» »

Katera je danes najboljša prenosna klima

Katera je danes najboljša prenosna klima

1
2
»

Magic1 ::

Cange je izjavil:

Led se ne spremeni v paro.
Ne vem zakaj vsi takoj pomislijo na stalno hlajenje ko se omeni osvežitev.

Osvežitev se lahko doseže na lažji in cenejši način pa še efektivnejši je:
Magic

Cange ::

Led + ventilator, osvežitev ki traja ;)

BorutK-73 ::

MH0 je izjavil:

Če se boš malo znašel ti bo prenosna klima hladila enako, kot split ali še bolje, ker prenosne(ne vem če vse) imajo vgrajeno črpalko za kondenz in ga izhlapijo preko vročega dela klime. Znašel pa pomeni, da izberi takšno na katero boš lahko pripeljal zrak od zunaj. Za dovod vzami večji fi fleksibilne cevi, kot jo ima odvod. Dvomim pa, da je pametna ideja odvod napeljati v zračnik. Odpri npr. eno ozko okensko krilo in tja namesti neko desko z luknjami za dovod in odvod. Ne pozabi na mrežico proti mrčesu in na morebitni dež.

Tole kar si napisal je pa bedarija na kubik.

MH0 ::

BorutK-73 je izjavil:

MH0 je izjavil:

Če se boš malo znašel ti bo prenosna klima hladila enako, kot split ali še bolje, ker prenosne(ne vem če vse) imajo vgrajeno črpalko za kondenz in ga izhlapijo preko vročega dela klime. Znašel pa pomeni, da izberi takšno na katero boš lahko pripeljal zrak od zunaj. Za dovod vzami večji fi fleksibilne cevi, kot jo ima odvod. Dvomim pa, da je pametna ideja odvod napeljati v zračnik. Odpri npr. eno ozko okensko krilo in tja namesti neko desko z luknjami za dovod in odvod. Ne pozabi na mrežico proti mrčesu in na morebitni dež.

Tole kar si napisal je pa bedarija na kubik.

Bi znal to tudi pojasniti?

fikus_ ::

Če primerjam z avto klimo; prenosna deluje podobno kot če imaš v avtu zajemanje toplega zraka od zunaj in hlajenje ter pihanje v potniški prostor, split pa tako, kot če imaš kroženje zraka v potniškem prostoru (zajema delno hladen zrak in ga še bolj ohladi).

MH0 ::

fikus_ je izjavil:

Če primerjam z avto klimo; prenosna deluje podobno kot če imaš v avtu zajemanje toplega zraka od zunaj in hlajenje ter pihanje v potniški prostor, split pa tako, kot če imaš kroženje zraka v potniškem prostoru (zajema delno hladen zrak in ga še bolj ohladi).

Zgešil si poanto. Pritisni v avtu tisti gumbek za kroženje notranjega zraka. Kondenza pa seveda ne boš uspel prečrpati. :-)

Cange ::

Lahko se da pol klime ven čez okno in imaš Sibirijo, ker po navadi prenosne klime hladijo samo en prostor z precej več moči kot standardne klime.

fikus_ ::

Mho, mislim da ne razumeš/nočeš razumeti! Pri split hladiš že delno ohlajen zrak, pri prenosni pa bolj topel zrak odvajaš iz prostora, medtem ko ti manjko zraka prihaja nazaj v prostor kot topel zrak! Torej imaš pri enaki moči klime pri split varianti prostor prej ohlajen!

Pri split klimi tudi odvajaš kondenz iz prostora preko notranje enote in cevke. Tako da tvoja predpostavka kondenza v prostoru odpade.

MH0 ::

fikus_ je izjavil:

Mho, mislim da ne razumeš/nočeš razumeti! Pri split hladiš že delno ohlajen zrak, pri prenosni pa bolj topel zrak odvajaš iz prostora, medtem ko ti manjko zraka prihaja nazaj v prostor kot topel zrak! Torej imaš pri enaki moči klime pri split varianti prostor prej ohlajen!

Pri split klimi tudi odvajaš kondenz iz prostora preko notranje enote in cevke. Tako da tvoja predpostavka kondenza v prostoru odpade.

Fikus, slabo bereš. Napisal sem, da narediš dovod zraka do prenosne klime od zunaj. Torej zrak bo potegnilo po cevi od zunaj in ga ogretega vrnilo nazaj ven. Dovod sem napisal, da naj bo večji fi od odvoda, da ne bo ali pa bo manj podtlaka v prostoru. Za kondenz sem napisal, da ga prenosna klima poliva po vročem delu in ga s tem izhlapi. Kaj potrebujemo, da vodo izhlapimo? Energijo! Kaj pomeni to za izkoristek? Bo zdaj šlo ali moram naristai odprto okenski krilo z nameščeno desko skozi katro sta napeljani dve fleksibilni cevi fi ca. 15cm in 12cm?
Res je samo to, da to grdo izgleda in da je glasno.

fikus_ ::

Še vedno uporabljaš topel zrak. Je čisto vseeno, ali je cev za dovod toplega zraka, ali pa prihaja skozi špranje! Tista tvoja specialnost z izhlapevanjem????

Škoda, da sem sploh kaj pisal.

MH0 ::

fikus_ je izjavil:

Še vedno uporabljaš topel zrak. Je čisto vseeno, ali je cev za dovod toplega zraka, ali pa prihaja skozi špranje! Tista tvoja specialnost z izhlapevanjem????

Škoda, da sem sploh kaj pisal.

Česa ne razumeš? Zrak gre po cevi do klime, čez vroči del in nazaj ven. Skoraj enako, kot, če bi bil vroči del zunaj. Če se pa tebi zdi, da se da s pihajem zraka odvajati več enerkije, kot z dodatnim izhlapevanjem, pa je nadaljna debata odveč.

fikus_ ::

Eden prvih zadetkov na guglu:

https://www.porabimanj.info/kako-deluje...

Poglej pod 4. Očitno ni samoumevno tako, kot trdiš!

MH0 ::

Pa zakaj bevskaš v neko nit, če se ti niti par postov ne da prebrati in povrh se potem še trmasto kregaš naprej?

MH0 je izjavil:


Če se boš malo znašel ti bo prenosna klima hladila enako, kot split ali še bolje, ker prenosne(ne vem če vse) imajo vgrajeno črpalko za kondenz in ga izhlapijo preko vročega dela klime. Znašel pa pomeni, da izberi takšno na katero boš lahko pripeljal zrak od zunaj. Za dovod vzami večji fi fleksibilne cevi, kot jo ima odvod. Dvomim pa, da je pametna ideja odvod napeljati v zračnik. Odpri npr. eno ozko okensko krilo in tja namesti neko desko z luknjami za dovod in odvod. Ne pozabi na mrežico proti mrčesu in na morebitni dež.

fikus_ ::

Moti je bevskanje na pamet! Dopuščam možnost, da takšna klima, kot trdiš, obstaja! Ni pa to splošna praksa. Če bi bil izkoristek res obcutno boljši, bi bile bile takšne klime množično v uporabi.

Lep dan in ohladi se.

Cange ::

BorutK-73 ::

MH0
Pri prenosni imaš kompresor v sobi ki se segreva, plusa izpušna cev se segreje.

Imam cca 6 let izkušenj z prenosno klimo in sedaj 3 lete z split klimo in razlika je ogromna! NIKOLI ne bo prenosna bolj učinkovita kot split klima, never!

ps
Moj primer:
Prenosna z modifikacijami ni ohladila ene sobe na 26C v največji vročini, split klima ohladi isto sobo na 23C plus sosednje 2 sobe in kopalnico. Šlo bi še na manj, ampak 23C je že premrzlo.

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

BorutK-73 je izjavil:

MH0
Pri prenosni imaš kompresor v sobi ki se segreva, plusa izpušna cev se segreje.

Imam cca 6 let izkušenj z prenosno klimo in sedaj 3 lete z split klimo in razlika je ogromna! NIKOLI ne bo prenosna bolj učinkovita kot split klima, never!

Ampak poanta je pa bila v tem, da lahko, če te taka navlaka ne moti ali če je zaradi najema to edina opcija, s samo malo MacGyver-ja v sebi iz prenosne klime izvlečeš veliko več, ker je glavni manko precej enostavno odpraviti, če samo ohišje to dopušča.

BorutK-73 je izjavil:

MH0
Pri prenosni imaš kompresor v sobi ki se segreva, plusa izpušna cev se segreje.

Imam cca 6 let izkušenj z prenosno klimo in sedaj 3 lete z split klimo in razlika je ogromna! NIKOLI ne bo prenosna bolj učinkovita kot split klima, never!

ps
Moj primer:
Prenosna z modifikacijami ni ohladila ene sobe na 26C v največji vročini, split klima ohladi isto sobo na 23C plus sosednje 2 sobe in kopalnico. Šlo bi še na manj, ampak 23C je že premrzlo.

Pa sta po karakteristikah primerljivi? "Z modifikacijami" pomeni, da si bil dovolj pameten in si naredil zajem zraka od zunaj in vsaj malo si izoliral vročo cev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

BorutK-73 ::

Duh, seveda.

Marko84 ::

Jaz menjam prenosno klimo novo BEKO, jo bom prodajal za 180 EUR, nova 280 EUR. Ropota, 2,6 KW premalo. Vem da 3,5 KW standardna požre 3x manj elektrike in ohladi rekordno hitro in dobro. Prenosno pa hočje še kuhno in druge prostore potegnit noter v sobo zarad pretoka zraka.

za sobo 12m2 je premalo. 3,5 KW pa je bila odlična v vseh pogledih, tiha, ne vleče zraka noter od drugih prostorov in izredno varčna. ne vem kakšne imate ostali izkušnje ampak okay za višjo silo je tudi prenosna v redu da ne crkneš.

Cange ::

Test no name prenosne klime v kombinaciji s stropnim ventilatorjem.
Idle: poraba 30W, glasnost 45-49 decibelov
Delovanje: poraba 1kW hladilna zmogljivost 3.5kW, glasnost 55-59 db
Prostor: 16m2 siporex, ogromno oken, v najboljšem primeru povprečna toplotna prevodnost.
Poraba in glasnost izmerjena, hladilna zmogljivost je podatek proizvajalca.
Prenosna klima je naštimana tako, da ne zajema skoraj nič ohlajenega zraka, bližnji hodnik z oknom služi za izmenjavo zraka.

Test je potekal z 2sc manj kot običajno delovanje, prvi cikel je bil krasna osvežitev, drugi cikel je že bilo neprijetno zaradi premrzlega zraka, ušesa mrzla, obvezno majica..
Klima je prvo ohladila do želene temperature, na to 3 minute pavze in ponovni vklop, izkazalo se je da je pavza vedno 3 minute na teh nastavitvah, povprečno delovanje na 6 ciklih je 4 minute in pol.
Sklepam da 500-750w prenosna klima z hladilno zmogljivostjo 1750W-2600W lahko ohladi 16m2 prostor. Mogoče je stopni ventilator dodal k občutku hladnosti in osvežitvi, zato o temperaturi ne bom. Možno tudi da je klima premočna za tak prostor in s tem pride premrzel zrak v stik s kožo..
-Osvežitev 10/10
-Stalno hlajenje: če ni drugega pol je tudi to uredu.

Marko84 ::

Meni je 3,5kw PORABLA NA ZAČETKU NEKJE DO 600-700w NA URO potem pa nekje 150-300W. prenosna pa skoz žre 750W in ohladi res slabo. Tako da menjam za navadno ko bom imel čas.

Kdo ve kje najceneje prodajajo material, cevi, plastiko pa konzole?

Marko84 ::

Mimogrede koliko vam kej žre kakšna 3,5KW klima? Meni je EMOS merilnik porabe kazal toliko kot sem opisal za 10m2, ki je bila dobro izolirana. Ne vem pa kako je pri slabi izolaciji.

BorutK-73 ::

3KWh za 3 sobe in manjšo kopalnico na 24C(1 nadstropje). Samo čez dan, ponoči se dovolj ohladi da se zrači.
Hiša na sončni legi, brez izolacije na fasadi.

Marko84 ::

Če bo kdo rabu bom ta teden prodajal BEKO model BEP09C za 180 EUR (rabljena bo dobrih 24 dni nekje), ker dobim svojo klimo končno od doma. Interesenti mi lahko pošljete zasebno sporočilo (kupljena v Merkurju, original račun, garancija. papirji)

BorutK-73: 3KWH v celem dnevu? Prenosna žre ponavadi 780W na uro, ko dela na polno. Torej je prenosna kar 3x bolj požrešna v primerjavi z običakjno ampak zato ne more človek pričakovat kaj drugače.

BorutK-73 ::

Ravno to sem pravil. Prenosna ki ni ohladila ene sobe na 26C žere več elektrike kot split klima ki ohladi celo nadstropje na 24C.

starfotr ::

Model se je zaj. z nakupom in sedaj bi rad prodal, dokler je še vročina prisotna.

Za to imamo oddelek malih oglasov, na voljo so pa tudi oglasniki.

xerror ::

Obujam temo...
Potrebujem klimo za prebroditi vroče dni. Ker se konec jeseni selim, in ker mi je važno, da se ohladi samo spalnica (15m2) se ne bi spuščal v neko investicijo, zato bi izbral prenosno klimo. Odvajanje zraka lahko speljem v dimnik, ki gre skozi spalnico in ima tudi vratca.
Bi bila tale vredu?
https://www.mimovrste.com/prenosne-klim...

Ali mogoče kakšna druga? Spalnica je v mansardnem stanovanju, tako da se poleti kar močno zgreje, problem je pa tudi visoka vlažnost poleti.

Furbo ::

Mislim da je tretji zadetek na bolhi podobna tvoji klimi za pol cene
https://www.bolha.com/?ctl=search_ads&k...

jaz ne bi vlagal v novo za eno poletje
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutK-73 ::

xerror, Poglej še za okensko klimo, američani jih veliko uporabljajo, pri nas so pa redkost kar mi je zelo čudno ker so po učinkovitosti primerljive z split klimami.

Ali pa kaj takšnega, samo ta je imho predraga
https://www.bolha.com/prenosne/prenosna...

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosna klima

Oddelek: Loža
437617 (3155) Vuli
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259982 (8723) Okapi
»

klimatska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
414653 (3426) Pyr0Beast
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145480 (31209) kobilica

Več podobnih tem