» »

Kako omogočiti WegGL support v Android appu?

Kako omogočiti WegGL support v Android appu?

MasterMiG ::

Dizajner / 3D animation maker sprašuje Android developerje, kako preseči Error: HTML5 browser with WebGL or CSS3D support required; ko hočem pognati GUI-generirano krpano (virtualni sprehodi, webgl) kodo preko Phonegapa (Cordove) v Android Studiu (emulatorju)?

najprej, nekje sem zasledil naj bi (že) android nad 5.0 to že native podpiral, in naj bi bil problem le z emulatorji? (probal na večih telefonih, na različnih verzijah OS, a le emulator, ves moj social circle ima iphone (ali stare / cheap androide), kjer preko XCoda lepo dela, po nekaj tweakih tudi VR mode)

Po obsežnih searchih par dni zasledujem tele možnosti:

-dodati tole kodo (nekam?) v webview classe ali pa v android sdk fajle:

    public abstract void setAllowContentAccess(boolean allow);
    public abstract void setAllowFileAccessFromFileURLs (boolean allow);
    public abstract void setAllowUniversalAccessFromFileURLs (boolean allow);
    public abstract void setAllowFileAccess(boolean allow);


Vir: Android Developer - WebView

-dodati tole kodo (nekam?) v "activity" (sklepam da nekam v Cordova file, classe..? ali predo CLI ali Android Studio?):

  myWebView.getSettings().setAllowFileAccess(true);
  myWebView.getSettings().setAllowContentAccess(true);
  myWebView.getSettings().setAllowFileAccessFromFileURLs(true);
  myWebView.getSettings().setAllowUniversalAccessFromFileURLs(true);


Vir:
StackOverflow

-Nekako(ups) uporabiti CrossWalk (čeprav je discontinued?)

Pravzaprav je cilj nekako omogočiti WebGL v Androidovem WebViewju. Vem pa, da je nekaterim to že uspelo. Na prvo žogo se mi zdi kot dokaj preprost problem, ali pač..?
There is nothing to fear but the fear itself.

nightrage ::

Jaz sem za webgl uporabljal cordova croswalk webview in je delovalo super. Je pa bil problem, da če si hotel podpreti vse arhitekture android telefonov, je bila aplikacija velika čez 30mb samo cordova knjižnic. Android webview ne podpira webgl-a.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

A ne bi raje namesto tega vzel kak Unity, ki bo zanesljivo delal in vrgel web tehnologije stran? Ker za to niso glih primerne.
The truth is rarely pure and never simple.

MasterMiG ::

nightrage, sem gledal crosswalk ja, ampak se mi je zdelo overkill ga uporabit, od Oreo naprej naj bi WebView podpiral WebGL, samo nekje v WebView configu bi moral omogočiti dostop do lokalnih URLjev (npr setAllowUniversalAccessFromFileURLs (boolean allow);
pa ne znam infusat tega na pravo mesto?
V primeru pa da bi vgradil crosswalk, sem naše tole: Adding Crosswalk ; če prav razumem, kopiram source v project folder, in simply put pokličem croswalk namesto webviewja, v crosswalku pa pokličem svoj index.html?
Mavrik, smo se igrali z Unityjem, in so prišli večji file size-i, ta crossplatform rešitev je pa trenutno zadostila prav vsem potrebam, na ios deluje BP as it should. Pa še če ne bi kupili pro licence, bi namesto našega logotipa ob startupu pisalo Unity:))
There is nothing to fear but the fear itself.

MasterMiG ::

Podvprašanje (n00b level 9000..); kako pravilno razširim en class? V activity bi rad vključil default setting override ((npr setAllowUniversalAccessFromFileURLs (boolean allow);), ampak če kopirma to kodo v obstoječ class, javi error?
There is nothing to fear but the fear itself.

nightrage ::

https://stackoverflow.com/questions/148...

Čeprav ti priporočam crosswalk, ker ti bo delalo na vse telefonih od androida 3.0 naprej, z vgrajenim webview-om ti bo delalo samo na novejših verzijah.

Zgodovina sprememb…

MasterMiG ::

Najlepša hvala, vendar še vedno ne reši problema, a je sploh krivec setAllow... se sprašujem.
Takole izgleda error še vedno: screenshot
Kot da bi bil webgl nekako disablan?
Recimo da bi šel na XWalk; kopiram fajle v project folder, in vse mentione webviewa v kodi zamenjam z crosswalk?
There is nothing to fear but the fear itself.

MasterMiG ::

lahko da gre samo za napako v android emulatorju, ko v Emu odprem chrome://gpu, je pri reosurce-something 0x00000, morale bi biti pa ene številke, če bi podpiral webgl. Treba bo najti nekoga z androidom in stestirati apk v živo
There is nothing to fear but the fear itself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google zaradi hrošča zaustavil nadgradnjo Chroma

Oddelek: Novice / Android
64108 (2792) proto
»

javaScrpit ura

Oddelek: Programiranje
81583 (1187) Ahim
»

Mobilna spletna stran --> mobilna aplikacija

Oddelek: Programiranje
91961 (1487) nightrage
»

cross platform development

Oddelek: Programiranje
366664 (5650) slodreamer
»

[android] vstavljanje slike

Oddelek: Programiranje
71135 (1032) messi

Več podobnih tem