» »

Xiaomijev prvak Mi A3 je tu

Xiaomijev prvak Mi A3 je tu

Slo-Tech - Xiaomi je danes predstavil težko pričakovanega naslednika svojega popularnega telefona Mi A2, ki je svoj čas ponujal izjemno veliko za svojo ceno. Xiaomi Mi A3 je dostojna nadgradnja, ki pa je v nekaterih aspektih naredila korak nazaj. Primer je 6,08-palčni zaslon, ki se mu je ločljivost skrčila na HD+, je pa postal AMOLED. V resnici gre za mednarodno verzijo telefona Xiaomi CC9e, ki je že mesec dni dostopna v Indiji.

Novinec za 250 evrov v osnovni verziji ponuja procesorski čip Snapdragon 665, 64 GB prostora za shranjevanje podatkov (obstaja tudi 30 evrov dražja verzija s 128 GB), 4 GB pomnilnika in konvertibilno režo, v katero lahko vdenemo drugo kartico SIM ali microSD. Čitalnik prstnih odtisov je z zadnje strani prestavljen na prvo.

Glavni izboljšavi v primerjavi s predhodnikom sta baterija in kamera. Glavna kamera ima 48 milijonov točk (f/1.78), sekundarna ima 8 milijonov točk in širokokotni objektiv (118°), tretja z 2 milijonoma točk pa služi za zaznavanje globine. Snemati je možno videoposnetke pri 2160p s 30 sličicami na sekundo ali 1080p s 120 sličicami na sekundo. Sprednja kamera za sebke ima 32 milijonov točk in snema 1080p/30fps. Baterija pa je nabreknila s 3000 mAh na 4030 mAh.

Telefon podpira tudi hitro polnjenje z 18 W, a priložen polnilec zmore le 10 W. Če želite več, boste morali kupiti posebnega. Telefon bodo najprej začeli prodajati v Španiji (24. julija), kasneje pa še drugod (mi.com, Mi Stores, Carrefour, El Corte Ingles, MediaMarkt, Movistar, Worten, Alcampo, Amazon, FNAC).

23 komentarjev

NubCake ::

resolucija 1560 x 720. Meh. Slabša resolucija kot pri mojem Mi A1, čeprav je AMOLED, ampak vseeno...

mrTwelveTrees ::

Nič posebnega, je toliko kitajskih telefonov, počakaš še 1 teden pa pride spet nov ven.... Pocophone je bil bomba ko je prišel ven, zdaj že dolgo ni več.

facepalm ::

Problem je v tem, ker je malo kitajckov z AndroidOne.
Tudi sam sem cakal na A3, ker je bil A2 v k. Na koncu ne bo nic boljsi:/

WhiteAngel ::

A pri telefonih se prav trudijo, da so vsi glih in da noben ne izstopa razen cene? Recimo, fizična tipkovnica anyone ;(

NubCake ::

WhiteAngel je izjavil:

A pri telefonih se prav trudijo, da so vsi glih in da noben ne izstopa razen cene? Recimo, fizična tipkovnica anyone ;(

smo vidli, kak se je fizična tipkovnica obnesla pri Blackberry-ju

Key Quest ::

Kje bo kitaj naredil preklopni/drsni mehanizem, ki bo funkcioniral vec kot en teden.

mrTwelveTrees ::

Sej še dobiš stare, obnovljene, z novo baterijo, samo niso "pametni" :)

Phantomeye ::

WhiteAngel je izjavil:

A pri telefonih se prav trudijo, da so vsi glih in da noben ne izstopa razen cene? Recimo, fizična tipkovnica anyone ;(


za tiste 3 ljudi, k bi radi fizično tipkovnico

Ales ::

Key Quest je izjavil:

Kje bo kitaj naredil preklopni/drsni mehanizem, ki bo funkcioniral vec kot en teden.

O čem ti to?

Gejspodar ::

Kot bivši lastnik A1 upam, da bo podpora malo boljša, je pa zadeva na papirju videti odlična - če bi ne bil trenutno vezan bi ga že naročil.

Vsem puritancem, ki hočete 4K zaslone na telefonu pa lahko rečem samo "čemu?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Gejspodar ()

MrStein ::

No no, če ne bi bil "naš" telefon ampak "vaš", bi že 10 ljudi jamralo ali norčevalo, kako nizka resolucija je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Je kaki test? Glede na to da je kot CC9e že en mesec na voljo, bi pričakoval nekja testov, a na hitro nisem našel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

CC9e na voljo ze en mesec? More like en teden (ce je sploh kje dobavljiv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

gddr85 ::

Key Quest je izjavil:

Kje bo kitaj naredil preklopni/drsni mehanizem, ki bo funkcioniral vec kot en teden.

a to misliš kot npr. en mi mix3? ;)

facepalm ::

Mene bolj moti cena tega A3. Po specifikacijaj je +- na nivoju Redmi Note 7, cena je pa cca 100€ visja.
Lanski model A2 je (bugs aside), podobno zmogljiv, s starejsim camera sensorjem in 3000mAh baterijo, za POLOVICNO ceno.
Tale A3 bi bil primeren za lite verzijo in s ceno okoli 180€.

Yohan del Sud ::

Razvadili so folk. Dve leti nazaj so šli na nož za preboj preko drave na zahod in res ponudili veliko telefona z malo denarja. Izgleda je to sedaj passé.

Govorim tudi iz lastnih izkušenj, ker prejšnji čungalunga je res bil živa katastrofa. Osel gre dvakrat na led toda zdajšnji a2 lite je druga zgodba in točno to kar sem v prejšnjem stavku opisal. Veliko telefona za malo denarja (aka, za po tleh metat je dober). S temi modeli so se očitno šli načrten dumping za preboj na globalni trg. Delujejo pa pri tem precej hektično.
www.strancar.com

pirlo ::

Kak je kaj ta procesor? Je na nivoju Galaxy S7 ali 8?

Bellzmet ::

Cca. S7

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

3p ::

facepalm je izjavil:

Mene bolj moti cena tega A3. Po specifikacijaj je +- na nivoju Redmi Note 7, cena je pa cca 100€ visja.
Lanski model A2 je (bugs aside), podobno zmogljiv, s starejsim camera sensorjem in 3000mAh baterijo, za POLOVICNO ceno.
Tale A3 bi bil primeren za lite verzijo in s ceno okoli 180€.


Ja, tole je zajeb ali pa zajebavanje. V skladu z letošnjimi trendi je najbrž čez 1 mesec pričakovati "pro" različico.

So pa po mojem zamudili lepo priložnost. Če bi 9T z Android One poimenovali A3 in ga bi prodajali za 300€ bi bila druga pesem. V primerjavi s temle pa zgleda kak novi mid-range Samsung boljši P/P. Kar je še kako leto nazaj zgledalo nemogoče. Tako da, če nič drugega, Samsung fani se lahko zahvalite Xiaomiju. :D

Gagarin ::

Mah naj gredo nekam, sem upam da bo kopija CC9 in ne e...Manjka NFC, display, procesor švoh. Pa še cena ni nikakor ugodna.

ZigaZiga ::

Phantomeye je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

A pri telefonih se prav trudijo, da so vsi glih in da noben ne izstopa razen cene? Recimo, fizična tipkovnica anyone ;(


za tiste 3 ljudi, k bi radi fizično tipkovnico


Make it 4.

facepalm ::

3p je izjavil:

facepalm je izjavil:

Mene bolj moti cena tega A3. Po specifikacijaj je +- na nivoju Redmi Note 7, cena je pa cca 100€ visja.
Lanski model A2 je (bugs aside), podobno zmogljiv, s starejsim camera sensorjem in 3000mAh baterijo, za POLOVICNO ceno.
Tale A3 bi bil primeren za lite verzijo in s ceno okoli 180€.


Ja, tole je zajeb ali pa zajebavanje. V skladu z letošnjimi trendi je najbrž čez 1 mesec pričakovati "pro" različico.

So pa po mojem zamudili lepo priložnost. Če bi 9T z Android One poimenovali A3 in ga bi prodajali za 300€ bi bila druga pesem. V primerjavi s temle pa zgleda kak novi mid-range Samsung boljši P/P. Kar je še kako leto nazaj zgledalo nemogoče. Tako da, če nič drugega, Samsung fani se lahko zahvalite Xiaomiju. :D


Meni je ze smesno, da za denar, dobis Nokio boljso od Xiaomija. Oba z AndroidOne.

crystal ::

razlika z mi 9se je ?
nima nfc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crystal ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil Galaxy Note 5 in Galaxy S6 Edge+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5519425 (15874) Stari maček
»

MWC: BlackBerryjev skok naprej

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
64720 (3115) ZigaZiga
»

Učenec Xiaomi prehitel učitelja z novimi tablicami

Oddelek: Novice / Android
3617021 (12941) cegu
»

LG-jev novinec se imenuje G Pro 2

Oddelek: Novice / Android
277302 (5776) wade

Več podobnih tem