» »

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

polozweii ::

Nekje sem prebral da z namenom čiščenja vodnega kamna v stroj zliješ liter alkoholnea kisa in pereš na 90 stopinj.
Pri starih analognih strojih pri katerih si ustrezno zavrtel kolesce je pričel grelec takoj greti. Kaj pa pri teh digitalnih ki imajo na izbiro le programe? Ali grelec takoj začne laufat na polno? In ali ne bo stroj že takoj vzel vodo iz vodovoda in s tem razredčil kis?

janezvalva ::

polozweii je izjavil:

Nekje sem prebral da z namenom čiščenja vodnega kamna v stroj zliješ liter alkoholnea kisa in pereš na 90 stopinj.
Pri starih analognih strojih pri katerih si ustrezno zavrtel kolesce je pričel grelec takoj greti. Kaj pa pri teh digitalnih ki imajo na izbiro le programe? Ali grelec takoj začne laufat na polno? In ali ne bo stroj že takoj vzel vodo iz vodovoda in s tem razredčil kis?

če zliješ v stroj 40 litrov kisa, potem ne.
vprašanje, če se ti splača prekuhavat 40l čistega kisa.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

fikus_ ::

približno 40+ l vode porabi stroj za celo pranje, tako da bo čisto dovolj nekaj l kisa. Kupi v kakšni akciji 5l in zlij noter, daj na program 90°C. Ne rabiš celega pranja (2-3 ure) dati skoz, po kakšni uri prekineš.

Jure14 ::

Saj kamen je večinmoma okoli grelca.
Grelec pa je čisto spodaj.
Zliješ nekaj litrov, pustiš stati, da kis očisti grelec.
Vsake toliko malo obrneš boben, da kis očisti še boben.

tombs ::

ker je pri nas precej trda voda jaz pri vsakem pranju dodam malo kisa. porabiš tudi manj praška.

mulc007 ::

V zvezi s kisom po internetu povsod omenjajo pranje na 90 stopinjah.
Na servisu so rekli da se med pranjem zaradi črpanja/menjave vode v stroju, med pranjem občasno doda nekaj kisa.
Najbolj smiselno mi je da notri zlijem par litrov kisa in pustim stati teden dni ko ga zopet ponovno zalaufam.
Tudi soda bikarbona bi se naj uporabljala za čiščenje stroja.

fikus_ ::

Po tednu dni bo kis kar konkretno nagrizel grelce in še mogoče kakšno gumo v slabem stanju.

Ali uporabite kis ali sodo, ne oboje skupaj.

echo ::

Ne puščat en teden 6l kisa v stroju :)
Soda bikarbona je dobra kvečjemu za določeno organsko umazanijo, za kamen pa ne.

maco-maco ::

Lahko uporabite tudi citronko. Sploh za kakšne grelce vode, kavne avtomate mogoče boljša izbira.
Kaj?

starfotr ::

Ne delajte si skrbi s pralnim strojem in grelcem. Nov grelec je 6 eur in če nimaš 2 levih rok, to lahko menjaš brez težav. Grelec ti pa zdrži kar dolgo, tudi če je voda trda.

Kar se tiče vzdrževanja, očistite filter (tega ljudje ne delajo prav pogosto), obrišite vodo v gumi pri vratih, da ne zastaja (s krpo in nekaj kisa), očistite predalček za prašek in mehčalec, da se ne začnejo nabirat gor strjeni delci praška, očistite mrežico (perlator) na dotoku vode, da bo pretok neoviran.

Ter seveda uporabljajte programe, ki ne šparajo z vodo in elektriko, torej, da perejo pri višjih temperaturah in intnzivno sperejo in bo vse ok.

To je vse, kar morate na stroju delat.

Tomas 33 ::

Reklame za calgon pretiravajo.

Sem pred leti reševal določene stvari okoli plovčka in preveril še boben in grelec in sploh ni bilo kamna (kljub trdi vodi).
Sedaj pa namesto mehčalca kis za vlaganje, pa bi moralo biti še boljše.

Highlag ::

Zakaj bi sploh hotel odstraniti kamen?
Never trust a computer you can't throw out a window

gruntfürmich ::

polozweii je izjavil:

Pri starih analognih strojih pri katerih si ustrezno zavrtel kolesce je pričel grelec takoj greti.

kaj pa je začel greti? zrak? malo poslušaj in glej kdaj gre voda v stroj in potipaj okno kdaj je toplo.

tombs je izjavil:

ker je pri nas precej trda voda jaz pri vsakem pranju dodam malo kisa. porabiš tudi manj praška.

kako pa porabiš manj praška? stroj reče ''dosti''?

fikus_ je izjavil:

Ali uporabite kis ali sodo, ne oboje skupaj.

jasno da ne. kislino in bazo zmešati, dobiš pa sol... stroja pa po mojem nima smisla soliti
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tombs ::


kako pa porabiš manj praška? stroj reče ''dosti''?


ja!

polozweii ::

starfotr je izjavil:


Kar se tiče vzdrževanja, očistite filter


Naš Beko sploh nima filtra. Najprej sem mislil da so ga pozabili dati notri, ampak je serviser po telefonu povedal da tako pač je. V plastiki so tri luknjice različnih velikosti in kot kaže je to vse :) Nikakršne mrežice ni zato je ˝filter˝ vedno čisto. Če perem hlače od žagovine, po pranju na hlačah vedno ostane nekaj žagovine.

WildChild ::

Se moja 2c, v stroj damo pol ali 1 dcl kisa ob vsakem pranju ko gre za 60C v rezo za mehcalec. Nobenega kamna po 5 letih...
in da mood

c3p0 ::

Pri nas ga damo vedno namesto mehčalca. Pa še kemičnega "prijetnega" vonja ni.

gruntfürmich ::

mislim da tudi brez dodajanja kisa ne bo vodnega kamna. tisti kis je bolj ali manj za brezveze.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

polozweii ::

Nekdo je napisal da z mešanjem kisa in sode bikarbone dobiš sol.
Na linku je napisan postopek čiščenja pralnega stroja s kisom in sodo bikarbono skupaj.
https://www.vitapur.si/blog/kako-ocisti...

gruntfürmlich, kis ne more biti brezveze če pa za čiščenje pralnega stroja povsod na internetu navajajo uporabo kisa.

msjr ::

Jest sem ga po huha letih spucal s kisom, pa je odletela notranja cev za odtok (tista pred filtrom). Zgleda je že prej objemka popustila pa jo je vodni kamen lepo držal gor :D

korenje3 ::

polozweii je izjavil:

Nekje sem prebral da z namenom čiščenja vodnega kamna v stroj zliješ liter alkoholnea kisa in pereš na 90 stopinj.
Pri starih analognih strojih pri katerih si ustrezno zavrtel kolesce je pričel grelec takoj greti. Kaj pa pri teh digitalnih ki imajo na izbiro le programe? Ali grelec takoj začne laufat na polno? In ali ne bo stroj že takoj vzel vodo iz vodovoda in s tem razredčil kis?


daš 3 tablete za pomivanje posode in pereš s tem 2-3 ure.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010900 (8141) Furbo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510179 (8160) kuglvinkl
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925027 (23263) gruntfürmich
»

LG pralni stroj, kje dobiti poceni rezervne dele

Oddelek: Loža
204067 (3425) Brane22
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Loža
233582 (3031) Blazz

Več podobnih tem