» »

Nesramnost priseljencev res nima meja

Nesramnost priseljencev res nima meja

poweroff ::

TROLL MODE ON.

Pa to človek ne more verjeti. Priseljenci kršijo zakonodajo in se na busu vozijo brez vozovnic, nočejo govoriti v uradnem jeziku države (po možnosti jim ta država izplačuje še socialno podporo, ane!), potem pa zahtevajo še neko posebno obravnavo!

In reakcija levih medijev?

Zagovarjajo jih! Še zagovarjajo.

Govorim seveda o temle: https://www.24ur.com/novice/slovenija/i...

TROLL MODE OFF.

Je kar zabavno brati komentarje. Če bi se nekaj podobnega zgodilo pri nas, bi bili seveda komentarji vsi v drugo smer... :))
sudo poweroff
  • zaklenil: Mavrik ()

Gagarin ::

Priseljenci? Zdaj so že tržaški slovenci za levakarje kar priseljenci...

jype ::

Matthai je nazi, tako da he's on you.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PH03N1X ()

hamez66 ::

In, je tip (Slovenec) res upravičen do obravnave v slovenskem jeziku? Ali si to malo po svoje razlaga zakon?

Meni deluje trol tipa Joško Joras.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

jype ::

Moral bi biti, glede na to da je Italija podpisala pogodbo, ki mu to pravico zagotavlja, ampak fašisti vedno obljubljate reči, ki jih potem ne izpolnite.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PH03N1X ()

Utk ::

Jaz bi imel enak komentar v eno in drugo smer. Po skoraj 100 letih mej kot so, bi lahko ukinili obvezno dvojezičnost. Vsak se še zmeraj lahko uči in govori kakor hoče, vzdrževat dvojezičnost še 500 let pa nima nobenega smisla. Razen če kdo namerava kmalu še malo popravljat meje.

poweroff ::

Kaj je zdaj, smo zmedeni?

Če bi nekdo iz ex-YU republike slabo govoril slovensko (in bil celo brez vozovnice), bi ga že linčali, kajne?

Če pa je "priseljenec" Slovenec, potem je pa druga pesem. Če je po možnosti še član SDS, potem pa sploh, ane?
sudo poweroff

pegasus ::

Utk je izjavil:

Razen če kdo namerava kmalu še malo popravljat meje.
Moj predlog: italjansko mejo na Postojno, slovensko mejo na Pad. V medmejnem območju pa se obnašajmo tržno - vsak naj se izreče za prebivalca tiste države, ki se mu zdi finančno bolj ugodna ;)

Gagarin ::

poweroff je izjavil:

Kaj je zdaj, smo zmedeni?

Če bi nekdo iz ex-YU republike slabo govoril slovensko (in bil celo brez vozovnice), bi ga že linčali, kajne?

Če pa je "priseljenec" Slovenec, potem je pa druga pesem. Če je po možnosti še član SDS, potem pa sploh, ane?


prvi je priseljenec, drugi pa avtohtoni prebivalec, prvi ima za uradni jezik slovenščino, drugi pa poleg italijanščine tudi slovenščino. Naredi primerjavo recimo z italijanom v Kopru. Ta bi pa pila vode.

hamez66 ::

jype je izjavil:

Moral bi biti, glede na to da je Italija podpisala pogodbo, ki mu to pravico zagotavlja, ampak fašisti vedno obljubljate reči, ki jih potem ne izpolnite.


Kaj me spet ozmerjaš za fašista, idiot?

Če je ima pravico, potem ne vidim težave, da zahteva, da se z njim pogovorijo v slovenskem jeziku oz. da ga obravnava patrulja, ki govori slovensko. Če pravice nima, potem pa malo bluzi. Sem pač mislil, da je trol, ker si ljudje pogosto stvari narobe razlagajo, in sem menil, da bi znalo bit tako tudi v tem primeru. No, hvala, da si na hiter način razjasnil. Ni bilo pa potrebe, da me ozmerjaš za fašista. Upam, da bodo brisali tvoje in moje sporočilo.

poweroff ::

Zakaj ima recimo Slovenec v Trstu to pravico, pa Italijan v Kopru, Bosancu v Ljubljani pa odrekate pravico, da se s svojimi kolegi na pivu pogovarja v svojem jeziku?
sudo poweroff

Gagarin ::

poweroff je izjavil:

Zakaj ima recimo Slovenec v Trstu to pravico, pa Italijan v Kopru, Bosancu v Ljubljani pa odrekate pravico, da se s svojimi kolegi na pivu pogovarja v svojem jeziku?


Bi lahk mal manj očitno trolal?

poweroff ::

Tisto prej je bilo trolanje. Tole pa ni.

Zakaj smo ponosni, ko naši rojaki v Chicagu po desetletjih ohranjajo slovenski jezik in kulturo, isto pravico pa ljudem iz ex-YU republik odrekamo?

Vprašanje je čisto resno.
sudo poweroff

Raptor F16 ::

IMHO, tip je idiot.

Kako ljudi ni sram jezikat v taki situaciji, ko je krivda na njih?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

hamez66 je izjavil:

jype je izjavil:

Moral bi biti, glede na to da je Italija podpisala pogodbo, ki mu to pravico zagotavlja, ampak fašisti vedno obljubljate reči, ki jih potem ne izpolnite.


Kaj me spet ozmerjaš za fašista, idiot?

Če je ima pravico, potem ne vidim težave, da zahteva, da se z njim pogovorijo v slovenskem jeziku oz. da ga obravnava patrulja, ki govori slovensko. Če pravice nima, potem pa malo bluzi. Sem pač mislil, da je trol, ker si ljudje pogosto stvari narobe razlagajo, in sem menil, da bi znalo bit tako tudi v tem primeru. No, hvala, da si na hiter način razjasnil. Ni bilo pa potrebe, da me ozmerjaš za fašista. Upam, da bodo brisali tvoje in moje sporočilo.
Fak, skoraj sem se zadušil s hrano. Sem mislil, da bo tema o libidu vrhunec dneva, ampak sem se motil. :)

showsover ::

poweroff je izjavil:

Vprašanje je čisto resno.

Ne verjamem, da si tako detachan od ekspanzionistične krutosti svojih genov, da res ne bi razumel.

Gagarin ::

poweroff je izjavil:

Tisto prej je bilo trolanje. Tole pa ni.

Zakaj smo ponosni, ko naši rojaki v Chicagu po desetletjih ohranjajo slovenski jezik in kulturo, isto pravico pa ljudem iz ex-YU republik odrekamo?

Vprašanje je čisto resno.


Pa resno pol, kdo ex Yu priseljencem odreka da se med sabo pogovarjajo v maternem jeziku, da se združujejo v klube, da se zbirajo v pravoslavni cerkvi?

Mavrik ::

Daj pejt trolat nekam drugam no.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijani na Krasu

Oddelek: Loža
264081 (2527) Raptor F16
»

Manjšine, zapis v ustavo, predlog Levice, SDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12723222 (20159) thramos

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926762 (24014) dzinks63
»

Obtoženemu iz hekerske skupine LulzSec zaradi napada na Sony leto zapora in visoka g

Oddelek: Novice / Varnost
215196 (3890) enadvatri
»

Levica spreminja RTVSLO v Jutel oz. RTV Jugoslavijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13422508 (18558) jype

Več podobnih tem