» »

Kateri DAB+ avtoradio kupiti?

Kateri DAB+ avtoradio kupiti?

«
1
2

matobeli ::

Veliko poslušam radio v avtu, imam 3 najljubše postaje. FM je čist OK če si stacionaren, ko se voziš v druge konce države pa to ni več to. Poleg tega je trenutni avtoradio precej zanič. Nek kitajc za 20eur.

Hkrati bom menjal tudi vse 4 zvočnike in dodal visokotonce, nimam pa še dimenzij tko da bomo vidli kaj bo šlo.

Torej, iščem avtoradio z ok zvokom, DAB+ podporo, AUX IN (zaželjeno na zadnji strani), zaželjeno tudi BT. USB/CD/... ni pogoj, oziroma bi raje brez če to pomeni nižjo ceno.

En pogoj pa je čimbolj normalen front plate čim manj lučk, tipke za priljubljene kanale. Če je v celoti mat črn bi blo še najbolš :)

Scorpy84 ::

Pioneer, alpine ki podpirata dab+ nimas kaj zgresiti, tudi zvokovno so ok.

matobeli ::

Zaenkrat gledam Pioneer MVH-X580DAB ali celo FH-X840DAB 2DIN bi v resnici še bolj pasalo v avto.

Bom še Alpine preveril, ampak na zadnje ko sem gledal so bile višje cene.

Gogo ::

bom še jaz pristavil lonček.
v toyoti corolla verso letnik 2008 bi rad zamenjal radio. imam enake zahteve kot matobeli le radio mora biti 2 DIN in omogočati mora prostoročno telefoniranje. kakšen predlog?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

matobeli ::

Moj tadrug model je 2DIN, ima prostoročno, pri prvem dobiš celo BT mikrofon zraven, mogoče tudi pri tem 2DIN. Podpira pa dva telefona na BT, kar je super.

Odvisno od cene, ampam zgleda da bo to optimalna opcija tudi zame. Razlika od 1DIN modela je nizka, dobiš pa CD enoto ki podpira tud FLAC kar me ne pa mejčken presenetilo :)

Edit: flac podpira samo iz USBja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Han ::

Od naših DAB postaj ne pričakuj dobre kvalitete zvoka. Razen nacionalke in radia SI je zvok porazen, kot bi poslušal 32 kbps mp3.

Scorpy84 ::

Han je izjavil:

Od naših DAB postaj ne pričakuj dobre kvalitete zvoka. Razen nacionalke in radia SI je zvok porazen, kot bi poslušal 32 kbps mp3.


Kar seveda ni res. Rock pa center kljub nekoliko nizji kvaliteti od omenjenih ima dalec boljsi zvok kot ga ti omenjas.

Han ::

Oba imata približno pol nižjo kvaliteto, kar se na dobrem ozvočenju takoj sliši. Kar je pod 128 kbps, zame ni poslušljivo, raje preklopim na FM.

https://digitalniradio.si/programi/

Scorpy84 ::

Han je izjavil:

Oba imata približno pol nižjo kvaliteto, kar se na dobrem ozvočenju takoj sliši. Kar je pod 128 kbps, zame ni poslušljivo, raje preklopim na FM.

https://digitalniradio.si/programi/


Upam da teh 128 kbps na dab ne primerjas z mp3... sam imam tudi v avtu komplet vgrajeno dls ozvocenje, in ja ti postaji imata zelo dober zvok. Pri meni je konkretna razlika ce poslusam fm, na racun slabse kakovosti, tako da fm nikoli ne priklopim niti nobene postaje nimam shranjene.

matobeli ::

Me veseli da sta se tako vneto razgovorila, vendar imam doma hifi dab/fm komponento in mi je kvaliteta znana, če kdo želi lahko naredim test dab vs fm željene postaje. Opravil sem ga samo na 128kbps kanalih, kjer DAB zmaga proti FM, kvaliteta zvoka je sicer zelo podobna, stopnja šuma pa je pri fm previsoka da bi lahko konkuriral.

Se pa išče en relativno OK DAB avtoradio, če imata kakšen specifičen model za predlagat.

bf4ed ::

Sam imam:

1DIN Pioneer DEH-X8700DAB. Odličen zvok. Malo me moti prednja plošča in tipke.

2DIN Kenwood DNX7170DABS. Malo slabši zvok. Mislim da sprejem FM tudi. Ampak ima vse kaj je možno za priklopov. + Dashboard cam input.

easyrider3 ::

Jaz bi tudi rad kupil avtoradio za kombi Renault Trafic in sicer podobnega kakor PIONEER MVHG210BT ali FHX840DAB samo kaj vem če se da ka teri povezati tudi z komandami ob volanu. Mogoče tudi študioram da bi nabavil kakega takega z touch zaslonom in pa da ima tudi ANDROID sistem samo taki pa kar dosti stanejo edino kake kitajske znamke ne

matobeli ::

Kitajci imajo praviloma slab zvok.

komande obstajajo: http://pioneer-wired-remote.epizy.com/p...

bf4ed ::

Kitajce raje ne, ravno zaradi slabega zvoka.

Za komande na volanu pa ni problem, maš vmesnike za okoli 60€.
Najbolje na ars24.de vse nabavit. Če pa maš kako vprašanje ti pomagajo. Telefon ali mail.

easyrider3 ::

Ma saj jaz bi rabil avtoradio 2DIN in na youtube sem opazil da se lahko preko kablov in vmesnika da povezati avtoradio z mobitelom in imaš potem vse na avtoradiu na zaslonu kar je na mobitelu.Recimo potem lahko tudi youtube imaš na avtoradiu ali bilo kaj kar imaš na mobitelu edina slabost mi je pa ta da avtoradio za glasnost nima vrtljive tipke ampak gumbe to me pa moti.
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...

Kakšna je razlika pa med modeloma PIONEER MVH G-210BT ali PIONEER AVH G-210BT
Recimo tisti modeli MVH so cenejši vendar mislim da bi bili za mene čisto uredu ker nisem izrecno zato da bom imel vrhunski zvok avtomobilu

https://www.orangeaudio.si/avtoradio-pi...

 PIONEER MVH-G210BT

PIONEER MVH-G210BT

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

med njima je razlika v CD/DVD predvajalniku
If you are going through Hell, keep going !

matobeli ::

Teli modeli kar se tiče androida podpirajo samo BT (klici, muzika), AUX in USB priklop, odpade torej navigacija in video direkt iz telefona če si imel kaj takega v mislih.

Podporajo pa to da lahko šaltaš komade naprej/nazaj ipd.

easyrider3 ::

Ja saj avtoradio mora imeti zadaj vhod kao za kamero ali podobno da potem bi lahko bil povezan z mobitelom treba tak model najti

easyrider3 ::

Recimo tale Kenwood avtoradio sigurno se da povezat z mobitelom preko žičnega priklopa saj ima vhod za kamero in mislim da tudi drugače avtoradio ni tako slab res da bi raje imel Pinner ampak ta Kenwood ima tudi dobro lasnosti da ima za glasnost vrtljivo gumb

bf4ed ::

Moj Kenwood DNX7170DABS ima toliko vhodov izhodov ko redko kateri... 2x usb, hdmi IN, 2x kamera IN, DAB+, DVD pogon,...

Jaz sem dolgo razmišljal kaj vzet...pa na koncu sem se odločil za top model kateri ima vse. Sploh se mi je šlo za navigacijo da ima. Tu pa takoj cena naraste iz 350EUR na 750EUR. Moj ima garmin in deluje odlično in 2 ali 3 leta brezplačna nadgradnja kart. Kaj sem že 2x tudi naredil.

Izprobal sem tudi Android auto. Pa mi ni ravno uporabno. Moreš imet s kablom povezano, meni za vse skupaj krmilit je čudno, potem klice sprejemat čist drugače kot imam zdaj preko BT.

Navigacija integrirana od garmina(offline, hebeš google maps), klice sprejemam prek BT(celo dva telefona lahko dodaš za klice). In vse skupaj je dosti boljše od Android auto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

easyrider3 ::

Zgodovina sprememb…

Utk ::

easyrider3 je izjavil:

Recimo tale Kenwood avtoradio sigurno se da povezat z mobitelom preko žičnega priklopa saj ima vhod za kamero in mislim da tudi drugače avtoradio ni tako slab res da bi raje imel Pinner ampak ta Kenwood ima tudi dobro lasnosti da ima za glasnost vrtljivo gumb

Pa kaj ti pomaga taka povezanost? A boš po mobitelu tapkal gledal pa ekran od radia? Kaj ti to koristi? Če nima android auto, če je čist vseeno če nima nič.

easyrider3 ::

z mobitelom bi imel povezano samo zaradi navigacije ki jo imam na njemu in zaradi YouTube če bi hotel za vrteti kako muzko ali podobno. sigurno se mi pa ne gre da bi jaz gledal saj če avto voziš nimaš kaj gledat po avtoradiu.

Utk ::

Kupi navaden BT radio, razliko investiraj v dober nosilec za telefon blizu radia, da imaš še napajanje iz usb-ja, če ne, ga pa sam napelji, in imaš vse rešeno. Cenejše, bolj zanesljivo in bolj udobno.
Druga varianta je konkreten radio za 400-500 evrov, ki ima to rešeno tako kot se spodobi. Vse vmes je brez veze.

matobeli ::

easyrider3 je izjavil:

Ja saj avtoradio mora imeti zadaj vhod kao za kamero ali podobno da potem bi lahko bil povezan z mobitelom treba tak model najti


Niti slučajno ni to enostavna zadeva
1. Video out podpira precej malo telefonov ki so praviloma flagship grade
2. Video signal bi bilo potrebno pretvoriti iz digitalnega v analogni
3. Resolucije ne bi štimale

Kamera za vzvratno vožnjo se praviloma prižge ob vzvratni vožnji.

Se pa dobi kitajske head enote ki imajo android in kamero in vse možno za cca 100-200eur, dobi se tudi modele z gumbom za jakost.

Je pa zvok praviloma slabši. Kolk slabši v resnici kot pri pionirju pa je vprašanje za 1000eur...

easyrider3 ::

A za normalno glasbo brez kakih posebnostih ne bi bil takšen avtoradio PIONEER MVH-G210BT uredu ?????????????



Rabim itak 2DIN avtoradio za kvaliteto zvoka glih ni treba da jo imam če sedaj neki stari brezvezni radio že igra potem bi tudi ta Pioneer igral sigurnbo tudi bolje.

easyrider3 ::

Povejte kaj pa naj potem tam do 200 eur vzamem pa da je 2DIN avtoradio ???????????? recimo kitajcev pač ne bi ker ni kvalitete dobre

Trupl0 ::

za 90€ dobiš AVH-G110.
nima BTja.

https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...
If you are going through Hell, keep going !

easyrider3 ::

Recimo da imam na izbiro ta dva modela kateri je boljša opcija

Pioneer FHX840DAB
https://www.bigbang.si/avtoradio/fhx840...

ALI


Pioneer AVH-G210BT
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...

Pogledal sem tudi nekaj videoposnetkov in videl da je zelo veliko nastavitev tudi preko telefona se lahko veliko nastavlja to sem videl pri tistem modelu ki nima Touch zaslona ima pa gumb za glasnost vrteti kar je zelo dobro in meni zelo pomembno. Kaj mislite a je še kakšen drug podoben avtoradio kot je Pioneer FHX 840DAB

Trupl0 je izjavil:

za 90€ dobiš AVH-G110.
nima BTja.

https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...


Ja res je samo kot prvo opcijo je zelo pomembno da ima BT in USB ali za ŠD kartico in ni mi problema dati toliko denarja več da ima to vsaj sedaj ko imam denar in si lahko to privoščim in mi ni žal tega denarja

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

Kenwood ima nekaj podobnega.
Če želiš v živo pogledati X840DAB se oglasi kaj na Celovški
If you are going through Hell, keep going !

easyrider3 ::

Ja sem opazil da ima tudi Kenwood podobnega in tudi JVC ima podobnega samo nekako PIONEER me že od nekdaj najbolj vleče da ga kupim sploh k sem že pred leti videl pri kolegih kako to dobr spilajo

matobeli ::

Imaš tudi pioneer x730BT ki je tak kot x840dab, še nekaj cenejši, ampak nima DAB sprejemnika.

easyrider3 ::

Dejte povedat a je res tako boljši ta DAB sprejemnik k vsi tako o njem govorijo in ga pod nujno mora avtoradio imeti.

matobeli ::

Zaenkrat samo nacionalka, rock radio in center ponujajo dovolj dobro kvaliteto preko dab. Če jih ne poslušaš je vseeno. Osebno imam dostikrat poti čez pol slovenije in poslišam val202 im bi mi prav prišel.

Scorpy84 ::

matobeli je izjavil:

Zaenkrat samo nacionalka, rock radio in center ponujajo dovolj dobro kvaliteto preko dab. Če jih ne poslušaš je vseeno. Osebno imam dostikrat poti čez pol slovenije in poslišam val202 im bi mi prav prišel.


Express se ponovem tudi dosti boljse slisi, sicer nisem veliko poslusal ampak zvok ni bil slab tudi zascitno razmerje je bilo ok, ker mi ne prekinja.

easyrider3 ::

Sem se odločil da verjetno bom nabavil avtoradio PIONEER AVH-G210BT,6.2" Clear Type Resistive Multi-touchscreen CD/DVD tuner with Bluetooth, USB and Aux-In.

Han ::

Ekspres je neposlušljiv pri 32 kbps MONO. Sicer je pokritost boljša kot FM, a se jim kvaliteta zvoka dobesedno fučka. Ko jih na to opomniš, se izgovorijo na grozno visoke stroške... Radio 1 je za odtenek boljši, čeprav je še vedno muka poskušat tako slabo kvaliteto. Ker ga med vožnjo po LJ večkrat zmanjka - ni signala - sem nad njim obupal. Podobno je z ostalimi (Radio 2, Maxi, Bob, Antena...) - poleg slabe kvalitete je tudi pokritost s signalom slaba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Scorpy84 ::

Sej pravim, da se nisem dosti poslusal in imam obcutek da se dosti boljse slisi kot prej. Sam nimam problemov s signalom, ker meni v avtu dober lovi, zdaj po novem lahko poslusam do poreca, pred parimi meseci sem celo do kutine-lipovljani poslusal rock radio. Ce nekaj prekinja, ni zaradi signala ampak zaradi slabsega zascitnega razmerja.

Samson ::

Za sprejem DAB+ signala so krive original antene z ojacevalci saj so notri se filtri ki "drzijo" ostale frekvence stran od FM. Po zamenjavi original MB antene z najbolj "dumb" od znanega proizvajalca plus njihov najslabsi spliter je stanje nemogoce primerjat. Edino tuneli ne lovijo. Od Celja malo visje dobim se nemske programe. Mislil sem da so avstrijski, a niso :)
Aja pa hrvate tudi precejsen del na poti po AC na relaciji NM-Graz. Celo navaden FM se je dodatno izboljsal.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

FireSnake ::

Ker smo 2020 bo treba počasi menjat.

Kakšne so novosti na tem področju?
Je kakšna pametna izbira okoli 120€?

Zanima me glede antene: če kupim samo pretvornik po moje ni dovolj.

Bo treba menjati tudi anteno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

Nič kaj dost novega. Jaz sem nabavil Kenwood DPX-7100DAB, 2DIN, priložena DAB+ antena in mikrofon za prostoročno.
Dobiš podobnega ki nima CD predvajalnika tudi v 1DIN izvedbi. Zvok je dober, tipke tudi, RGB se da spravit pod kontrolo.
140-150€ iz amazona

ene 120-130 je pa 1DIN model.

Trupl0 ::

FireSnake je izjavil:

Ker smo 2020 bo treba počasi menjat.

Kakšne so novosti na tem področju?
Je kakšna pametna izbira okoli 120€?

Zanima me glede antene: če kupim samo pretvornik po moje ni dovolj.

Bo treba menjati tudi anteno?


1DIN, 2DIN?
If you are going through Hell, keep going !

FireSnake ::

1DIN, 2DIN?


Malo si me presenetil, ker nisem bil seznanjen s tem :))

1 DIN.


@matobeli: že malo gledam. Rad bi zapravil čim manj (obstaja velika možnost, da v enem letu menjam avto).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matobeli ::

Ja če rabiš DAB ni neke hude izbire, cenovno imajo skoraj vsi proizvajalci enake modele, lahk edin probaš kakšno akcijo dobit.

Edin to da ima priloženo anteno poglej, ker niso tolk poceni.

FireSnake ::

Ravno glede antene ne vem: je dovolj pretvornik?

Če je priložena, kako se montira?

To moramo še raziskati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

priložena je ponavad taka na "foliji". montiraš v spodnji desni kot vetrobranskega stekla in do tam pripelješ antenski kabel.

nek konverter za obstoječo pomoje ne bo dovolj

FireSnake ::

Ravno te variante sem se bal.
To sem že videl. Pa mi ni bilo všeč.
Zgleda, da bo treba narediti na ta način, ni druge.
Hvala.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

flameir ::

Meni je crknil radio v Toyoti Avensis 2008 karavan. Kateri Android avtoradio 2DIN priporočate, da bo delal kolikor toliko v redu? Budget je cca 500€, če bi blo treba, lahko tudi malo več.
Tudi ne vem kako je potem s plastiko okoli, je verjetno treba naročiti novo, da lepo paše vae skupaj?

Hvala za pomoč.

matobeli ::

Vzemi rajš navaden radio in imej svoj smartphone za navigacijo. Bo bistveno bolje delovalo. Skeširaš 150eur za en DAB+ (2DIN) radio in imaš na njem vse kar rabiš za telefonirat in poslušat musko, telefon ti pa služi kot ekran.

Sicer pa: ja, moraš nabavit nov okvirček. aliexpress, ebay... možno da imajo tudi kje pri nas.

Scorpy84 ::

So kakšne posebne želje, da more biti ravno android? Ker ponavadi dobiš eno kitajsko znamko, pa je vprašanje delovanje + posodobitev. Vzemi kakšen piooner, alpine, mogoče kenwood/jvc, ki podpira android auto, pa se izogneš še občasnem počasnem delovanju, kar bi znalo biti pri vožnji moteče, za tiste z občutljivimi živci, pa nevarnost.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup in menjava avtoradia

Oddelek: Na cesti
121589 (439) general74
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192405 (1797) Bye
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814351 (8650) Trupl0
»

Kateri avtoradio

Oddelek: Kaj kupiti
193449 (2711) AgiZ
»

2din avtoradio

Oddelek: Zvok in slika
61301 (1147) ajs1

Več podobnih tem