» »

Zakaj je prepih tako problematičen

Zakaj je prepih tako problematičen

1 2
3
4

novaa ::

Evstera je izjavil:

Že večkrat sem pomislil, zakaj je pravzaprav prepih tak bav-bav in zakaj tako hitro vpliva na naše zdravje. Pa naj bo še tako majhen skoraj neopazen prepih, recimo v hiši. Odpreš okno na eni in na drugi strani, pa lahko da vetra skoraj ne čutiš.
Po drugi strani si pa lahko pri isti ali celo večji moči vetra zunaj in ni nobenega problema. V čem je torej keč?


evo ti odgovor:

KLIK

Gregor P ::

Najbrž ljudje bererejo tudi takšne "strokovne članke":P

How harmful is draft?
Causes for colds, head ache and tensions
Outside, the temperature rises above 30 degrees Celsius, inside, air conditions and fans care for the cooling needed. But, be cautious: at first glance it seems pleasantly and cooling. But, the consequences might be rather unpleasant. Often, the arising draft leads to colds and tensions in the neck, shoulder, and back.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

neverlucky ::

Wtf, sem mislil, da je to trol tema, pa vidim da se kar pise in prepira???

Prepih skoduje? Prepih te ubija? A vi to resno?

Gregor P ::

Seveda, ker Common cold 'prefers cold noses'8-)
Their study showed the human immune system was weaker in cooler temperatures, allowing the virus to thrive.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BigWhale ::

Se prsut se na vetru posusi, vam se pa zdi, da prepih ne skoduje cloveku??? Jao, jao. Znastvene podlage pa nobene za to!

Utk ::

Če znanstveniki ne vejo zakaj te glava boli, ne pomeni da te ne.

Smurf ::

Utk je izjavil:

Če znanstveniki ne vejo zakaj te glava boli, ne pomeni da te ne.

Ne pomeni pa niti da te.

neverlucky ::

BigWhale je izjavil:

Se prsut se na vetru posusi, vam se pa zdi, da prepih ne skoduje cloveku??? Jao, jao. Znastvene podlage pa nobene za to!


Seveda ni najboljse, da si 24/7 na prepihu, kot prsut ko se susi. Vseeno pa nekateri tu notri pisejo, kot da te bo 1h na prepihu ubila.

Utk ::

Smurf je izjavil:

Utk je izjavil:

Če znanstveniki ne vejo zakaj te glava boli, ne pomeni da te ne.

Ne pomeni pa niti da te.

Menda sam veš če te. Ne rabiš dohtarja za to.

perci ::

Sem si parkrat v hudi vročini naštimal ventilator med spanjem...zjutraj sem se zbudil z nekoliko vnetim grlom.

SmeskoSnezak ::

perci je izjavil:

Sem si parkrat v hudi vročini naštimal ventilator med spanjem...zjutraj sem se zbudil z nekoliko vnetim grlom.


Lastly, sleeping with the window open or the fan on causes a cold: Again, colds are caused by viruses, not the air circulation of your bedroom. Your body may get cold, but you won't get sick. (vir: https://healthcare.utah.edu/the-scope/s... )

Vec tezav imate med stirimi stenami, kot pa ce imate "prepih"/odprta okna.
Preberite https://www.urmc.rochester.edu/encyclop...
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Evstera ::

neverlucky je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se prsut se na vetru posusi, vam se pa zdi, da prepih ne skoduje cloveku??? Jao, jao. Znastvene podlage pa nobene za to!


Seveda ni najboljse, da si 24/7 na prepihu, kot prsut ko se susi. Vseeno pa nekateri tu notri pisejo, kot da te bo 1h na prepihu ubila.

Kdo točno to pravi?

facepalm ::

BigWhale je izjavil:

Se prsut se na vetru posusi, vam se pa zdi, da prepih ne skoduje cloveku??? Jao, jao. Znastvene podlage pa nobene za to!

Prsut se lahko posusi tudi brez vetra, le vec casa bi potreboval in verjetno bi prej splesnel.

Torej se prsutu veter koristi, vam se pa zdi, da prepih skoduje cloveku??? Jao, jao. Znanstvene podlage pa nobene za to!

Ce bi veter na splosno skodil, bi ze bil v grobu. Celo poletje se vozim s sipami dol. Tudi na krajsih relacijah po AC. Bajto zracim kolikor se da (ce ni vklopljeno gretje/klima, so vsa okna odprta) cez celo leto.
Veter sam po sebi ne skodi. Lahko pa potencira simptome ze obstojecega bolezenskega stanja. Konec koncev tudi polna luna nas ne pusti spat:)

Evstera ::

Je tu v temi kakšen starec, ali pišete sami mladci, ki še niti ne veste, kakšne so morebitne dolgoročne posledice vaših luftanj v avtu ipd?

Semafor ::

Evstera je izjavil:

neverlucky je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se prsut se na vetru posusi, vam se pa zdi, da prepih ne skoduje cloveku??? Jao, jao. Znastvene podlage pa nobene za to!


Seveda ni najboljse, da si 24/7 na prepihu, kot prsut ko se susi. Vseeno pa nekateri tu notri pisejo, kot da te bo 1h na prepihu ubila.

Kdo točno to pravi?


Noben. To so samo njihove taktike zatiranja pogovora.


Uf, a ti verjameš da je Merklova bolna? Ha ha, ziher verjameš tudi da je zemlja ploščata pa da dinozavri niso obstajali!

IL_DIAVOLO ::

Jaz imam okno cele noči odprto, pa mi nič ni.

Ventilator vperjen v glavo pa je dovolj že nekaj minut dnevno, pa boš kihal in smrkal.

Meiniken ::

Prepih je tako problematičen zaradi naših mamic in babic ker tok komplicirajo okrog njega.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz imam okno cele noči odprto, pa mi nič ni.

Ventilator vperjen v glavo pa je dovolj že nekaj minut dnevno, pa boš kihal in smrkal.


Ker si se mlad, na stara leta pa revma.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Evstera ::

Bo treba odpreti še temo, v kateri bomo razglabljali, ali je tudi REVMA vražjeverje :D

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Obstaja cela vrsta bolezni, ki jim vsem skupaj pravimo revma. Trditi, da jih vse povzroča prepih, je malce nespametno.

Tomas 33 ::

Meiniken je izjavil:

Prepih je tako problematičen zaradi naših mamic in babic ker tok komplicirajo okrog njega.


Točno tako. So nas napsihiriale mame in sedaj je za vsak smrk kriv prepih.
Pa še ena iz te kategorije: Ne it ven z mokrimi lasmi, boš plešast ratu :)

kixs ::

Tomas 33 je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Prepih je tako problematičen zaradi naših mamic in babic ker tok komplicirajo okrog njega.


...
Pa še ena iz te kategorije: Ne it ven z mokrimi lasmi, boš plešast ratu :)


To pa prvic slisim :lol:

Poznam samo:
Ne it ven z mokrimi lasmi, se bos prehladil.

feryz ::

Evstera je izjavil:

Je tu v temi kakšen starec, ali pišete sami mladci, ki še niti ne veste, kakšne so morebitne dolgoročne posledice vaših luftanj v avtu ipd?
Jaz sem starec. Kakih 15 let sem se poleti vozil z obema šajbama dol, pred prihodom klim. Pozimi pa s šofersko na pol, ker smo pušili non stop v avtu.
Zdaj, se pravi od letos, ko sem starec, grem pa vsako jutro na hrib, kakih 500 metrov višinske razlike. V kratkih hlačah in majici, prideš na hrib premočen kot miš. Zgoraj je, julija, da ne bo pomete, zjutraj od 10 do 12 stopinj (v dolini pa 1 več), zato se usedeš za 10 do 20 min, da se shladiš, nadihaš zraka in prižgeš enega ali dva. Seveda na hribu izdatno piha. Potem pa še dol. Prav paše, ker je mokra majica in hlajenje dela. Ker se tudi pri hoji navzdol krepko segreješ.

Pri dohtarju sem bil nazadnje pred 26 leti, pa še takrat zaradi mehanske poškodbe. Kdaj sem bil nazadnje zaradi bolezni, mi ni znano.
Tudi, glede na skoraj 5 križev in verižnim kajenjem večino tega časa, manjkom telesnih aktivnosti ter življenjem od čipsa in Nuttele zadnjih 10 let (drugega ne jem), je zanimivo, da funkcioniram bolje od večine mojih vrstnikov. Da ne omenjam tistih, ki so že v krtovi deželi.

perci ::

Aha, nikad bolan, bolest ne postoji, vjezbaj pi... ti materina.

Evstera ::

feryz je izjavil:

Evstera je izjavil:

Je tu v temi kakšen starec, ali pišete sami mladci, ki še niti ne veste, kakšne so morebitne dolgoročne posledice vaših luftanj v avtu ipd?
Jaz sem starec. Kakih 15 let sem se poleti vozil z obema šajbama dol, pred prihodom klim. Pozimi pa s šofersko na pol, ker smo pušili non stop v avtu.
Zdaj, se pravi od letos, ko sem starec, grem pa vsako jutro na hrib, kakih 500 metrov višinske razlike. V kratkih hlačah in majici, prideš na hrib premočen kot miš. Zgoraj je, julija, da ne bo pomete, zjutraj od 10 do 12 stopinj (v dolini pa 1 več), zato se usedeš za 10 do 20 min, da se shladiš, nadihaš zraka in prižgeš enega ali dva. Seveda na hribu izdatno piha. Potem pa še dol. Prav paše, ker je mokra majica in hlajenje dela. Ker se tudi pri hoji navzdol krepko segreješ.

Pri dohtarju sem bil nazadnje pred 26 leti, pa še takrat zaradi mehanske poškodbe. Kdaj sem bil nazadnje zaradi bolezni, mi ni znano.
Tudi, glede na skoraj 5 križev in verižnim kajenjem večino tega časa, manjkom telesnih aktivnosti ter življenjem od čipsa in Nuttele zadnjih 10 let (drugega ne jem), je zanimivo, da funkcioniram bolje od večine mojih vrstnikov. Da ne omenjam tistih, ki so že v krtovi deželi.


Bravo, res si superiorno bitje.
Pač ne moreš pričakovati, da če tebi ni nič in si neuničljiv, da so vsi taki Večina so, kot je nekdo napisal "pusiji".

Gregor P ::

feryz je izjavil:


Pri dohtarju sem bil nazadnje pred 26 leti, pa še takrat zaradi mehanske poškodbe. Kdaj sem bil nazadnje zaradi bolezni, mi ni znano.
Tudi, glede na skoraj 5 križev in verižnim kajenjem večino tega časa, manjkom telesnih aktivnosti ter življenjem od čipsa in Nuttele zadnjih 10 let (drugega ne jem), je zanimivo, da funkcioniram bolje od večine mojih vrstnikov. Da ne omenjam tistih, ki so že v krtovi deželi.
... veš ceno za to se plača kasneje;) To traja vsaj 10-20 let da se kažejo prvi učinki slabe prehrane itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gagatronix ::

perci je izjavil:

Aha, nikad bolan, bolest ne postoji, vjezbaj pi... ti materina.


Haha, skoraj sem s stola padel od smeha! :))

PrihajaNodi ::

Gregor P je izjavil:

feryz je izjavil:


Pri dohtarju sem bil nazadnje pred 26 leti, pa še takrat zaradi mehanske poškodbe. Kdaj sem bil nazadnje zaradi bolezni, mi ni znano.
Tudi, glede na skoraj 5 križev in verižnim kajenjem večino tega časa, manjkom telesnih aktivnosti ter življenjem od čipsa in Nuttele zadnjih 10 let (drugega ne jem), je zanimivo, da funkcioniram bolje od večine mojih vrstnikov. Da ne omenjam tistih, ki so že v krtovi deželi.
... veš ceno za to se plača kasneje;) To traja vsaj 10-20 let da se kažejo prvi učinki slabe prehrane itd.


Vprasanje. Lahko da bo sele pri 89 imel kaj. Zase pa vem da je prepih strup in se ga bojim kot hudic kriza.
Revma sigurno izvira zaradi prepiha prav tako so mozni zoboboli.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

jype ::

Evstera je izjavil:

luftanj v avtu
YOU TAKE THAT BACK!

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

PrihajaNodi je izjavil:

Gregor P je izjavil:

feryz je izjavil:


Pri dohtarju sem bil nazadnje pred 26 leti, pa še takrat zaradi mehanske poškodbe. Kdaj sem bil nazadnje zaradi bolezni, mi ni znano.
Tudi, glede na skoraj 5 križev in verižnim kajenjem večino tega časa, manjkom telesnih aktivnosti ter življenjem od čipsa in Nuttele zadnjih 10 let (drugega ne jem), je zanimivo, da funkcioniram bolje od večine mojih vrstnikov. Da ne omenjam tistih, ki so že v krtovi deželi.
... veš ceno za to se plača kasneje;) To traja vsaj 10-20 let da se kažejo prvi učinki slabe prehrane itd.


Vprasanje. Lahko da bo sele pri 89 imel kaj. Zase pa vem da je prepih strup in se ga bojim kot hudic kriza.
Revma sigurno izvira zaradi prepiha prav tako so mozni zoboboli.


Zdravi zobje bolijo zaradi prepiha? Mogoce, ce ti tornado odpiha stresnik v celjust.

PrihajaNodi ::

Zdravi zobje bolijo zaradi prepiha? Mogoce, ce ti tornado odpiha stresnik v celjust.


Ne, vnamejo se ti dlesni.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

facepalm ::

Zgolj zaradi prepiha? Ti to resno?

PrihajaNodi ::

Da, resno.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Motiš se.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Ce se ti to dogaja obisci zobozdravnika, ti bo on razlozil zakaj se motis.

Zgodovina sprememb…

techuser ::

Prepih je bistvo rekuperacije, če bi imel doma rekuperator. Star zrak mora ven s pršicami, prahom, alergeni in vso nesnago vred, na drugi strani dobiš svež zrak noter (če ga imaš seveda zunaj). Jaz imam doma tako sobo, da se zbudiš s krvavimi očmi, z rekuperacijo pa normalnimi. Pozimi je pa kriza ker kurijo kot obsedeni, takrat ti rekuperator nič ne pomaga kaj dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Pika na i ::

Evstera je izjavil:

Večina so, kot je nekdo napisal "pusiji".

Ste.
Slava izjemam.

Sp3m ::

Čestitke, celo na Twitterju govorijo o tej temi!

windigo ::

Sp3m je izjavil:

Čestitke, celo na Twitterju govorijo o tej temi!

BigWhale je zastonj naredil reklamo za slo-tech prepihe/prepire. Zraven se še krave malo smejijo.

Drugače pa:

Slovani, še posebje južni: https://www.slavorum.org/promaja-the-un...
Korejci: Fan death @ Wikipedia
Romuni: https://jsbangs.com/2011/12/13/draft-ro...
Nemci: https://www.german-way.com/german-phobi...

Utk ::

Tudi skok s 5. nadstropja ni nevaren. Če imaš zdrave kosti in dobro zdravstveno zavarovanje, ti ne bo nič. Aja, pa če nisi pička. Itak te pa ne poškoduje skok, ampak pristanek.

windigo ::

Domovoj, znan tudi kot bogec, dedek ali škratek, je stari slovanski hišni bog, v svoji pravi podobi še najbolj podoben vrtnim palčkom, včasih tudi dojenčkom, zelo pogosto upodobljen zavit v volneno odejo in debele volnene štumfe, ki (ga) skrbi za varnost in zdravje in napredek domačije, podobno kot kakšnega starega in šibkega dedka kje v zapečku. Smrtniki ga navadno zaznamo le kot piš vetra in ne v njegovi pravi podobi. In morda bi ga lahko kakšen piš vetra zato tudi pregnal iz hiše. Načelno naj bi se vsi člani domačije trudili, da bo bogec kot najbolehnejši in najšibkejši člen/član na tej domačiji ostal sit in čil in živ in zdrav, saj bi lahko že kakšna malomarnost, recimo prepih, povzročila, da bi nas tako šibko in bogo bitjece zapustilo in s sabo odneslo tudi domačo srečo.

Sicer pa opažam, da so na prepih občutljivi predvsem starejši ljudje, pa ne zaradi tradicije, kakšen piš zraka jih dejansko prej zmoti (morda tudi dojenčke, ampak tam je reakcija za skoraj vse precej podobna: uaaaaaa). Ali jim lahko tudi (hitreje) škoduje, pa ne bi znal pokazati.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Tudi skok s 5. nadstropja ni nevaren. Če imaš zdrave kosti in dobro zdravstveno zavarovanje, ti ne bo nič. Aja, pa če nisi pička. Itak te pa ne poškoduje skok, ampak pristanek.


Kristus...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

RTVS: Pravilno vzdrževana klimatska naprava ne povzroča prehlada. Pa tudi revme ne.
Prepih ali kakršen koli hladen zrak nikakor ne moreta povzročiti resnih revmatičnih obolenj, kot je npr. artritis, kljub temu pa ni rečeno, da ne škodita ljudem, ki trpijo zaradi drugih bolečin v sklepih in mišicah
...
Na vprašanje, ali izpostavljenost hladnemu zraku lahko povzroči kakršna koli bolezenska stanja, sta nam ... odgovorili, da hladen zrak povzroči to, da nas zebe. "To je opozorilo, da moramo ukrepati. Izpostavljenost hujšemu mrazu (pozimi) povzroči večje pojavljanje nekaterih bolezni in poškodb: srčno-žilne bolezni, obolenja dihal, padci in poškodbe, podhladitev telesa, omrzline."
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MadMax ::

Vsakemu škodi.
Le da enim pri 25-ih, drugim pa pri 125-ih.
Večini pa nekje naključno vmes.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

destroyer2k ::

MadMax je izjavil:

Vsakemu škodi.
Le da enim pri 25-ih, drugim pa pri 125-ih.
Večini pa nekje naključno vmes.


Ali je to gostilniška ali boš dodal kakšen konkreten vir?

mancini ::

Pa si kupi motor in se vozi nekaj sezon v kratki majici, brez ledvenega pasu. In potem pisi da nimas posledic

Zame ni prepih doma odprto okno, delujoca klima ki ne piha direkt v cloveka.

Nekateri ne poznate pravega prepiha

Evstera ::

Gregor P je izjavil:

RTVS: Pravilno vzdrževana klimatska naprava ne povzroča prehlada. Pa tudi revme ne.
Prepih ali kakršen koli hladen zrak nikakor ne moreta povzročiti resnih revmatičnih obolenj, kot je npr. artritis, kljub temu pa ni rečeno, da ne škodita ljudem, ki trpijo zaradi drugih bolečin v sklepih in mišicah
...
Na vprašanje, ali izpostavljenost hladnemu zraku lahko povzroči kakršna koli bolezenska stanja, sta nam ... odgovorili, da hladen zrak povzroči to, da nas zebe. "To je opozorilo, da moramo ukrepati. Izpostavljenost hujšemu mrazu (pozimi) povzroči večje pojavljanje nekaterih bolezni in poškodb: srčno-žilne bolezni, obolenja dihal, padci in poškodbe, podhladitev telesa, omrzline."


Sem videl tole danes. Na RTVju očitno pišejo to kar je v trendu na slo-techu... Prepih, Google, zasebnost. Dokaj očitno

destroyer2k ::

mancini je izjavil:

Pa si kupi motor in se vozi nekaj sezon v kratki majici, brez ledvenega pasu. In potem pisi da nimas posledic


"prepíh -a m (ȋ)
gibanje, premikanje zraka, ki nastane v (zaprtem) prostoru med dvema odprtinama"

Tukaj je govor o prepihu. Vožnja z motorjem ni prepih.

harvey ::

Tukaj je govor o prepihu. Vožnja z motorjem ni prepih.

Ti pa piha ali te prepiha :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

perci ::

Tukaj je govor o prepihu. Vožnja z motorjem ni prepih.
Same same.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223185 (2561) edi123
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17345675 (24150) Matejjjjj
»

Temperatura v pisarni

Oddelek: Loža
485896 (3812) energetik
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44459965 (39914) Riff
»

Razlika med prepihom in vetrom in vpliv na zdravje

Oddelek: Znanost in tehnologija
153497 (3151) .:joco:.

Več podobnih tem