» »

IBM Deskstar (deathstar) - PANIKA!

IBM Deskstar (deathstar) - PANIKA!

asskicker ::

Sem lastnik kar dveh IBM Deskstar 60Gb diskov IC35L060AVER07-0. Ko preberem novico alien-w, kjer pravi, da je na voljo IBM-ov patch za firmware od diska. Grem takoj v akcijo!
Z IBM-ja klik poberem dol utility za preverit, ali sploh potrebijem firmware upgrade. Program mi javi, da imam na diskih firmware ER6OA46A in da nujno potrebujem upgrade na A45A. OK si mislim in poklikam na dnu strani ustrezen link. Pridem na novo stran klik in poberem dol ustrezen firmware. Izdelam disketo in zbutam.
Program detektira oba diska a na koncu mletja pove, da ne potrebujem nobenega upgrade-a. A je to res? Ima že kdo podobne izkušnje? Prosim za pomoč, ker me skrbi za oba diska in za vse podatke, ki so gor!
Še podatki: diska sta priklopljena na Asus A7N8X-D (nforce2).
PS: Isto mi javi tudi, če diska priklopim na MSI ploščo s KT266A chipsetom.
HELP!
Heaven is on the next door!

pirat ::

Upgrade delaš z modela A46A na A45A. Se ti ne zdi, da tukaj nekaj ne štima? Upgrade se navadno številčijo NAPREJ ne pa nazaj.

LP, Robert

asskicker ::

Mogoče je res to. Sem videl. Vendar ne razumem, zakaj potem detection utility javi in alarmira, da naj vseeno zamenjam firmware. Je verjetno bug v programu. To da imam firmware ER6OA46A mi javi taisti utility. Kaj naj zdaj verjamem? Vseeno me skrbi za diska in še osebno za podatke. Tudi IBM ni več tisto, kar je nekoč bil. K****!!;((
Heaven is on the next door!

Baja ::

backup050903, backup0609203, backup070903, backup080903, backup090903, backup100903,...

priporočam CD-RW.

frenk ::

a mogoče kdo ve kako tole rešit brez disketne enote:\ ...jest sm jo vn vrgu:D

nicjasno ::

usb flash

frenk ::

nimam...sicer sem pa že rešu zadevo...iz serverja sem ukradu disketno:D

dr.J ::

Če imaš diske zrcaljene (RAID-1), OK, Drugače pa igraš loto s podatki.

Nima veze tule IBM/WD/Maxtor; vsak slej ko prej crkne.

frenk ::

ja trenutno igram loto, ampak že razmišljam o nakupu novega diska...problem je samo ker ne vem katerega:D

Dead_Eye ::

meni je delalo ISTO. program pravi da moram nadgradit firmware, potem pa javi da ni nič za update-at.
IBM sucks!
The one and only

frenk ::

no loto se je koncal...na velik kup crknjenih diskov in izgubljenih podatkov gre tudi moj 40Giga IMB:D...pizda sm lih s stola padu:D...no vglavnem imel sem zadnji firmware pa je vseno crknu:\

frenk ::

in spet se je pobral...veliki loto se nadaljuje

...ampak je pa trpežna stvar tale disk:D

JustVi ::

100% tole ne bo več dolgo trajal in še vedno večji problemi pri detectu diska.

frenk ::

pobiram stave...do kdaj rečete da bo delal:D

mare_ ::

do takrat da bo crknil!>:D wiii, zmagal sem!:D

drugače se je pa meni prejšni teden pokvaril Maxtor 80GB, skoraj leto je delal super, pol pa kar naenkrat to;((

frenk ::

a mislte da bi ga lahko flashal na 5400rpm...oz. al bi bilo sploh kaj več možnosti za normalno delovanje če zmanjšam obrate?

Azrael ::

Ne, ni možno. Obrati so določeni s samim HW (motor in njegov regulator), kar pa lahko spreminjaš s firmwarom, pa so optimalizacije za premike glav, da se izboljšajo časi dostopa in podobno. V glavnem prav veliko ne, ker do sedaj še nisem zasledil kaj v stilu OC za HDD. Če bi bilo možno, bi že navijali kapaciteto in hitrost diskov preko vseh meja:D .
BTW. Odstopanje obratov diska od nazivnih za % lahko že pomeni neuporaben disk.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

šklocanje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91160 (999) kiFni
»

tezave z nostalgijo (ThinkPad 390E)

Oddelek: Strojna oprema
111052 (832) muzičar
»

IBM

Oddelek: Strojna oprema
171158 (969) TheJack
»

Rešite diske pred smrtjo

Oddelek: Novice / Diski
212171 (2171) undefined

Več podobnih tem