj dolgo neumnosti govoriš?

V primeru garancijskega popravili ti po zakonu pripada nadomesten artikel ali pa denarna odškodnina. Avto pri tem ni nobena izjema.

Invictus ::

ScumbagSteve je izjavil:

Nadomestni avto dobiš, če imaš to doplačano v zavarovalni polici.

Kaj ima garancijsko popravilo veze z nadomestnim avtom ?????? Je pa res da servisu ni treba dati nadomestnega avta, če noče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Samo če nočjo dat avta, morajo plačat stroške, ki jih imaš potem ti naprimer z rentacarjem.

Tody ::

Ponavadi se izkaže tako da marsikateri hišni mehanik zna kaj bolje narediti kot pa uradni servisi... Če se ne misliš dosti bosti z njimi ali če se izgovarjajo se priključi na kak forum in boš našel kakega majstra.

RejZoR ::

Folk očitno kar pričakuje, da bo vsaka avtohiša imela celo floto nadomestnih avtov od mestnih malčkov do terencev. Malomorgen!? Večina ima enega do mogoče celo tri, odvisno od velikosti. Da ga dobiš se moraš ponavadi v naprej dogovorit in dobiš kar pač dobiš. Prvič slišim, da se lahko še celo zmišljuješ kaj boš vzel. Mogoče lahko izbiraš če jih imajo več drugače pa dobiš kar dobiš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Nič kaj dosti se ne moreš izmišljat. Pripada ti nadomestno vozilo, ki pa niti pod razno ne rabi bit primerljive cene/velikosti itd.

Izjema bi bilo kakšno specifično vozilo prilagojeno za točno določen namen.

Fave ::

Jaz imam avto za delati in potrebujem štirikolesni pogon, keson in kljuko. Če avto tega nima si z njim ne morem pomagati.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

RejZoR ::

Če imaš avto za poslovne namene se običajno za ta namen uporablja razne poslovne verzije, kjer ti pokvarjeno vozilo ne sme kvarit posla in ti zagotavljajo pravo nadomestno vozilo. Sam ponavad so to dražji "paketi", najvećkrat pri kombijih. V tvojem primeru imo ne boš nič dosegel. Če rabiš takega, jebat ga.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Tody je izjavil:

Ponavadi se izkaže tako da marsikateri hišni mehanik zna kaj bolje narediti kot pa uradni servisi... Če se ne misliš dosti bosti z njimi ali če se izgovarjajo se priključi na kak forum in boš našel kakega majstra.


ni problem v mehanikih, problem je v japoncu. So odlični avti...a za dobit kakšen specifični rezervni del? Za italijana ga imam najkasneje v roku 48ur doma, za japonce pa pač čakaš na zadevo da pride z letalom iz japonske. Torej 1-2 dni da dobijo naročilo, 1-2 dni da naročilo obdelajo, 1-2 dni da pride do pošte, 1-2 dni da pride do letala, in nato še 2-3 dni po evropi, da se dostavi del v pravi servis in izgubiš na vsakem kosu 10-15 dni brez težav.

zaradi takšnih stvari jaz osebno pač ne kupim japonca, pa so lahko zanesljivi še 1000x bolj. Mehaniki nimajo tu nobene veze. Očitno so po montaži menjalnika odkrili še dodatno napako in mora zadeva še 1x skozi celoten postopek. Na servisu so zagotovo veseli, ko se jim avto zadeva in nalašč to delajo ja >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Fave ::

Najbrž bo res tako, kot je napisal šernk, kar se tiče dobave delov.

Z avtohišo in njihovo delavnico sem pa zelo zadovoljen, to moram povedat, problem so le dolge čakalne dobe za dele.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Alamar ::

Malokateri japonc, ki se prodaja pri nas je izdelan na Japonskem. Tole navaro izdelujejo v Španiji in tudi rezervne dele verjetno potem od tam dobijo.

mihec87 ::

express poštnina je draga..

RejZoR ::

Avtomobile vglavnem deajo na celini kjer se prodajajo zaradi uvoznih taks. Ravno azijski proizvajalci so imel s tem velike probleme, zato pa imajo zdej praktično vsi tovarne v evropi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkIDiver ::

Če gre za del menjalnika, ki se serijsko ne proizvaja več za vgradnjo v vozila, ki se trenutno sestavljajo na traku v tovarni, potem se lahko načakaš.
Sam sem čakal na plastičen pokrov žarometa pri Fordu cca 14 dni, da so vlili en kos plastike in ga poslali v naše podalpske kraje, ker tega dela serijsko ne proizvajajo več in tudi nikjer niso imeli zaloge ;)

PS: shadeX, če mehanik z lastno delavnico, servisom, ... ne more splošne napake na vozilu odpraviti v nekaj dneh zaradi gužve je smešen, če ima premalo zaposlenih ali pa ni ravno najbolj sposoben.

Fave ::

Sedaj mi bodo zamenjali cel menjalnik, kar je super. Problem je samo, da bo trajalo nadaljnih 14 dni...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Fave ::

Če bi bili kupci bolj zahtevni, bi imeli vse rezervne dele vsaj v centralnem evropskem skladišču. Bi bil zaradi tega avto dražji, ampak bi imel pofixanega v par dneh.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

AndrejS ::

Jaz sem za francoza čakal dele 45 dni, medtem pa sem seveda koristil nadomestno vozilo.

RejZoR ::

Fave je izjavil:

Če bi bili kupci bolj zahtevni, bi imeli vse rezervne dele vsaj v centralnem evropskem skladišču. Bi bil zaradi tega avto dražji, ampak bi imel pofixanega v par dneh.


Osebno raje vidim, da so avti raje bolj kvalitetno narejeni z več QA kot pa da so dražji samo zato ker bi dele skladiščili v evropi namesto da jih pošiljajo direktno iz matične tovarne.

Splošni potrošni material imajo itaq vsi na zalogi, ker se izrablja pri vseh neglede na brand avta. Vse ostalo pa se imo ne bi smelo dogajat (kot npr da se sesuje menjalnik na avtu, kar se ne sme NIKOLI zgodit, če je redno vzdrževan kot je treba).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkIDiver ::

Fave je izjavil:

Če bi bili kupci bolj zahtevni, bi imeli vse rezervne dele vsaj v centralnem evropskem skladišču. Bi bil zaradi tega avto dražji, ampak bi imel pofixanega v par dneh.


Potrebno se je zavedati, da je skladiščenje drago. Dlje se nek del skladišči, večji je strošek skladiščenja, ki pade na dotični del. Skladiščenje slehernega dela vozila bi lahko krepko dvignilo ceno vozila, vsekakor pa ceno nadomestnega dela. Vsi vemo, da je najcenejša neposredna povezava od proizvajalca do potrošnika s čim manj skladiščenja. Zato se v avtomobilski industriji skladiščijo zgolj deli, ki so predvideni, da se bodo porabljali v okviru vzdrževanj vozil v njihovi načrtovani življenski dobi. Vse kar je izven tega se naredi sproti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366476 (1299) zobnik
»

Kleparska dela

Oddelek: Na cesti
182366 (889) Invictus
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3814374 (12269) koyotee
»

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Oddelek: Loža
395506 (4542) Mare2

Več podobnih tem