» »

Slike in videoposnetki v veliki količini - organizacija v Win10

Slike in videoposnetki v veliki količini - organizacija v Win10

slitkx ::

Zdravo.

Slike in videoposnetke sem doslej (oz. še trenutno) strogo ločeval po mapah.
Torej, če sem bil nekega dne na neki lokaciji, sem skreiral dve mapi z oznako datuma in lokacije, pri tem pa eno dal v Pictures, drugo pa v Videos.
Ker se držim načela "better safe than sorry", imam nastavljeno, da se mi te mape (pa tudi posamezne slike in videoposnetki, če je šlo za bolj hipno zadevo) zrcalijo še na zunanji disk (uporabljam FreeFileSync).
Za nameček pa še backup v Koofru (in ta nastavljen na podatkovno particijo prenosnika+zunanji disk ter podatkovno particijo drugega prenosnika).


Skratka, ogromno JPG-jev in MP4-jev.

Vprašanje: Kako vidite boljšo organizacijo slik in videoposnetkov? Nagibam se k temu, da bi slik in videoposnetke združil v eno mapo, vendar trenutno ne vidim, kako bi to najbolje izpeljal, da bi Win10 vse lepo "poknjižil". Danes sem si celo namestil Pisaco, če mi bo marbit kaj olajšala delo.

Ideje, ideje, ideje...//pa samo resne, hvala//.
  • spremenil: slitkx ()

bobby ::

Bom pocakal, da se se kdo oglasi, ker ne zastopim najbolje, kaksen je tvoj cilj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kingsix ::

Slike razvit in v album. Slike, ki imas shranjene tak na disku itak nihce nikoli ne gleda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

slitkx ::

Moj sistem poimenovanja je xx.yy.zzzz - "tistega lepega dne v Izoli".
Tako imenovano mapo sem dal tako v Pictures kot Videos (uporabniški mapi v Windows). V prvo sem dal slike z izleta/dogodka, v drugo videoposnetke.
Nato pa kopije...

bobby ::

Aha, torej zanima te dejansko mapiranje, v tem primeru se strinjam z leto-mesec-dan-lepo je bilo v Izoli
Kar se tice pa backupiranja je pa druga zadeva, tu bi rekel freenas in pa snapshot na enable-youtube it
S katerim programom bos oa vse to pregledoval, je pa tretja zadeva-tle pa nimam kaj za dodat, vsakemu svoje.
Ce ze, program, ki mu je direktorijska struktura pomembna, da "ve" kako evidentiras folderje
.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ngc2392 ::

jaz recimo ne ločujem filmov in slik. če sem bil ne enem dogodku (karkoli), itak pod tak dogodek spada vse, od slik do filmov. naredim mapo z imenom dogodka + ime meseca, dam v nadrejeno mapo z letnico in premaknem na nas.
United We Stand, Divided We Fall

zee ::

Google Photos.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Miha 333 ::

Mape z imeni "LLLL-MM-DD Kratek opis" so OK. Keep it simple. Ker gre za običajne mape in ne za neko proprietarno bazo, katere program se lahko ukine (se spomnite Picasse), ti to garantira, da je zadeva prenosljiva in berljiva tudi v prihodnje. Sam sem po večletnem tuhtanju ostal pri tem.

slitkx ::

zee je izjavil:

Google Photos.

Kar je zgolj online, ni zanesljivo. Poleg tega je urejanje albumov v Google Foto dokaj nerodno.
Preko Backup and Sync from Google se pa ustvari zgolj backup, brez hirearhije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Miha 333 je izjavil:

Mape z imeni "LLLL-MM-DD Kratek opis" so OK. Keep it simple. Ker gre za običajne mape in ne za neko proprietarno bazo, katere program se lahko ukine (se spomnite Picasse), ti to garantira, da je zadeva prenosljiva in berljiva tudi v prihodnje. Sam sem po večletnem tuhtanju ostal pri tem.

Ja, se bom lotil kar na ta način. Me pa čaka "ohoho" dela.

solatko ::

slitkx - Urejanje slikovnega materiala in video posnetkov je opravilo, katerega bi se moral prav lotit že v začetku. Največji problem je število teh failov.
Včasih si imel filmček s max. 36 posnetki, katerega ti je razvil fotograf iz njega pa si v najboljšem primeru dobil 25-30 kolikor toliko kvalitetnih fotografij, ki so praviloma končale v albumih ali škatlah od čevljev in so bile na voljo ob vsakem večjem zboru družine ali prijateljev.

Danes iz izleta prinesemo na vsakem telefonu nekaj sto posnetkov, jih pošljemo v oblak ali na PC, včasih za to naredimo mapo z imenom in fertik.

Pravilno je, da od začetka, ko mečeš prve slike v računalnik ali v oblak, da si posnetke takoj pregledaš, potegneš nekaj res uspelih slik, ostalo pa takoj zbrišeš, tako kot je naredil foto studio, ko si prinesel razvijat filme.

Veš težko je nekaj 10k slik in kratkih filmčkov uredit, saj rabiš kar nekaj dni, da si material samo ogledaš, kaj šele izbor in sortiranje, poimenovanje in arhiviranje, potem pa še izdelava kakšne foto knjige, ki jo potem na TV-ju pokažeš obiskovalcem.
Kolega ima preko miljon slik, ki se jih spravlja urejat že nekaj let, pa obupa po nekaj urah, tako, da je vseeno, če takoj vse zbriše, saj bo prej hrana črvom, kot si bo to lahko ogledal - samo za ogled potrebuje skoraj 1400ur neprenehnega bujenja v ekran in vsakih 5 sekund novo sliko.

Zato tisti, ki ne urejate slik že od začetka, premislite, kaj in kako se boste sploh lotili urejanja, kaj boste vzeli kot prioriteto, da boste dejanko od posnetkov kaj imeli v prihodnosti.

Foto in filmsko spremljanje enega otroka v nekaj letih prinese nekaj tisoč posnetkov in slik!
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako strukturirate mape s fotografijami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202080 (1606) kingsix
»

Uporaba Google Photos

Oddelek: Informacijska varnost
143071 (2625) Bellzmet
»

Nokia N73

Oddelek: Mobilne tehnologije
101720 (1136) the_game
»

Kako bi napisal .bat file, da bi ...

Oddelek: Programiranje
231829 (1275) AtaStrumf
»

Postavitev spletne strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
81293 (1164) Tody

Več podobnih tem