» »

Odločitev za naraščaj

Odločitev za naraščaj

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

Glodko ::

Za vse tiste v vezi. Kako ste se odločili za naraščaj? Gre za zavestno odločitev? Ste to začutili? Je bil naraščaj posledica "nesreče" ali kaj tretjega?

Machete ::

Vse našteto :] Čim manj razmišljat, če je druga polovica prepoznana kot pravi osebek za mladiča. Vse se vedno izteče dobro, oz. voda vedno najde tla.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Ne izteče se vedno dobro.
Lahko Nodi kaj več pove

Machete ::

Ne bit špilferderber. Ne izteče se dobro, če eden ali oba nimata podstrešja pospravljenega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Glodko ::

Vprašam predvsem zato, ker seveda v teh letih bolj kot ne vsi zibajo. Če si sami tega ne želijo toliko, pa se odločijo ker imajo naraščaj pač vsi ostali. Če pogledam pa statistiko 10 let starejše populacije (ki jo poznam), pa gre v cca. 50% primerov v tem time frame-u nekej narobe. Vprašam predvsem zato, ker sem izrazito razumsko naravnan, odločitev za otroke pa se mi v prvi vrsti zdi emocionalna odločitev, kjer pobuda pride od nežnejše polovice.

Cruz ::

Glodko je izjavil:

Vprašam predvsem zato, ker seveda v teh letih bolj kot ne vsi zibajo. Če si sami tega ne želijo toliko, pa se odločijo ker imajo naraščaj pač vsi ostali. Če pogledam pa statistiko 10 let starejše populacije (ki jo poznam), pa gre v cca. 50% primerov v tem time frame-u nekej narobe. Vprašam predvsem zato, ker sem izrazito razumsko naravnan, odločitev za otroke pa se mi v prvi vrsti zdi emocionalna odločitev, kjer pobuda pride od nežnejše polovice.

Pojdita v nek park, kjer se igrajo otroci in se usedita na klop. Boš takoj vedel, če razmišlja o naraščaju. :)

nsa_ag3nt ::

OP
Če sprašuješ, potem preskoči.Ali še nisi našel prave.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Tody ::

Glodko potem ne imet otrok, vsaj do 10 leta je vse kar delajo nerazumsko in pijejo živce in uničujejo stvari. Časa zase nimaš, biti starš je 24 urna služba... Moški del te enačbe se sicer lahko malce bolj izvleče iz tega... Draga jaz bom danes dlje delal... Pa danes bom spal v dnevni sobi ... Pač odvisno kako se zmenite. V preteklosti je veliko očetov začelo hoditi na službena potovanja in kar naenkrat je ratal veliko projketov v službi.

BCSman ::

Pa saj je samoumevno, da narediš otroke. Kaj pa naj bi delal po 30-em?

juroz ::

Sicer vse res kar piše toby ampak če se v življenju vidiš da boš imel otroke potem nimaš nekaj ful velik za razmišljat. Če je partnerka ok in se razumeta bo vse ostalo že prišlo.

Vazelin ::

BCSman je izjavil:

Pa saj je samoumevno, da narediš otroke. Kaj pa naj bi delal po 30-em?

Drugega ni za počet kot za otroki letat?:))

dreta ::

Čredni nagon je hudič.

nsa_ag3nt ::

Tody je izjavil:

Glodko potem ne imet otrok, vsaj do 10 leta je vse kar delajo nerazumsko in pijejo živce in uničujejo stvari. Časa zase nimaš, biti starš je 24 urna služba... Moški del te enačbe se sicer lahko malce bolj izvleče iz tega... Draga jaz bom danes dlje delal... Pa danes bom spal v dnevni sobi ... Pač odvisno kako se zmenite. V preteklosti je veliko očetov začelo hoditi na službena potovanja in kar naenkrat je ratal veliko projketov v službi.

Potem si raje poišči eno z 11 let starimi.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

PrihajaNodi ::

Ce baba nima poslihtanega podstresja samo stran od tega, ce nima toliko da prezivi sama sebe in otroka tudi bezi od tega, se pa zgodi da ce fobis vse nasteto pa najdes tako s katero ne mors met otrok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

feryz ::

Folk na forumih sprašuje, ali naj ima otroke!?
Odgovor je seveda kristalno jasen.

shadeX ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce baba nima poslihtanega podstresja samo stran od tega.


Kaj to pomeni? Lahko deliš svojo izkušnjo z nami?

Kje je bil problem?

Glodko ::

Folk na forumih sprašuje, ali naj ima otroke!?


Ne sprašujem tega. Sprašujem na splošno, kako so prišli do ideje o naraščaju, se pravi kaj je bil povod.

fikus_ ::

"Gladko potem ne imet otrok, vsaj do 10 leta je vse kar delajo nerazumsko in pijejo živce in uničujejo stvari. Časa zase nimaš, biti starš je 24 urna služba..."

Ne imet otrok! Te ne bom obsojal! Bo tebi in otrokom marsikaj prihranjeno!

Mali otroci "nepokvarjeni", iskreni, govorijo to kar mislijo, radovedni in se preko naših odgovorov učijo! In želite si, da vas veliko sprašujejo in da jim kot starši kvalitetno odgovarjate, brez predsodkov! Je velika verjetnost, da so/bodo bolj brihtni od vas in jim bo lažje v življenju.

dexterboy ::

Ko se folk začne spraševati, kaj je tisto, zaradi česar se odločiš, da imaš otorke, je to znak, da je šla ta družba v franže...
Kruto, žal, ampak resnično.
V poduk vsem tukaj; že na Valu 202 je bila enkrat oddaja, kjer so povedali, da se 3/4 otrok v naši zgodovini ni spočelo na način ljubezni...
Je pa tudi res, da če ženska nima pospravljenega podstrešja, ni to ravno recept za uspešno zvezo. Ampak tudi moški niso ravno vzor očetovstva...
Na temo vzgoje otrok in medsebojne zveze med partnerjema je napisano in povedano že ogromenga. Si je dobro kaj prej prebrati, preden se začnejo igrice :)
In da, kaj pa naj drugega počneš? Vzameš bejbo in se igraš z njo :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Machete ::

fikus_ je izjavil:

"Gladko potem ne imet otrok, vsaj do 10 leta je vse kar delajo nerazumsko in pijejo živce in uničujejo stvari. Časa zase nimaš, biti starš je 24 urna služba..."

Ne imet otrok! Te ne bom obsojal! Bo tebi in otrokom marsikaj prihranjeno!

Mali otroci "nepokvarjeni", iskreni, govorijo to kar mislijo, radovedni in se preko naših odgovorov učijo! In želite si, da vas veliko sprašujejo in da jim kot starši kvalitetno odgovarjate, brez predsodkov! Je velika verjetnost, da so/bodo bolj brihtni od vas in jim bo lažje v življenju.


Meni nič ne uničujejo in nič ne pijejo živcev. Preprosto so preveč ljubki in nedolžni, da bi se lahko razjezil ali bil ob živce. Dejasnko nimam niti najmanjše škode narejene in to pri normalno naviti in na speedu mulčadi. Časa zase imam ogromno, šport, služba, urejanje velikih vrtov in posestev, gaming, tudi pivo sem pa tja. Ni da ni. Partnerka isto. Ne vem kje vam zaglavi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dexterboy ::

Zaglavi jima na relaciji starš A - starš B.
Nahebe pa naraščaj.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

XLapse ::

meni se zdi to bav bav, nekaj za kar sem nesposoben.. slišal pa sem , da ni zdej tako težavno kot si misliš, je kar enostavno baje malo potrpet z otroci, če zdej ne bo narkoman pa tudi imaš neko zadovoljstvo.

Osebno sem se odločil da nočem imet jih, tisti ki je napisal kaj delat po 30ih če nimaš otrok, brez skrbi je dosti za delat tudi po 30ih.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Mato989 ::

En primer:

Moški star skoraj 30, njegova bejba 31... živita v najemniškem, on dela polnega za dobrega jurija, ona polovičko za dobrih 600€, prihranita cca. 350 do 400€/mesec in imata 15k prihrankov ter se sprašujeta o naraščaju če sploh it delat na njem, ona si želi malo bolj kot on... in pol ima današnja generacija "izziv" ko se mora v takih situacijah spraševat če imet otroke ali ne... seveda marsikdo reče saj bo že nekak naši starši so še z manj imeli otroke ampak ti želiš čimbolje ne slabše.

Jaz osebno menim, da je pri odločitvi za otroke potrebno odgovorit zraven vprašanja če si želiš na 1 pomembnejše vprašanje... To pa je, ali želiš se odrekat v primetimu svojega finančnega življenja med 30 in 45 in za "nagrado" imet lepšo jesen življenja ker imaš družino, ali pa uživat v prime time in reskirat osamljenost ali še večjo osamljenost v starosti... Recimo moja babica je zgubila dedka pri 77tih zdaj je že 11 let sama, če ne bi imela fotra ne bi hodla skoraj nikamor k družini na kosilo in bi bila v mestu razen vedno manjšega števila kolegic ki umirajo sama...

Statistika ti sicer govori v prid uživanaj v prime timu, ker pred 50tim redkokdo umre po 50tem pa vsi ampak ja... tough question ki ga imam tudi sam zdaj, ko se približujem 30
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pero_SLO ::

Pri nama z ženo je bila odločitev za otroke zavestna odločitev. Približno kdaj jih bova imela in koliko.

LP

shadeX ::

Kdaj pa sta imela prvega?

Dag ::

Če lahko dodam svojih 5 centov.

IMO mora želja po otroku izhajati izključno iz tebe. Šele ko je ta želja res prisotna, pogledaš, če so tudi ostale okoliščine (odnos s partnerko, finance, plani in želje za življenje) primerne za naraščaj. In če vse to štima, začneš delati na potomstvu.

Žal se velikokrat dogaja, da se ljudje odločijo za otroka iz napačnih vzgibov - peer pressure, pričakovanja staršev, ker je pri določenih letih "treba" imeti otroka, itd. In potem dobimo disfunkcionalne družine, kjer najbolj nastrada prav otrok.

Biti starš je najtežja služba, kjer ni popravnih izpitov. Napake v starševstvu so kot napake v medicini. Če nisi 'rojen' za vlogo starša, je bolje ne imeti otrok, kot pa nekaj na silo, da ustrežeš nekim pričakovanjem družbe in ljudi okrog tebe. Ker naredil boš živo bitje, ki mu lahko fajn zajebeš lajf, če nisi ravno za otroke. Vsi pač nismo za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ce baba nima poslihtanega podstresja samo stran od tega.


Kaj to pomeni? Lahko deliš svojo izkušnjo z nami?

Kje je bil problem?


Kje je bil problem, to da sva ugotovila da nisva za skupej, oziroma se nisva mela o nicemer za pogovarjat, vse je moralo biti po njeno itd. Poleg tega je bila prevec navezana na mamo. Sam sem ji pa povedal da ne bom Disneyland in vikend fotr, sicer placujem prezivnino obiskov za vikend pa nima smisla met. Oziroma otrok ni kolo da si ga sposojas sem in tja, je odgovornost. Finance pa niso problem oziroma ze prej niso bile.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

dexterboy je izjavil:

Ko se folk začne spraševati, kaj je tisto, zaradi česar se odločiš, da imaš otorke, je to znak, da je šla ta družba v franže...
jst pa mislim da je ravno ne-razmišljanje zakaj imeti otroke povod za to, da bodo otroci postali slabi ljudje, če jih našopaš samo zaradi nagona za reprodukcijo in nadaljevanju vrste/genov.
ker po tem takem se takšni 'starši' po ničemer ne ločijo od živali ki so brez razuma.

Dag je izjavil:

Če lahko dodam svojih 5 centov.

IMO mora želja po otroku izhajati izključno iz tebe. Šele ko je ta želja res prisotna, pogledaš, če so tudi ostale okoliščine (odnos s partnerko, finance, plani in želje za življenje) primerne za naraščaj. In če vse to štima, začneš delati na potomstvu.

Žal se velikokrat dogaja, da se ljudje odločijo za otroka iz napačnih vzgibov - peer pressure, pričakovanja staršev, ker je pri določenih letih "treba" imeti otroka, itd. In potem dobimo disfunkcionalne družine, kjer najbolj nastrada prav otrok.

Biti starš je najtežja služba, kjer ni popravnih izpitov. Napake v starševstvu so kot napake v medicini. Če nisi 'rojen' za vlogo starša, je bolje ne imeti otrok, kot pa nekaj na silo, da ustrežeš nekim pričakovanjem družbe in ljudi okrog tebe. Ker naredil boš živo bitje, ki mu lahko fajn zajebeš lajf, če nisi ravno za otroke. Vsi pač nismo za vse.

točno tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

IMO mora želja po otroku izhajati izključno iz tebe.


Od obeh je odvisno, ne samo od ene osebe. Razen ce si baba, ki gre na umetno oploditev. Tezko je dobiti pravi balans plus zadeti prava leta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kingsix ::

Jaz sem bil en dan full potrebn, ga kar vštimal. Ni kaj.

Pero_SLO ::

shadeX je izjavil:

Kdaj pa sta imela prvega?

Pri 28. oz. 29. letih. Drugega pri 30. oz. 31. letih.

LP

MeGreat ::

Mato989 je izjavil:

En primer:

Moški star skoraj 30, njegova bejba 31... živita v najemniškem, on dela polnega za dobrega jurija, ona polovičko za dobrih 600€, prihranita cca. 350 do 400€/mesec in imata 15k prihrankov ter se sprašujeta o naraščaju če sploh it delat na njem, ona si želi malo bolj kot on... in pol ima današnja generacija "izziv" ko se mora v takih situacijah spraševat če imet otroke ali ne... seveda marsikdo reče saj bo že nekak naši starši so še z manj imeli otroke ampak ti želiš čimbolje ne slabše.


Drug primer:

On zasluži 3k neto, ona 2k neto. Imata lepe avte in lepo stanovanje. Stara sta 35 let, za otroka je že *skoraj* prepozno, vendar nikoli niti nista po tem imela želje. Pač kariera pred otrokom.

Mato989 ::

Dag je izjavil:

Če lahko dodam svojih 5 centov.

IMO mora želja po otroku izhajati izključno iz tebe. Šele ko je ta želja res prisotna, pogledaš, če so tudi ostale okoliščine (odnos s partnerko, finance, plani in želje za življenje) primerne za naraščaj. In če vse to štima, začneš delati na potomstvu.

Žal se velikokrat dogaja, da se ljudje odločijo za otroka iz napačnih vzgibov - peer pressure, pričakovanja staršev, ker je pri določenih letih "treba" imeti otroka, itd. In potem dobimo disfunkcionalne družine, kjer najbolj nastrada prav otrok.

Biti starš je najtežja služba, kjer ni popravnih izpitov. Napake v starševstvu so kot napake v medicini. Če nisi 'rojen' za vlogo starša, je bolje ne imeti otrok, kot pa nekaj na silo, da ustrežeš nekim pričakovanjem družbe in ljudi okrog tebe. Ker naredil boš živo bitje, ki mu lahko fajn zajebeš lajf, če nisi ravno za otroke. Vsi pač nismo za vse.



To je vse lepo in prav ampak kaj pa ce ko moski zacuti pri 40tih da bi mel froca njegpva ljubezen pa vec ne more met ker je 41 recimo....

Ni vedno idealno zal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dag ::

Treba se je zavedati, da po določeni starosti partnerke ne gre več, tudi če potem 'začutiš'. Tudi medicine ne greš študirat pri 40-ih, če slučajno šele takrat 'začutiš', da je to tvoje življenjsko poslanstvo.

Še vedno sicer obstaja možnost posvojitve, če je želja obeh res tako močna ...

Joze_K ::

Tody je izjavil:

Glodko potem ne imet otrok, vsaj do 10 leta je vse kar delajo nerazumsko in pijejo živce in uničujejo stvari. Časa zase nimaš, biti starš je 24 urna služba...


še mislit si ne moreš kako so to lepa leta.. počakaj ko bodo 16 in bodo odkrivali svet z veliko žlico, se ne zavedali potencialnih problemov, ko starši več nimamo nobenega vpliva, ko vidiš, da bezljajo v probleme, alkohol, cigareti.. tudi droga ni izven dosega.., ko je njihova družba zelo problematična,...
takrat boš vedel kaj pomeni da lasje stojijo pokonci, ko cele noči ne spiš in četudi nikakor ne verjameš v boga, kljub temu toliko da ne moliš, da bi se vse nekako pozitivno izteklo...

uh... tako čakam, da minejo kaka 3,4 leta in upam, da bo vse ok
ugh - pa sem pojamral..

ampak JA, lepo je imeti otroka (-e)

poweroff ::

Moja izkušnja: rojstvo otrok je bilo nekaj najboljšega, kar se mi je zgodilo v življenju.
sudo poweroff

XLapse ::

poweroff je izjavil:

Moja izkušnja: rojstvo otrok je bilo nekaj najboljšega, kar se mi je zgodilo v življenju.

hehe to ker si normalen človek. Meni pa nočna mora, ker bi bil slab oče. Pa tudi ko vidim recimo nečaka, mi vzame preveč energije bit z njim in da bi to imel 24/24+odgovornost , ni šans. Ni to zame.
alien technology

Daniel ::

Jaz sem 36, moja 34, otrok dolgo nisva mogla imeti, želja pa je bila. V MB na kliniki obupali nad nama po več kot štirih letih, šla na Češko po darovani zarodek, rezultat, punčka, 7 mesecev :)

Gre tudi še po 40 ampak možnosti hitro padajo. Poznam en par, ko je ona bila 42 in sta šla na IVF, kjer sta bila v četrtem poskusu uspešna.

Tody ::

Machete trolaš toliko da se kar kadi. Moj zapis je bil bolj cinične narave, pa tudi malce opozorilne... Jaz imam otroke ker sem jih hotel imeti priznam pa da ni vedno lahko. Če kdo reče da je z otroci lahko drugače, kot da so vedno pridni in vedno ubogajo ter da ima tono energije in prostega časa, pač preprosto laže. Laže sebi in potem še nam.

Ali pač plačuje varuško / obremenjuje stare starše.

Govorimo seveda o otrokih do 10 let...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Machete ::

Ne lažem, ne trolam. Nimam varuške, res pa da če je kriza priskočijo babice.
To pa je faktor, ki je zelo pomemben in ga nismo omenili.
Nisem trdil, da imam tono energije in preveč prostega časa. Sklopim se ob 22:30-23:00, včasih 24:00 zvečer, vklopim pa ob 6:00. Ves ta čas vems je prosti čas, odvisno je samo kako ga organiziraš. Težko bi rekel, da česa ne morem početi, kar sem prej. Samo malo več se je treba zmenit, pa včasih it tečt tudi po soncu, namesto lagano zvečer npr.

*majkemi
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

XLapse ::

Machete je izjavil:

Ne lažem, ne trolam. Nimam varuške, res pa da če je kriza priskočijo babice.
To pa je faktor, ki je zelo pomemben in ga nismo omenili.
Nisem trdil, da imam tono energije in preveč prostega časa. Sklopim se ob 22:30-23:00, včasih 24:00 zvečer, vklopim pa ob 6:00. Ves ta čas vems je prosti čas, odvisno je samo kako ga organiziraš. Težko bi rekel, da česa ne morem početi, kar sem prej. Samo malo več se je treba zmenit, pa včasih it tečt tudi po soncu, namesto lagano zvečer npr.

*majkemi

pa ja sej isto sm jaz slišal, da sploh ni taka panika otroci. In itak so 'retardi' samo do 10-ga leta, pol postane lažje.
alien technology

Machete ::

Ja. V bistvu se skozi dogajajo neke prelomnice. Začnejo hodit - lažje. Začnejo govorit - lažje se zmenit, težje poslušat brbranje 24/7. Začnejo hodit na kahlo in na sekret - lažje. Gredo v šolo - rabijo manj ekstra flanja prostega časa - lažje. Odrastejo in nehajo bit retardi - lažje. Se odselijo - lažje.

Ps. ena skrivnost: zelo so pametni, včasih ti vzame dih, kako inteligentna živalca je lahko pri npr. 4. ali petih letih. Kdor misli, da so retardi se moti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tody ::

Ja to se strinjam, če se ukvarjas z njimi ugotoviš marsikaj, tudi tega kar tebi nebi bilo prav :D

judoka ::

pa ja sej isto sm jaz slišal, da sploh ni taka panika otroci. In itak so 'retardi' samo do 10-ga leta, pol postane lažje.


Bi rekel da je ravno obratno. Nivo retardiranosti se z leti povecuje, ne zmanjsuje.

ginekk ::

Glodko je izjavil:

Za vse tiste v vezi. Kako ste se odločili za naraščaj? Gre za zavestno odločitev? Ste to začutili? Je bil naraščaj posledica "nesreče" ali kaj tretjega?



Midva sva bila že poročena, v službah in lastni bivalni enoti (seveda v zgornjem nadstropju staršev). Nisva kaj posebej planirala, kdaj in kako, če bo bo. Občutki po pozitivnem testu so bili po začetnem šoku zelo pozitivni. Ne bi nikoli zamenjal za življenje brez potomcev

Na pomoč babic se ne smeš zanašat (ker s tem verjetno pride tud druga plat). Prvič oni imajo svoje življenje dalje, morda so še v službah, drugič ne gleda na vnuka isto kot ti na otroka.

BCSman ::

ginekk je izjavil:


Na pomoč babic se ne smeš zanašat (ker s tem verjetno pride tud druga plat). Prvič oni imajo svoje življenje dalje, morda so še v službah, drugič ne gleda na vnuka isto kot ti na otroka.


Babicam so vnuki vedno predstavljali največ na svetu. Kakšno "svoje življenje dalje", je to kak newage degenerativni babyboomerski upokojenski hedonizem v eksotičnih deželah mišljen?

Semafor ::

Z mojo sva se odločila za posvojitev Afriških otrok, sploh ker ima one še iz prejšnjega razmerja otroke s koreninami od dol.

Mislim da je to bolj moralno kot pa imeti svoje otroke, sploh če gledaš na porast populacije in vpliv na okolje.

WhiteAngel ::

Glodko je izjavil:

Za vse tiste v vezi. Kako ste se odločili za naraščaj? Gre za zavestno odločitev? Ste to začutili? Je bil naraščaj posledica "nesreče" ali kaj tretjega?


Heh, pri meni je bila "nesreča" in sva bila še študenta. Prej nisem razmišljal o tem, ali/kdaj bi bil starš. Potem se je pa zgodilo, pa nekak splavaš.

Mislim, da kasneje ko jih imaš, bolj kompliciraš, ker postavljaš sebe in svoje želje naprej. Če se ti pa "zgodi", pa to enostavno sprejmeš. Alternativa je edino splav ali ločitev, s čimer pa ne bi mogel živeti.

videc ::

BCSman je izjavil:

Babicam so vnuki vedno predstavljali največ na svetu. Kakšno "svoje življenje dalje", je to kak newage degenerativni babyboomerski upokojenski hedonizem v eksotičnih deželah mišljen?
Tole je kar pogosto tudi v Sloveniji. Žal. In ja, babyboomerska generacija starih staršev.

ginekk ::

BCSman je izjavil:

[
Babicam so vnuki vedno predstavljali največ na svetu. Kakšno "svoje življenje dalje", je to kak newage degenerativni babyboomerski upokojenski hedonizem v eksotičnih deželah mišljen?


To slednje je bolj realnost kot idealističen pogled "vnuki so največ na svetu". Ne smeš pričakovat, da se kar odreče vsemu - hobijem, prijateljem, itd. - na račun vnuka. In to tudi ne pomeni, da jih ne mara.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubezen (Vprasanje) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15225052 (19976) BigWhale

Več podobnih tem