» »

Kateri DAB+ avtoradio kupiti?

Kateri DAB+ avtoradio kupiti?

1
2
»

flameir ::

Glih zarad navigacije sem mislu, pa da mas kontrole dobre za glasbo. Drugace je opcija tudi navaden radio.

@Scorpy
Ti si tudi mislil, da naj raje navadnega vzamem?

Scorpy84 ::

Tudi ja, sicer ce denar ni problem, vzemi za več denarja, ne bo ti žal. Za obvolanske kontrole, če imaš, tudi dobiš. Je boljša podpora, oziroma so adapterji. Navigacijo od googla lahko tudi poganjaš prek telefona, na sam zaslon radia ali pa kupuješ licenco, ki jo ima sam radio.

flameir ::

Aha, ja hvala lepa. Se pravi da ima carplay podporo se. Ja tocno, tudi za volan bi rabil, so gor kontrole.
A je znan kaksen model, za katerega je splosno znano, da je dober?

Scorpy84 ::

Naprej poglej adapter za tvoj avto, potem pa išči radio. Na splošno z pionerjem ne boš zgrešil, alpine je nekoliko dražji pa manj fukncij oz. celo slabši zaslon (gledal na hitro tam za okoli 300e), zakaj je tako, pa ne vem. Zvokovno pa med njima ni več take razlike, kot je bilo v preteklosti.

pegasus ::

Mene še vedno fascinira, da avtoradii leta 2020 iz usbja predvajajo komade v vrstnem redu, kot so zapisani v FATu, sortiranje vsaj po imenu fajla, kaj šele po id3 tagih jim je znanstvena fantastika. To je pomembno, ker dab+ po kvaliteti ne dosega niti dostojnih mp3jev, kaj šele flacov.

matobeli ::

Mene pa fascinira da si še vedno lastiš USB ključek.

DAB ima možnost različnega bitrejta, crappy postaje imajo nizko, nacionalka se sliši pa čisto ok in je vsekakor na nivoju dobrega mp3ja.

Če ločiš v avtu, med vožnjo, razliko med 320kbps in flacom pa tud prav ;)

pegasus ::

USB ključek je pri meni zadnja moda, večina je še vedno na CDjih ;)

flameir ::

A mi morda zna kdo pomagat, kakšni konektorji so to oz. na kaj moram pazit pri iskanju radia glede na te konektorje?

Scorpy84 ::

flameir je izjavil:

A mi morda zna kdo pomagat, kakšni konektorji so to oz. na kaj moram pazit pri iskanju radia glede na te konektorje?



Kupis adapter v euro konektor. Ce bos gledal obvolanske, glej pri znamki radia, da bo en adapter, kot sem omenjal, da ne bos brezveze imel dva adapterja.

Scorpy84 ::

pegasus je izjavil:

Mene še vedno fascinira, da avtoradii leta 2020 iz usbja predvajajo komade v vrstnem redu, kot so zapisani v FATu, sortiranje vsaj po imenu fajla, kaj šele po id3 tagih jim je znanstvena fantastika. To je pomembno, ker dab+ po kvaliteti ne dosega niti dostojnih mp3jev, kaj šele flacov.


Ne vem kaksen dab radio imas ti, ampak ze center in rock radio, da o drzavnih ne govorim, se isto slisi kot bi imel 320kbs mp3. Sicer ce imas slabse ozvocenje, pa verjamem, da slisis razliko.

easyrider3 ::

ma ja točno tako kot je že povedano odjebaj tiste kitajce kateri crkujejo zasloni ali kaj podobnega in si nabavi Pioneer,Alpine,Jvc ali Kenwood

OK.d ::

pegasus je izjavil:

USB ključek je pri meni zadnja moda, večina je še vedno na CDjih ;)

Eni so še bolj napredni - piše se leto 2020:P
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

kayenhere1 ::

matobeli je izjavil:

Mene pa fascinira da si še vedno lastiš USB ključek.

DAB ima možnost različnega bitrejta, crappy postaje imajo nizko, nacionalka se sliši pa čisto ok in here je vsekakor na fortnite hoodie nivoju dobrega mp3ja.

Če ločiš v avtu, med vožnjo, razliko med 320kbps in flacom pa tud prav ;)


Ne vem kaksen dab radio imas ti, ampak ze center in rock radio, da o drzavnih ne govorim, se isto slisi kot bi imel 320kbs mp3. Sicer ce imas slabse ozvocenje, pa verjamem, da slisis razliko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

flameir ::

Hvala za nasvete. Sem naročil Pioneer SPH-DA250DAB.

Morda kdo ve, kje bi lahko kupil še nekaj takega, da bi lahko dodal v plastiko tam nekje pod radiom (se pravi da gre iz tega samo podaljšek, da se lahko oboje vklopi zadaj, kjer so inputi na radiu).

Kawl6 ::

Za silo lahko odstraniš kakšno blendo praznega stikala.Tam spelješ kabel, ki potem visi ven:(.
Sam imam tako narejeno,radio je podoben SPH230DAB +modul za obvolanske komande+ojačebalec FM +DAB antena.

matobeli ::

Ti adapterji se dobijo v n verzijah na ebayu/aliexpress.

Pri nas znajo met v kakšni avto štacuni ali conradu.

Razdereš in napelješ npr v prostor pod naslonjačom za roke ali pa v pepelnik na sredinski konzoli.

Če maš to samo za USB ključek z glasbo pa nekam v predal za dokumente, itak ne menjaš stalno tega.

flameir ::

Tenks. A DAB + anteno moram pol posebi dokupit vidim? Pismo je to enih dodatnih stroškov še... :D

matobeli ::

mej musko na telefonu in povež prek BT pa je rešeno. Pa še prostoročno maš pol, ki na mojem pioneerju deluje odlično, in se splača probat.

Prek BT lahko tud normalno prestavljaš komade, glasnost z knofi na volanu/radiu.

flameir ::

USB rabim za navigacijo, vsaj za kakšne dopuste, ko se gre kam na novo, da lahko potem car play uporabim. Sicer pa ja, verjetno BV investirat v DAB+, če imam itak vse na Spotifyju. Tenks.

matobeli ::

Aja seveda carplay. No potem pa morš napeljat :)

DAB je zakon če poslušaš radio.

Kawl6 ::

DAB+ je res zakon, antenca stane cca 10- 15€.
Zanimivo da mi po Nemčiji sproti napiše kje so postavljeni radarji.Ulica,ali številka ceste, čas zaznave.Imam pa stalno na Antenne Bayern.

flameir ::

Hmm .. Maš kakšen predlog, katero nabavit?

matobeli ::

Najbolš kar original. Razen če si zares proti temu da bi na šipo limal anteno.

flameir ::

Se pravi original od Pioneerja?

matobeli ::

Tako je. Razen če ti ni všeč pol rabiš drug stil.

flameir ::

Hvala.

Scorpy84 ::

Po moje boš s tako anteno imel boljši sprejem: https://www.amazon.co.uk/Eightwood-Ampl... Sam imam nekaj podobnega, pa mi ne prekinja, medtem ko drugim ja, sodeč po pisanju na tem forumu.

stratosD ::

Mal refresham temo - se mi zdi da je tazadnja....
Kater AR ...Pioneer al pa Alpine?
Pogoji po prioriteti:
- 2 pre outa
- da predvaja FLACe
- čimbolj kvaliteten zvok za ćimmanj cekinov hehe...
DAB - ok naj bo..pa telefon za navigacijo sem mislu, FLACi in mp3 lahko tudi s ključka al pa BT..sam v tej klasi itak ni APTXa po mojem...
Se kej dobi za 100-150eur?
kej tazga gledam..al pa mal boljše...sej vem da ta nima DABa...mislim da ne rabim :)
https://www.orangeaudio.si/avtoradio-al...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup in menjava avtoradia

Oddelek: Na cesti
121559 (409) general74
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192349 (1741) Bye
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814281 (8580) Trupl0
»

Kateri avtoradio

Oddelek: Kaj kupiti
193422 (2684) AgiZ
»

2din avtoradio

Oddelek: Zvok in slika
61289 (1135) ajs1

Več podobnih tem