» »

Goodyear welt čevlji v Slovenji?

Goodyear welt čevlji v Slovenji?

Mitja11 ::

Goodyear welt čevlji veljajo za kakovostno konstrukcijo čevljev https://en.m.wikipedia.org/wiki/Goodyea...

Zanima me če v kakšni trgovini, ki je v Sloveniji da dobiti takšne čevlje/gležnarje. Na internetu se jih seveda dobi, vendar jih ni mogoče probati. Vsako leto namreč menjavam zimske škornje, saj so slabo narejeni.

Darko! ::

Dr. Martens imajo Goodyearov šiv.
Ziher jih lahko pomeriš v Slo.

Pa tudi Panama Jack ne boš uničil v eni sezoni, čeprav najbrž nimajo tega šiva.


Če želiš pa "bote in pol" jih boš pa težko pomeril.
Takele sem enkrat meril v tujini in so za prste obliznit dobri.

https://www.redwingheritage.com/us/USD/...

Ampak niso imeli širše, to je EE številke. Kljub obljubam mi jih iz Nemčije niso bili sposobni poslat pod Alpe, ker baje EE niso prišle z naslednjo pošiljko v Evropo.

Potem me je navdušenje minilo in sem prišparal :)

Mitja11 ::

Ja točno Dr. Martens ima in sem tudi razmišljaj o njih, malo mi je čudno ker so unisex, pa sem videl več žensk kot pa fantov, ki so nosile Dr. Martens. Iron Ranger je kvaliteten, ampak zame zgleda nekak klovnski ker ma spredaj (captoe) zaobljen in jaz imam kar veliko nogo.
Verjetno bo Martens še najboljša izbira, upam da v kakšni drugi barvi razen črni, čeprav je ta klasika.

profii ::

Darko! je izjavil:

Dr. Martens imajo Goodyearov šiv.
Ziher jih lahko pomeriš v Slo.

Pa tudi Panama Jack ne boš uničil v eni sezoni, čeprav najbrž nimajo tega šiva.


Če želiš pa "bote in pol" jih boš pa težko pomeril.
Takele sem enkrat meril v tujini in so za prste obliznit dobri.

https://www.redwingheritage.com/us/USD/...

Ampak niso imeli širše, to je EE številke. Kljub obljubam mi jih iz Nemčije niso bili sposobni poslat pod Alpe, ker baje EE niso prišle z naslednjo pošiljko v Evropo.

Potem me je navdušenje minilo in sem prišparal :)


Kje se dobi kaj podobnega pri nas?

Mi je zelo všeč model in pa kvaliteta izdelave.
Imel nekaj malce slabšega, vendar usnjenega, dokler ni usnje počilo na stiku s podplatom na prepogibu.

Darko! ::

Mislim, da Red Wingow ali podobne kvalitete pri nas ne moreš dobit, da bi lahko pomeril. Razen, če ti jih kakšen majster naredi po naročilu.

Sam sem jih meril v Berlinu. Sicer pošiljajo v Slo in lahko vrneš; ampak čevelj je res hudičevo drag in ga je fino prej sprobat. Za peace of mind.

https://www.redwingberlin.com/en

Po drug stran pa (relativno) spet ni tok drag, če praktično vsak Geox ali boljši Alpina škarp dosega polovico te cene če ni v akciji; ampak je v primerjavi z njim kot mal boljši copat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

profii ::

Če jih imaš 10 let, je to 30€ na leto :)

Imel sem nekaj podobnega njihovim Chelsea modelu, zgleda sem imel srečno rokol v Massu ali Humanicu :)

Samael ::

Mitja11 je izjavil:

Ja točno Dr. Martens ima in sem tudi razmišljaj o njih, malo mi je čudno ker so unisex, pa sem videl več žensk kot pa fantov, ki so nosile Dr. Martens. Iron Ranger je kvaliteten, ampak zame zgleda nekak klovnski ker ma spredaj (captoe) zaobljen in jaz imam kar veliko nogo.
Verjetno bo Martens še najboljša izbira, upam da v kakšni drugi barvi razen črni, čeprav je ta klasika.

V prvem postu si omenjal "zimske škornje". Martinske za pozimi? Iskreno odvetujem.
Dr. Martens, vsaj osnovi model (čeprav danes prodajajo vsega in svašta pod to znamko) je v mrazu sila neprijazen do noge. Praktično nič podložen, pa tudi kovinska bula ne pripomore ravno k toplotni izolaciji. Podplat (še vedno govorim o osnovnem, vsem poznanem, modelu) je skoraj gladek. V njih drsi "ko svinja".
"Get a grip" martinske (a to sploh še obstaja?) so imele bolj "tankovski" podplat, vendar boš v njih deloval kot punker srednjih let (kar sicer ni nič napačnega, ampak malce dvomim, da imaš to željo).

Samael ::

Mogoče, če ti uspe pri nas dobiti kaj takšnega https://www.drmartens.com/eu/en_eu/p/24... (ampak teh ne poznam)

Mitja11 ::

Samael je izjavil:

Mogoče, če ti uspe pri nas dobiti kaj takšnega https://www.drmartens.com/eu/en_eu/p/24... (ampak teh ne poznam)

Ja ravno ta model sem gledal in mi je najbolj všeč. V Sloveniji sem videl samo črne, nisem prepričan za model ampak mislim da so isti, po drugi strani pa me barva ne moti zelo, zato bi lahko kupil tudi črne.. Videl sem jih (na internetu) da jih prodajajo v Transporter Footwear, to pa je trgovina v Europarku (pa mogoče še kje, nevem). Trenutno njihova spletna stran ne dela, ampak nazadnje ko sem pogledal so imela samo še eno številko, ki mi ni prav, sezona pa je tak verjetno že konec.

Podloženi res niso, ampak mislim da bi slovensko zimo bilo mogoče preživet z malo debelejšimi nogavicami. Podplat mi zgleda vredu, podoben commando stilu, kakovost usnja ne poznam. Vsekakor ni najboljša izbira, ampak ponudbe ni dosti.

Miha 333 ::

Odkar martenske delajo na Kitajskem in Tajskem, to ni več to. Jaz imam še vedno en par iz prejšnjega stoletja (seveda made in England), ki so še vedno ok, samo sem malo spremenil stil, pa jih ne nosim več.

Samael ::

Vzamem nazaj, kar sem napisal prej! :)

Iz nekega razloga (mojih pred-preteklih izkušenj) sem imel v mislih zgolj to, kar smo včasih poznali. Torej klasične "martinske" v katerih smo kot najstniki preživeli tako poletja, kot tudi zime. In ja, so obupne za pozimi...
Zdaj pa, ko sem spričo te teme pozijal malce podrobneje stan https://www.drmartens.com opažam, da ne zgolj, da se je svet spremenil in da je na voljo 1001 model, ampak da se po nekem čudežu prav pod SALE najde obutev, ki mi je res všeč - Dr. Marten's Holfort. Mogoče delujejo malce "delavsko", ampak v momentu, ko sem jih videl, sem jih moral imeti - naročeno! :)

Pri tem sem opazil še dve zadevi:
- v accountu je cena 75 funtov, zaračunali so mi 75 eur
- poštnina za slovenijo na strani piše 10 eur, pri samem naročanju je pa (DPD) free of charge - nobene poštnine niso zaračunali


@Miha 333 jaz imam tudi še en par iz časov, ko smo se po njih vozili v Celovec. Mislim, da sem jih nosil ene 3 - 4 sezone, pa so zdajle videti še vedno, kot da bi jih kupil par mesecev nazaj.

Samael ::

edit: Free delivery for orders over € 50. (tega prej nisem opazil)

Matjaz78 ::

Živjo,
Dr. Martens nikoli niso bile goodyear welted, ker je podplat naleplen na čevelj in so uni šivi samo provizorični okras. Drugače pa vglavnem angleži delajo goodyear welt. Ker imam nogo št. 13UK in se takih čevljev ne dobi pri nas jih naročam v Angliji na strani www.pediwear.co.uk in www.herringshoes.com. Tam najdete kvalitetne čevlje za dober denar kadar so popusti. Drugače tudi španci in portugalci delajo hude goodyear čevlje in sicer Carmina in Carlos Santos. Če pa imate denar za top of the line najboljše čevlje na svetu so pa tukaj Edward Green, Gaziano&Girling ter George Cleverley.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9420901 (2750) gruntfürmich
»

Moški elegantni čevlji

Oddelek: Loža
282644 (1349) Shkorc
»

Nike predstavil nove samozavezljive superge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5615639 (10001) Machete
»

zimski škornji - topli in nepremočljivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8749301 (46197) fantasycamp
»

nike or adidas

Oddelek: Loža
302761 (2296) Boeing

Več podobnih tem