» »

Zakaj je prepih tako problematičen

Zakaj je prepih tako problematičen

1 2 3
4
»

jype ::

destroyer2k je izjavil:

Vožnja z motorjem ni prepih.
Če maš ledvični pas, potem res ne.

PrihajaNodi ::

Zakaj me torej bolijo dlesni ob odprtem oknu v avtomobilu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

facepalm ::

Zaradi bakterij?

PrihajaNodi ::

Pridejo v moja usta z vetrom?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

facepalm ::

So ze "doma" v tvojih ustih.

Podobno vprasanje: zakaj mene ne bolijo dlesni ob odprtih oknih v avtomobilu?

PrihajaNodi ::

Ker si mlajsi?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

facepalm ::

Torej je za bolecine v dlesnih kriva starost in ne "prepih"?

PrihajaNodi ::

Kar bodi na prepihu potem pa mi bos cez 10 let povedal kako zdravje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

#000000 ::

Hecno je tole, pa kaj vsi ki vam je prepih in veter ljub, ste piloti al nasa astonavti ki morajo biti zdravi 100%

NOben od vas kao ne pomisli, okay zobe imam zdrave, kako veš da so sinusi v dobrem stanju, enako bezgavke, enako sklepi, enako roćice, enako miljon tavžent stvari, katere ljudem nad 45-55 dejansko ne naredijo nić dobrega, pri 20-30 ni problema, ker takrat se akumulira pomojem, jest sem v kratki majici z 220kmh prevozil traso LJ portorož večkrat kt je moj foter peljal barko, Pula-Lošinj, zato danes odprto okno čutim naslednji dan krepko, boli k hudič.

facepalm ::

#000000 je izjavil:

Hecno je tole, pa kaj vsi ki vam je prepih in veter ljub, ste piloti al nasa astonavti ki morajo biti zdravi 100%

NOben od vas kao ne pomisli, okay zobe imam zdrave, kako veš da so sinusi v dobrem stanju, enako bezgavke, enako sklepi, enako roćice, enako miljon tavžent stvari, katere ljudem nad 45-55 dejansko ne naredijo nić dobrega, pri 20-30 ni problema, ker takrat se akumulira pomojem, jest sem v kratki majici z 220kmh prevozil traso LJ portorož večkrat kt je moj foter peljal barko, Pula-Lošinj, zato danes odprto okno čutim naslednji dan krepko, boli k hudič.


Mi si ne delamo utvar, da je nase zdravstveno stanje odvisno od prepiha.
Ko ti nekdo rece, da je zaradi prepiha zbolel za necim kar povzrocajo bakterije ali virusi..
Kmalu bo se kriv za spolno prenosljive bolezni. Po letu 2022 pa tudi za dedne bolezni.

mancini ::

destroyer2k je izjavil:

mancini je izjavil:

Pa si kupi motor in se vozi nekaj sezon v kratki majici, brez ledvenega pasu. In potem pisi da nimas posledic


"prepíh -a m (ȋ)
gibanje, premikanje zraka, ki nastane v (zaprtem) prostoru med dvema odprtinama"

Tukaj je govor o prepihu. Vožnja z motorjem ni prepih.


Strasna razlika, veter je veter

Utk ::

facepalm je izjavil:

#000000 je izjavil:

Hecno je tole, pa kaj vsi ki vam je prepih in veter ljub, ste piloti al nasa astonavti ki morajo biti zdravi 100%

NOben od vas kao ne pomisli, okay zobe imam zdrave, kako veš da so sinusi v dobrem stanju, enako bezgavke, enako sklepi, enako roćice, enako miljon tavžent stvari, katere ljudem nad 45-55 dejansko ne naredijo nić dobrega, pri 20-30 ni problema, ker takrat se akumulira pomojem, jest sem v kratki majici z 220kmh prevozil traso LJ portorož večkrat kt je moj foter peljal barko, Pula-Lošinj, zato danes odprto okno čutim naslednji dan krepko, boli k hudič.


Mi si ne delamo utvar, da je nase zdravstveno stanje odvisno od prepiha.
Ko ti nekdo rece, da je zaradi prepiha zbolel za necim kar povzrocajo bakterije ali virusi..
Kmalu bo se kriv za spolno prenosljive bolezni. Po letu 2022 pa tudi za dedne bolezni.

Vse možne viruse in bakterije ima vsak stalno v sebi, zakaj nismo stalno vsi bolni?

facepalm ::

Zaradi imunskega sistema?

Utk ::

Na katerga mraz in veter ne vplivata, a ne da? Čisto ok je se gol in moker sprehajat zunaj po burji ali po prepihanem podstrešju, ker ne boš zbolel zaradi vetra, ampak bakterij in slabega imunskega sistema. Mater vola logika.

facepalm ::

Kar je bilo ze povedano. Veter ohlaja. Zato da zbolis veter ni dovolj, pomaga pa lahko. Potrebni so se drugi (pomembnejsi) dejavniki. Ce temu nebi bilo tako, bi bili ljudje na Vipavskem in ob obali stalno bolni.
Npr bakterijsko okuzbo zgornjih ali spodnjih dihal lahko fases brez vetra. Ne mores pa je fasat brez pravih bakterij.

Se ponovim se tretjic (ali celo cetrtic):
Veter je lahko eden od dejavnikov zakaj clovek zboli (mu dodatno oslabi imunski sistem, ce ga podhladi). Ne moremo pa rect, da je glavni razlog za nesteto stevilo bolezni (pljucnice, oteceno grlo, zobobol, glavobol, prehlad, zlom kljucnice, hepatitis b..).

Ce temu nebi bilo tako, bi zboleli VSAKIC, ko bi se masa zraka malo premaknila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Počakajmo zimo in mi pridi na prepihano podstrešje nekaj pomagat, da malo zašvicaš pa boš pol povedal kako je prepih blagodejen. Eden od dejavnikov...če te ne bo, ne boš zbolel, če prideš, zelo verjetno boš.

borut_p ::

A je mogoce tudi kaksna fora o tem, da bi veter susil sluznico v nosu in ustih ter s tem znizal 'zascito' dihal. Virusi in bakterije imajo potem lazjo pot.

facepalm ::

Utk je izjavil:

Počakajmo zimo in mi pridi na prepihano podstrešje nekaj pomagat, da malo zašvicaš pa boš pol povedal kako je prepih blagodejen. Eden od dejavnikov...če te ne bo, ne boš zbolel, če prideš, zelo verjetno boš.

Tudi ce pridem primerno oblecen v npr. vetrovko?
Jaz sem vcasih uporabljal tako podstresje z odprtimi okni za telovadnico. Svical kljub 5°C v prostoru. Ob premorih med serijami pa sem pocival ob odprtem oknu, ker je pasalo se nadihat svezega zraka. Nasplosno telovadim na prepihu kadarkoli je to mozno saj me ucinkovito hladi.

Utk ::

Zakaj bi imel vetrovko, a je veter nek problem? A boš imel vetrovko čez glavo?

facepalm ::

Problem je voda (svic). Pa se ta ne, dokler se miga.
Lahko te pa pridem opazovat pri delu. Oba bova na prepihu. Jaz bom sigurno odkorakal domov enako zdrav:))

Massacra ::

kixs je izjavil:

Doma sedis/lezis in nisi aktiven. Prepih te dodatno hladi. In dolgo pod temi pogoji, recimo cez noc, ko spis napol nag, se nekje mora poznati.

Zunaj si aktiven, sonce te greje, zrak je bolj topel in ni tega problema.


Popolnoma pravilna ugotovitev!

Moja mati je zbolevala za bronhitisi. In to poleti. In to samo takrat, ko je zunaj zelo vroče in kljub temu, da je hiši prijetno, je pol dneva pihal ventilator v dnevnj sobi.

Ko smo zadeve povezali, smo ji uporabo ventilatorja prepovedali.

Nobenega bronhitisa poleti od takrat ni več imela!

Utk ::

facepalm je izjavil:

Problem je voda (svic). Pa se ta ne, dokler se miga.
Lahko te pa pridem opazovat pri delu. Oba bova na prepihu. Jaz bom sigurno odkorakal domov enako zdrav:))

Voda je problem? Jaz se lahko cel dan namakam v vodi pa ne bom zbolel.

PrihajaNodi ::

Ker si se mlad. Isto je s soncem. Potem po 30 pa kar naenkrat rak koze...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ker si se mlad. Isto je s soncem. Potem po 30 pa kar naenkrat rak koze...
Očitno to velja le za revne.

facepalm ::

Utk je izjavil:

facepalm je izjavil:

Problem je voda (svic). Pa se ta ne, dokler se miga.
Lahko te pa pridem opazovat pri delu. Oba bova na prepihu. Jaz bom sigurno odkorakal domov enako zdrav:))

Voda je problem? Jaz se lahko cel dan namakam v vodi pa ne bom zbolel.

Verjemi, da je celodnevno namakanje v 22°C topli vodi nevarnejse od premikanja 22°C toplega zraka z recimo 20kmph.
Sploh dvomim, da bi zdrzal 10h+ v vodi.

PrihajaNodi je izjavil:

Ker si se mlad. Isto je s soncem. Potem po 30 pa kar naenkrat rak koze...

Ocitno sem jaz vsako leto mlajsi. Po koledarju sodec, sem 30+, koznega raka pa ni. Me je spregledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

poweroff ::

facepalm je izjavil:

Po koledarju sodec, sem 30+, koznega raka pa ni. Me je spregledal?


Ne bodi tako nestrpen, no:

The risk of melanoma increases as people age. The average age of people when it is diagnosed is 63.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK4...
sudo poweroff

legend ::

Ne vem kaj misliš da boš dokazal facepalm, ampak mislim da nima smisla. Škodljiv vpliv intenzivnega lokalnega ohlajanja dela telesa (ki ga lahko povzroča tudi prepih) je v praksi že zdavnaj preverjena zadeva.

Utk ::

Ne ne, sej smo ugotovili, da prepih ni škodljiv. Če miruješ na kavču v vetrovki in s kapo na glavi (s tisto roparsko, ki gre čez obraz). Pa pazit moraš da ne zašvicaš.

joze67 ::

Kako pa to paziš? Bolj počasi miruješ?

facepalm ::

Ne bom niti ugriznil v ta bait, ker nima smisla.
[]Moje teme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

PrihajaNodi ::

Ko si mlad ti je vseeno, dokler ne zboliš---
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

feryz ::

Tudi ko si star, ti je vseeno, dokler ne zboliš.

Alfa Dog ::

A ni še nobene teorije da je Corona virus posledica prepiha?

tikitoki ::

Evstera je izjavil:

Že večkrat sem pomislil, zakaj je pravzaprav prepih tak bav-bav in zakaj tako hitro vpliva na naše zdravje. Pa naj bo še tako majhen skoraj neopazen prepih, recimo v hiši. Odpreš okno na eni in na drugi strani, pa lahko da vetra skoraj ne čutiš.
Po drugi strani si pa lahko pri isti ali celo večji moči vetra zunaj in ni nobenega problema. V čem je torej keč?


Zunaj se za začetek gibas. Ergo boljša prekrvavitev. pri tem se sprošča dodatna energija, ki jo je potrebno odvesti.
Vsaj dve razliki.

starfotr ::

V teh dneh mnogi ne marajo klime, češ da se bodo prehladili.

Tudi pihanja ventilatorja nočejo ali odprtih oken.

Ali sedeti na hladnem betonu, ker bodo dobili volka v rit.

Ali ima kdo v rokavu znanstveno/medicinsko razlago za promajo, klimo ipd.

Ker teh ljudi ("medicinskih fenomenov") imam počasi že poln kufr. Ko se je bilo treba cepit, so govorili, da imajo dober imunski sistem in da se ne bodo cepili, tu pri klimi jih pa že v grlu praska, 5 sekund po tem, ko klima zalaufa ali kdo odpre okno.

Gregor P ::

Zato ker ima tako hitra sprememba temperature in sušenjene zraka dejansko učinke tudi na marsikaj kar živi v tvojem telesu ... le da je meni vseeno in sicer drugače uživam na polno v klimatiziranem prostoru ... ker pa je ravno vročinski val pa preventivno ne pretiravam s klimo; nima nekega smisla, da je zunaj krepko čez 30, jaz pa bi imel ohlajeno na 24 ali manj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

starfotr ::

To je jasno, da ni treba pretiravat. Nekje 5-7 stopinj manj, kot je zunanja temp. je še ok.

Vendar pri normalni uporabi klime, prepiha, ventilatorja ipd. ...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223594 (2970) edi123
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17346005 (24480) Matejjjjj
»

Temperatura v pisarni

Oddelek: Loža
485943 (3859) energetik
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460324 (40273) Riff
»

Razlika med prepihom in vetrom in vpliv na zdravje

Oddelek: Znanost in tehnologija
153531 (3185) .:joco:.

Več podobnih tem