» »

Vaše mnenje o slavnem manuka medu

Vaše mnenje o slavnem manuka medu

Marko84 ::

Toliko je govora o tem medu, da me firbec matra ali je kakšna razlika med manuka (avtentičnim) medom in navadnim cvetličnim recimo? Ali je razlika med tistim s faktorjem 100 kot recimo tem od znamke Manuka Health: https://iherb.co/FVfsGdTE in drugimi,ki imajo faktor 250 in 400 glede okusa?
  • spremenil: Marko84 ()

3p ::

Kaj pričakuješ?

Če hočeš drag med, ustreza kriterijem.

Drugače pa lahko ješ kostanjev med, če hočeš nekaj bolj zdravega (tm).

greatdrakon ::

manuka med je zelo, zelo predrag... je pač brand name.

razlika od navadnega je predvsem v tem, da se te čebele pač "pasejo" na bolj potentnih rastlinah, kar rezultira v bolj zdravilnem medu (močno antibakterijsko in antivirusno delovanje).

lahko pa potrdim, da je odličen za celjenje ran (pocelil rano, ko je medicina odpovedala).

3p ::

greatdrakon je izjavil:

lahko pa potrdim, da je odličen za celjenje ran (pocelil rano, ko je medicina odpovedala).


Da, pa si poskusil tudi z "navadnim" medom?

https://www.bbc.co.uk/programmes/articl...

Raptor F16 ::

Ej, ne vem. Men je cvetlični za 7EUR na 900g glaž z merkatorja še najboljši :)

greatdrakon ::

3p je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

lahko pa potrdim, da je odličen za celjenje ran (pocelil rano, ko je medicina odpovedala).


Da, pa si poskusil tudi z "navadnim" medom?

https://www.bbc.co.uk/programmes/articl...


probal skoraj vse (tudi razne antibiotike). imel sem kronično rano, ki se je vedno znova odprla (imam redko avtoimuno bolezen). samo to je pomagalo. navaden med (medicinski) ni.

greatdrakon ::

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.

Raptor F16 ::

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.


Ok, vzamem nazaj.

Ampak tisto s specifiko moraš pa za domačo nalogo "elaborirat" ;)

3p ::

Raptor F16 je izjavil:

Ej, ne vem. Men je cvetlični za 7EUR na 900g glaž z merkatorja še najboljši :)


Odvisno. Kupi enkrat recimo Medeksov "Zlati panj" pa primerjaj. Je pa vprašanje, koliko ti je razlika vredna.

Raptor F16 ::

3p je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ej, ne vem. Men je cvetlični za 7EUR na 900g glaž z merkatorja še najboljši :)


Odvisno. Kupi enkrat recimo Medeksov "Zlati panj" pa primerjaj. Je pa vprašanje, koliko ti je razlika vredna.


Za v čaj al pa na kruh/palačinko namazat ne dost :)

Oboje je cukr, pa oboje viskozno ko satan.

Sicer pa je stric čebelar. Dobim kdaj kak glaž v dar. Razlika se meni čuti samo v okusu, kar pa je bolj odvisno od paše čebel (kam so hodile opraševat).

Zgodovina sprememb…

louser ::

greatdrakon je izjavil:

manuka med je zelo, zelo predrag... je pač brand name.

razlika od navadnega je predvsem v tem, da se te čebele pač "pasejo" na bolj potentnih rastlinah, kar rezultira v bolj zdravilnem medu (močno antibakterijsko in antivirusno delovanje).

lahko pa potrdim, da je odličen za celjenje ran (pocelil rano, ko je medicina odpovedala).

Tam do 20% hitrejše celjenje.
Nič čarobnega.

greatdrakon ::

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.


Ok, vzamem nazaj.

Ampak tisto s specifiko moraš pa za domačo nalogo "elaborirat" ;)

moja "specifika"...:

lukamagic ::



Če že pogleduješ proti eksotiki.. ;)

Marko84 ::

greatdrakon je izjavil:

manuka med je zelo, zelo predrag... je pač brand name.

razlika od navadnega je predvsem v tem, da se te čebele pač "pasejo" na bolj potentnih rastlinah, kar rezultira v bolj zdravilnem medu (močno antibakterijsko in antivirusno delovanje).

lahko pa potrdim, da je odličen za celjenje ran (pocelil rano, ko je medicina odpovedala).


Katerega si uporabljal? Koliko je bil faktor? brand?

greatdrakon ::

Marko84 je izjavil:



Katerega si uporabljal? Koliko je bil faktor? brand?


kot rečeno nisem veliko uporabljal - tudi nisem konzumiral (jem slovenski domač med), ker sem imel specifičen namen, zaradi omenjene bolezni. kupil sem konkretno tole tubo.

Raptor F16 ::

greatdrakon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.


Ok, vzamem nazaj.

Ampak tisto s specifiko moraš pa za domačo nalogo "elaborirat" ;)

moja "specifika"...:


Slika z googla? In zakaj točno naj bi bil dražji med boljši od cenejšega pri celjenju rane?

Zgodovina sprememb…

greatdrakon ::

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.


Ok, vzamem nazaj.

Ampak tisto s specifiko moraš pa za domačo nalogo "elaborirat" ;)

moja "specifika"...:


Slika z googla? In zakaj točno naj bi bil dražji med boljši od cenejšega pri celjenju rane?


kaj je notri tako drugačnega? ne vem, preberi na linku zgoraj... je navaden med deloval? ne ni. je manuka med deloval? ja pri meni je, in to takoj. zakaj je delovalo? nimam pojma. me zanima? niti ne. kaj je bistvo? mogoče pomaga še komu, ki to prebere in ima kronične rane, ki se nočejo zacelit...

Raptor F16 ::

greatdrakon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.


Ok, vzamem nazaj.

Ampak tisto s specifiko moraš pa za domačo nalogo "elaborirat" ;)

moja "specifika"...:


Slika z googla? In zakaj točno naj bi bil dražji med boljši od cenejšega pri celjenju rane?


kaj je notri tako drugačnega? ne vem, preberi na linku zgoraj... je navaden med deloval? ne ni. je manuka med deloval? ja pri meni je, in to takoj. zakaj je delovalo? nimam pojma. me zanima? niti ne. kaj je bistvo? mogoče pomaga še komu, ki to prebere in ima kronične rane, ki se nočejo zacelit...


:))

In kaj je sedaj s temi ranami?

Zgodovina sprememb…

zee ::

Manuka med I ima samo dobro zgodbo za sabo. V splošnem razen cene ni neke razlike z navadnim slovenskim medom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Vice ::

Razlika manuka vs SLO je velika v encimih, aminokislinah oz. sestavniah...., tako kot je tudi razlika med SLO medi. Odvisno kateri je, kostanjev ima drugačno razmerje encimov itd... kot cvetlični. Da je manuka dražji za xy % zakaj pa ne, če bi manuka poganjala na vsakem vogalu bi bila cena ista kot je navadnen med v štacuni. Govoriti, da so vsi medi enaki nima smisla, vsak ima specifiko. Isto je npr. z žajbljevim medom... ima lastnosti, ki jih manuka nima in iz tega pogleda je boljši za določene "težave". Za na kruh namazat je dober vsak poc, ki ga v trgovini razredčijo s cukrom. Kdor želi imeti kakšno korist od meda in ve kakšno in zakaj, bo šel do čebelarja. Vsaka specifika pa tudi, če je to med iz kamilic pa je logično, da bo cena drugačna.... Zakaj se obremenjevati s tem koliko kaj stane?

   -S\/\/-   ::

Še moje mnenje, sem čebelar. Najprej se moramo vprašati, zakaj je med zdravilen. Med je nasičena razstopina glukoze in fruktoze z majhnim dodatkom nečistoč*. V tako visoki koncentraciji sladkorja bakterije in ostali organizmi ne morejo živeti, zato je zdravilen. Zgoraj omenjeni med v glavnem spada v isto kategorijo, kakor himalajska sol (za večino namenov uporabe). Zaradi vsebnosti encimov in ostalih stvari je seveda mogoče, da avtorju teme ni pomagal le placebo efekt.

* - odvisno od izvora medu (živalski, rastlinski), rastlin in živali, ki ga proizvajajo, onesnaženosti okolja in podobno, ...

zavajon ::

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.

Kaj pa, če imaš čebelnjak recimo v Hrvatinih? Kako boš prepričal čebele, naj obirajo samo zdrave rožice na slovenski strani meje, tistih italijanskih pa naj se ne dotaknejo?

   -S\/\/-   ::

Da se za poreklo medu lahko navaja EU zadošča že 3% evropskega medu. Po tej logiki je tudi med iz Hrvatinov 100% slovenski.

louser ::

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

skratka navaden med (slovenski) je zelo zdrav. ni potrebe po manuki, če nimaš kakšnih specifičnih problemov.


Ok, vzamem nazaj.

Ampak tisto s specifiko moraš pa za domačo nalogo "elaborirat" ;)

moja "specifika"...:


Slika z googla? In zakaj točno naj bi bil dražji med boljši od cenejšega pri celjenju rane?


kaj je notri tako drugačnega? ne vem, preberi na linku zgoraj... je navaden med deloval? ne ni. je manuka med deloval? ja pri meni je, in to takoj. zakaj je delovalo? nimam pojma. me zanima? niti ne. kaj je bistvo? mogoče pomaga še komu, ki to prebere in ima kronične rane, ki se nočejo zacelit...


:))

In kaj je sedaj s temi ranami?

Sem napisal. Nekaj procentov hitrejše celjenje. Ni neke znanosti tu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krema za boljše celjenje ran

Oddelek: Šport
437158 (5710) GupeM
»

Kateri med je dober in najbolj zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9825143 (15445) Tilen

Opeku sm se z vročim oljem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547142 (5620) zee
»

Manuka med in herpes

Oddelek: Loža
101887 (1334) Vikking

Udaril sem se v noht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10129636 (25672) enadvatri

Več podobnih tem