» »

Odpoved

Odpoved

tech level ::

Dal sem odpoved v prejšnji službi. Za več kot polovico meseca dela, mi nočejo izplačat plače. Čakam že 4 mesece. Vedno isto mi šef reče da ker sem tako nenadno dal odpoved, mu naredil minus in da me ne more plačat. Kar pa sploh ni res, ker je takoj najdel drugega čez nekaj dni.

Gre se za 1100€ in bi jih res rabil.

ziga1990 ::

Pa si sploh opravičen do polne plače?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: leeon ()

shadeX ::

Si oddelal odpovedni rok?

dripac ::

Če nisi oddelal celega meseca ne moreš za to pričakovat plačila, izplača se proporcionalni del.
Če se nisi držal pogodbenih členov o odpovednem roku v pogodbi o zaposlitvi, pa ravno tako vprašanje kaj se ti izplača. Imaš tam vse definirano (upam).

Če želiš natančne odgovore podaj kaj več informacij, da se ne ugiba. Moja kristalna krogla je pa na servisu, čakam novo s Kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

ziga1990 ::

^^ tvoje kristalne krogle ne bo baje da so vse bile zadržane na carini

tech level koliko časa pa si bil v tej službi?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mikhaair ::

Ce si vse izvedel kot je treba, ti Mora izplacat placa, del regresa, se dogovorit o dopustu.

tech level ::

mikhaair je izjavil:

Ce si vse izvedel kot je treba, ti Mora izplacat placa, del regresa, se dogovorit o dopustu.

sem. in če noče kaj lahko naredim? civilna tožba?

Ostali pa zgleda da delate za njega, sej tam se mu vsi ližejo, jaz sem se pa pobral za dosti boljšo plačo in mu ni v redu. Neki si izmišljuje samo da ne plača

anketar ::

inšpekcijo

mikhaair ::

Na zavodu za zaposlovanje te povprasajo ce rabis pomoc napram bivsemu delodajalcu, ce je vse ok. Ti si pa v novi sluzbi, verjetno lahko povprasas na zavod, ce ti nudijo kaksno pomoc, ce ne pa Inspektorat za delo. Seveda moras oddat prijavo, ne le telefonski klic. Plačilne liste si dobil? Si dobil nakazano, kar je tam napisano?
Će je tako, kot praviš, da si z bivšim delodajalcem vse uredil kot zahteva zakon, ti je pač dolžan izplačat obveznosti. Lahko mu rečeš, da boš zadevo predal Inšpekciji za delo, če smatraš da je to fer. Če ne pa podaj prijavo z dokumenti in naj on z njimi ureja. Seveda bo zraven dobil še kazen.
Če si poddal odpoved mesec prej, imaš potrdilo o temu, nisi dobil nikakršnih drugih dokumentov delodajalca o kršitvah pogodbe, opominih, pol je stvar čista bi rekel. Bodo pa pravniki vedeli kaj več.

FrRoSt ::

tech level je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Ce si vse izvedel kot je treba, ti Mora izplacat placa, del regresa, se dogovorit o dopustu.

sem. in če noče kaj lahko naredim? civilna tožba?

Ostali pa zgleda da delate za njega, sej tam se mu vsi ližejo, jaz sem se pa pobral za dosti boljšo plačo in mu ni v redu. Neki si izmišljuje samo da ne plača

TAKO!!

Civilna tožba! Ni druge! Premalo je tega, tudi premalo se o tem poroča! Greš do advokata, mu razložiš zadevo in toži...!

Tebi se stem ni treba več ukvarjati, samo z advokatom morda na poravnavi.... 100% dobljena tožba, nimaš kaj izgubiti! Takim jebivetrom in nekim kvazi izsiljevalcem je potrebno pokazati svoje!

Povsem možno je, da se bo čisto spreobrnil, ko bo dobil poziv na sodišče!! :))

Ne se dat! TOŽI! Marsikomu se to zdi za malo, ali pa se nekako noče s tem ukvarjat. Ni nič strašnega!! Samo potegniti se moraš za svoje pravice in take svinje, ki se nekaj spriti izmišljujejo spraviti tja, kjer jim je mesto!!

Na sodišče!!

Če rabiš naslov od kakšnega preizkušenega advokata pošli ZS! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

Civilna tozba je nedvomno koncni ukrep, ce vse ostalo odpove. Imas pa pred tem dva koraka, ki sta naceloma hitrejsa, zgubis pa ne nic.

Prva stvar je prijava na delovno inspekcijo. Ta ukrep da delodajalcu vedet da mislis resno, v primeru kasnejse civilne tozbe predstavlja dodatne obremenilne dokaze in kar je najpomembnejse inspektor lahko visino kazni pogojuje z izplacilom place in tako motivira delodajalca da placa.

Druga stvar pa je izvrsba na podlagi verodostojne listine, kamor sodi placilna lista. Ce si placilno listo dobil gres namrec lahko takoj v izvrsbo, brez predhodne civilne tozbe. Ce bo delodajalec izvršbi oporekal pa se bo zadeva nadaljevala preko civilne tozbe.

Nikakor pa ne skodi pomoc odvetnika v teh zadevah.

FrRoSt ::

Glede na to, da gre za večji prekršek, bi inšpektor lahko imel kakšen vpliv, vendar vprašanje... Za manše prekrške pa sploh ne marajo posredovati...
Sicer te nič ne stane, če prijavo pošlješ tudi na (delovno) inšpekcijo. V PISNI OBLIKI, po elektronski pošti!

In zberi in shrani vse dokaze, tudi tiste najmanjše in najbolj banalne, delovne ure, plače, izplačila, .... VSE!!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

codeMonkey ::

Poleg tega, kar je Lakotnik29 svetoval, bi jaz se preveril ali so bili placani prispevki: https://edavki.durs.si/edavkiportal/ope...
Glede na izgovore, je malo sumljiv ta tip.

bbbbbb2015 ::

dripac je izjavil:


Če se nisi držal pogodbenih členov o odpovednem roku v pogodbi o zaposlitvi, pa ravno tako vprašanje kaj se ti izplača. Imaš tam vse definirano (upam).


To je redna odpoved. Obstaja tudi izredna odpoved dela, ki je lahko tisti hip, ni potrebno čakati na nič. Izredna odpoved je lahko zaradi neizplačila plače.

nsa_ag3nt ::

codeMonkey je izjavil:

Poleg tega, kar je Lakotnik29 svetoval, bi jaz se preveril ali so bili placani prispevki: https://edavki.durs.si/edavkiportal/ope...
Glede na izgovore, je malo sumljiv ta tip.

So kakšne omejitve, kolikokrat letno lahko oddaš omenjeno vlogo ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

codeMonkey ::

nsa_ag3nt je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Poleg tega, kar je Lakotnik29 svetoval, bi jaz se preveril ali so bili placani prispevki: https://edavki.durs.si/edavkiportal/ope...
Glede na izgovore, je malo sumljiv ta tip.

So kakšne omejitve, kolikokrat letno lahko oddaš omenjeno vlogo ?


Ne vem. Dvomim.

LeQuack ::

FrRoSt je izjavil:

tech level je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Ce si vse izvedel kot je treba, ti Mora izplacat placa, del regresa, se dogovorit o dopustu.

sem. in če noče kaj lahko naredim? civilna tožba?

Ostali pa zgleda da delate za njega, sej tam se mu vsi ližejo, jaz sem se pa pobral za dosti boljšo plačo in mu ni v redu. Neki si izmišljuje samo da ne plača

TAKO!!

Civilna tožba! Ni druge! Premalo je tega, tudi premalo se o tem poroča! Greš do advokata, mu razložiš zadevo in toži...!

Tebi se stem ni treba več ukvarjati, samo z advokatom morda na poravnavi.... 100% dobljena tožba, nimaš kaj izgubiti! Takim jebivetrom in nekim kvazi izsiljevalcem je potrebno pokazati svoje!

Povsem možno je, da se bo čisto spreobrnil, ko bo dobil poziv na sodišče!! :))

Ne se dat! TOŽI! Marsikomu se to zdi za malo, ali pa se nekako noče s tem ukvarjat. Ni nič strašnega!! Samo potegniti se moraš za svoje pravice in take svinje, ki se nekaj spriti izmišljujejo spraviti tja, kjer jim je mesto!!

Na sodišče!!

Če rabiš naslov od kakšnega preizkušenega advokata pošli ZS! ;)


A je možno ga tožit npr. za 10x toliko, tako v poduk da ne bo več tega poskusil?
Quack !

St235 ::

Mozno je, moznosti zabuspeh pa seveda ni, ker odskodnina ni kazen.

mat xxl ::

Po mojem se bo že ob pismu odvetnika, ki naj mu napiše vse, kar mu gre in dejstva, da se daje rok 8 dni, da vse poplača + dodatno stroške odvetnika, v nasprotnem primeru pa ja tožba + prijava na delovno inšpekcijo in zaprosilo le te po pomoči.......

FrRoSt ::

LeQuack je izjavil:


A je možno ga tožit npr. za 10x toliko, tako v poduk da ne bo več tega poskusil?

Realno NE!

Ampak tukaj gre za cca 10k€, ki jih je treba izterjati, poleg tega bodo pa stroški delodajalva cirka 15k€!!

In še on bo malce "se živciral, sekiral in porabljal svojo mentalno energijo"! In zato je skrajni čas, da ga nekdo useka po pički (na sodišču)!

Zato naj OP lepo preda zadevo advokatu oz. se z njim posvetuje, kaj in kako bi bilo dobro naredit! In preda to zadevo advokatu in se zaradi tega ne sekira več! Adakta!!

In naj NE POPUSTI niti za €!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

urosh ::

@FrRoSt: 1.100€. Tisoc sto.

FrRoSt ::

urosh je izjavil:

@FrRoSt: 1.100€. Tisoc sto.

Imaš prav. Polovico meseca! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

Ampak tukaj gre za cca 10k€, ki jih je treba izterjati, poleg tega bodo pa stroški delodajalva cirka 15k€!!


Če boš tožil delodajalca za 10x dejanske škode ne bo delodajalec plačal nič več, kot če ga tožiš za realno škodo. Niti pod razno pa ne bo stroškov s sodnim postopkom 15k. jao...

mat xxl je izjavil:

Po mojem se bo že ob pismu odvetnika, ki naj mu napiše vse, kar mu gre in dejstva, da se daje rok 8 dni, da vse poplača + dodatno stroške odvetnika, v nasprotnem primeru pa ja tožba + prijava na delovno inšpekcijo in zaprosilo le te po pomoči.......


Še enkrat: na prvem mestu je izvršba, če le ima plačilno listo. Daleč najhitreje, najceneje in najučinkovitejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

nikagliha ::

Živjo,zanima me če kdo ve ali ti pripada kakšba odškodnina da si odpuščen na podlagi ker ni bilo dela na tvojem delovnem mestu a ti si že dve leti opravljal drugo delo katerega nimas napisanega v pogodbi. Ali se splaca do odvetnika, ali kdo ve za kaksnega odvetnika ki bi mi lahko povedal ali ss splaca ali ne, dokazila so na placilnih listah saj je tm napisano drugo delovno mesto v pogodbi pa ne.lp

Ziga Dolhar ::

nikagliha je izjavil:

Živjo,zanima me če kdo ve ali ti pripada kakšba odškodnina da si odpuščen na podlagi ker ni bilo dela na tvojem delovnem mestu a ti si že dve leti opravljal drugo delo katerega nimas napisanega v pogodbi. Ali se splaca do odvetnika, ali kdo ve za kaksnega odvetnika ki bi mi lahko povedal ali ss splaca ali ne, dokazila so na placilnih listah saj je tm napisano drugo delovno mesto v pogodbi pa ne.lp


Odvisno, kaj piše v obrazložitvi odpovedi. Vsekakor daj odvetniku za pogledat.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna nesreča - prošnja za nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515235 (3026) MadMicka
»

Me je firma nategnila?

Oddelek: Loža
366172 (3485) MadMicka
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513238 (11562) Pithlit
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818604 (16272) St235
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320180 (17858) Invictus

Več podobnih tem